PeterA123
15.02.10,11:49
Ahojte,
ja v zaujímavej situácií. Mám firmu, ktorá jemne zarába pri poskytovaní služieb v IT segmente. Takisto už mám k dispozícií nemalé finančné zdroje.
Akurát neviem, do čoho ich investovať, alebo aký daľší podnikateľský zámer by sa dal v okolí Bratislavy realizovať.
Ak by mal niekto dobrú víziu a vedel by ma o nej presvedčiť, tak môžeme vymyslieť nejakú formu spolupráce :)
Laco-monter
15.02.10,10:55
Vraj firma " jemne zarába" a mám k dispozícii nemalé fin.zdroje.

Radšej prezraď ako a z čoho si naakumuloval tieto "nemalé fin.zdroje"

To by každého viacej zaujímalo ako podnikateĺské nápady.

"Podnikateĺských nápadov sú desiatky v každom odpadovom kontajneri.
Paula
15.02.10,11:00
Radšej prezraď ako a z čoho si naakumuloval tieto "nemalé fin.zdroje"
To by každého viacej zaujímalo ako podnikateĺské nápady.



Komu každému sa má spovedať :confused:
jar88
15.02.10,12:53
Ahojte,
ja v zaujímavej situácií. Mám firmu, ktorá jemne zarába pri poskytovaní služieb v IT segmente. Takisto už mám k dispozícií nemalé finančné zdroje.
Akurát neviem, do čoho ich investovať, alebo aký daľší podnikateľský zámer by sa dal v okolí Bratislavy realizovať.
Ak by mal niekto dobrú víziu a vedel by ma o nej presvedčiť, tak môžeme vymyslieť nejakú formu spolupráce :)

Ahoj PeterA123,
Mám dobrú víziu a potreboval by som niekoho, kto sa vie obracať v IT sektore a vie investovať hlavne svoje schopnosti a skúsenosti.
Peniaze sa vždy hodia, ale moja vízia ich nepotrebuje. (zatial)
pavol54
15.02.10,16:29
Mám voľnú firmu na Cypre, jednu schránkovú v Londýne všetky sú" máličko "ziskové
gggggg
15.02.10,18:22
musí to byť investícia v oblasti IT?čo takto investovať do solárnej elektrárne...Ak si zbehlý a informovaný človek o tejto možnosti investície tak budeš vedieť o čom je reč. Hlúpe poznámky typu..blablabla..si prosím nechajte pre seba a najprv sa informujte o týchto veciach
rickman
15.02.10,18:24
Mám voľnú firmu na Cypre, jednu schránkovú v Londýne všetky sú" máličko "ziskové

Ale no..

Peter: Nechcem ta odradzat, no takychto tem je tu velmi vela a ziadna daleko neviedla. No mozno tato bude ina :).
PeterA123
15.02.10,19:32
Ahojte ďakujem za príspevky.
Rýchla reakcia pre tých krátkozrakých, ktorý majú väčšie reči ako činy: Chcel by som Vás pokorne poprosiť, aby ste zbytočne neplytvali ako svojim, tak aj časom iných. Reakcie(ako Laco-monter, či pavol54) si myslím, že nik nepotrebuje čítať. Ďakujem.

Jar88: budem rád ak napíšeš niečo bližšie, prípadne napíš súkromnú adresu, kde môžeme túto tému bližšie rozvinúť.

ggggggg: Solárna elektrina nie je najhoršia téma, len treba mať jasný cieľ. Samozrejme som naklonení všetkým možnostiam a príležitostiam. Napíš email a taktiež môžeme vymeniť pár mailov.
kufer
17.02.10,11:08
Podľa mňa by sa dalo úspešne podnikať vo výrobe paliva pre tepelné elektrárne a mestské teplárne. Zdroje surovín pre palivo by boli náletové dreviny v chotároch, popri riečnych tokoch, odpad po ťažbe dreva, spracovanie kalamít atď. Tiež sa dá na palivové brikety, alebo pelety spracovať zberový papier, o ktorý nie je na trhu záujem. V prípade možnej väčšej investície by bolo výhodné začať prevádzkovať tepelnú elektráreň.
FTC
17.02.10,14:00
na tvojom mieste by som sa pokúsil malú firmu trošku rozvinúť a potom pokúsil predať čo najvýhodnejšie.. samozrejme ako to bude mať ekonomické rácio ;)
dragan.michal
17.02.10,14:54
Pokial si doma v IT sektore preco v nom nesotanes?

