skorica23
15.02.10,11:30
s manželom sa chystáme prenajať byt- našli sme už aj nájomcu, ktorý bude v byte bývať ešte s jednou osobou. do zmluvy však odmieta uviesť meno tej druhej osoby a chce dať nájom len na seba. zdá sa mi to podozrivé, keďže by som rada vedela, kto bude v byte bývať a obávam sa, čo je za tým, keď tú osobu tak "tají." čo si o tom myslíte? díky!
Laco-monter
15.02.10,10:36
Možno tá "druhá osoba" sa v byte bude zdržiavať len v noci

a každé 2 mesiace to bude iná "druha osoba".

Ale vážne,

nájomca nesmie predmet nájmu/byt/ postúpiť do ďalšieho prenájmu.
monika74
15.02.10,10:41
nuž aj mne by to bolo podozrivé...tiež som bývala v prenájme, dokopy nás bolo 3 - a každá z nás bola uvedená na zmluve, domáca aspoň vedela kto je v byte a kto platí resp. neplatí nájomné, takže ak niekto nezaplatil nájomné si to osobne domáca vyriešila s neplatičom a nás do toho nezaťahovala...ja by som trvala na uvedení všetkých osôb, ktoré budú v prenájme, už len vzhľadom na to, že bude treba upraviť predpis zálohových platieb (teplo, voda a pod.) u správcu bytového domu na príslušný počet osôb úžívajúcich byt...z postoja nájomcu to vyzerá na časté striedanie rôznych osôb v byte ...ináč zvykne sa dávať do zmluvy aj klauzula o zákaze prenajímať byt tretej strane, t.j. že nájomca nesmie prenajímať byt iným osobám...
skorica23
15.02.10,11:10
tú klauzulu o zákazu prenajímania bytu tretej osobe v zmluve máme, istíme sa. doteraz ked som byvala v prenajme, aj my sme vzdy boli uvedení v zmluve vsetci- nevidim dovod, preco by to malo niekomu vadit, preto mam z toho aj taky zvlastny pocit...su este aj nejaky ine dovody, preco by sme mali trvat na uvedeni oboch osob do zmluvy? myslim nejaky objektivny, viete o nejakom?
Laco-monter
15.02.10,11:13
tú klauzulu o zákazu prenajímania bytu tretej osobe v zmluve máme, istíme sa. doteraz ked som byvala v prenajme, aj my sme vzdy boli uvedení v zmluve vsetci- nevidim dovod, preco by to malo niekomu vadit, preto mam z toho aj taky zvlastny pocit...su este aj nejaky ine dovody, preco by sme mali trvat na uvedeni oboch osob do zmluvy? myslim nejaky objektivny, viete o nejakom?

Hlavne je aby PLATIL načas, nie ?

Myslím,že o to Vám ide v prvom rade .:D
skorica23
15.02.10,11:30
samozrejme, ale nie je mi jedno, kto a s akým úmyslom bude ten byt obývať. a otázne je, prečo isté veci tají- od toho sa može odvíjať aj platenie a dalsie veci suvisle s najmom. je to predsa nas byt, a preto by sme tam radi dali ludi, o ktorých aspon cosi vieme. minimum to meno a poznam tvar. to hadam neziadame vela...
elaurie
15.02.10,12:00
Tiež by som trvala na uvedení mien všetkých osôb, ktoré majú v byte bývať... Do nájomnej zmluvy by som dala ustanovenie, že len tieto osoby môžu byt užívať... Inak nie je povinnosť vlastníka bytu oznámiť správcovi domu mená osôb, ktoré v jeho byte bývajú?
monika74
15.02.10,12:27
ak sa mi niekto nepozdáva, tak s nim radšej ani neúradujem...tie peniaze naozaj za prípadné problémy nestoja....viem o tom svoje, tiež som pred pár rokmi prenajímala byt a už 6 rokov ho radšej neprenajímam po skúsenostiach, ktoré som zažila s nájomcom - ale to je už na inú tému......dnes je naozaj problém nájsť seriózneho nájomcu, ktorý by nezdevastoval byt a riadne platil nájomné...