dara
28.09.05,08:06
Ahojte poraďáci, prosím Vás od piatku mám dosť veľké kŕče v žalúdku, máte s tým niekto skúsenosti ?
Zita5
28.09.05,06:43
Dara čo si pojedla ??? ;) Já som práve teraz dokončila brať na žalúdok lieky . V auguste sme na záhrade opekali a niečo som pojedla , mala som bolesti v žalúdku , stále sa mi grgalo vzduchom . Bola som na sono . Chcela ma poslať na hadicu , ale ešte skôr mi nasadila obvodná lekárka tabletky a povedala , že ak ma to neprejde , tak tej hadice sa nevyhnem . No a teraz čakám , kedy ma čo prepadne . Inak musela som aj trošku držať dietku . Ale já viem že asi o čo sa jednalo .

Takže by som Ti odporúčala , skús si dať každé ráno na lačno šťavu z jedného surového zemiaka a počas dňa popíjať žalúdočný čaj . Vyskúšaj to zatiaľ sama liečiť a keď to neustúpi ,tak šup k lekárovi .
Jura
28.09.05,07:01
Ahojte poraďáci, prosím Vás od piatku mám dosť veľké kŕče v žalúdku, máte s tým niekto skúsenosti ?
Žaludkári v období : jar a jeseň pociťujú bolesti, nemáš náhodou žalúdočné
vredy? Treba sa dať vyšetriť !!!
dara
28.09.05,07:17
Ahojte, no mám hrozné tie kŕče, v nepravidelných intervaloch. Ale v piatok som sa v práci dosť rozčúlila, veci veľmi prežívam nakoľko som dosť citlivá osôbka, nemám rada nespravodlivosť možno aj preto sa toto deje. Pijem čaj od včera a nezaberá ani Lactovita. Prosím Vás počula som, že už sa nemusí ísť na hadicu, vraj to robia už aj laserom, máte s tým niekto skúsenosti ?
ilona
28.09.05,10:49
Neviem,žeby hadicu niečim nahradili,ale skús si nasadiť nejaké lieky ako Nospa,algifen,ranisan,ranital,buscopan a pod.Zajdi do lekárne ,tam ti poradia.Možno ti ozaj len niečo nezapasovalo,alebo môže to byť aj z tých nervov,môjmu synovi,keď má väčšie problémy vždy sa ozvú vredy.Ja zase mávam častejšie zápal žalúdka,ale lieky vždy pomôžu a zase tá hadica,nie je až taká hrozná.
Bionda
28.09.05,13:38
Dara, nebudem asi ďaleko od pravdy ak tipujem podráždený pankreas... presne to sedí aj na to čo popisuješ, že si sa riadne rozčúlila, že si mnoho vecí berieš príliš k srdcu... .. moja, odporúčam ti skľudniť sa, nakoľko nikto nestojí za to, aby si skončila v nemocnici... pravidelné stravovanie, na začiatku je dobré aj 1 deň hladovky, ak nemáš chuť jesť, určite Ranital, ak sa ti tiež grgá nalačno už od kedy otvoríš oči... ak to vyžaruje hore k sternu... mala by si asoň 5 x denne jesť v malých dávkach..... je dôležité určenie kde presne ťa to bolí ...
janasv
28.09.05,20:34
Suhlas - ilona i Bionda. Ten jeden den hladovky v zmysle - suchare, suche rozky, biele burizony a caj. Neprelacniet. Vsetky lieky, co poradila ilona su od takejto polesti, myslim ze algifein je aj bez receptu - najlepsie kvapky - rychlejsie zaberu. Ale aj tak, treba ist radsej k doktorovi. Nieco od bolesti pichne. Clovek sa takto moze sam rychlo predavkovat. Radsej neexperimentovat!
durisovad
28.09.05,21:11
Ak by bola bolest z prejedenia sa, mohli by pomoct 2-3 lyzicky borovicky s horcom, ale ak bolest bola sposobena rozculenim, potom by som velmi neexperimentovala a co najskor by som sa odobrala k lekarovi. Moze to byt kadeco a predsa-len by sa bolo treba obratit na odbornika.
Ja ked sa obcas prejem a citim, ze mi dobre netravi, zjem jeden grapefruit a prejde to asi za pol hodiny.
Prajem, aby to nebolo nic vazneho a aby co najskor bolo dobre.
lenkak
29.09.05,08:41
Mohol by to byť podráždený pankreas a s tým nie sú srandy. Moja sestra mala tiež takéto problémy. Nakoniec išla k doktorovi, lieky nezabrali, brala Nospu, Pankreolan, nakoniec musela ísť na tú "hadicu". A týždeň bola v nemocnici na infúziách. Mesiáac brala lieky, riadna diéta. Ak nechceš tak dopadnúť tak potom si vyber ľahšiu cestu, čím skôr ísť k doktorovi.
Luba2
29.09.05,09:04
Ahojte, no mám hrozné tie kŕče, v nepravidelných intervaloch. Ale v piatok som sa v práci dosť rozčúlila, veci veľmi prežívam nakoľko som dosť citlivá osôbka, nemám rada nespravodlivosť možno aj preto sa toto deje. Pijem čaj od včera a nezaberá ani Lactovita. Prosím Vás počula som, že už sa nemusí ísť na hadicu, vraj to robia už aj laserom, máte s tým niekto skúsenosti ?
Dara, aj mňa občas bolí žalúdok z rozčúlenia, resp. zo stresu a pomáha mi na to bylinkový Čaj na nervy - on pomáha aj na žalúdočnú nervozitu. Ale Herbexový mi nechutí, kupujem si napr. popradský, alebo iné.

