Charon
15.02.10,16:49
V podstate sú štyri základné prehliadače internetu (WebBrowser). Roky používam Firefox (predtým Netscape). Používam ho, lebo mi viac vyhovoval ako vtedy Internet Explorer. Čítal som o iných prehliadačoch, každý má veľa zaujimavého, iného, spoločného. Aký používate a prečo?

(Rýchlosť a bezpečnosť a okrem toho?)
Charon
15.02.10,15:54
Napr. Zaujala ma funkcia Unite v Opere. Táto funkcia umožní zdieľať cez Web hudbu, súbory, obrázky s Vašim compom. Nie je treba napr. vešať na web obrázky zo spoločnej dovolenky, ale umožniť priateľom (zaslanie hesla) si pozerať náhľady a sťahovať z môjho disku, alebo v práci počúvať hudbu, čo mám doma na disku. Všetko je dokonale zabezpečené.
Laco-monter
15.02.10,15:56
Ja som si zvykol na Mozillu Firefox,
predtým som používal Explorer, ale vadilo mi to neustále cvakanie za každým kliknutím myši.
Jeden čas som používal aj Operu,ale tá mi nesedela vizualne.
čo sa týka antiviru je veĺmi dobrý NOD,lenže ten treba zakúpiť,(!)
tak isto poslúži aj avast,len treba stiahnuť origoš angl.verziu,
mal som nainšt.aj AVG lenže vtedy mi nechcelo otvoriť Mozillu.
Najbližšie nainštalujem AVIRU.
Ale pozor, len jeden pritomný aktualny antivirak.
mecky
15.02.10,16:02
ja som skoncil po dlhsom pouzivany opery (nejako mi nesedela aj ked som ziadne velke problemy nemal) a FF (otrasna sprava pameti, caste mrznutie flashu) skoncil u chrome, je rychli, stabilny (aj ked aj tu sa flash z casu na cas zruti) a mam rad minimalisticky dizajn takze chrome mi vyhovuje aj v tomto :)
luigi72
15.02.10,16:08
mimotemy Len tak pre upresnenie:

Povedal by som, ze neexistuju 4 zakladne internetove prehliadace, ale je ich viac. Navyse nechapem slovicko zakladne. Myslis tym najpouzivanejsie? V rebricku najpouzivanejsich este stale vedie MSIE (uz aj z pohodlnosti uzivatelov OS MS Windows :) ).

Pozname napriklad: Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Maxthon, Netscape, teraz uz aj Google Chrome, ale nezabudajme, ze nie kazdy pracuje pod MS Windows, su aj Linuxaci a ti pouzivaju napr.: Lynx, Netscape/Mozilla, Konqueror, Phoenix a taktiez Operu.
vulxy
15.02.10,16:10
Charon
15.02.10,17:08
mimotemy Len tak pre upresnenie:

Povedal by som, ze neexistuju 4 zakladne internetove prehliadace, ale je ich viac. Navyse nechapem slovicko zakladne. Myslis tym najpouzivanejsie? V rebricku najpouzivanejsich este stale vedie MSIE (uz aj z pohodlnosti uzivatelov OS MS Windows :) ).

Pozname napriklad: Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Maxthon, Netscape, teraz uz aj Google Chrome, ale nezabudajme, ze nie kazdy pracuje pod MS Windows, su aj Linuxaci a ti pouzivaju napr.: Lynx, Netscape/Mozilla, Konqueror, Phoenix a taktiez Operu.

Ospravedlňujem sa za slovíčko základné. Ale vysvetlím:

Suma percent užívateľov týchto štyroch WebBrowserov je blízka k číslu 100%. V skutočnosti je ich veľa (http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_web_browsers), ale zo štatistického hľadiska zanedbateľná vzorka.
Charon
15.02.10,17:11
http://www.porada.sk/t122086-mozila-ie-chrome-opera.html

Nechcem sa baviť o bezpečnosti. Až raz bude najpoužívanejší browser Chrome, tak sa celá hackerská komunita bude snažiť útočiť naň. Ak Firefox tak naň. Teraz je IE. Samozrejme, že je deravý. Ale mne sa skôr jedná o komfort, pocit (feeling) + skúsenosti.
Stefan2005
15.02.10,17:44
1. Firefox - 95%
2. IE - 5 % (nutnosť pre komunikáciu s niektorými štátnymi úradmi :confused:, resp. s windows update :))
3. Chrome - záloha, keby niečo...
Flinstone
15.02.10,17:51
keď ťa zaujímajú štatistiky, čo ešte ankety
Ktorý OS
ktorý antivír (to bude asi len u užívateľov win)
ktorý poštový klient
Zamoro
15.02.10,18:30
Takze ja som vyskusal zatial len tieto styri:Chrome,Internet Explorer,Opera,Mozilla.

