xxmxx
15.02.10,18:50
Dobrý deň,
Pracujem v dvoch firmách po 4 hodiny denne, ale len v jednej mám uplatnený nezdaniteľný základ dane. Mzda (položka základ dane) je však menšia ako nezdaniteľný základ. V druhej firme platím daň z príjmu z celej mzdy. Mám nárok na vrátenie daní z nevyužitého nezdaniteľného základu? Ak áno, musím oto požiadať daňový úrad? Jedná sa o minulý rok.
ĎAKUJEM.
drobeceva
15.02.10,17:54
Dobrý deň,
Pracujem v dvoch firmách po 4 hodiny denne, ale len v jednej mám uplatnený nezdaniteľný základ dane. Mzda (položka základ dane) je však menšia ako nezdaniteľný základ. V druhej firme platím daň z príjmu z celej mzdy. Mám nárok na vrátenie daní z nevyužitého nezdaniteľného základu? Ak áno, musím oto požiadať daňový úrad? Jedná sa o minulý rok.
ĎAKUJEM.
Je to tak, NČD môžeš uplatniť iba u jedného zamestnávateľa. U toho, kde máš podpísané vyhlásenie, si do dnešného dňa mohla požiadať o vykonanie RZD. Ak si tak neurobila, musíš podať DP. Máš nárok na celú NČD - 4025,70€. Záleží ešte od toho, aký bol príjem, či máš povinnosť vykonania RZD.
Timka1
15.02.10,17:55
Dobrý deň,
Pracujem v dvoch firmách po 4 hodiny denne, ale len v jednej mám uplatnený nezdaniteľný základ dane. Mzda (položka základ dane) je však menšia ako nezdaniteľný základ. V druhej firme platím daň z príjmu z celej mzdy. Mám nárok na vrátenie daní z nevyužitého nezdaniteľného základu? Ak áno, musím oto požiadať daňový úrad? Jedná sa o minulý rok.
ĎAKUJEM.

Od zamestnávateľov dostaneš potvrdenia o príjmoch, kde budú vyčislené príjmy, poistné, daň .... a na základe týchto potvrdení vypíšeš DP typ A, kde príjmy z týchto potvrdená zrátaš spolu ..... a tiež si uplatniš celú NČ čo je pre rok 4025,70 €. Budeš postupovať podľa riadkov, navigujú ťa. Ak ti vyjde preplatok dane, daňový úrad ti vráti.
Andyke
15.02.10,17:55
Pokiaľ si nepožiadala v práci o ročné zúčtovanie dane, tak podaj daňové priznanie, z oboch firiem vypýtaj Potvrdenie o zdanit. mzde a DU Ti vráti preplatok na dani. (v máji)