A okrem toho, ak v tomto období jem, všetko zapíjam ananásovou budiškou, resp. zajedám ananásovým kompótom - veľmi mi pomáha na trávenie.
janasv
29.09.05,19:51
Este ma napadlo, ze co sa tyka bolesti zaludka a spol. pomaha aj caj z korena puskvorca - dostat kupit v lekarni. Ale viac by ma zaujimalo, ako to dopadlo?
Bionda
08.10.05,11:10
A ešte , aby som nezabudla, ak to vyzerá na ten pankreas, vyhni sa akémukoľvek alkoholu... môže byť spúšťacím mechanizmom k ešte vážnejším problémom, ale jednoznačne s tým nie sú srandy.
Treba aj vyhľadať lekára, ak bolesť v návaloch neprestáva, na začiatku sa môže zmýliť aj s črevnou chrípkou a to vysoké až 40 stupňové teploty, ale v trvaní len 1-2 dni, na sono by sa dalo diagnostikovať aj podráž´denie napr. chvosta pankreasu... ale jeno je fakt, ak to nepreliečiš aspoň s Panzitratom a Ranitalo... (jasné po odporúčaní lekára) môže sa ti to opakovať.. a ako som aj povedala, neprenášať stresy na seba a nebrať si všetko tak k srdcu... chceš byť predsa zdravá...
Zita5
28.03.06,10:31
Mohol by to byť podráždený pankreas a s tým nie sú srandy. Moja sestra mala tiež takéto problémy. Nakoniec išla k doktorovi, lieky nezabrali, brala Nospu, Pankreolan, nakoniec musela ísť na tú "hadicu". A týždeň bola v nemocnici na infúziách. Mesiáac brala lieky, riadna diéta. Ak nechceš tak dopadnúť tak potom si vyber ľahšiu cestu, čím skôr ísť k doktorovi.

lenkak , aj ja idem na hadicu v pondelok :mee: :mee: :mee: bojím sa toho ako čerta , už sa neviem dočkať 31.3.2005 a potom sa dám do poriadku.:mee: :mee:
SilviaS
28.03.06,10:39
Zitka 5 je som bola tiež na sondu do žalúdka 2 krát a poviem ti je to dosť nepríjemné,ale dá sa to vydržať.
Takže prajem príjemnú návštevu gastroenterológa.
Silvia:) :) :)
Zita5
28.03.06,10:43
Zitka 5 je som bola tiež na sondu do žalúdka 2 krát a poviem ti je to dosť nepríjemné,ale dá sa to vydržať.
Takže prajem príjemnú návštevu gastroenterológa.
Silvia:) :) :)

Strašne sa bojím ......:D Čo už , už sme prekonali aj horšie ,i napriek tomu že potláčam strach nie je mi to jedno ...:) ;)

Koľko to trvá také vyšetrenie 2 minúty ?:eek: :p
SilviaS
28.03.06,10:46
Takže vyšetrenie trvá asi 5 minút,najprv sa ťa opýtajú či chceš injekciu,
niekoho aj uspia hlavne starých ľudí,alebo ti nastríekajú sprej, aby si to mohla lepšie prehltnúť.
Inak je to dosť blbé vyšetrenie a hlavne nepríjemné, lebo som mala nutkanie na zvracanie.
Takže tak.
Prajem ti dosť síl zvládneš to.
Silvia:) :)
Zita5
28.03.06,10:48
Takže vyšetrenie trvá asi 5 minút,najprv sa ťa opýtajú či chceš injekciu,
niekoho aj uspia hlavne starých ľudí,alebo ti nastríekajú sprej, aby si to mohla lepšie prehltnúť.
Inak je to dosť blbé vyšetrenie a hlavne nepríjemné, lebo som mala nutkanie na zvracanie.
Takže tak.
Prajem ti dosť síl zvládneš to.
Silvia:) :)

Ďakujem za povzbudenie , radšej by som spravila ešte 30 daňových priznaní , hoci sa už neviem dočkať konca marca .:)
SilviaS
28.03.06,10:54
Potom daj vedieť ako ti dopadlo to vyšetrenie.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
lenkak
28.03.06,10:58
Zitka, držím palčeky, aby Ťa to moc nebolelo, moju sestru sme ukludňovali tri dni a bola až dva krát, trápenie pre človeka. Ale dá sa to zvládnuť, budem na Teba myslieť. Ináč to sme dve, čo lietajú po doktoroch, a ja by som brala ďalšie DP, včera som spravila posledné, ale čakajú ma Hlásenia, takže nudiť sa nebudem.
Zita5
28.03.06,11:04
Zitka, držím palčeky, aby Ťa to moc nebolelo, moju sestru sme ukludňovali tri dni a bola až dva krát, trápenie pre človeka. Ale dá sa to zvládnuť, budem na Teba myslieť. Ináč to sme dve, čo lietajú po doktoroch, a ja by som brala ďalšie DP, včera som spravila posledné, ale čakajú ma Hlásenia, takže nudiť sa nebudem.

Vieš čo už som sa dnes naštvala a vybehla som doktorke , dostala som lieky a na moje prekvapenie , keď som sa telefonicky objednávala na Gastro ....tak som povedala , že tento týždeň nemôžem a bác hneď mi dali termín na pondelok o 12,00 hod . Stále uprednostňujem niečo iné a na seba kašlem .;)
lenkak
28.03.06,11:30
To je aj môj problém .......,
ale ty budeš mať vyšetrenie v pondelok, ja som dnes bola na krv, a po výsledky a ešte na vyšetrenie štítnej žľazy mám ísť až 25.04. Nemajú termín, toľko je pacientov. Taký diár mala tá sestrička, hrubší než mám ja.
Ale budem držať palčeky.
Tana74
28.03.06,18:38
Tak ja Vás všetky čo idete na vyšetrenie obdivujem, ja som ho pred rokom odmietla a začala som sa liečiť sama, prírodnými formami... a hlavne som vylúčila zo stravy mlieko a ml. výrobky, okrem nízkotučných zakysaných. Našťastie mávam "záchvaty" menej.

Kamarátke zistili heligobaktera z krvi, preliečila sa ATB a opakované vyšetrenie krvi bolo v poriadku. Asi by som to aj ja riešila najprv takto.
SilviaS
29.03.06,05:56
Aj mne zistili helikobaktera z krvi aj sondu do žalúdka mi dali.
Brala som trojkombináciu antibiotík síce boli silné,ale chválobohu pomohli.
Aj dneska mám žalúdočné potiaže a aj z chrbticou mám problémy.
Takže všetkým prajem pekný den.
Silvia:) :)
DanielaSL
29.03.06,06:03
Na žalúdočné problémy je dobré piť vodu z japonských kryštáľov. Známemu to pri jeho problémoch veľmi pomohlo. Ja som niekde čítala o tom, že sonda do žalúdka sa dá už niečím iným nahradiť , len sa treba okolo toho veľa pýtať, lebo naši zdravotníci to robia veľmi radi.
Bionda
29.03.06,11:38
SilviaS, nie každé problémy žalúdočné sú somatickej príčiny, často sú zapríčinené psychickými problémami a to hlavne stresom a časom ak neodstránime príčinu tam môže vzniknúť vredík žalúdočný alebo duodenálny- dvanástnikový... nakoľko tá kyselina, ktorá sa tvorý vďaka stesu, rozčulovaniu, zlému stravovaniu a ďalším faktorom spôsobuje natravovanie sliznice a .... už to začne byť vážnejšie, event. sa to prejaví na srdiečku alebo inom orgáne..... takže v tejto nenormálne uponáhlanej a besnej dobe to chce aj zmenu životného štýlu, lebo zdravie máme len jedno ...
Tana74
29.03.06,13:32
Na žalúdočné problémy je dobré piť vodu z japonských kryštáľov. Známemu to pri jeho problémoch veľmi pomohlo. Ja som niekde čítala o tom, že sonda do žalúdka sa dá už niečím iným nahradiť , len sa treba okolo toho veľa pýtať, lebo naši zdravotníci to robia veľmi radi.

