fabermit
15.02.10,12:52
Ahojte,mám prosbu. Som učiteľka slovenčiny (okrem iného), momentálne na materskej. Mám ponuku opravovať diplomové práce (formálna úprava, štylistika, pravopis a tak). No neviem, koľko asi pýtať.. Nerobíte podobné veci?? Nechcem prestreliť, ale ani prerobiť... Ďakujem krásne za každú informáciu.
Danila
15.02.10,11:56
Ahojte,mám prosbu. Som učiteľka slovenčiny (okrem iného), momentálne na materskej. Mám ponuku opravovať diplomové práce (formálna úprava, štylistika, pravopis a tak). No neviem, koľko asi pýtať.. Nerobíte podobné veci?? Nechcem prestreliť, ale ani prerobiť... Ďakujem krásne za každú informáciu....opravovať pravopis v diplomovej práci? Treba roztrhať diplomovku.;):rolleyes:
csuvto
15.02.10,12:04
Záleží od počtu strán,náročnosti textu, ale ja by som tak od 10-20€.
zlatica76
15.02.10,12:06
Danilla

ja by som az taká prísna nebola. :) Osobne som poznala človeka, čo napísal diplomovku so samými hrúbkami, ale keďže po odbornej stránke bola jedna z najlepších, tak za ňu dostal jednotku :)

Ruku na srdce - kolkí z nás sa spoliehajú na to, že Word im podčiarkne chybné slová? Ale to, že žiadne slovo nie je podčiarknuté, ešte neznamená, že tam nie je žiadna chyba, všakáno? :) Lebo správny tvar je "pekný" ale aj "pekní" :) ale Word už nehodnotí, v akom kontexte je dané slovo použité.

@ autorka:
Skús sa opýtať dotyčného, koľko si predstavuje cenu. Nech ti dá na ukážku nejaké strany (aby si mala predstavu koľko chýb porobí), potom si povedz, že tvoja hodina voľného času stojí napr. 40 euro, .... a keď odhadneš, že napr. 50 strán prečítaš za xy hodín.... Ale je to fakt len zhruba, ako by som to počítala ja.
Danila
15.02.10,14:09
Danilla

ja by som az taká prísna nebola. :) Osobne som poznala človeka, čo napísal diplomovku so samými hrúbkami, ale keďže po odbornej stránke bola jedna z najlepších, tak za ňu dostal jednotku :)

Ruku na srdce - kolkí z nás sa spoliehajú na to, že Word im podčiarkne chybné slová? Ale to, že žiadne slovo nie je podčiarknuté, ešte neznamená, že tam nie je žiadna chyba, všakáno? :) Lebo správny tvar je "pekný" ale aj "pekní" :) ale Word už nehodnotí, v akom kontexte je dané slovo použité.

@ autorka:
Skús sa opýtať dotyčného, koľko si predstavuje cenu. Nech ti dá na ukážku nejaké strany (aby si mala predstavu koľko chýb porobí), potom si povedz, že tvoja hodina voľného času stojí napr. 40 euro, .... a keď odhadneš, že napr. 50 strán prečítaš za xy hodín.... Ale je to fakt len zhruba, ako by som to počítala ja.A čože Vám dnes všetkým prekážajú moje názory?:). Gramatika je o jazyku slovenskom. Teda mojom materinskom jazyku. Je to moja hrdosť, ak ju ovládam. Mňa tiež neučili písať vo Worde, a gramatiku sledovať červeným oznamovačom. Moju gramatiku nehodnotil Word, ale učiteľ jazyka slovenského. Vieš, čo nám vtedy písali za našu krásnu slovenčinu s dokonalou gramatikou do diktátového zošita? Jednotku s hviezdičkou. No vidíš, a to neviem ja napísať na tomto čude, zvanom PC.:)
P.S. Aj matematik je slovenskej národnosti. S rodným jazykom slovenským. Alebo sa opäť hlboko mýlim?:rolleyes:;)
pavol54
15.02.10,14:40
Moja učiteľka na prvom stupni na našich dlaniach za hrubky polámala za rok všetky pravítka drevené, dodnes som rád že ma niečo naučila, bola motivácia - učiť sa tak aby som nenastavil ruku, keby som tak prišiel domov s tým že som dostal od učiteľky, to by bola moja posledná sťažnosť, hneď by nasledoval výprask za to že som v škole neposlúchal. Ovládať spisovný jazyk patrí medzi základné povinnosti,
Predstavte si vedeckú kapacitu v technickej oblasti, ktorá by mala vyjadrovanie ako krčmový povaľač alebo dievča z rohu ulice, mohol by mi ešte chvíľu hovoriť a svojich objavoch a vynálezoch
ekopo
15.02.10,15:45
trochu odbočím, ale naozaj len trochu
...raz som sa v podobne nazvanej téme niečo spýtal, aj to len preto lebo ma zaujímala odpoveď, aj napriek tomu že som dopredu vedel aká by bola.....téma nejak zamrzla...
k otázke ma viedla skúsenosť s nútenými platenými doučovacími hodinami....
môj príspevok je ale odbočenie od témy, v téme súhlasím s Danilou..

moja otázka bola tu: http://www.porada.sk/854004-post20.html
celá téma bola tu http://www.porada.sk/t71466-p2-kolko-pytat-za-doucovanie-aj.html
Ilika
16.02.10,18:08
Ahojte,mám prosbu. Som učiteľka slovenčiny (okrem iného), momentálne na materskej. Mám ponuku opravovať diplomové práce (formálna úprava, štylistika, pravopis a tak). No neviem, koľko asi pýtať.. Nerobíte podobné veci?? Nechcem prestreliť, ale ani prerobiť... Ďakujem krásne za každú informáciu.




Ťažko je poradiť, ale mám informáciu, že jedna učiteľka za takúto prácu dostala 1000 €....ale preštylizovala a prepísala snáď celú diplomovú prácu....takže je to individuálne....??!
....niekomu to zrejme stálo za to (....?! )
Danila
16.02.10,19:54
Ťažko je poradiť, ale mám informáciu, že jedna učiteľka za takúto prácu dostala 1000 €....ale preštylizovala a prepísala snáď celú diplomovú prácu....takže je to individuálne....??!
....niekomu to zrejme stálo za to (....?! )Porada je čarovná vec. Dejú sa na nej veci nevídané a neslýchané......Len chcem veriť, že sa nejednalo o jadrového fyzika...;) Alebo nedajboh nie je asistentom niektorého nášho vyvoleného....Dobré s nami a zlé preč.:confused: