calmi
15.02.10,19:30
Dobrý deň, skúšala som tieto informácie nájsť na internete, ale našla som len povinnosti absolventa po ukončení štúdia.
Viem že treba riešiť niečo s poistením, niečo s úradom práce a podobne, ale žiaľ neviem čo všetko a čo presne potrebujem vybaviť.
Papier zo školy mi ešte neprišiel, zajtra sa idem skúsiť opýtať aj na študijné, ale tety referentky bývajú nie vždy ochotné pomôcť, tak skúšam tu.
Vopred vďaka za pomoc.
zdenka131
15.02.10,18:46
Ahoj, po vylúčení zo štúdia sa prihlás do 7 kalendárnych dní na Úrad práce. Kópiu rozhodnutia o zaradení do evidencie odovzdaj v zdrav.poisťovni, kde si poistená.
calmi
16.02.10,08:33
To je všetko? Lebo rodičia mi tvrdili, že treba niečo vybavovať kvôli daniam, niečo kvôli rodičovskému príspevku a v podstate mi celú situáciu vykreslili tak, že najbližší mesiac nebudem robiť iné než behať po úradoch a riešiť papiere...
katka50
16.02.10,08:37
Ahoj, po vylúčení zo štúdia sa prihlás do 7 kalendárnych dní na Úrad práce. Kópiu rozhodnutia o zaradení do evidencie odovzdaj v zdrav.poisťovni, kde si poistená.
Ja len doplním, že ten z rodičov, ktorý na Teba poberá daňový bonus a prídavky to nahlási svojmu zamestnávateľovi a Úradu práce, rod. a soc. vecí.