kire55
15.02.10,21:11
Ake su vase skusenosti s reklamou??? aka by bola vhodna pre eshop?? akeformy by ste mi odporucili?? vdaka
peter9998
15.02.10,21:14
vsetko zalezi kolko chces investovat. moje odporucania:
registracia do katalogov
pr clanky
registracia do porovnavacov cien
PPC
netreba zabudat ani na socialne siete - ako je napr facebook ;)
pripadne nakup bannerov
ak potrebujes s niecim pomoct staci pm ;)
Dantess
16.02.10,06:31
vsetko zalezi kolko chces investovat. moje odporucania:
registracia do katalogov
pr clanky
registracia do porovnavacov cien
PPC
netreba zabudat ani na socialne siete - ako je napr facebook ;)
pripadne nakup bannerov
ak potrebujes s niecim pomoct staci pm ;)
Nechápem ako niekto môže takéto služby ponúkať za peniaze...
peter9998
16.02.10,07:27
prosim ta a kde som tam napisal ze ponukam za peniaze tieto sliuzby?? sice hej par ich ponukam ale napr s facebookom som mal problemy nastavit to tak ako som to chcel, ppc podobne a v pohode by som mu to vysvetlil do pm ako sa to robi ;)

a preco nechapes? vela ludi chce tieto sluzby nakolko nema cas sa venovat napr registracii do katalogov a radsej zaplatia akoby mali stravit cas nad hladanim katalogov a registrovanim do nich...
Dantess
16.02.10,10:14
prosim ta a kde som tam napisal ze ponukam za peniaze tieto sliuzby?? sice hej par ich ponukam ale napr s facebookom som mal problemy nastavit to tak ako som to chcel, ppc podobne a v pohode by som mu to vysvetlil do pm ako sa to robi ;)

a preco nechapes? vela ludi chce tieto sluzby nakolko nema cas sa venovat napr registracii do katalogov a radsej zaplatia akoby mali stravit cas nad hladanim katalogov a registrovanim do nich...
No ja len že podľa pravidiel porady sa PM nesmú používať na účely, ktoré by mohli zaujímať aj iných. Ako napríklad táto téma. Ak tie služby neponúkaš za peniaze, tak prečo to nenapíšeš sem, ale do PM ? Je to porada, tak raď verejne, alebo neraď vôbec.

A samozrejme chápem, že nie každý má na to čas, ale je to škoda, lebo NIKTO na svete nebude robiť kampaň inému tak, akoby si ju človek robil sám sebe.
peter9998
16.02.10,11:07
A samozrejme chápem, že nie každý má na to čas, ale je to škoda, lebo NIKTO na svete nebude robiť kampaň inému tak, akoby si ju človek robil sám sebe.

hmm zaujimavy nazor tak ty tvrdis ze reklamne agentury, ludia co sa venuju reklame atd budu robit kampan horsie ako clovek ktory sa (mozno) vobec nevyzna? nesuhlasim s tebou ale ok kazdy ma iny nazor...

ok ak je zakazane posielat PM tak nepis PM - napis sem niekedy si to precitam a poradim ak budem vediet;) - moc na poradu nechodim takze aj preto rad vyuzivam pm kedze mi chodi upozornenie do mailu ;)

ale ok toto je uz uplne mimotemy ospravedlnujem sa kire55 ze sa tu neriesi problem

takze znovu odporucam:
registracia do katalogov
pr clanky
registracia do porovnavacov cien
PPC
netreba zabudat ani na socialne siete - ako je napr facebook
pripadne nakup bannerov
v pripade otazok napis do vlakna ak budem vediet poradim
padro
16.02.10,11:16
[QUOTE=peter9998;1299913]hmm zaujimavy nazor tak ty tvrdis ze reklamne agentury, ludia co sa venuju reklame atd budu robit kampan horsie ako clovek ktory sa (mozno) vobec nevyzna? nesuhlasim s tebou ale ok kazdy ma iny nazor...

