4326
28.09.05,08:04
Caute, prosim o radu. Sme s.r.o., zasoby ustujeme sposobom B. Od noveho roka budeme mat ale povinnost uctovat sposobom A. Nakupujeme material a pracovne pomocky od fimy zo zahranicia a tej istej fime nasledne predavame aj vyrobene vyrobky. Mala cast nasej vyroby sa predava aj na Slovensku.

Mam problem som sposobom A a evidenciu tovaru, lebo vsetko co sa vyrobi odchadza ihned kamionom prec a vo vyrobe nie je ziadem prehlad o rozpracovanej vyrobe. Moze mi niekto poradit, ci nie je nejaka moznost obist sposob A uctovania ak v podstate vsetka produkcia ide naspat nasmu dodavatelovi zakladneho materialu? Na fakture ale nie je fakturovane prace a jednotlive vyrobky.
Dakujem
Danuska
29.09.05,12:06
Spôsob účtovania B ťa nezbavil povinnosti viesť skladovú evidenciu a evidenciu o rozpracovanosti. A od B sa líši tým, že fa za dodávky tovaru a materiálu neúčtuješ=/to slovo je významné/ do nákladov, ale na zásoby a náklady vytváraš podľa skutočného predaja, alebo spotreby.
4326
30.09.05,04:59
Rozdiel medzi sposobom A a B mi je jasny. Lenze ja som do tejto firmy nastupila teraz a evidencia je asi taka, ze kolegyna vo svojom pocitaci eviduje riadne skladovu evidenciu, ale stylom, ze prijme na sklad vyrobky ked ide kamion. Teda na sklade tym padom nie je ziaden zostatok. Podla vahy daneho vyrobku odpise adekvatne mnozstvo zakladneho materialu. Lenze nie je prehlad o rozpracovanej vyrobe. Cize ak chcem viest sposob A musim mat aspon nejaky prehlad o tom co naozaj mam a kolko toho mam. Teraz sa mi to co je v pocitaci nezhoduje s realitou.
janavrbovska
18.05.17,08:28
Znamená to, že aj pri spôsobe B sme povinní ku každej došlej faktúre za nakúpený materiál vystaviť príjemku na sklad, ale ju nezaúčtujeme do účtovníctva? A následne zas vystaviť výdajku a tiež ju neúčtovať? A to aj v prípade, že materiál sa spotrebuje ešte v ten istý deň?