Sprav si nieco podobne ako ma Azet Inkubator. Ludia (vacsinou programatori) tam posielaju svoje portaly aj s podnikatelskym zamerom a azet si vyberie ten najlepsi ktori podpori. azet ziskava v projekte svoj podiel, podporuje ho cez svoje weby a vsetci su spokojny.

Sprav nieco podobne ako Ty. Investujem do internetovych portaloch a je na Tebe ci uz do portalov, ktoré zasahujú -nastrocnych, zeny, muzov, deti, firmy...

Alebo skus mobilny marketing. Na slovensku nemas kvalitnejsieho poskytovatela takychto sluzieb. Napriklad:
- sms brany pre sms sutazne weby
- sms marketing. potvrdenie o objednavke cez SMS, zaslanie ponuky cez SMS zakaznikom a podobne
juro2000
18.02.10,14:04
Ahojte ďakujem za príspevky.
Rýchla reakcia pre tých krátkozrakých, ktorý majú väčšie reči ako činy: Chcel by som Vás pokorne poprosiť, aby ste zbytočne neplytvali ako svojim, tak aj časom iných. Reakcie(ako Laco-monter, či pavol54) si myslím, že nik nepotrebuje čítať. Ďakujem.

Jar88: budem rád ak napíšeš niečo bližšie, prípadne napíš súkromnú adresu, kde môžeme túto tému bližšie rozvinúť.

ggggggg: Solárna elektrina nie je najhoršia téma, len treba mať jasný cieľ. Samozrejme som naklonení všetkým možnostiam a príležitostiam. Napíš email a taktiež môžeme vymeniť pár mailov.

Ahoj PeterA123,
mám vypracovaný komplexný projekt týkajúci sa solárnej elektriny, aj s jasným cieľom :) Ak máš seriózny záujem, budem rád ak sa ozveš na môj mail: juro2000(zavináč)gmail.com a môžeme sa pobaviť bližšie.
Všetkým pekný deň.
juro
Juraj Chlebík
19.02.10,14:18
KNOW – HOW PRE BILLA DOMY V EURÓPE
Ponuka pre skutočného obchodníka
Ponúkam vlastné know –how, ktoré je zamerané na získanie klientov všade tam, kde sa niečo ponúka za účelom predaja, šporenia, splácania, investovania. Skrátka všade, kde potrebuje jedna strana dlhodobo získavať klientov alebo kúpnu silu ako ku spokojnosti vlastnej za účelom dobre predať a vytvárať dlhodobo stabilný a narastajúci zisk, ako aj ku spokojnosti samostatného klienta, zákazníka, kupujúceho či spoločníkov a partnerov.
ODMENA, KTORÚ POŽADUJEM JE POČET ELEKTRONICKY ZAZNAMENANÝCH NÁKUPOV A ZA KAŽDÝ NÁKUP 0,005EUR. VŽDY KAŽDÝ NÁSLEDNÝ MESIAC, ZA PREDCHÁDZAJÚCI MESIAC NA ÚČET MOJEJ SPOLOČNOSTI.
Juraj Chlebík, Partizánska 103, Trenčín 91101,Slovensko

KNOW - HOW TO BILLA HOUSES IN EUROPA
Angebot für einen echten Kaufmann
Angebot ihr eigenes Know-how, das sich auf neue Kunden zu gewinnen, wo sie angeboten werden, etwas zu verkaufen, Einsparungen verlangt werden, Investitionen abzielt. Kurz gesagt, wo die Partei braucht eine lange Zeit, um Kunden zu gewinnen oder Kaufkraft als die Befriedigung seiner eigenen zu verkaufen und zu generieren und langfristig stabilen und wachsenden Einkommen, als auch für einzelne Kundenzufriedenheit, Kunden, Käufer oder Mitarbeitern und Partnern.
ZAHLEN, DIE DURCH DIE ZAHL ELEKTRONISCH erfasst, für jeden Kauf UND KAUF 0.005 Mio. EUR. SPÄTER IMMER jeden Monat für den vorangegangenen Monat auf das Konto meiner Firma.
George Chlebík, 103 Partizanska, 91101 Trencin, Slowakei