problemom tych "reklamnych agentur" ktore ma uz dnes kdekto, okrem toho ze maju casto rezervy vo svojom obore, tak vobec nevedia nic o produkte zakaznika, a z toho bohuzial nevznikne dobra reklama :( .. mozno len zle skusenosti ale casto je to o tom "zhrabnut peniaze"
Dantess
16.02.10,11:17
hmm zaujimavy nazor tak ty tvrdis ze reklamne agentury, ludia co sa venuju reklame atd budu robit kampan horsie ako clovek ktory sa (mozno) vobec nevyzna? nesuhlasim s tebou ale ok kazdy ma iny nazor...

ok ak je zakazane posielat PM tak nepis PM - napis sem niekedy si to precitam a poradim ak budem vediet;) - moc na poradu nechodim takze aj preto rad vyuzivam pm kedze mi chodi upozornenie do mailu ;)

ale ok toto je uz uplne mimotemy ospravedlnujem sa kire55 ze sa tu neriesi problem

takze znovu odporucam:
registracia do katalogov
pr clanky
registracia do porovnavacov cien
PPC
netreba zabudat ani na socialne siete - ako je napr facebook
pripadne nakup bannerov
v pripade otazok napis do vlakna ak budem vediet poradim
áno za tým si stojím, pretože reklamná agentúra to nespraví tak, akoby si to človek spravil sám sebe. A čo ma totálne zaráža je, že si pýtajú provízie za vedenie účtu v GA, alebo za skupinu na FB, alebo za somariny, ktoré sa dajú naštudovať za pár hodín. A nech mi nehovorí nikto, že podnikateľ na to nemá čas, pretože to je jeho práca. Predávať svoj biznis. Slovenský podnikateľ dnes nemôže robiť len svoju prácu, ale musí sa venovať milión iným veciam, aby biznis fungoval.

Ale ako si písal už sme veľmi mimo témy...
Dantess
16.02.10,11:21
A ešte ako padro písal. Často sa stane, že podnikateľ má lepšie znalosti o službe, ktorú chce než reklamná agentúra. Reálne som pracoval asi s 4 agentúrami a všetky spolupráce skončili, pretože agentúry neboli, opakujem NEBOLI schopné nič spraviť. Za rady typu možno by pomohol billboard a možno rádio som dal niekoľko tisíc eur a až keď som si sám začal spravovať reklamu začali chodiť aj zákazníci. Nijaká agentúra nevie dať do textov a reklamy svoje skutočné pocity a víziu podnikania a svojho biznisu len človek, ktorý ten biznis vlastní a zarába cez neho na svoj život. Ale to sme už veľmi OT. Želám príjemný deň každému. Ja mám dnes voľno :D:D:D
dragan.michal
16.02.10,11:58
A čo ma totálne zaráža je, že si pýtajú provízie za vedenie účtu v GA, alebo za skupinu na FB, alebo za somariny, ktoré sa dajú naštudovať za pár hodín.

Ak si dokážeš naštudovať GA, AdWords, Etarget, Fb a podobné za pár hodín tak máš u mňa milión eur. To nie je otázkou pár hodin a ani mesiacov. Veci sa tam dosť často menia. Hlavne teda čo sa FB týka. Vieš aký je rozdiel medzi skupinou a stránkou? Aké možnosti poskytuje FB? Na co sluzia aplikácie na Facebook? Kedy sa bude menit design? Ake faktury poskytuje FB? Ake je tam reklamne rozhranie? Ako mozes pridat reklamu? A podobných otazok Ti dam 100 a urcite ich nezvladnes za par hodin. lebo co vies teraz nemusi byt aktualne za par hodin, ked sa pridaju do aplikacii nove rozhrania.

Este som prekvapeny, ze si nenapisal, ze aj SEO sa naucis po mesiaci a budes si to robit sam.


Často sa stane, že podnikateľ má lepšie znalosti o službe, ktorú chce než reklamná agentúra. Reálne som pracoval asi s 4 agentúrami a všetky spolupráce skončili, pretože agentúry neboli, opakujem NEBOLI schopné nič spraviť. Za rady typu možno by pomohol billboard a možno rádio som dal niekoľko tisíc eur

Skús osloviť agentúry ako napriklad:MUW / SAATCHI & SAATCHI, Istropolitana/O&M, Wiktor Leo Burnett a podobné agentúry a poradia Ti velmi dobre. Horsie je ked niekto chce za malo penazi vela muziky. Skus nad tym porozmyslat aj takto. Naco sa bude agentura snazit nieco pre Teba robit, ked Ty jej das par Eur? keby si agentura platil ako ostatní klienti, dajme tomu cennikovu cenu 40 eur / hodina. Tak by si mal vsetko na TOP urovni a bol by si prekvapený čo vymyslia. Problem je ked das 50 eur za 2 mesiace a agentura bude pre Teba robit vsetko.

Toto som nechcel pisat, ale ked uz prezentujes svoju skusenost ja prezentujem svoju.
dragan.michal
16.02.10,12:00
Ake su vase skusenosti s reklamou??? aka by bola vhodna pre eshop?? akeformy by ste mi odporucili?? vdaka

Najskôr si definuj cieľovú skupinu. Eshop je siroky pojem.
Co budes predavat?
V akej cene?
Ake su Tvoje vyhody oproti inym eshopom?
Kde mas slabiny?
Kto su tvoji klienti?
padro
16.02.10,12:04
50 eur? tam su palky od 1000 eur (inak momentalne skusenost s markizou, nevedia spravit ani blby baner ale to len tak naokraj) .. a ked to SEO spominas tak to prave riesim a zistujem ze tam plati bohuzial to iste ako pri tej reklame.... pokial sa im podari najs neskusenych ludi do vtedy budu ryzovat, potom mozno pride kvalita.
dragan.michal
16.02.10,12:11
50 eur? tam su palky od 1000 eur (inak momentalne skusenost s markizou, nevedia spravit ani blby baner ale to len tak naokraj) .. a ked to SEO spominas tak to prave riesim a zistujem ze tam plati bohuzial to iste ako pri tej reklame.... pokial sa im podari najs neskusenych ludi do vtedy budu ryzovat, potom mozno pride kvalita.

Ale vedia, ked ich pekne poprosis a zaplatis. :D ale vacsinou sa ocakava, ze uz budes mat navrh.

A co sa tyka SEO. Tak tam mas onpage a offpage faktory. Je tam skoro 200 faktorov, ktore ovplyvnuju poziciu. Najlepsi na Slovensku je pravdepodobne: http://www.seochat.sk/ a teraz robi uz aj skolenie
padro
16.02.10,12:25
Ale vedia, ked ich pekne poprosis a zaplatis. :D ale vacsinou sa ocakava, ze uz budes mat navrh.



no ked uz tam zaplatis pomerne dost eur tak clovek ocakava ze ten banner by uz mohli urobit, hej ved spravili akurat ze za taku robotu by som sa ja hanbil, aj polointeligentny grafik musi za minutu spravit 1000x lepsiu robotu. Nemaju grafikov? maju .. ale ved naco by sa snazili, treba asi silnejsiu krizu este ;)
Dantess
16.02.10,12:33
Konkrétne Tebe Michal som platil 730 eur v podstate za veci, čo by som si dokázal už teraz spraviť sám. Ale to už snáď nebudeme rozpitvávať ;)
dragan.michal
16.02.10,12:37
no ked uz tam zaplatis pomerne dost eur tak clovek ocakava ze ten banner by uz mohli urobit, hej ved spravili akurat ze za taku robotu by som sa ja hanbil, aj polointeligentny grafik musi za minutu spravit 1000x lepsiu robotu. Nemaju grafikov? maju .. ale ved naco by sa snazili, treba asi silnejsiu krizu este ;)

Dantess ja ked k Tebe pridem na masaz tak budem ocakavat ze ma aj umyjes? :eek: Grafikov maju na svoju pracu, za ktoru im platia. Ty si objednavas reklamny priestor.



Konkrétne Tebe Michal som platil 730 eur v podstate za veci, čo by som si dokázal už teraz spraviť sám. Ale to už snáď nebudeme rozpitvávať ;)

Konkretne mne si za pracu dal maximalne 100 eur. Zvysok bolo na to co sa za to platilo. A kludne to znovu zacni rozpytvavat, mne to vadit nebude. Ale potom urcite zasiahnem. Takze asi tolko.
Dantess
16.02.10,12:40
Dantess ja ked k Tebe pridem na masaz tak budem ocakavat ze ma aj umyjes? :eek: Grafikov maju na svoju pracu, za ktoru im platia. Ty si objednavas reklamny priestor.




Konkretne mne si za pracu dal maximalne 100 eur. Zvysok bolo na to co sa za to platilo. A kludne to znovu zacni rozpytvavat, mne to vadit nebude. Ale potom urcite zasiahnem. Takze asi tolko.
200 web + 80 FB stránka (ktorú si čšasom zrušil a stihol nás tam očiernovat). takže to je minimalne 280 + som ti dával 230 za Pr články, ktoré neboli, tak sme sa dohodli, že z toho 200 pojde na 2. čast billboardu a napísal som ti že tých 30eur si nechaj, takže dokopy 310. Z toho už ani web ani FB stránka neexistuje, takže vyhodené peniaze. A prosím nezačni sa brnániť tak, ako to máš vo zvyku. Túto debatu z mojej strany končím.
padro
16.02.10,12:42
veru michal ze ty reagujes tiez sa cudujem... ale to je na inu debatu
dragan.michal
16.02.10,12:48
200 web + 80 FB stránka (ktorú si čšasom zrušil a stihol nás tam očiernovat). takže to je minimalne 280 + som ti dával 230 za Pr články, ktoré neboli, tak sme sa dohodli, že z toho 200 pojde na 2. čast billboardu a napísal som ti že tých 30eur si nechaj, takže dokopy 310. Z toho už ani web ani FB stránka neexistuje, takže vyhodené peniaze. A prosím nezačni sa brnániť tak, ako to máš vo zvyku. Túto debatu z mojej strany končím.

Ak sa nemylim tak s webom si bol spokojny a prebral si ho. A donedavna fungoval, takze neviem co tosic. A ja som Ta na Fb neociernoval, bola to jedna slecna, ktorej sa nepacilo ze ste robili sutaz a ktoru ste nevyhodnitili. Ci ze ste slusne povedane oklamali ludi, ktorí sa zapojili do nej. Takze asi tolko. A ak viem tak situacia ohladom sa vyhrotila ked sa diali urcite zmeny. Neviem ci si sa o tom bavil z hrki.sk (takze neviem zas o com tocis).

Ale vies co? Pridem na masaz s celym zajazdom. zaplatime a o rok prideme a povieme ze chceme koruny naspat, lebo nas boli chrbat. Tvoje rozmyslanie Dantess je trosku mimo.

Takze si to cele prerataj a vyjde Ti vysledok maximalne 110 eur. A nejdem spominat, ako si otravoval 24 hodin denne, 4 razy menil podmienky spoluprace a neviem co vsetko. To mas ako keby prides na zachod, potom si to rozmyslis a nejdes, o par minut zas rozmyslis a ides a potom zas nejdes, az sa nakonies poseries. Takto by som zhrnul Tvoj pristup a spravanie. :eek:
Dantess
16.02.10,12:53
Ak sa nemylim tak s webom si bol spokojny a prebral si ho. A donedavna fungoval, takze neviem co tosic. A ja som Ta na Fb neociernoval, bola to jedna slecna, ktorej sa nepacilo ze ste robili sutaz a ktoru ste nevyhodnitili. Ci ze ste slusne povedane oklamali ludi, ktorí sa zapojili do nej. Takze asi tolko. A ak viem tak situacia ohladom sa vyhrotila ked sa diali urcite zmeny. Neviem ci si sa o tom bavil z hrki.sk (takze neviem zas o com tocis).

Ale vies co? Pridem na masaz s celym zajazdom. zaplatime a o rok prideme a povieme ze chceme koruny naspat, lebo nas boli chrbat. Tvoje rozmyslanie Dantess je trosku mimo.

Takze si to cele prerataj a vyjde Ti vysledok maximalne 110 eur. A nejdem spominat, ako si otravoval 24 hodin denne, 4 razy menil podmienky spoluprace a neviem co vsetko. To mas ako keby prides na zachod, potom si to rozmyslis a nejdes, o par minut zas rozmyslis a ides a potom zas nejdes, az sa nakonies poseries. Takto by som zhrnul Tvoj pristup a spravanie. :eek:
Stále by som ti vedel kontrovať a odpísať Ti na všetky tvoje argumenty, ale ako som už písal z mojej strany diskusia uzavretá. Každý máme svoju pravdu a teraz sa choďme venovať tomu, čo vieme robiť najlepšie. Vypisovanie na porade to určite nieje.

A inak pred masážou každého poučíme, že je možné, že ich po masáži bude 1-2 dni bolieť chrbát, ale to je normálna reakcia organizmu :D
dragan.michal
16.02.10,12:56
A inak pred masážou každého poučíme, že je možné, že ich po masáži bude 1-2 dni bolieť chrbát, ale to je normálna reakcia organizmu :D

Aj po roku? :---
kire55
16.02.10,18:46
dakujem vam ze sa tu bavite o svojich veciach...
Dantess
16.02.10,19:05
dakujem vam ze sa tu bavite o svojich veciach...
V podstate na začiatku témy si mohol nájsť odpoveď: Google adwords, Facebook, etarget, Pr články, registrácia do katalógov, SEO. Ak máš viac financií tak noviny, ak ešte viac, tak rádio. Do zadania témy si nenapísal nič konkrétne a preto je ťažké konkrétne odpovedať. Na porade ale nájdeš minimálne 3 témy, ktoré sa zaoberajú reklamou a nájdeš tam veľa informácií. Pre e-shop ale jednoznačne vedie google adwords. Keďtak napíš viac o svojich možnostiach a vízii a som si istý, že ľudia čo sa tu hádajú medzi sebou Ti radi poradia ;-)
Jaroslav F
16.02.10,19:06
asi si mal aj napísať koľko si ochotný investovať do reklamy, z ktorej lokality si a niečo bližšie, lebo chlapci sa evidentne nevedeli trafiť do témy.

keď som rozbiehal biznis ja začínal som s reklamou asi takto:
1. úplne ako prvé som si nechal spraviť eshop od profíkov za skoro 1000€, čo mi zaručuje že návštevnosť je viac ako 2 minúty v priemere mám ovládania podľa seba presne ako mi to vyhovuje jednoduché + kopec funkcií, počítadiel atď.
2. doma som si vytlačil letáčiky a hádzal som ich do schránok v okolí a po celej BA kam som sa dostal v reštauráciách, na zástavkách, kde sa dalo.
asi cca 100€ aj s benzínom.
3. nalepil som sebe a svojim kamošom nápis na auto 5 ks s výlepom cca 50€ + 50€ za rok keď to tam budú mať a za poškodenie laku.
4. objednal som si rozposielanie emailov za 120€
5. mal som 3 výlepy bilbordov v BA po 250€ cena pre mňa.
6. socialne siete sa chystám
7. zvažoval som jedno veľmi známe rádio len cena za 15 sec. ma zabila s výrobou a prezentom 5 x denne na 1 týžden na to zatial nemam.
8. teraz zvažujem krátky filmový šotík cez kamoša
Tiež mam eshop aj kamenný obchod takže otázka je len koľko do toho chceš a môžeš naflákať peňazí :) lebo efektivita cielenej reklamy v súčasnej dobe je už na dlhú debatu .
kire55
17.02.10,10:08
asi si mal aj napísať koľko si ochotný investovať do reklamy, z ktorej lokality si a niečo bližšie, lebo chlapci sa evidentne nevedeli trafiť do témy.

keď som rozbiehal biznis ja začínal som s reklamou asi takto:
1. úplne ako prvé som si nechal spraviť eshop od profíkov za skoro 1000€, čo mi zaručuje že návštevnosť je viac ako 2 minúty v priemere mám ovládania podľa seba presne ako mi to vyhovuje jednoduché + kopec funkcií, počítadiel atď.
2. doma som si vytlačil letáčiky a hádzal som ich do schránok v okolí a po celej BA kam som sa dostal v reštauráciách, na zástavkách, kde sa dalo.
asi cca 100€ aj s benzínom.
3. nalepil som sebe a svojim kamošom nápis na auto 5 ks s výlepom cca 50€ + 50€ za rok keď to tam budú mať a za poškodenie laku.
4. objednal som si rozposielanie emailov za 120€
5. mal som 3 výlepy bilbordov v BA po 250€ cena pre mňa.
6. socialne siete sa chystám
7. zvažoval som jedno veľmi známe rádio len cena za 15 sec. ma zabila s výrobou a prezentom 5 x denne na 1 týžden na to zatial nemam.
8. teraz zvažujem krátky filmový šotík cez kamoša
Tiež mam eshop aj kamenný obchod takže otázka je len koľko do toho chceš a môžeš naflákať peňazí :) lebo efektivita cielenej reklamy v súčasnej dobe je už na dlhú debatu .

takto som chcel aby ste mi napisali aku mate vy skusenost...dakujem ti...niektore z tych lacnejsich veci som zvazoval aj ja
Jaroslav F
17.02.10,18:51
ešte doplním skúsenosť je asi taká že mám na stranke g - analitycs a zakaždým ak si spravím reklamu, sledujem návštevnosť, samozrejme predaje a osobne úplne najlepšie vyšlo rozposielanie emailov :) druhé boli bilboardy sice len 3 a ako tretie nálepky na autá. čo ma napríklad úplne zaráža je množstvo napísaných inzerátov, ktoré nemajú očakávanú odozvu:( a mnoho iného ako tu už bolo vyššie napísané. chce to len mať tuke lebo toto sú tie najlacnejšie riešenia.
kire55
18.02.10,09:30
ešte doplním skúsenosť je asi taká že mám na stranke g - analitycs a zakaždým ak si spravím reklamu, sledujem návštevnosť, samozrejme predaje a osobne úplne najlepšie vyšlo rozposielanie emailov :) druhé boli bilboardy sice len 3 a ako tretie nálepky na autá. čo ma napríklad úplne zaráža je množstvo napísaných inzerátov, ktoré nemajú očakávanú odozvu:( a mnoho iného ako tu už bolo vyššie napísané. chce to len mať tuke lebo toto sú tie najlacnejšie riešenia.

ako si prisiel nato ze najlepsie bolo rozposielanie mailov??...mal si tam anktu na stranke ze odkial sa dozvedeli alebo ako
dragan.michal
18.02.10,12:35
veď píše že má na stránke google Analytics
Jaroslav F
19.02.10,11:24
hej písal som že to mam na stránke. ak práve začínaš je to asi najlepšie riešenie, pretože analitics ti dá konkrétne čísla. samozrejme som to aj vedel lebo rozposielanie emailov je cielená vec na konkrétnu skupinu ľudí. pričom som si objednal aby to dostalo 120tis, ľudí. čiže mi analitics ukázal pekný graf a počet návštev v priebehu týždňa okolo 100tis. ľudí čo v porovnaní s bilbordmi je meganávštevnosť samozrejme k tomu adekvátne som aj predal. ale predaj objektívne zhodnotiť neviem lebo sa mi zvýšila návštevnosť aj v kamennom obchode. samozrejme v kamennom sa vždy opýtam kde nás ľudia našli.
zedu
20.02.10,08:34
asi si mal aj napísať koľko si ochotný investovať do reklamy, z ktorej lokality si a niečo bližšie, lebo chlapci sa evidentne nevedeli trafiť do témy.