Najlepsie hodnotim Operu.Preco? Pretoze, napriklad Mozilla je mozno viac popularnejsia ale nic viac, strasne sa na nej chytaju virusi ze ani neviete co mate za svinstvo v pocitaci,a nech idu niekde s tymi recami o lepsej bezpecnosti,skuste pouzivat nejake obdobie Operu a potom Mozillu a uvidite ze vam najde aspon o 30% viac virusov ked budete pouzivat Mozillu,samozrejme je to aj od toho kto po akych strankach chodi...Chrome je ospevovany vsade , ale pomalsie sa my spusta,pomalsie nacitavanie,stahovanie, jedine ta bezpecnost je na 1,proste kazdy si musi vybrat co viac uprednostnuje ci rychlost alebo bezpecnost...No a stari Explorer no co by som k nemu kedze je predinstalovany na kazdom Windowse tak ho pouziva dost velka cast populacie( inak obdivujem tento dobry obchodny krok Microsoftu ),pomalsie sa spusta ako ine prehliadace, ale zase to vynahradi svojou rychlostou surfovania..samozrejme ak nie je pouzivatel prasa lenive a nevycisti si pocitac ako od cookies,historie ale aj virusov, tak mu aj ta rychlost prestane fungovat(to plati pre kazdy prehliadac)

Toto je moj nazor.Samozrejme pre dobry vyber prehliadaca, je si vybrat po prve hlavne podla svojho gusta.Kazdy prehliadac funguje na kazdom inom pocitaci inak a inak reaguje.Pre starsie pocitace by som odporucal Operu,Internet Explorer, no a pre tie novsie Chrome.

P.S.:Samozrejme FF je bezpecny,ale ma "par" dier a na ne sa chytaju virusi a ine veci - mam to od odbornika a vrelo s nim suhlasim, ze FF je len o reklame...

Hodnotenie 1-5 + vyhody:

Mozilla:1, ...pluginy
Chrome: 3, Bezpecnost
Opera: 4, Rychlost a ciastocne aj bezpecnost
Internet Explorer: 2, Mensia bezpecnost nez chrome, rychlejsi nez FF
marko182
15.02.10,21:54
P.S.:Samozrejme FF je bezpecny,ale ma "par" dier a na ne sa chytaju virusi a ine veci - mam to od odbornika a vrelo s nim suhlasim, ze FF je len o reklame...

Hodnotenie 1-5 + vyhody:

Mozilla:1, ...pluginy
Chrome: 3, Bezpecnost
Opera: 4, Rychlost a ciastocne aj bezpecnost
Internet Explorer: 2, Mensia bezpecnost nez chrome, rychlejsi nez FF

Viem, ze Charon nezakladal tuto temu, aby sa tu riesila bezpecnost jednotlivych browserov, na to je tu uz dost inych tem, ale neda mi nezareagovat.

Co sa tyka bezpecnosti. To, ze na Chrome este nenasli nejake zavazne zranitelnosti, nie je kvoli tomu, ze je taky super bezpecny, ale prave kvoli tomu, ze vdaka jeho malej penetracii na trhu sa nim bezpecnostne firmy, ani tvorcovia virusov natolko nevenuju. V tomto ma Charon uplnu pravdu. Co sa tyka samotnej funkcionality Chrome, hodnotit nebudem. Vyskusal som iba prvu verziu, co vysla a po par minutach som ju odinstaloval, lebo mala este mnoho nevychytanych much.

Ale mam otazku ohladne toho hodnotenia 1 -5? 1 znamena najhorsie alebo najlepsie? Lebo kedze si oznacil Operu za najlepsi browser a priradil si jej hodnotenie 4, tak usudzujem, ze 5 je asi najlepsie. Z coho mi na druhej strane vyplyva, ze Firefox obstal v tvojom hodnoteni najhorsie. Chapem to spravne?

Na zaklade mojich vlastnych skusenosti si dovolim hodnotit iba Firefox a IE a v mojom pripade je skore 100:1. Firefox pouzivam odkedy vysla prva oficialna verzia. Do tej doby (za cias pouzivania IE) sa u mna prilezitostne objavil nejaky ten virus, trojan a podobna haved. Odkedy som presiel na Firefox, tak som nemal ani jeden jediny a to uz je teda peknych par rokov.

Co sa tyka rychlosti, tak opat musim skonstatovat, ze Firefox (3.5.7) u mna funguje podstatne rychlejsie ako IE (8.0.6) a to co sa tyka startu samotnej aplikacie, aj otvarania novych tabov/okien.

Takze z mojich skusenosti tolko.
sthruska
16.02.10,06:23
Chrome preto, lebo mi najlepšie sadol. Používam ho len na prezeranie stránok (len pár) a samozrejme e-mail.
Luky89
16.02.10,08:55
Jednoznačne FIREFOX i keď aj ten ma svoje muchy a občas OPERU. A Nezabudajte pri vyspevovaný bezpečnostných výhod Firefoxu aj na jeho prispôsobivosť doslova ste si schopný vytvoriť vlastný prehliadač.
srska
16.02.10,10:33
Používam dlho a bez problémov Firefox + IE z nutnosti, kvôli podávaniu daňových priznaní elektronickou formou so ZEP na elektronickú podateľňu daňovej správy - cez FF mi to nejde a nechce sa mi bádať prečo.
TomasHC
16.02.10,10:44
Ja osobne Firefox + v praci malicko IE (DigitalBadge, AcitveX). Ale prikladam report za posledny mesiac z mojeho webu (co mam uvedeny aj v profile) - web ktory rozhodne nie je o IT, a sameho ma prekvapuje zastupenie FF!
Lilka 1
16.02.10,11:55
Doteraz IE, ale už pár dní uvažujem o Firefoxe. Odporúčal mi ho známy a teraz ste ma presvedčili. :)
Zamoro
16.02.10,12:25
Viem, ze Charon nezakladal tuto temu, aby sa tu riesila bezpecnost jednotlivych browserov, na to je tu uz dost inych tem, ale neda mi nezareagovat.

Co sa tyka bezpecnosti. To, ze na Chrome este nenasli nejake zavazne zranitelnosti, nie je kvoli tomu, ze je taky super bezpecny, ale prave kvoli tomu, ze vdaka jeho malej penetracii na trhu sa nim bezpecnostne firmy, ani tvorcovia virusov natolko nevenuju. V tomto ma Charon uplnu pravdu. Co sa tyka samotnej funkcionality Chrome, hodnotit nebudem. Vyskusal som iba prvu verziu, co vysla a po par minutach som ju odinstaloval, lebo mala este mnoho nevychytanych much.

Ale mam otazku ohladne toho hodnotenia 1 -5? 1 znamena najhorsie alebo najlepsie? Lebo kedze si oznacil Operu za najlepsi browser a priradil si jej hodnotenie 4, tak usudzujem, ze 5 je asi najlepsie. Z coho mi na druhej strane vyplyva, ze Firefox obstal v tvojom hodnoteni najhorsie. Chapem to spravne?

Na zaklade mojich vlastnych skusenosti si dovolim hodnotit iba Firefox a IE a v mojom pripade je skore 100:1. Firefox pouzivam odkedy vysla prva oficialna verzia. Do tej doby (za cias pouzivania IE) sa u mna prilezitostne objavil nejaky ten virus, trojan a podobna haved. Odkedy som presiel na Firefox, tak som nemal ani jeden jediny a to uz je teda peknych par rokov.

Co sa tyka rychlosti, tak opat musim skonstatovat, ze Firefox (3.5.7) u mna funguje podstatne rychlejsie ako IE (8.0.6) a to co sa tyka startu samotnej aplikacie, aj otvarania novych tabov/okien.

Takze z mojich skusenosti tolko.

Ohladom toho hodnotenia, najlepsie bolo5bodov a najhorsie 1bod,tak si to dobre pochopil.A ano,Operu som hodnotil najlepsie a firefox najhorsie,skus vyskusat Operu 10.10(uz je aj beta 10.50) a uvidis ten rozdiel medzi rychlostou Firefoxu a Operi,kedze si este Operu ako hovoris nevyskusal.Este musim dodat ze Opera ma zabudovany torrent, takze je mozne stahovat cez Operu torrenty a netreba stahovat cely osobitny program(len pre informaciu :) ) a samozrejme ma aj rychlejsie stahovanie (ale to suvisi hlavne od tvojho pripojenia k internetu)
Zamoro
16.02.10,12:26
Viem, ze Charon nezakladal tuto temu, aby sa tu riesila bezpecnost jednotlivych browserov, na to je tu uz dost inych tem, ale neda mi nezareagovat.

Co sa tyka bezpecnosti. To, ze na Chrome este nenasli nejake zavazne zranitelnosti, nie je kvoli tomu, ze je taky super bezpecny, ale prave kvoli tomu, ze vdaka jeho malej penetracii na trhu sa nim bezpecnostne firmy, ani tvorcovia virusov natolko nevenuju. V tomto ma Charon uplnu pravdu. Co sa tyka samotnej funkcionality Chrome, hodnotit nebudem. Vyskusal som iba prvu verziu, co vysla a po par minutach som ju odinstaloval, lebo mala este mnoho nevychytanych much.

Ale mam otazku ohladne toho hodnotenia 1 -5? 1 znamena najhorsie alebo najlepsie? Lebo kedze si oznacil Operu za najlepsi browser a priradil si jej hodnotenie 4, tak usudzujem, ze 5 je asi najlepsie. Z coho mi na druhej strane vyplyva, ze Firefox obstal v tvojom hodnoteni najhorsie. Chapem to spravne?