KNOW – HOW PRE KAUFLAND DOMY V EURÓPE
Ponuka pre skutočného obchodníka
Ponúkam vlastné know –how, ktoré je zamerané na získanie klientov všade tam, kde sa niečo ponúka za účelom predaja, šporenia, splácania, investovania. Skrátka všade, kde potrebuje jedna strana dlhodobo získavať klientov alebo kúpnu silu ako ku spokojnosti vlastnej za účelom dobre predať a vytvárať dlhodobo stabilný a narastajúci zisk, ako aj ku spokojnosti samostatného klienta, zákazníka, kupujúceho či spoločníkov a partnerov.
ODMENA, KTORÚ POŽADUJEM JE POČET ELEKTRONICKY ZAZNAMENANÝCH NÁKUPOV A ZA KAŽDÝ NÁKUP 0,005EUR. VŽDY KAŽDÝ NÁSLEDNÝ MESIAC, ZA PREDCHÁDZAJÚCI MESIAC NA ÚČET MOJEJ SPOLOČNOSTI.
Juraj Chlebík, Partizánska 103, Trenčín 91101,Slovensko



Preklad (slovenčina > francúzština) Zobraziť romanizáciu

SAVOIR - FAIRE DE Kaufland MAISONS EN EUROPE
Offre pour un marchand réel
Offrent leurs propres savoir-faire, qui vise à gagner des clients partout où ils sont offerts quelque chose à vendre, l'épargne, le remboursement, l'investissement. En bref, partout où le parti a besoin de temps pour acquérir de nouveaux clients ou de pouvoir d'achat que la satisfaction de ses propres à bien se vendre et générer à long stable terme et les gains de croissance, ainsi que pour la satisfaction des clients individuels, le client, acheteur ou des associés et des partenaires.
PAY par le nombre requis par voie électronique est enregistré pour chaque ACHAT ET L'ACHAT 0,005 millions. SUITE TOUJOURS tous les mois pour le mois précédent pour le compte de mon entreprise.
George Chlebík, Partizanska 103, Trencin 91101, Slovaquie






KNOW – HOW PRE TESCO DOMY V EURÓPE
Ponuka pre skutočného obchodníka
Ponúkam vlastné know –how, ktoré je zamerané na získanie klientov všade tam, kde sa niečo ponúka za účelom predaja, šporenia, splácania, investovania. Skrátka všade, kde potrebuje jedna strana dlhodobo získavať klientov alebo kúpnu silu ako ku spokojnosti vlastnej za účelom dobre predať a vytvárať dlhodobo stabilný a narastajúci zisk, ako aj ku spokojnosti samostatného klienta, zákazníka, kupujúceho či spoločníkov a partnerov.
ODMENA, KTORÚ POŽADUJEM JE POČET ELEKTRONICKY ZAZNAMENANÝCH NÁKUPOV A ZA KAŽDÝ NÁKUP 0,005EUR. VŽDY KAŽDÝ NÁSLEDNÝ MESIAC, ZA PREDCHÁDZAJÚCI MESIAC NA ÚČET MOJEJ SPOLOČNOSTI.
Juraj Chlebík, Partizánska 103, Trenčín 91101,Slovensko
KNOW - HOW TO TESCO HOUSES IN EUROPE
Offer for a real merchant
Offer their own know-how, which is aimed at gaining customers wherever they are offered something for sale, savings, repayment, investment. In short, wherever the party needs a long time to acquire customers or purchasing power than the satisfaction of his own to sell well and generate long-term stable and growing earnings, as well as to individual customer satisfaction, customer, buyer or associates and partners.
PAY BY THE REQUIRED NUMBER IS ELECTRONICALLY RECORDED FOR EACH PURCHASE AND PURCHASE 0.005 million. SUBSEQUENT ALWAYS EVERY MONTH for the previous month to the account my company.
George Chlebík, Partizanska 103, Trencin 91101, Slovakia











