hlucia
15.02.10,18:56
Dobrý deň, chcem sa spýtať či vie niekto poradiť so zaúčtovaním zle zadanej sumy pri platbe cez postterminál. Predajca predal tovar v hodnote 100eur a vytlačil doklad cez pokladnu, kde dal spôsob platby kredit - čiže zákazník platil kartou, ale pri zadávaní sumy na terminál sa pomýlil a zadal sumu 80eur, čiže o 20eur menej. účtujem takéto platby cez priebežné položky a teraz ke´d mi prišiel výpis z banky som zistila túto chybu a neviem ako to zaúčtovať. ďakujem
hlucia
15.02.10,19:59
Nevie mi nikto poradiť, nesedia mi priebežné položky a neviem ako to zaúčtovať. ďakujem
Ivenka
15.02.10,20:03
Keďže učtuješ v JU zaučtuj si iba 80E príjem, rozdiel si vyžiadaj
z banky. Alebo taj celú sumu do POZD a rozdiel 20E do VOZD.
hlucia
15.02.10,20:16
No tak to som pochopila, ale čo v takom prípade keď predajca nevyblokoval doklad cez pokladňu, ale iba cez terminál a na mesačnej uzávierke suma nie je, ale na výpise z účtu tá suma je. Účtujem POZD na základe mesačnej uzávierky a tak isto aj dph z tej sumy a výpis robím iba cez priebežné položky čiže VNZD, teraz neviem ako to spatne nahodiť, za celý rok mu to robí 260eur a dph je už uzavretá, poraďte....
Ivenka
15.02.10,20:22
Obávam sa, že Ti ostávam už iba sa tváriť, že niektorá platba ktorá bola realizovaná v hotovosti vyparovať ju s platbou cez terminál ako čiastkovú platbu. Alebo podať dodatočné DP DPH.
hlucia
15.02.10,20:29
No myslela som si, že to už ani inak nepôjde, aj tak srdečná vďaka za radu.
Monika Kováčová
15.02.10,20:46
Mohol zaplatiť časť v hotovosti a časť cez terminál