Na zaklade mojich vlastnych skusenosti si dovolim hodnotit iba Firefox a IE a v mojom pripade je skore 100:1. Firefox pouzivam odkedy vysla prva oficialna verzia. Do tej doby (za cias pouzivania IE) sa u mna prilezitostne objavil nejaky ten virus, trojan a podobna haved. Odkedy som presiel na Firefox, tak som nemal ani jeden jediny a to uz je teda peknych par rokov.

Co sa tyka rychlosti, tak opat musim skonstatovat, ze Firefox (3.5.7) u mna funguje podstatne rychlejsie ako IE (8.0.6) a to co sa tyka startu samotnej aplikacie, aj otvarania novych tabov/okien.

Takze z mojich skusenosti tolko.

Ohladom toho hodnotenia, najlepsie bolo5bodov a najhorsie 1bod,tak si to dobre pochopil.A ano,Operu som hodnotil najlepsie a firefox najhorsie,skus vyskusat Operu 10.10(uz je aj beta 10.50) a uvidis ten rozdiel medzi rychlostou Firefoxu a Operi,kedze si este Operu ako hovoris nevyskusal.Este musim dodat ze Opera ma zabudovany torrent, takze je mozne stahovat cez Operu torrenti a netreba stahovat cely osobitny program(len pre informaciu :) ) a aj rychlejsie sa cez nu stahuje(ale to je hlavne podla toho aku mas rychlost pripojenia)
marko182
16.02.10,12:43
Ohladom toho hodnotenia, najlepsie bolo5bodov a najhorsie 1bod,tak si to dobre pochopil.A ano,Operu som hodnotil najlepsie a firefox najhorsie,skus vyskusat Operu 10.10(uz je aj beta 10.50) a uvidis ten rozdiel medzi rychlostou Firefoxu a Operi,kedze si este Operu ako hovoris nevyskusal.Este musim dodat ze Opera ma zabudovany torrent, takze je mozne stahovat cez Operu torrenty a netreba stahovat cely osobitny program(len pre informaciu :) ) a samozrejme ma aj rychlejsie stahovanie (ale to suvisi hlavne od tvojho pripojenia k internetu)

Hadat sa nebudem, kazdy ma pravo na svoj nazor. Ale davat FF na posledne miesto zo spominanych 4 prehliadacov je podla mna uplny nezmysel.
U mna by ten rebricek vyzeral nasledovne:

1. Firefox
2. Opera
3. Chrome
4. IE

Firefox splna vsetky moje ocakavania kvalitneho browsera a nadstavbach typu Adblock, Video DownloadHelper alebo Gmail Notifier ani nehovorim.
salvosko
16.02.10,12:46
Safari na iPhone ;)
TomasHC
16.02.10,12:47
Ohladom toho hodnotenia, najlepsie bolo5bodov a najhorsie 1bod,tak si to dobre pochopil.A ano,Operu som hodnotil najlepsie a firefox najhorsie,skus vyskusat Operu 10.10(uz je aj beta 10.50) a uvidis ten rozdiel medzi rychlostou Firefoxu a Operi,kedze si este Operu ako hovoris nevyskusal.Este musim dodat ze Opera ma zabudovany torrent, takze je mozne stahovat cez Operu torrenti a netreba stahovat cely osobitny program(len pre informaciu :) ) a aj rychlejsie sa cez nu stahuje(ale to je hlavne podla toho aku mas rychlost pripojenia)

Opera-Chrome maju akurat tak rychlejsi JavaScript engine, z coho tazia hlavne pri weboch ako je Facebook a podobne AJAX-based portaly. Stahovat nebude rychlejsie ani ked sa pos*** ;) Ale FF 3.6 ich zase dobieha. Je to ako porovnavanie cikul na zachode, ked sme mali 12 rokov.

A stahovat "cely osobitny" torrent software - taky uTorrent ma 281kB, co nezabije ozaj nikoho.
salvosko
16.02.10,13:18
uTorrent 2.0 ma uz 344kB a instaluje sa, nestaci spustit exe.
Ale aj tak je to to najlepsie na torrenty co existuje a uz podporuje aj UDP trackery.
Inak doporucujem magnet linky ... funguju uplne bez trackerov.
TomasHC
16.02.10,13:53
uTorrent 2.0 ma uz 344kB a instaluje sa, nestaci spustit exe.
Ale aj tak je to to najlepsie na torrenty co existuje a uz podporuje aj UDP trackery.
Inak doporucujem magnet linky ... funguju uplne bez trackerov.

uTrorrent sa NEMUSI len instalovat ;) mam ho ako jeden .exe subor ...

A porovnavat 281kB a 344kB pri dnesnych 10Mbit linkach - dost dobre ;)
salvosko
16.02.10,13:57
predosla verzia sa neinstalovala ... preto pisem ze verzia 2.0 sa uz instaluje.
vulxy
16.02.10,14:09
Ohladom toho hodnotenia, najlepsie bolo5bodov a najhorsie 1bod,tak si to dobre pochopil.A ano,Operu som hodnotil najlepsie a firefox najhorsie,skus vyskusat Operu 10.10(uz je aj beta 10.50) a uvidis ten rozdiel medzi rychlostou Firefoxu a Operi,kedze si este Operu ako hovoris nevyskusal.Este musim dodat ze Opera ma zabudovany torrent, takze je mozne stahovat cez Operu torrenty a netreba stahovat cely osobitny program(len pre informaciu :) ) a samozrejme ma aj rychlejsie stahovanie (ale to suvisi hlavne od tvojho pripojenia k internetu)

by som dodal opera ma zabudovany torrent,email klienta a co ma najviac tesi je stahovac feedov,je to "all in one"co viac si priat:)
Zamoro
17.02.10,16:27
marko182
17.02.10,20:02
TomasHC
17.02.10,20:10
A ja mam aj tak najvacsi a najdlhsi! mimotemy
sthruska
18.02.10,06:20
//A ja mam aj tak najvacsi a najdlhsi!
Nie nie. Ešte som tu ja.
Ešte k tým meraniam. Tie rozdiely sa veľmi často uvádzajú v nejakej desatine sekundy. V praxi to je doslovne o ničom. Takže TomasHC má pravdu.
salvosko
18.02.10,07:39
Podla mna neexistuje dobry internetovy prehliadac.
TomasHC
18.02.10,08:19
Bezny uzivatel si vystaci s IE. Ak chce clovek robit viac a efektivne, tak oceni "alternativny" browser. Uvediem par bodov, preco nepouzivam IE:

- v casoch IE6 nemal zalozky (tabs)
- malo konfigurovatelny
- neefektivna sprava zaloziek a ulozenych hesiel
- nedaju sa doplnit rozsirenia (extensions) a z toho pre mna vyplyva:

- podciarkovanie URL adries v cistom texte
- gesta mysou (okopcene z Opery! ale super vec)
- efektivne prepinanie proxy servrov (praca vs. doma)
- blokovanie reklam (adblock)
- kontrola SK pravopisu (korekcie clankov)
- intergacia ovladania Winamp-u (blbe, ale pohodlne)
- pauza/stop/restart stahovania
- detailne nastavenie ako sa spravaju nove zalozky (zoradenie...)

- pre web developerov famozny Firebug

Verim ze vacsinu veci (aj viac) zvlada aj Opera, Maxthon, Safari, Chrome... ale uz mam Firefox zauzivany, nakonfigurovany a nemam chut stravit cely den konfigurovanim a patranim "how-to" nastavit iny browser k obrazu mojmu.

Takze asi tak :)
salvosko
18.02.10,08:29
Podla mna je tato debata o nicom, bez urazky. Je to presne to ako ci je lepsi Linux alebo Windows, Mercedes alebo BMW.
Pouzivam FF ale uz ma prestava bavit lebo zerie vela pamate a na Win7 x64 mi mrzne. IE8 je privelmi secure a furt pinda na vsetko a aj tak neni secure. Chrome nechcem lebo BigBrother Google. Operu som neskusal ale nechcem (ani Mercedes som neskusal a nechcem). Na iPhone musim zit so Safari, skusal som ho aj na Win ale ked nemas MacOS tak je o nicom.
Gecko alebo neGecko, podla mna vsetko jeden brodel.
Vlado40
18.02.10,10:29
Používam Operu , IE8-64 bit, Firefox ,Google Chrome , každý na niečo iné a som veľmi ,veľmi spokojný.
Zamoro
18.02.10,15:03
Tu teda velmi nezabodovala :cool::
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/

Ale nieje Opera ako Opera, ten link co som ja dal, to boli vysledky Opery 10.50 a tento link co si dal ty, to su porovnavania s Operou 9.6 - co je uz prastara verzia :) Takze myslim, ze si sa pomylil a Opera stale boduje :)
vulxy
18.02.10,15:37
Zamoro
18.02.10,16:35
http://digitalne.centrum.cz/opera-105-beta-je-nejrychlejsi/

Poprosim Vas, pozerajte aj starsie prispevky a neopakujte sa!!!Tento link som nedavno dal tu ja a akurat o nom tu hovorim.
vulxy
19.02.10,07:22
Poprosim Vas, pozerajte aj starsie prispevky a neopakujte sa!!!Tento link som nedavno dal tu ja a akurat o nom tu hovorim.

pardon,nechcel som ti brat slavu:D
salvosko
19.02.10,09:40
Opera patri do divadla a nie na PC ...
Stevo5
19.02.10,09:50
Opera patri do divadla a nie na PC ...

