Januš
28.09.05,06:14
Platca DPH v SR kúpil ojazdené úžitkové auto v Nemecku, na Fa je cena s DPH, DPH vyčíslená nie je. Nedalo by sa zmeniť Fa bez DPH a riadiť sa § 66 osobitné zdanenie. Ja totiž vôbez nerozumiem dovozu a DPH pri dovoze. Ja myslím, že pri ojazdených autách by na fa mala byť cena s DPH a v tom prípade nerobí podnikateľ v SR nič, lebo daň zaplatil v Nemecku, alebo sa mýlim vyveďte ma prosím z omylu. Vďaka.
DušanČ
28.09.05,04:48
Ak je fa vystavená s DPH, je správna. Vzniká Ti nárok na jej vrátenie z Nemecka na
základe žiadosti podľa nemeckého zákona o DPH. Predtým sa treba oboznámiť s týmto
zákonom, lebo platia aj určité limity, od akej čiastky DPH vracajú.
Tieto prípady sa od 01.05.2004 nepovažujú sa dovoz, ale nákup tovaru z iného
členského štátu EÚ.
Jana Acsová
28.09.05,05:48
Platca DPH v SR kúpil ojazdené úžitkové auto v Nemecku, na Fa je cena s DPH, DPH vyčíslená nie je. Nedalo by sa zmeniť Fa bez DPH a riadiť sa § 66 osobitné zdanenie. Ja totiž vôbez nerozumiem dovozu a DPH pri dovoze. Ja myslím, že pri ojazdených autách by na fa mala byť cena s DPH a v tom prípade nerobí podnikateľ v SR nič, lebo daň zaplatil v Nemecku, alebo sa mýlim vyveďte ma prosím z omylu. Vďaka.Vložím link na riešenie témy:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=13106&highlight=Obstaranie+auta

Pokračovať v téme by bolo dobré v už založenej. Je tam riešená obdobná problematika.