Dohoda o utajení pri výmene chránených vlastných informácií
Tato dohoda zo dňa .......2010 sa uzatvára medzi fyzickou osobou Juraj Chlebík, ičo: 40 701 536, so sídlom Partizánska 863/103, 911 01 Trenčín, Slovenská republika (ďalej Juraj Chlebík) a ................. .................................................. .................................................. .................................................. ........ ..., so sídlom ,(ďalej len Príjemca)
VZHĽADOM K TOMU, že strany chcú začať obchodné a technické jednania ohľadne nasledujúcich záležitostí:
Juraj Chlebík vymyslel vlastné know –how na získanie klientov v akomkoľvek biznise, s doposiaľ nevybavenou licenciou o DUŠEVNÉ VLASTNÍCTVO prostredníctvom patentového úradu, pod obchodnou značkou - názvom 100%nárast tržieb a aj zisku (ďalej len Projekt) a zvažuje ponuku o spolupráci, o finančnej pomoci a investícií, o zmluve tichého spoločníka s protihodnotou, ale aj o novej dohode o utajení ako dodatok po splnení podmienok a vydokladovaní finančných transakcií, ?:?% spoluvlastníctve s Príjemcom. Príjemca berie na vedomie, že Juraj Chlebík má obchodné tajomstvo a chránené informácie, ktoré sú podrobne popísané nižšie a ktoré budú prezradené a poskytnuté a známe Príjemcovi v priebehu dôverného obchodného vzťahu medzi zmluvnými stranami, a
VZHĽADOM K TOMU, že si Príjemca si praje a trvá na tom, aby mu Juraj Chlebík odhalil určité dôverné a chránené vlastné obchodné a technické informácie, ktoré tvoria celú myšlienku Projektu, a tak medzi nimi mohli prebehnúť voľné jednania ohľadne vyššie uvedených záležitostí,
PRETO sa strany s ohľadom na vzájomné prísľuby, stanovené podľa tejto dohody, dohodli nasledovne:
Pre účely tejto dohody budú komponenty, technické parametre, náčrty, špecifikácie, vzhľad, funkčnosť, návrhy obchodnej značky, zmlúv, licenčné zmluvy a technológie, informácie súvisiace s Projektom Juraja Chlebíka a tu obsiahnuté a považované za ,, dôverné informácie“ tak tiež ako informácie, ktoré dostane Príjemca od druhej strany a budú označené ako ,, dôverné“ a ,,chránené“ nezávisle na tom, či majú patentovú ochranu, alebo nie, všetky plány alebo návrhy, príručky, údaje o číslach, výpočty, nákresy, finančné záznamy, náklady ako aj analýzy, alebo len Know-how, modely, reklamné návrhy, brožúry, marketingové informácie, letáky, prototypy, záznamy a schémy, odmeňovacie návrhy a systémy, alebo aj to, čo by logicky bolo považované za dôverné a chránené vo vzťahu k celkovému odhaleniu informácií.
Všetky informácie, ktoré získa Príjemca od Juraja Chlebíka, budú automaticky považované za dôverné informácie podľa tejto dohody, bez toho, že by to Juraj Chlebík musel zvlášť potvrdzovať.
Počas doby /20/rokov odo dňa získania dôverných informácií budú tieto udržované v tajnosti Príjemcom, nebudú vyzradené tretej strane a budú chránené presne tak opatrne, ako keď si Príjemca chráni svoje vlastné dôverné informácie, ale v žiadnom prípade nepodcení primeranú starostlivosť. Obidve strany si prisahajú nevyužívať dôverné informácie, ktoré získajú od strany druhej inak, než k vyššie stanoveným účelom. Príjemca nebude využívať žiadne dôverné informácie inak, než za účelom ich vyhodnotenia.
Stanovené obmedzenia neplatia na dôverné informácie, ktoré:
A. Sú, alebo ostanú verejné známe, bez toho aby Príjemca porušil tuto dohodu
B. Príjemca získa od tretej strany na základe podmienok, umožňujúcich ich prezradenie ďalším stranám, alebo
C. Budú odhalené na základe súdnej žaloby alebo vládneho nariadenia za predpokladu, že Príjemca bude informovať stranu, ktorá tieto informácie poskytla, a to ešte pred ich odhalením a bude spolupracovať s poskytujúcou stranou v prípade, že táto strana rozhodne brániť a znemožniť takémuto odhaleniu.
Príjemca bude považovať za dôverné a nikdy – či už priamo, či už nepriamo – nebude:

