janka.mo
15.02.10,13:51
Dobry den,
chcela by som vas poprosit, ci by ste mi nepopisali, co vlastne obnasa audit. jeden s konatelov firmy, ktorý sa uz 2. rok o nu vobec nezaujima, si ho chce dat spravit. chcem vediet, co vsetko musim prichystat, co vsetko budu kontrolovat.... vobec neviem, na co sa mam pripravit....
dakujem za vsetky vase info....
Trip
15.02.10,20:00
no podla toho co pises sa zjavne nejedna o financny audit uctovnej zavierky ale asi pojde o nejaku analyzu - teraz je otazka co vlastne konatela zaujma - no a to moze byt milion veci - ake boli vysledky, ci si iny konatel z tade nieco netahal cez naklady, ci si niekto nevytiahol majetok pri nejakych super podmienkach, mozno si da pozriet uzavrete zmluvy so zakaznikmi za dane obdobie atd...milion veci...
Ivenka
15.02.10,20:06
....a povedzme si uprimne, nie je audit o spravnosti učtovania. Ak si bude chcieť konateľ obhajiť zmluvy nekorektne uzavreté tak si ich obhají. Ťažko dokazovať dnes prečo sa uzavrela zmluvy včera na ....
Trip
15.02.10,20:18
no to urcite ano, ale aj nekorektna zmluva (nevyhodna pre firmu) sa moze spravne zauctovat - a teraz ide o to ci 2.konatela bude zaujimat ta (ne)vyhodnost zmluvy alebo spravne zauctovanie - ja by som tipol ze A je spravne...

takze v tomto pripade by som povedal, ze dany audit (skor analyza) nebude o spravnosti uctovania - tot moj nazor
Ivenka
15.02.10,20:38
"A" je správne to neberiem, len to čo píše janka.mo je konflikt medzi dvoma konateľmi. A asi bude mať aj jeden aj druhý pravdu. Jeden chce lacné, druhý kvylitné a garanciu. Alebo platí:
Počet konateľov alebo spoločníkov v SRO má byť nepárny a 3 je veľa.:)
janka.mo
15.02.10,23:12
ono sa ma vec takto.... ten, ktory chce dat urobit audit, tak chce predat podiel tretej osobe, takze ten audit by mal byt kvoli predaju... ak este trosku spravne rozmyslam, tak chce vlastne zistit aky je majetok firmy, ake su vysledky, teda ci sa to tomu tretiemu oplati kupit. vlastne ten audit si bude davat robit ta tretia osoba, ak som to ja spravne pochopila, aj ked medzi tymi dvoma kohutmi uz ani neviem ako sa vlastne volam..... obratila som sa na vas preto, ze si ani neviem predstavit, co vsetko by chceli pozerat, ci to mam zobrat vsetky sanony za 3 roky a dat im ich???? si to neviem predstavit, ze sa v tom budu hrabat.... ten druhy konatel, ktory normalne funguje si nic neulial, ani zmluvy nie su ziadne nevyhodne.... aspon z mojho pohladu, aj ked si myslim, ze tomu druhemu nebude nic dobre.....
halmir
16.02.10,18:58
Súhlasím s Trip,podobnú hĺbkovú analýzu robia banky pri poskytovaní úveru.Okrem predložených dokladov za posledné zrejme tri koky tu bude aj veľa otázok typu či je firma prepojená na iné firmy ,ak sa zaoberá výrobnou činnosťou tak veci okolo zásob , realizácií výroby a pod.
Trip
16.02.10,18:58
ono sa ma vec takto.... ten, ktory chce dat urobit audit, tak chce predat podiel tretej osobe, takze ten audit by mal byt kvoli predaju... ak este trosku spravne rozmyslam, tak chce vlastne zistit aky je majetok firmy, ake su vysledky, teda ci sa to tomu tretiemu oplati kupit. vlastne ten audit si bude davat robit ta tretia osoba, ak som to ja spravne pochopila, aj ked medzi tymi dvoma kohutmi uz ani neviem ako sa vlastne volam..... obratila som sa na vas preto, ze si ani neviem predstavit, co vsetko by chceli pozerat, ci to mam zobrat vsetky sanony za 3 roky a dat im ich???? si to neviem predstavit, ze sa v tom budu hrabat.... ten druhy konatel, ktory normalne funguje si nic neulial, ani zmluvy nie su ziadne nevyhodne.... aspon z mojho pohladu, aj ked si myslim, ze tomu druhemu nebude nic dobre.....

no tak v tomto pripade sa bude jednat o tzv. Due Diligence - financna/danova/pravna analyza firmy za ucelom odhalenia rizik pre kupcu obchodneho podielu alebo akcii.

Ty sa nemusis trapit, ludia co to budu robit ti presne povedia co chcu - napr. pri financnom DD sa cca 70-80% dokumentov co od teba budu chciet zhoduje s dokumentami, ktore pripravujes napr. pre auditorov uctovnej zavierky (teraz myslim tich poriadnych auditorov, co svoju pracu robia poctivo)
Trip
16.02.10,19:23
este by som doplnil, ze v pripade financneho DD si budu pytat elektronicke udaje = veci vytiahnute z uctovneho a manazerskeho softveru, v pripade danoveho dd to bude tak 30% elektronicke a 70% sanony, a v pripade pravneho DD to bude takmer vsetko sanony. A ANO, oni sa v tvom budu hrabat kludne aj 3 roky dozadu (napr. pre porovnanie financnych udajov), pretoze su za to plateni :-)
janka.mo
16.02.10,21:22
ja som este ziaden audit nezazila, tak preto sa pytam a aj ma to trapi........ vobec si neviem predstavit ako to bude vyzerat....no ale co, co ma byt, tak bude, nejako to uz prezijem...aspon dufam :(