convict
15.02.10,10:44
Rad by som sa spytal ci nepenaznym prijmom spolocnika s.r.o. je aj poskytnute osobneho motoroveho vozidla v majetku s.r.o. na sluzobne aj sukromne ucely.

Do teraz som bol aj zamestnancom s.r.o. tam sa aplikovalo 1% zo vstupnej ceny vozidla, ale momentalne nemam uzatvoreny ziadny pracovno pravny vztah ani ziadnu obdobnu zmluvu (zavisla cinnost) s s.r.o. kde som spolocnik a zaroven aj konatel. ZDP vyslovene uvadza


(3) Príjmom zamestnanca je aj

ale stretol som sa s nazorom ze sa to aplikuje aj na spolocnika.

Dakujem!
convict
17.02.10,18:48
Nie som pravnik ale logicky vychadza toto...

(1) Príjmami zo závislej činnosti sú

b) príjmy za prácu likvidátorov, prokuristov, nútených správcov, členov družstiev, spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností, a to aj keď nie sú povinní pri výkone práce pre družstvo alebo pre spoločnosť dodržiavať príkazy inej osoby,

(2) Príjmami podľa odseku 1 sú bez ohľadu na ich právny dôvod pravidelné, nepravidelné alebo jednorazové príjmy, ktoré sa vyplácajú, poukazujú alebo pripisujú k dobru, alebo spočívajú v inej forme plnenia daňovníkovi s týmito príjmami (ďalej len "zamestnanec")...

(3) Príjmom zamestnanca je aj

Len si to chcem potvrdit a presvedcit uctovnicku :D
convict
19.02.10,20:00
Rad by som keby sa podelil o skusenost niekto kto sa s takymto pripadom uz stretol lebo co pravnik ci danovy poradca to iny nazor.
Evanka
19.02.10,20:33
Nie som pravnik ale logicky vychadza toto...

(1) Príjmami zo závislej činnosti sú

b) príjmy za prácu likvidátorov, prokuristov, nútených správcov, členov družstiev, spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností, a to aj keď nie sú povinní pri výkone práce pre družstvo alebo pre spoločnosť dodržiavať príkazy inej osoby,

(2) Príjmami podľa odseku 1 bez ohľadu na ich právny dôvod pravidelné, nepravidelné alebo jednorazové príjmy, ktoré sa vyplácajú, poukazujú alebo pripisujú k dobru, alebo spočívajú v inej forme plnenia daňovníkovi s týmito príjmami (ďalej len "zamestnanec")...


(3) Príjmom zamestnanca je aj

Len si to chcem potvrdit a presvedcit uctovnicku :D
Čo si chceš potvrdiť?
V tomto prípade pod pojmom zamestnanec je zahrnutý aj spoločník (je spomenutý v ods 1). Teda ods 3 sa týka aj spoločníka.
convict
22.02.10,12:36
Čo si chceš potvrdiť?
V tomto prípade pod pojmom zamestnanec je zahrnutý aj spoločník (je spomenutý v ods 1). Teda ods 3 sa týka aj spoločníka.
Dakujem za reakciu :)
Ide o to kto a za akych podmienok bude odvadzat dan z nepenazneho daru. Ako fyzicka osoba nemam prijem a nie je z coho platit dan. Preddavok by mala platit s.r.o. kedze sa jedna o prijem zo zavislej cinnosti, alebo ja ako fyzicka osoba v danovom priznani buduci rok?

Opakujem ze sa jedna sa o pripad ked nie je ziaden prijem (z s.r.o.)

Dakujem!