Ja na to pijem soľanku - soľný roztok z himalájskych halitov (kráľovských krištáľov).
O japonských krištáľoch som ešte nepočula.
SilviaS
30.03.06,05:02
Dobrý den.:) :)
O žáludočných problémoch sa tu popísalo už dosť,chcem sa Vás opýtať
nemáte neakú dobrú radu na zmiernenie bolesti chrbtice?????
Silvia
dana9
30.03.06,06:00
Dobrý den.:) :)
O žáludočných problémoch sa tu popísalo už dosť,chcem sa Vás opýtať
nemáte neakú dobrú radu na zmiernenie bolesti chrbtice?????
Silvia

Ak ide o stuhnuté svalstvo, tak super pomáha ísť na dobrú masáž a potom si pospať. Niekedy treba ísť aj dva-tri krát, ale výsledok je zaručený :) :).

Ak však ide o problémy so "stavcami", teda napríklad vyskočená platničkka a pod, tam treba ísť k lekárovi, samo sa to málokedy dá do poriedku, skôr sa to má tendenciu zhoršiť, a človek si ušetrí veľa bolesti.

dana :)
dana9
30.03.06,06:06
Vieš čo už som sa dnes naštvala a vybehla som doktorke , dostala som lieky a na moje prekvapenie , keď som sa telefonicky objednávala na Gastro ....tak som povedala , že tento týždeň nemôžem a bác hneď mi dali termín na pondelok o 12,00 hod . Stále uprednostňujem niečo iné a na seba kašlem .;)

Zitka 5, gastra sa netreba obávať, celý problém je v tom, že vyšetrenie je nepríjemné vtedy, keď sa človek neuvoľní, vtedy sa svalstvo a trubice v krku stiahnu a človeka to dráždi. Ja som na tom vyšetrení bola už viackrát a trik spočíva v tom, zhlboka dýchať a vôbec sa tomu nebrániť. Chvíľková záležitosť a v pohode, fakt :) Aj lekár ma pochválil;) .

Ja viem, že to sa ľahko radí, ale traba zachovať kľud, človek to robí pre seba.

prajem pekný deň :) :)

dana
SilviaS
30.03.06,06:16
Danka 9 ja chodím pravidelne na mazáž trochu mi to dočasne pomôže a potom zasa sa to vráti.To je tá nešťastná chrbtica.
Ak ešte viete niekto neaké dobré cviky a pod,budem rada ak niečo napíšete.
Prajem pekný den.
Silvia:) :) :)
dana9
30.03.06,06:29
Danka 9 ja chodím pravidelne na mazáž trochu mi to dočasne pomôže a potom zasa sa to vráti.To je tá nešťastná chrbtica.
Ak ešte viete niekto neaké dobré cviky a pod,budem rada ak niečo napíšete.
Prajem pekný den.
Silvia:) :) :)

Silvika,
to je najhoršie, že keď má človek sedavé zamestnanie, tak problémy s chrbticou ho určite neminú, lebo väčšinu života namáha chrbát.:eek: Veď ja aj kopec mojich známych máme ten istý problém, ono je to už skoro civilizačná choroba, a to sa snažím aj pravidelne (aj raz za týždeň je pravidelne :) ) cvičiť, aj tie masáže si "ordinujem" :)

Ja mám jedno veľké šťastie, že v rodine máme lekára, čo sa na problematiku chrbtice špecializuje, a vie aj "naprávať" chrbát, ale to sa tiež nedá vždy. Preto by som navrhovala skúšať to aj cez lekára, niekedy sa to dá poriešiť.
Alebo potom treba ísť miesto na dovolenku k moru na dva týždne do niektorých SR kúpeľov - to je parádička, masáže, kúpele, zábaly, perličkový bazén:D :D , treba vystihnúť mimo sezóny, vtedy je aj tá cena únosná. ("ale to už asi hraničí s reklamou, aj keď slovenských výrobkov" ;) ;) )

prajem pekný deň :) a skoré vyzdravenie
DanielaSL
30.03.06,06:34
Mne na moju chrbticu lepšie to more urobí ako kúpele , ale aj plynové injekcie sú dobré. A pri sedavom zamestnaní treba cvičiť, cvičiť ..aspoň 2 x za deň.
SilviaS
30.03.06,06:39
Danka 9 máš úplnu pravdu.:)
Ja práve cez Veľkú noc idem s priateľom do kúpeľov - Vyšné Ružbachy,lebo sa cítim nanič tak dúfam,že aspoň tie kúpele a procedúry
mi pomôžu sa s toho dostať konečne..
Inak ja mám sedavé zamestnanie a to je nahoršie na chrbticu moju.
Ale dúfam,že už bude lepšie a zlepší sa mi to.
Pekný den prajem Silvia
DanielaSL
30.03.06,06:56
Danka 9 máš úplnu pravdu.:)
Ja práve cez Veľkú noc idem s priateľom do kúpeľov - Vyšné Ružbachy,lebo sa cítim nanič tak dúfam,že aspoň tie kúpele a procedúry
mi pomôžu sa s toho dostať konečne..
Inak ja mám sedavé zamestnanie a to je nahoršie na chrbticu moju.
Ale dúfam,že už bude lepšie a zlepší sa mi to.
Pekný den prajem Silvia

Silvi , tak to môžeme stretko urobiť ...bývam blízko a chodievam tam pravidelne v nedeľu sa kúpať.
SilviaS
30.03.06,07:07
Dobre Danka povedz kedy a kde.:) :) :)
Silvia