A. Kopírovať, prenášať, ponúkať, zhŕňať, reprodukovať a komerčne či inak využívať žiadne z týchto dôverných informácií, pokiaľ to nebude v rámci plnenia povinností voči Jurajovi Chlebíkovi.
B. Odhaľovať, zverejňovať, alebo sprístupňovať dôverné informácie, priamo či nepriamo za akýchkoľvek okolností, alebo akýmkoľvek spôsobom tretím stranám bez predchádzajúceho písomného súhlasu od Juraja Chlebíka.
Táto dohoda je záväzná pre príbuzné spoločnosti, pobočky, povolených zástupcov a právných zástupcov Príjemcu a Juraja Chlebika.

Akékoľvek a zároveň všetky dôverné informácie zostávajú majetkom Juraja Chlebíka a Príjemca vráti, alebo zničí tieto dôverné informácie do tridsiatich(30-tich) dní od vypršania, alebo ukončenia tejto dohody. Všetky ustanovenia v tejto dohode zostávajú v platnosti, pokiaľ nebude s konečnou platnosťou zadosťučinené so všetkými dôvernými informáciami.
Táto dohoda nebude vysvetľovaná tak, že by dávala, alebo potvrdzovala práva alebo licenciu, výslovne či vyplývajúc, k dôverných informácií, poskytnutých podľa tejto dohody. Žiadna strana taktiež nezískava na základe tejto dohody akékoľvek práva na patenty, údaje alebo práva duševného vlastníctva druhej strany.
Táto dohoda ruší všetky predchádzajúce zmluvy, písomné či ústne, uzatvorené medzi stranami ohľadne predmetu tejto zmluvy. Tuto dohodu možno meniť, alebo vypovedať, na plno alebo čiastočne, iba na základe písomnej zmluvy, podpísanou oboma stranami.
Táto dohoda je záväzná pre obidve strany a ich príslušných zástupcov a pôsobí v ich prospech. Pokiaľ však zmluvnú stranu získa do vlastníctva iná strana a táto akvizícia taktiež podlieha predmetu tejto dohody, strana nadobúdajúca potvrdenie druhej zmluvnej strany, že sa bude riadiť podmienkami tejto dohody. Tuto dohodu nemôže žiadna zo strán previesť bez výslovného písomného povolenia druhej zmluvnej strane.
Oneskorením sa pri uplatnení akéhokoľvek práva podľa tejto zmluvy, alebo jeho neuplatnenie nebude považované za zrieknutie sa tohto alebo akéhokoľvek iného práva. Zrieknutie, alebo súhlas, udelený stranou pri jednej príležitosti, platí len pre tento prípad a nebude vysvetľovaný ako prekážka plnenia dohody, alebo zrieknutia sa akéhokoľvek práva pri inej príležitosti.
Táto dohoda bola uzatvorená podľa švajčiarskeho práva bez možnosti voľby právnych zásad a bude podľa toho vysvetľovaná a presadzovaná. Táto dohoda bude podliehať výhradnej pôsobnosti súdu Lugana, kraj Ticino, Švajčiarsko.


Táto dohoda môže byť vyhotovená v ľubovoľnom počte kópií, každá s platnosťou originálu, ale všetky budú dohromady predstavovať jedinú, tú istú listinu.

Práva a povinnosti vznikajúce v súvislosti s vytvorením a uplatnením
zlepšovacích návrhov (know-how) v Slovenskej republike upravuje § 72 až 74
zákona č. 527/1990 Zb. o vynálezoch, priemyselných vzoroch a zlepsovacích
návrhoch.





Obchodný zákonník

Obchodný zákonník č. 513/1991 Zb. z 5. novembra 1991
Zmena: 264/1992 Zb.
Zmena: 600/1992 Zb.
Zmena: 278/1993 Z.z.
Zmena: 249/1994 Z.z.
Zmena: 106/1995 Z.z.
Zmena: 171/1995 Z.z.
Zmena: 58/1996 Z.z.
Zmena: 317/1996 Z.z.
Zmena: 373/1996 Z.z.
Zmena: 11/1998 Z.z.