keď som rozbiehal biznis ja začínal som s reklamou asi takto:
1. úplne ako prvé som si nechal spraviť eshop od profíkov za skoro 1000€, čo mi zaručuje že návštevnosť je viac ako 2 minúty v priemere mám ovládania podľa seba presne ako mi to vyhovuje jednoduché + kopec funkcií, počítadiel atď.
2. doma som si vytlačil letáčiky a hádzal som ich do schránok v okolí a po celej BA kam som sa dostal v reštauráciách, na zástavkách, kde sa dalo.
asi cca 100€ aj s benzínom.
3. nalepil som sebe a svojim kamošom nápis na auto 5 ks s výlepom cca 50€ + 50€ za rok keď to tam budú mať a za poškodenie laku.
4. objednal som si rozposielanie emailov za 120€
5. mal som 3 výlepy bilbordov v BA po 250€ cena pre mňa.
6. socialne siete sa chystám
7. zvažoval som jedno veľmi známe rádio len cena za 15 sec. ma zabila s výrobou a prezentom 5 x denne na 1 týžden na to zatial nemam.
8. teraz zvažujem krátky filmový šotík cez kamoša
Tiež mam eshop aj kamenný obchod takže otázka je len koľko do toho chceš a môžeš naflákať peňazí :) lebo efektivita cielenej reklamy v súčasnej dobe je už na dlhú debatu .

nechapem bodu 4.objednal som si rozposielanie emailov za 120€
ako? odkial e-mailove adresy?
Dakujem
kire55
20.02.10,12:09
nechapem bodu 4.objednal som si rozposielanie emailov za 120€
ako? odkial e-mailove adresy?
Dakujem

su nato firmy ktore sa tym zaoberaju ze si u nich zaplatis a oni rozoslu tvoju reklamu na emaili zo svojej databazy...ale mov by som tomu neveril..
Dantess
20.02.10,12:39
su nato firmy ktore sa tym zaoberaju ze si u nich zaplatis a oni rozoslu tvoju reklamu na emaili zo svojej databazy...ale mov by som tomu neveril..
Závisí od toho aký máš biznis. Pre e-shop sa maily hodia, ale pre kamenny obchod je cielenie ovela horsie.
kire55
20.02.10,13:56
Závisí od toho aký máš biznis. Pre e-shop sa maily hodia, ale pre kamenny obchod je cielenie ovela horsie.

tak to ano....rozdiel ked nekomu posles mail do KE a kamenny obchod mas v BA..urcite tam nepride nakupit...

ale co sa tyka tych firiem neviem ci by som im doveroval ze rozposlu tie maili...
Dantess
20.02.10,14:07
tak to ano....rozdiel ked nekomu posles mail do KE a kamenny obchod mas v BA..urcite tam nepride nakupit...