Daniela SĽ možme sa dohodnúť o termíne stretka v ss-správe.
SilviaS
31.03.06,10:40
Dobrý den prajem.:) :) :)
Už sa tu popísalo dosť o žalúdočných bolestiach a o bolestiach chrbtice,chcem sa opýtať či neviete neakú dobrú radu,alebo tabletky na bolesti hlavy.
Vďaka.
Silvia
Nika
31.03.06,10:42
Neviem akého druhu sú tvoje bolesti. Mne na migrénu najviac pomáha Panadol Extra.
SilviaS
31.03.06,10:43
Sú to bolesti hlavy,ale to mám asi z chrbtice.
Silvia:) :) :)
Zita5
31.03.06,10:47
Bože moju dcéru keď začne bolieť hlava tak to trvá 2 dni . Jej Ibalgin ani nezaberá , neviem čo by som jej mohla dať ? Pořadťe .
Ona to má z krčnej chrbtice , ale niekedy mám pocit , že to je migréna , lebo ju pri tom bolí ľavé oko .
SilviaS
31.03.06,10:51
Zitka 5 aj ja mám bolesti hlavy z krčnej chrbtice,nikedy sa mi uľaví z tabletiek,ale niekedy nie.
Ale ja to mám aj zo sedavej práce.
Takže tak.
Silvia:) :) :)
Tweety
31.03.06,10:53
Bože moju dcéru keď začne bolieť hlava tak to trvá 2 dni . Jej Ibalgin ani nezaberá , neviem čo by som jej mohla dať ? Pořadťe .
Ona to má z krčnej chrbtice , ale niekedy mám pocit , že to je migréna , lebo ju pri tom bolí ľavé oko .
Ja sa dlhé roky trápim s migrénou, vyskúšala som kadečo, ale najnovšie mi pomáha ACYLKOFFIN. Má to kofeín a v počiatkoch zaberá.
SilviaS
31.03.06,10:54
Twety a kde sa dá kuúpiť ten liek??
Normálne v lekárni.
Díky Silvia:) :)
Tweety
31.03.06,11:10
Twety a kde sa dá kuúpiť ten liek??
Normálne v lekárni.
Díky Silvia:) :)
V lekárni na voľno, nestojí veľa, možno 20-30 nepamätám presne.:cool:
Zita5
31.03.06,11:13
Baby ja veľa krát jej nechcem veriť , že jej nezaberie Ibalgin , ale je to asi tak , keď Twetty napísla , že zo začiatku zaberie ...... .Koľkokrát mi povie , že ju bolí hlava a ja sa naprpčím , že či si už vôbec dala tabletku a ona , že mne nezaberá ..... musím jej dať boštek na noštek :)
Tweety
31.03.06,11:15
Baby ja veľa krát jej nechcem veriť , že jej nezaberie Ibalgin , ale je to asi tak , keď Twetty napísla , že zo začiatku zaberie ...... .Koľkokrát mi povie , že ju bolí hlava a ja sa naprpčím , že či si už vôbec dala tabletku a ona , že mne nezaberá ..... musím jej dať boštek na noštek :)
Vieš Zitka, ono nenadarmo sa migréne hovorí Pánská choroba.:cool:
Zita5
31.03.06,11:20
Vieš Zitka, ono nenadarmo sa migréne hovorí Pánská choroba.:cool:

A to Ti počujem prvý krát ....... takže Pánska choroba ...:) a prečo ?
Tweety
31.03.06,11:23
A to Ti počujem prvý krát ....... takže Pánska choroba ...:) a prečo ?
Nepozerala si staré filmy, tie komtesy, a baronesy mali dosť často migrénu, a chodili so šastkou na čele. Takže to je pomenované podľa toho pánstva.:);)
Zita5
31.03.06,11:26
Nepozerala si staré filmy, tie komtesy, a baronesy mali dosť často migrénu, a chodili so šastkou na čele. Takže to je pomenované podľa toho pánstva.:);)

Ahá ....... no tie neľúbim pozerať , na také filmy mám manžela .... to je jeho staré filmy ....:) A v poslednej dobe už nepozerám nič ,len do Porady .:p Ale inak máš pravdu .
Tweety
31.03.06,11:29
Ahá ....... no tie neľúbim pozerať , na také filmy mám manžela .... to je jeho staré filmy ....:) A v poslednej dobe už nepozerám nič ,len do Porady .:p Ale inak máš pravdu .
Zo mňa si stále uťahujú, že to migrénu len filmujem, ale neprajem jej záchvaty nikomu.:cool::mee:
Zita5
31.03.06,11:36
Zo mňa si stále uťahujú, že to migrénu len filmujem, ale neprajem jej záchvaty nikomu.:cool::mee:

Twetty , možno moje príspevky vyzerajú byť sranda , ale poviem Ti pravdu , keď dcéra ráno vstáva a pozriem sa jej do ubolenej tváre a tá moja bezmocnosť , že jej neviem pomôcť , tak to je šialené .:mee: Viem to pochopiť , aj mňa bolievala hlava ,mám skoliózu chrbtice ,ale to má dnes každý . Prestala ma bolieť po jednom operačnom zákroku a teraz ani neviem čo je bolieť hlava .;)

Takže , nech si nikto nerobí srandu , kto to neprežil. Ja napríklad v minulosti , keď prišli do módy fritézy som kupovala olej "FRITOL " ten jej tak úžasne smrdel , že som ho absolútne vylúčila z kuchyne . Ale aj tak ,ani mne extra nevoňal .:)
gemer
31.03.06,11:37
Ja by som len k tej "pánskej chorobe" Podľa mňa "pánska choroba"
preto lebo páni sa prejedali ťažkými jedlami a hlavne jedli veľa mäsa
preto sa aj Dne takto hovorí. Podľa mňa aj bolesť hlavy môže mať
príčinu v zlom trávení. Chudoba týmito chorobami trpela menej
lebo z nedostatku jedli zdravšie a menej. Ja poznám toto vysvetlenie
pojmu "pánska choroba"
Tweety
31.03.06,11:41
Twetty , možno moje príspevky vyzerajú byť sranda , ale poviem Ti pravdu , keď dcéra ráno vstáva a pozriem sa jej do ubolenej tváre a tá moja bezmocnosť , že jej neviem pomôcť , tak to je šialené .:mee: Viem to pochopiť , aj mňa bolievala hlava ,mám skoliózu chrbtice ,ale to má dnes každý . Prestala ma bolieť po jednom operačnom zákroku a teraz ani neviem čo je bolieť hlava .;)