Nesúhlasím. Pripájam sa k názorom vyššie, že každý prehliadač má nejaké výhody a každý aj nejaké nevýhody. Každému vyhovuje niečo iné.
Myslím že každý z vyšie spomínamých prehliadačov je vyhovujúci na prácu s internetom, ale ak sa na to niekto zamerá tak každému sa dá niečo vytknúť.
Ale veď o tom to je. Ak by boli rovnaké, nebola by konkurencia a nikto by s nesnažil vyvíjať nové verzie.
Braňo
19.02.10,10:01
Opera patri do divadla a nie na PC ...


vyskúšal si už daný prehliadač v verzii 10.50 ?
salvosko
19.02.10,10:27
Akoze Opera? Neskusal som, ja som tieto veci vzdal, ako som pisal, podla mna su vsetky prehliadace na prd. Polovica ma Gecko jadro a druha ma IE. That is it - ako povedal Majkl.
kozlíček
19.02.10,15:49
http://www.porada.sk/t122086-mozila-ie-chrome-opera.html
Na Opere sa mi vo FB nezobrazujú došlé a odoslané správy a nedá sa mi poslať priateľovi fotka,čím to môže byť?
miro_c
19.02.10,17:56
Tu teda velmi nezabodovala :cool::
http://internet-browser-review.toptenreviews.com/
To je pekne stupidná stránka. Porovnávať Firefox 3.5 s Operou 9.6. Keby priamo pri výsledkoch uviedli aj verzie testovaných prehliadačov, hneď by sme vedeli, koľká bije. Je to veľká neprofesionálnosť od tvorcov stránky porovnávať staré prehliadače a článku dať názov porovnávania prehliadačov 2010. Pre zaujímavosť Opera 9.6 bola vydaná 8. októbra 2008. Opera 10.5 má nové jadro pre spracovanie JS a nové jadro pre vykreslovanie stránok, preto je v tejto chvíli najrýchlejšia ;)

Kvôli práci mám nainštalovaný FF 2.x, FF3.x, IE8, IE multibrowser, Safari, Chrome a samozrejme Operu. Tú používam najradšej, aj keď s niektorými stránkami má problém, ale je v nej všetko, čo potrebujem bez nutnosti sťahovania a inštalovania rôznych doplnkov (FF nenormálne žerie pamäť, odkedy vyšla prvá verzia a nie a nie to vyriešiť). Opera má kontakty, mail, RSS (aj keď uprednostňujem Google Reader - je praktickejší), torrent, prehľadný download manažér, Dragon Fly (nástroj pre developerov a ladičov), teraz aj Unite, možnosť Widgetov. Je jedným z najbezpečnejších prehliadačov a tvorcovia nečakajú, kým niekto spraví nové jadro, aby mu pridali nejaký obal, odkukané vychytávky (také taby má Opera odkedy ju poznám, a to sa nám o FF ani nesnívalo) ako je to v prípade FF. Opera má vlastné jadro a najlepší idú za ňou :)
TomasHC
19.02.10,18:15
Nemozem si pomoct, ale pouzivatelia Opery sa v diskusiach spravaju presne ako Linuxaci... Su neodskriepitelne presvedceni, ze nimi pouzivany OS/browser je jediny a najlepsi, etalon, prapovod vsetkeho, vynalez kolesa a big-bang v jednom.

Uprimne, je mi salam-parky kto prvy vymyslel taby, gesta mysou a ktory browser ma najrychlejsi JS. Ja browsujem, nie onanujem...
buchač
19.02.10,18:35
Nemozem si pomoct, ale pouzivatelia Opery sa v diskusiach spravaju presne ako Linuxaci... Su neodskriepitelne presvedceni, ze nimi pouzivany OS/browser je jediny a najlepsi, etalon, prapovod vsetkeho, vynalez kolesa a big-bang v jednom.

Uprimne, je mi salam-parky kto prvy vymyslel taby, gesta mysou a ktory browser ma najrychlejsi JS. Ja browsujem, nie onanujem...

....výskúšaj aj to .....;):D:D:D

Možno sa Ti uľaví ....:rolleyes:
salvosko
19.02.10,18:48
42
Charon
19.02.10,19:38
Nechcel som svojou témou vyvolať Flame. To som nechcel. Ak by som mal záujem o flame, tak to napíšem do Zive.sk a tam by ste videli ako to vyzerá medzi Opera vz. Firefox. Teraz vážne.
Chcel som vedieť, aký majú názor ne-puberťáci. Viem vymenovať veľa príkladov toho, prečo používať/nepoužívať ten či onen browser.
Chcel som vedieť Vaše názory.

Firefox - som s ním zžitý. Sedí mi, viem v ňom nastaviť skoro všetko. Teraz testujem Operu. Počul som o nej od kolegu (a samozrejme mám o nej veľa prečítané) ospieval mi ju. Má veľa vecí, čo má aj Firefox (vo forme plug-in), má niečo iné, a naopak.
Nevie mi sadnúť. Stále nie som "doma".

salvosko: "42" - to je "Stopárov sprievodca?"
salvosko
19.02.10,19:55
Prave som nahodil Chrome, nasral ma FF tak uvidim.
Ano, odpoved je 42.
nedopo
19.02.10,20:11
Prave som nahodil Chrome, nasral ma FF tak uvidim.
Ano, odpoved je 42.