DIEL V
Obchodné tajomstvo
§ 17
Predmetom práv patriacich k podniku je aj obchodné tajomstvo. Obchodné tajomstvo tvoria všetky skutočnosti obchodnej, výrobnej alebo technickej povahy súvisiace s podnikom, ktoré majú skutočnú alebo aspoň potenciálnu materiálnu alebo nemateriálnu hodnotu, nie sú v príslušných obchodných kruhoch bežne dostupné, majú byť podľa vôle podnikateľa utajené a podnikateľ zodpovedajúcim spôsobom ich utajenie zabezpečuje.


§ 18
Podnikateľ prevádzkujúci podnik, na ktorý sa vzťahuje obchodné tajomstvo, má výlučné právo, ak osobitný zákon neustanovuje niečo iné, s týmto tajomstvom nakladať, najmä udeliť dovolenie na jeho využitie a určiť podmienky takého využitia.


§ 19
Právo k obchodnému tajomstvu trvá, pokiaľ trvajú skutočnosti uvedené v § 17.


§ 20
Proti porušeniu alebo ohrozeniu práva na obchodné tajomstvo prislúcha podnikateľovi právna ochrana ako pri nekalej súťaži.


HLAVA II
PODNIKANIE ZAHRANIČNÝCH OSÔB
DIEL I

Základné ustanovenia
§ 21
(1) Zahraničné osoby môžu podnikať na území Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky za rovnakých podmienok a v rovnakom rozsahu ako česko-slovenské osoby, pokiaľ zo zákona nevyplýva niečo iné.
(2) Zahraničnou osobou sa na účely tohto zákona rozumie fyzická osoba s bydliskom alebo právnická osoba so sídlom mimo územia Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky. Česko-slovenskou právnickou osobou na účely tohto zákona sa rozumie právnická osoba so sídlom na území Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky.
(3) Podnikaním zahraničnej osoby na území Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky sa rozumie na účely tohto zákona podnikanie tejto osoby, ak má podnik alebo jeho organizačnú zložku umiestnenú na území Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky.
(4) Oprávnenie zahraničnej osoby podnikať na území Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky vzniká ku dňu zápisu tejto osoby, prípadne organizačnej zložky jej podniku v rozsahu predmetu podnikania zapísanom do obchodného registra. Návrh na zápis podáva zahraničná osoba.


§ 22
Právnu spôsobilosť, ktorú má iná než fyzická zahraničná osoba podľa právneho poriadku, podľa ktorého bola založená, má takisto v oblasti česko-slovenského právneho poriadku. Právnym poriadkom, podľa ktorého bola táto osoba založená, sa spravujú aj jej vnútorné právne pomery a ručenie členov alebo spoločníkov za jej záväzky.


§ 23
Zahraničné osoby, ktoré majú právo podnikať v zahraničí, sa pokladajú za podnikateľa podľa tohto zákona.


Oznámenie. Všetky písomné oznámenia, alebo iné písomná komunikácia, vyžadovaná na základe tejto dohody, bude doručovaná osobne alebo doporučene na poštu na nasledujúcu adresu:


JURAJ CHLEBÍK
PARTIZÁNSKA 863/103
911 01 TRENČÍNJ
SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Osobne prevzal:............................

NA DÔKAZ bola táto zmluva uzatvorená k nižšie uvedenému dátumu.


JURAJ CHLEBÍK
PARTIZÁNSKA 863/103
911 01 TRENČÍNJ
SLOVENSKÁ REPUBLIKA
PODPÍSAL:
DÁTUM:

PRÍJEMCA:
NÁZOV SPOLOČNOSTI
Dantess
19.02.10,14:40
Ten príspevok nadomnou aj niekto celý prečítal ? :D

Inak momentalne je "in" fotovoltaika a solárne kolektory. Mama a jej priateľ práve včera cestovali do Ciny nakupit kolektory a kontainermi ich dopravit sem. Ak má človek peniaze a známych tak jednoznačne sol. kolektory. Ale ak by ste mali začínať od piky, tak to bude beh na dlhú trať.