Takže , nech si nikto nerobí srandu , kto to neprežil. Ja napríklad v minulosti , keď prišli do módy fritézy som kupovala olej "FRITOL " ten jej tak úžasne smrdel , že som ho absolútne vylúčila z kuchyne . Ale aj tak ,ani mne extra nevoňal .:)
Fritol, už ten zvláštny názov oleja, ale vrátim sa k fritéze,priznám sa, že mám ju štrašne dávno, niekedy, keď sa ešte u nás nepredávali, manžel pracoval istý čas vtedy v NSR, odtiaľ ju dovliekol, keď boli deti malé zišla sa, ale už dlho leží zabudnutá.
Zita5
31.03.06,11:42
Ja by som len k tej "pánskej chorobe" Podľa mňa "pánska choroba"
preto lebo páni sa prejedali ťažkými jedlami a hlavne jedli veľa mäsa
preto sa aj Dne takto hovorí. Podľa mňa aj bolesť hlavy môže mať
príčinu v zlom trávení. Chudoba týmito chorobami trpela menej
lebo z nedostatku jedli zdravšie a menej. Ja poznám toto vysvetlenie
pojmu "pánska choroba"

Dala som Ti súhlas , avšak dnes už má migrénu aj sociálne slabší , ktorý skutočne otočí každú korunku ,ako úsporne nakŕmiť rodinku .
Tweety
31.03.06,11:46
Ja by som len k tej "pánskej chorobe" Podľa mňa "pánska choroba"
preto lebo páni sa prejedali ťažkými jedlami a hlavne jedli veľa mäsa
preto sa aj Dne takto hovorí. Podľa mňa aj bolesť hlavy môže mať
príčinu v zlom trávení. Chudoba týmito chorobami trpela menej
lebo z nedostatku jedli zdravšie a menej. Ja poznám toto vysvetlenie
pojmu "pánska choroba"
Nesúhlasím celkom, hlavnou príčinou migrény sú stresy, zlé trávenie,choroba chrbtice (krčná), rôzne pochutiny...
Nika
31.03.06,11:50
Mňa dlhé roky strašne bolievala hlava. Raz som dostala žlčníkový záchvat, až som ožltla, o 2 týždne som išla na operáciu a bolesti hlavy prestali akoby uťal. Teraz ich mám zriedkavo, lebo si dávam pozor na to čo jem.
gemer
31.03.06,11:50
Jasné, ja som len chcela že aj migréna môže byť z toho ťažkého jedla.
A k tomu otáčaniu korunky len malá poznámka, tu u nás už niektorí pomali nemajú čo otáčať.
Zita5
31.03.06,11:51
No vidíš Nika , si sa presvedčila z čoho to bolo .:)
Nika
31.03.06,11:52
Jasné, ja som len chcela že aj migréna môže byť z toho ťažkého jedla.
A k tomu otáčaniu korunky len malá poznámka, tu u nás už niektorí pomali nemajú čo otáčať.

Lepšie povedané, 3 krát otočenú korunku dajú na najlacnejšie jedlo, ktoré zvyčajne nebýva najzdravšie.
Zita5
31.03.06,11:57
Lepšie povedané, 3 krát otočenú korunku dajú na najlacnejšie jedlo, ktoré zvyčajne nebýva najzdravšie.

Aj tak by sme to mohli pomenovať .... lacné nie je zdravé . Ale myslíte , že drahé je zdravé , ja nie som o tom presvedčená .:)
gemer
31.03.06,12:02
Prečo, keď som dala že súhlasím s príspevkom Nika tak mi tam dole
píše že zrušiť môj súhlas. Upresňujem že súhlasím. Je fakt, že tie lacné
potraviny to je riadny humus.
Nika
31.03.06,12:02
Aj tak by sme to mohli pomenovať .... lacné nie je zdravé . Ale myslíte , že drahé je zdravé , ja nie som o tom presvedčená .:)

myslela som to tým, že sa namiesto obeda si dá nejakú poštétu, párky a podobné blbosti. Normálne jedlo dnes vyjde dosť draho. O ovocí a zlenine radšej ani nehovorím. Každý sa snaží ušetriť.
Tweety
31.03.06,13:01
Prečo, keď som dala že súhlasím s príspevkom Nika tak mi tam dole
píše že zrušiť môj súhlas. Upresňujem že súhlasím. Je fakt, že tie lacné
potraviny to je riadny humus. Je to tam preto, že ten súhlas môžeš aj zrušiť.
lenkak
31.03.06,14:32
Bože moju dcéru keď začne bolieť hlava tak to trvá 2 dni . Jej Ibalgin ani nezaberá , neviem čo by som jej mohla dať ? Pořadťe .
Ona to má z krčnej chrbtice , ale niekedy mám pocit , že to je migréna , lebo ju pri tom bolí ľavé oko .
Moja mamina máva tiež migrénu a užíva:
Nalgesin. Dá sa kúpiť v lekárni, ale je to drahší liek, tuším cez 100Sk 10tabletiek. A že jej to pomáha, raz zabral aj mne. Ale mňa len raz začas bolieva hlava, ale chrbtica pravidelne.

Zitka: v pondelok Ti držím palce
Bionda
31.03.06,16:42
Zita, dnes na migrenu uz existuju velmi ucinne lieky, skus u niektoreho psychiatra. Niektore tazke stavy migreny su sprevadzane aj svetloplachostou a tak upornymi bolestami, ze jednoducho ti ludia nie su schopni ani vyjst von z postele, nieto odist z bytu. Otazne ci je to migrena ako migrena a ci tie bolesti hlavy nie su sposobene inym ochorenim ( nadory, aneurizmy...).
Na margo potravin musim tiez suhlasit.
Zita5
31.03.06,16:45
Zita, dnes na migrenu uz existuju velmi ucinne lieky, skus u niektoreho psychiatra. Niektore tazke stavy migreny su sprevadzane aj svetloplachostou a tak upornymi bolestami, ze jednoducho ti ludia nie su schopni ani vyjst von z postele, nieto odist z bytu. Otazne ci je to migrena ako migrena a ci tie bolesti hlavy nie su sposobene inym ochorenim ( nadory, aneurizmy...).
Na margo potravin musim tiez suhlasit.


Bionda ďakujem , si ma potešila ......nerada čítam také strašné názvy .....ale to je život .....:(
DanielaSL
01.04.06,09:56
Zita, dnes na migrenu uz existuju velmi ucinne lieky, skus u niektoreho psychiatra. Niektore tazke stavy migreny su sprevadzane aj svetloplachostou a tak upornymi bolestami, ze jednoducho ti ludia nie su schopni ani vyjst von z postele, nieto odist z bytu. Otazne ci je to migrena ako migrena a ci tie bolesti hlavy nie su sposobene inym ochorenim ( nadory, aneurizmy...).
Na margo potravin musim tiez suhlasit.