Ja ti to vysvetlim - kasli na Chrome, BigBrother issue.:D:D:D:D:D
sthruska
20.02.10,08:19
Súhlasím, že Chrome toho posiela neskutočne veľa. Ale je to pri iných prehliadačoch ináč? To by som rád vedel. Žiaľ môj Norton IS mi nevypisuje kto, kde, kedy a čo posiela von (dá sa to nastaviť?). Eset Smart Security to robil.
TomasHC
20.02.10,10:39
Súhlasím, že Chrome toho posiela neskutočne veľa. Ale je to pri iných prehliadačoch ináč? To by som rád vedel. Žiaľ môj Norton IS mi nevypisuje kto, kde, kedy a čo posiela von (dá sa to nastaviť?). Eset Smart Security to robil.

Mili moji paranoici. Ziadny (majoritny) browser nekradne vase hesla ani co pisete nadrzanym 15-kam na Pokeci :( To robi akurat tak Spyware, a browseri do tejto kategorie nepatria.

Browseri posielaju akurat tak statisticke udaje, ziadne osobne data. Priznam sa, nesniffoval som co posiela Chrome (ak vobec), ale je to "relativne" jednoduche.

Chcete hardcore? Podme na to!

Ako prve, pustime si TCPview (http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897437.aspx) a potom otvorime browser (Chrome), dame otvorit nejaky web, ktoreho IP si zistime cez ping (neodporucam weby ako Google, Facebook, Zive... skor nejaku mensiu firmicku, ktora urcite nema loadbalancovane webservre, pripadne CDN (http://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network)(napr. akamaitechnologies)). V TCPview uvidime, aky proces (chrome.exe) sa konektuje na aku IP. Ak tam uvidime iba konekciu na IP nasej webstranky, tak je to v suchu. Ak sa to konekti aj niekde inde, moze to znamenat vselico (XSS (http://en.wikipedia.org/wiki/Cross-site_scripting), iframe s reklamou...). Ked najdeme nieco podozrive, mozeme spustit TCPdump (http://www.tcpdump.org/), a zachytavat pakety a potom analyzovat, pripadne cez pekne GUI co ma Wireshark (http://www.wireshark.org).

Ale keby ze uz, tak sa to zrejme bude posielat len raz za cas a nie stale. Takze mili paranoici, hor'sa na Google a hladajte ako vas browseri spicluju ;)
salvosko
20.02.10,10:42
Ide prave o tie statistiky ... sice bez osobnych dat ale to je len kruocik spojit dokopy. Avsak od vcera som na Chrome lebo mi FF doje*al objednavanie listkou do kina - zaplatil som 24€ a potvrdenie o listkoch mi nedoslo lebo sa to seklo. Nemam ani listky (uz su vypredane) ani peniaze. Zena isla na nich nakricat do Auparku.
Vlado40
20.02.10,10:47
Neviem prečo , ale spojenie s bankou , platby a podobné veci robím cez IE8.Možno je to zlozvyk.
sthruska
20.02.10,11:00
//Mili moji paranoici. Ziadny (majoritny) browser nekradne vase hesla ani co pisete nadrzanym 15-kam na Pokeci
O to mi nejde. Jeden známy vďaka HW firewal-u zistil, že okrem iného mu idú z PC komplet údaje o desktope apod. Nie osobné, ale zistiť IP? Tak sa opýtal na čo im to bude. Ako odpoveď dostal smailíkov.
Takže vlastne čo všetko odo mňa ide preč a čo s tým chcú robiť? O osobné údaje sa naozaj nebojím a mám len pár webow na ktoré chodím. Žiadne sociálne siete, blogy, skype...
TomasHC
21.02.10,06:13
//Mili moji paranoici. Ziadny (majoritny) browser nekradne vase hesla ani co pisete nadrzanym 15-kam na Pokeci
O to mi nejde. Jeden známy vďaka HW firewal-u zistil, že okrem iného mu idú z PC komplet údaje o desktope apod. Nie osobné, ale zistiť IP? Tak sa opýtal na čo im to bude. Ako odpoveď dostal smailíkov.
Takže vlastne čo všetko odo mňa ide preč a čo s tým chcú robiť? O osobné údaje sa naozaj nebojím a mám len pár webow na ktoré chodím. Žiadne sociálne siete, blogy, skype...

