martin.ma
15.02.10,15:05
Dobry den,
nacrtnem vam nasledujucu situaciu>
Zahranicna IBC firma[Belize] prenajima hnutelny majetok slovenskej sro.
Moja otazka znie,ake zakony sa dotykaju daneho podnikania zahranicnej IBC ?
Musi sa dana firma zaregistrovat na Slovensku a platit slovenske dane?
Dakujem za kazdy postreh.
Martin
IvoM
16.02.10,12:37
Pozri si §43.2 a následne §16.1.e).4. Zrážkovú daň odvádza SK firma ktorá si stroj požičala, neviem či existuje zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Belize ak áno postupuješpodľa nej, ak nie zdaniš platbu do Belize 19% zrážkovou daňou a odbiedieš na účet DÚ, teda vychádzam z toho že daný hnuteľný majetok je v využívaný v SR.
profesional
15.04.10,09:34
Nakolko hnutelne veci musela zahranicna spolocnost veci fyzicky doviezt na uzemie SR, tak IBC podnika na nasom uzemi. Preto je povinna mat u nas registraciu v OR SR ako organizacna zlozka zahranicnej pravnickej osoby. A dane bude platit normalne u nas ako by bola danovym subjektom u nas a to na Danovom urade Bratislava 1.