Mám dojem , že migrénu najlepšie vie špecifikovať a vhodné lieky predpísať skôr neurológ ako psychiater.
SilviaS
03.04.06,09:41
Podľa mňa ak má niekto problémy z migrénou má ísť na neurológiu,lebo
aj ja som tam bola a predpísali mi také silné lieky,že to vôbec nemôžem
užívať,lebo by som nebola schopná ráno ísť do práce.
Aký máte názor na migrénu a závraty.
Vďaka
Silvia:) :) :)
Tweety
03.04.06,10:01
Podľa mňa ak má niekto problémy z migrénou má ísť na neurológiu,lebo
aj ja som tam bola a predpísali mi také silné lieky,že to vôbec nemôžem
užívať,lebo by som nebola schopná ráno ísť do práce.
Aký máte názor na migrénu a závraty.
Vďaka
Silvia:) :) :)
Mne raz, bolo to už dávno, predpísala liek neurologička taký, čo musel schváliť sám prednosta kliniky, ešte mi ho aj v lekárni zamenili za liek na srdce, ešte som nebola ani doma od lekára, už volali, že ho nesmiem brať, musím ho priniesť vymeniť, potom mi dali ten správny , ale aj tak mi nepomohol.:cool:
rada
03.04.06,10:08
Ahojte poraďáci, prosím Vás od piatku mám dosť veľké kŕče v žalúdku, máte s tým niekto skúsenosti ?
Poznáte kvapky CARMOL ? Majú trojaké využitie.
1. vnútorné použitie - pocit nevoľnosti, plnosti, nadúvania, pri ľahkej nespavosti, nevoľnosti počas cestovania, pôsobia ukľudňujúco
2. vonkajšie použitie - pri potieraní pôsobia proti bolesti kĺbov, svalov, hlavy
3. inhalácia - doplnok liečby zápalov
Nevýhoda je, že pri malom balení 20 ml ich cena je cca 80,- Sk. Ale inak majú samé výhody a ja osobne mám s nimi dobré skúsenosti.
kikoza
03.04.06,10:24
Podľa mňa ak má niekto problémy z migrénou má ísť na neurológiu,lebo
aj ja som tam bola a predpísali mi také silné lieky,že to vôbec nemôžem
užívať,lebo by som nebola schopná ráno ísť do práce.
Aký máte názor na migrénu a závraty.
Vďaka
Silvia:) :) :)
Na migrénu sa už liečim niekoľko rokov na neurológii.Trvalo asi 3 roky, kým sa mi prišlo na vhodný liek. Skúšala som aj Imigran / 2 tabletky za 1200 korún/.Ten mi pri najhorších bolestiach vždy pomohol. Teraz užívam Qarelin,ktorý podľa lekárky nemá vedľajšie účinky a nie je drahý.A hlavne pomáha.Ale tie bolesti by som nepriala nikomu.Boli časy, keď všetci doma museli chodiť po špičkách.A čo sa týka závratov, aj tie prišli.A bolo aj liečenie v nemocnici.Záver:závraty z problémov krčnej chrbtice a nedokrvenia.Končím tým:neliečte sa len sami lebo to bude trvať veľmi dlho a aj tak nakoniec zakotvíte u lekára. Prajem všetkým veľa zdravia.
SilviaS
03.04.06,10:29
Kikoza aj mne dali Qarelin ked mi je najhoršie tak ho tiež beriem ale zaberá
mi ako kedy.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
kikoza
03.04.06,10:51
Kikoza aj mne dali Qarelin ked mi je najhoršie tak ho tiež beriem ale zaberá
mi ako kedy.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
Prajem Ti, aby Ti zaberal stále.Alebo ešte radšej nech Ti to prejde,nech nemusíš užívať nič.
Zita5
03.04.06,11:25
To je aj môj problém .......,
ale ty budeš mať vyšetrenie v pondelok, ja som dnes bola na krv, a po výsledky a ešte na vyšetrenie štítnej žľazy mám ísť až 25.04. Nemajú termín, toľko je pacientov. Taký diár mala tá sestrička, hrubší než mám ja.
Ale budem držať palčeky.


Leni už mám hadicu za sebou , obledla som od strachu ako stena, ale žiaden vred ani nič zákerné .
Zalúdočné potiaže = stres......stres......stres.:cool:
Taký bol zlatý ten doktor , že by som ho bola od radosti polúbenkala:rolleyes: , keď mi už tú hadicu vytiahol ....och ....:)

Takže nebojte sa ........:)
Tweety
03.04.06,11:28
Leni už mám hadicu za sebou , obledla som od strachu ako stena, ale žiaden vred ani nič zákerné .
Zalúdočné potiaže = stres......stres......stres.:cool:
Taký bol zlatý ten doktor , že by som ho bola od radosti polúbenkala:rolleyes: , keď mi už tú hadicu vytiahol ....och ....:)

Takže nebojte sa ........:) Zitka, hlavne sa nestresovať, nestresovať, nestresovať, pretože skoro všetky zákerné choroby sú z neho. Pohodu, klídek a tabáček si spievam,keď už neviem, čo s ním.
Zita5
03.04.06,11:31
Zitka, hlavne sa nestresovať, nestresovať, nestresovať, pretože skoro všetky zákerné choroby sú z neho. Pohodu klídek a tabáček si spievam,keď už neviem, čo s ním.

Twetty moja zlatá :) , však vieš , že to sa dá ozaj len napísať a predsavzať :rolleyes: ..........inak tažšie je plnenie ............. ale teraz si idem spraviť dorúúúúúú kávičku a bude pohoda , klídek a tabáček ......:cool: :)
Tweety
03.04.06,11:33
Zitka,skús sa do nej započúvať, alebo si len tak pospevovať, mňa ukľudňuje. Hlavne, tam, kde sa spieva,že som línnej, toto sa mi páči najviac.
Zita5
03.04.06,11:35
Zitka,skús sa do nej započúvať, alebo si len tak pospevovať, mňa ukľudňuje. Hlavne, tam, kde sa spieva,že som línnej, toto sa mi páči najviac.

Mám rada túto pieseň a preto ju aj počúvam a dôsledne ....je fajn ....;) :)
DanielaSL
03.04.06,14:48
Twetty moja zlatá :) , však vieš , že to sa dá ozaj len napísať a predsavzať :rolleyes: ..........inak tažšie je plnenie ............. ale teraz si idem spraviť dorúúúúúú kávičku a bude pohoda , klídek a tabáček ......:cool: :)

Zitka a čo tak nahradiť dobrú kávičku zeleným čajom?
Zita5
03.04.06,16:00
Zitka a čo tak nahradiť dobrú kávičku zeleným čajom?