Co ja viem, naco bude komu moja IP... Na net idem cez NAT, jednu verejnu IP ma povedzme 200 ludi, lebo provider ide von cez cca 5 IP a zvysok ma rezervovany pre vacsich klientov.
Mile rad poskytnem rozlisenie monitora, cislo topanok aj CISLO BANKOVEHO UCTU - nech sa paci, mozu mi tam posielat kolko len chcu :D

Info o Tvojom OS, browseri a ine veci sa dozvie kazdy web cez $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] - napr. Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7

...ostatne veci cez Javascript...
salvosko
21.02.10,08:59
Tie veci a este kvantum inych idu od teb vzdy vonka.
Co si myslis preco stranky su take ake su - lebo web server ziosti cez tvojho klienta rozlisenie, OS, prehliadac ktory pouzivas a prisposobi mu stranku.
A ak ides z neslovenskej IP tak neprehras ani video na Markize alebo JOJ lebo by to bolo porusovanie autorskych prav.
marko182
21.02.10,11:19
A ak ides z neslovenskej IP tak neprehras ani video na Markize alebo JOJ lebo by to bolo porusovanie autorskych prav.

Ci ide o porusovanie autorskych prav neviem, ale videa na Markize, JOJ, TA3 a STV idu prehrat aj z neslovenskej IP.
salvosko
21.02.10,11:50
Neviem ako je to urobene ale nemali by byt.
marko182
21.02.10,11:54
Neviem ani ja, ale funguju videa z archivu aj live-stream.
hencik
22.02.10,14:10
caute

mam mensi problem s mojim prehliadacom v praci - IE.
dnes rano mi prestal fungovat. rozumej nenacita mi ziadnu stranku. mal som IE6, dnes po zacati problemov som ho preinstaloval na IE8, problem vsak ostal. ak zmazem historiu, cache, cookies a restartnem pocitac, tak IE mi prvu zadanu stranku nacita.. potom vsak opat prestane fungovat.
zaroven s instalaciou IE8 som si nahodil aj FF, ten funguje bez problemov. k mojej robote je vsak vhodnejsi IE, preto by som ho potreboval rozchodit.
pozeral som sa na to aj s jednym kamaratom z nasho IT, ale zial nevypatrali sme nic.. akurat tak, ze mozem mat daky virus.. :( neviete niekto co by s nim mohlo byt? dake registre or something like that? :confused:
tomim7
23.02.10,14:59
Firefox ľúbim :rolleyes:
buchač
07.03.10,14:34
EÚ strojnásobila počet stiahnutí Opery

Až trojnásobný nárast počtu stiahnutí zaznamenali vývojári Opery po tom, čo Microsoft vo svojom operačnom systéme začal ponúkať pri inštalácii alternatívne internetové prehliadače. Rapídny nárast stiahnutí bol zaznamenaný z Belgicka, Francúzska, Španielska, Poľska a Británie.

Opera strategicky horúcou ihlou ušila novú verziu svojho prehliadača, aby uspokojil používateľov, ktorí sa pre jeho používanie svojim kliknutím rozhodnú.

Na neserióznosť ponuky www.browserchoice.eu však tentokrát upozorňujú vývojári prehliadača Flock. Aj keď je v ponuke dvanásť rôznych prehliadačov, iba málokto si všimne, že okrem prvých piatich zobrazených sa možno odrolovať vpravo k ďalším.

Keďže na prvých pozíciách je vždy iba Firefox, Internet Explorer, Opera, Google Chrome a Safari, zvyšných sedem prehliadačov zostane nepovšimnutých.
http://pocitace.sme.sk/c/5269574/eu-strojnasobila-pocet-stiahnuti-opery.html

A včul si vyberajte a porovnávajte ....
sfinks
27.03.10,06:39
A safari je kde ?
sfinks
27.03.10,06:46
caute

mam mensi problem s mojim prehliadacom v praci - IE.
dnes rano mi prestal fungovat. rozumej nenacita mi ziadnu stranku. mal som IE6, dnes po zacati problemov som ho preinstaloval na IE8, problem vsak ostal. ak zmazem historiu, cache, cookies a restartnem pocitac, tak IE mi prvu zadanu stranku nacita.. potom vsak opat prestane fungovat.
zaroven s instalaciou IE8 som si nahodil aj FF, ten funguje bez problemov. k mojej robote je vsak vhodnejsi IE, preto by som ho potreboval rozchodit.
pozeral som sa na to aj s jednym kamaratom z nasho IT, ale zial nevypatrali sme nic.. akurat tak, ze mozem mat daky virus.. :( neviete niekto co by s nim mohlo byt? dake registre or something like that? :confused:


He .. virus nemas ;) (teda mzoes mat ) ale problem je v otm ze mas naistalovanu javu a toto presne robi java ... msusi si jednu srandu zmazat a potom ti pojde vsetko oki :) takto by sa to malo volat ... deployment.properties a tot ozmazes a malo by ti to frcat :) a nachadzat by sa to malo asi neidke tu :)
C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Sun\Java\Deployment\deployment.properties
potom daj vediet ci pomohlo :)