Danielka ja pijem kávičku aj zelený čajíček , a všeobecne bilinkové čaje u mňa v domácnosti nechýbajú , pijeme ich všetci .:)
lenkak
03.04.06,16:41
Leni už mám hadicu za sebou , obledla som od strachu ako stena, ale žiaden vred ani nič zákerné .
Zalúdočné potiaže = stres......stres......stres.:cool:
Taký bol zlatý ten doktor , že by som ho bola od radosti polúbenkala:rolleyes: , keď mi už tú hadicu vytiahol ....och ....:)

Takže nebojte sa ........:)

G R A T U L U J E M.
a teším sa s Tebou. :)
ten stres sa dá ešte zvládnuť.
Zita5
03.04.06,16:43
Lenka ďakujem , už to mám za sebou , och ......:)
lenkak
03.04.06,17:12
Už si môžeš kľudne vydýchnuť, a oddýchnuť, že to nie je žiadny vred a ani nič podobné. Takže kľud, pokoj a rozvahu, hneď Ti bude krajšie na tomto svete.
A nedaj sa znepokojovať ...
Prajem Ti, aby sa Ti aj zdravotne polepšilo.
Bionda
04.04.06,08:19
SilviaS a Daniela niekolko rokov som pracovala okrem ARO aj na psychiatrii a liečili sa tam aj pacienti, ktorí trpeli migrénami. Na neurologii je liečba migreny ak sa potvrdí, že je somatického charakteru, avšak je ich menej.
Na margo Quarelinu, nie je to silné analgetikum, ale nie je to ani liek konkrétne pre migrenu.
Zita5 je to fajn, že dôvodom žalúdočných problémov je stres, ale inie je, teraz bude len a len na Tebe, aby si dokázala eliminovať stres, nakoľko ak nepoľavíš, nejakého vredíka si pomaly vypestuješ. Sliznica bude neustále dráždená šťavami a problémy sa dostavia.. bolo to prvé varovanie, takže sa drž a snaž sa zmeniť štýl, ktorý tvojmu telíčku nevyhovuje.
Zita5
04.04.06,08:28
SilviaS
Zita5 je to fajn, že dôvodom žalúdočných problémov je stres, ale inie je, teraz bude len a len na Tebe, aby si dokázala eliminovať stres, nakoľko ak nepoľavíš, nejakého vredíka si pomaly vypestuješ. Sliznica bude neustále dráždená šťavami a problémy sa dostavia.. bolo to prvé varovanie, takže sa drž a snaž sa zmeniť štýl, ktorý tvojmu telíčku nevyhovuje.

Bionda ďakujem , a ako sa to dá v dnešnej dobe , keď sme ako štvaná zver ........:)
SilviaS
04.04.06,09:46
Dobrý den všetkým.:) :)
Už sa tu dosť popísalo o všetkom možnom.
Chcem sa opýtať neviete neakú dobrú radu na zvýšenie krvného tlaku??????
Ja mám vždy taký nízky,preto prosím o radu.
Silvia
Tweety
04.04.06,09:49
Dobrý den všetkým.:) :)
Už sa tu dosť popísalo o všetkom možnom.
Chcem sa opýtať neviete neakú dobrú radu na zvýšenie krvného tlaku??????
Ja mám vždy taký nízky,preto prosím o radu.
Silvia Trochu od veci,len tak bleskovo ma napadlo, jedného alebo aj viac šéfov, ktorí ustavične niečo vymýšľajú a mudrujú.:cool:ALe to Ti ozaj neprajem, len tak ma to napadlo.
SilviaS
04.04.06,09:53
Vieš môj šéf je môj otec takže tak.
Silvia
Tweety
04.04.06,09:56
Vieš môj šéf je môj otec takže tak.
SilviaTak potom to neprichádza do úvahy, hoci jeden nikdy nevie. ALe na tlak by si si mala dať každé ráno dobrú kávu, potom jednu poobede, treba dodržiavať pitný režim. Ja mám tiež nízky tlak, ale žiadne lieky neberiem. Pijem 3x denne kávu, 2x z koťoga, jednu zalievanú. ;););)
Bionda
04.04.06,13:28
Nuž tá káva, nie je až tak prospešná, pri strese skôr žalúdok dráždi, ale má aj efekt zvýšenia tlaku, nuž len po správnosti by káva mala byť: čierna ako noc, horúca ako láva a sladká ako láska. Káva aby bola dobrá by mala byť len to prvé tečenie , čím dlhšie ten sós sa vymáča, tým viac aj škodlivých látok obsahuje.
Na nízky tlak sa doporučuje pravidelným pohybom, vodoliečbou. Ráno treba začať pomalým vstávaním, najprv nohy z postele dole a potom po chvíli sa posadiť - čiže bez prudkých vstávaní, dobré sú sprchy ranné 2-3 min. teplá voda, 10 min. studená, 2-3x opakovať. Potom tiež nejaký pohyb, doporučujú sa prechádzky, cvičenia.
Z byliniek je vhodná Angelika lekárska, pôsobí praznivo na obeh krvi a telových tekutín. Dokonca je vhodná aj na liečbu migrény v kombinácii s rumančekom a pod. je to dosť širokospektrá bylinka. Pomáha aj na ukľudnenie žalúdka. Skús v lekárni buď ako sušenú alebo v tabletkovej forme . Na zápar sa doporučuje 1 čaj. lyžička na 1/2l vriacej vody. nedoporučuje sa tehotným ženám a ľuďom s vysokým krv. tlakom. Inak sú dobré aj koreniny typu kurkuma pravá, kríčková paprika, rozmayrín lekársky- tiež vhodný na migrénu, zlý krv. obeh, tráviace problémy vrátane nadúvania.
patka.bn
04.04.06,13:37
Ja to uz mam vsetko davno za sebou. Ak to nebyva pravidelne a byva ti niekedy aj zle na zvracanie, mohla by si mat aj ako ho ja nazyvam "helikoptera" - odborne helico bacter. Je to taka vec, co ti sarapati v zaludku a ma to kazdy z nas. Niekomu sa premnozi a potom robi problemy - ja som mala 3 mesiace take bolesti, ze jeden den som mohla zjest aj slona a nic a druhy den som si dala zeleninovy vyvar a myslela som, ze prisiel moj posledny den. A po druhe - ak to neberies v uvahu, lebo ti to velakrat zacina aj bez stravy, tak odporucam klud - a tiez aj nejaku tu dietku, lebo by si mohla mat napriklad aj zlcnik. Medzi rebrami pod hrudnikom mas jamku, bolieva ta to aj tam? Ak ano - chod na sono zlcnika, ak nie, tak odporucam vypadnut tak na 2-3 dni niekam mimo vsetkeho - napriklad aj do hlucneho mesta, to je jedno, proste zmena prostredia. A to vsetko na zaklade svojich skusenosti, takze nevahaj a nieco urob. Ale vies co? Aj ten lekar by asi bol potrebny si myslim. Tak zatial pa a pohodu a pekne dnicky.
Dank
01.08.06,17:56
Dobrý večer poraďáci. Mám trošku starost o moji maminku. Býva 200 km odo mňa a dnes mi telefonovala sestra, ktorá sa vrátila z pôrodnice , že sa až zľakľa, keď zbadala maminu. V stredu min. týždeň nalačno zjedla uhorkový šalát a asi jej nejak zaškodil a od té doby má dole 6 Kg, nevládze chodiť, neje a stále len spí. Má 67 rokov a je to žena plná energie, ktorá za celé roky ani chrípku nechytila. Neviem čo to môže mať, má vraj takú popolavú farbu, až do žlta. Hovorí, že ju nič nebolí, preto nepôjde ani k lekárovi.Mám o ňu strach. Viete mi poradiť, čo by to mohlo byť? Možno má na to vplyv aj stres, pretože sestre týždeň vyvolávali pôrod a mali sme všetci tak trochu "nervy". Ďakujem za každú radu.
lenkak
01.08.06,18:00
nech ide k lekárovi na vyšetrenie.
Zita5
01.08.06,19:00
Dobrý večer poraďáci. Mám trošku starost o moji maminku. Býva 200 km odo mňa a dnes mi telefonovala sestra, ktorá sa vrátila z pôrodnice , že sa až zľakľa, keď zbadala maminu. V stredu min. týždeň nalačno zjedla uhorkový šalát a asi jej nejak zaškodil a od té doby má dole 6 Kg, nevládze chodiť, neje a stále len spí. Má 67 rokov a je to žena plná energie, ktorá za celé roky ani chrípku nechytila. Neviem čo to môže mať, má vraj takú popolavú farbu, až do žlta. Hovorí, že ju nič nebolí, preto nepôjde ani k lekárovi.Mám o ňu strach. Viete mi poradiť, čo by to mohlo byť? Možno má na to vplyv aj stres, pretože sestre týždeň vyvolávali pôrod a mali sme všetci tak trochu "nervy". Ďakujem za každú radu.

Rozhodne nech sestra nedopustí aby mamina zostala doma , musí ísť k lekárovi na vyšetrenie tak ako sa píše vyššie .Nie je možné aby tak rapídne schudla .Ak je žltá ,tak pozor na žlčník , pečeň .............nejako ju musíte prehovoriť ...určite nie je niečo v poriadku .
michelle84
05.05.10,10:54
Ja sa dlhé roky trápim s migrénou, vyskúšala som kadečo, ale najnovšie mi pomáha ACYLKOFFIN. Má to kofeín a v počiatkoch zaberá.

Tiež už od základnej školy mi predpísala neurologička na bolesť hlavy Acylkoffin a vždy mi prejde bolesť. Obsahuje kofeín a zaberá mi to, aj keď klasickú kávu nepijem.
PSS
30.05.11,18:49
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem
PSS
30.05.11,19:00
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem
arizona
30.05.11,19:01
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem
Nech sa pyta na odb. gastro-vysetrenie. Napchavat sa tabletkami od bolesti nie je najvhodnejsie,ked presne nevie,kde je pricina.

Pri bolesti zaludka je dobry caj Eugastrin-dostat v lekarni,alebo matovy caj.
PSS
30.05.11,19:08
dakujem pekne
babade
20.06.11,19:07
Tiež už od základnej školy mi predpísala neurologička na bolesť hlavy Acylkoffin a vždy mi prejde bolesť. Obsahuje kofeín a zaberá mi to, aj keď klasickú kávu nepijem.
Pri migréne pomáha AKUPUNKTÚRA-absolvovala som,zabralo.Bolesti hlavy mávam,ale to sa nedá porovnať! Okrem toho je na takéto bolesti vynikajúci SARIDON-tiež mnou vyskúšané,d o p o r u č u j e m. Jeden problém-dostať ho v Čechách.;)
babade
20.06.11,19:14
Podľa mňa ak má niekto problémy z migrénou má ísť na neurológiu,lebo
aj ja som tam bola a predpísali mi také silné lieky,že to vôbec nemôžem
užívať,lebo by som nebola schopná ráno ísť do práce.
Aký máte názor na migrénu a závraty.
Vďaka
Silvia:) :) :)
Migréna je hrozná vec,kto ju nemal tak neuverí postihnutému! Ale hľadala by som pomoc inde-už som tu radila akupunktúru a tabl. Saridon-naozaj pomáhajú!;)
niella
20.06.11,19:33
Dobrý deň mohli by ste mi poradiť lebo známa ma veľké bolesti žalúdka väčšinou večer sú silnejšie ako cez deň bola aj u doktora ktorý jej dal lieky od bolesti a bola aj na pohotovosti a stále to neprestáva a nebaví ma vidieť ako sa trápi ďakujem

Repíkový čaj veľmi dobre pomáha.
arizona
20.06.11,19:48
Pri migréne pomáha AKUPUNKTÚRA-absolvovala som,zabralo.Bolesti hlavy mávam,ale to sa nedá porovnať! Okrem toho je na takéto bolesti vynikajúci SARIDON-tiež mnou vyskúšané,d o p o r u č u j e m. Jeden problém-dostať ho v Čechách.;)


Migréna je hrozná vec,kto ju nemal tak neuverí postihnutému! Ale hľadala by som pomoc inde-už som tu radila akupunktúru a tabl. Saridon-naozaj pomáhajú!;)
mimotemy

Vsimaj si datumy!
odpovedas na otazky stare 5 ROKOV ;)
babade
21.06.11,18:11
mimotemy

Vsimaj si datumy!
odpovedas na otazky stare 5 ROKOV ;)
Veľmi ma teší,ďakujem za upozornenie:---!!!!Dátumy si všímam,ale možno tá neskorá odpoveď niekomu pomôže,a keď sa Ti to nepáči a nechce sa Ti to čítať nikto Ťa do toho nenúti,nemyslíš? Ty si mimotemy