ale co sa tyka tych firiem neviem ci by som im doveroval ze rozposlu tie maili...
No v dnešnom svete je už takmer nemožné niekomu dôverovať... Určite by to chcelo nejaké dôkazy, alebo referencie. Ak by som si dával robit tento mailing tak vo www.polardesign.sk ale sú extremne drahí. Neviem ako to je s mailmi, ale za 1 web stranku si v pohode zoberu 4000e. Iked kvalita stojí za to.
majovrabel
22.02.10,05:06
Pre eshop je najdolezitejsie poradie v googli ale to ci to je mozne dostat ho vysoko zavysi hlavne od kvality stranok konkurencie. Osobne som pre svoj biznis skusal aj iny sposob reklamy, ale to ze som si urobil stranku, ktora je 1. v googli mi zohnalo daleko viac zakaznikov ako cokolvek ine. Ale maju pravdu, ze urobit dobru stranku je casto drahe, aj ked 4000e je prehnana cena. Dalsia moznost je reklama cielena, kde sa plati za kliky... bud priamo v googli alebo nieco podobne. Priklad chces predavat svadobne obrucky, tak si das reklamu na mojasvadba.sk, tam neplatis za zobrazenie, ale iba za preklik, pricom si vies kontrolovat maximalnu sumu, ktoru zaplatis.
majovrabel
22.02.10,05:30
A este k tym firmam jeden dodatok, co rozoslu emaily. V takom pripade velky pozor by som si dal na zmluvu aby zodpovednost "za otravovanie" bol na nich a nie na Tebe. Podla SOI mozes poslat email s tym, ze sa spytas, ci mozes poslat ponuku, ale nemozes v prvom emaily poslat hned ponuku, takze SPAMy bez suhlasu majitela uctu nie su legalne.
majovrabel
22.02.10,05:57
A este k tej vasej hadke. Web za 200e je skoro zadarmo. 80e za FB stranku je v pohode cena, aj ked si nie som isty, ze co je myslene FB strankou. Moze byt FB aplikacia alebo Fan Page. Fan Page moze byt pre biznis alebo pre groupu. Je lepsie to nerobit ako biznis aj ked to je biznis, lebo potom sa daju posielat iba aktualizacie, ktore nikto nikdy necita, lebo ani nevie kde su. Osobne som robil biznis, ale kamos robil skupinu a ze mu to rozosiela spravy do FB inboxu, co je urcite lepsie. Za takuto radu by som zaplatil aj 500e, ak to je pravda (neskusal som), pretoze teraz mam fanusikov ale neviem im poslat spravu, ktoru by si precitali. Na SEO pozor. Mam stranky ktore som robil na 1.,1.,5. mieste v googli ale priznam sa, ze to nie je mojim super SEO umenim. Je to kvoli tomu, ze uplne zakladne veci ktore sa SEO tykaju som aplikoval skusal a konkurencia si SEO nedala urobit. Napriklad jedna z tych stranok ktora je na 1. mieste bola na 11., ked som sa jej prestal venovat. Zrejme tym, ze ludia ktory ju navstevovali ju uznali za relevantnu sa posunula vyssie.
majovrabel
22.02.10,05:58
este pre vysvetlenie - uznat za relevantnu znamena, ze tam stravili viac ako par sekund:)
dragan.michal
22.02.10,13:01
A este k tej vasej hadke. Web za 200e je skoro zadarmo. 80e za FB stranku je v pohode cena, aj ked si nie som isty, ze co je myslene FB strankou. Moze byt FB aplikacia alebo Fan Page. Fan Page moze byt pre biznis alebo pre groupu. Je lepsie to nerobit ako biznis aj ked to je biznis, lebo potom sa daju posielat iba aktualizacie, ktore nikto nikdy necita, lebo ani nevie kde su. Osobne som robil biznis, ale kamos robil skupinu a ze mu to rozosiela spravy do FB inboxu, co je urcite lepsie. Za takuto radu by som zaplatil aj 500e, ak to je pravda (neskusal som), pretoze teraz mam fanusikov ale neviem im poslat spravu, ktoru by si precitali.


A tu máš hneď pár problémov. Na FB môžeš vytvoriť:

A. group / skupinu. Tá je určína pre všelijaké hovadiny ako napriklad milujem hudbu a podobne. ked napise prispevok ten sa nezobrazi na nastenke fanusikov. Hromadnu spravu mozes poslat len pokial nemas viac ako 5 tisíc fanúšikov. Nemôžeš vytvoriť vlastné záložky.
Takže group ma len nevyhody:
- nemoznost poslat spravu viac ako 5tisic fanusikom
- pri poslani spravy sa zobrazi meno odosielatela
- pri pridani prispevku sa nezobrazi na nastenke fanusikov

B Fan page / stránka - je určená firemným prezentáciam. Pri pridaní odkazu, statusu sa zobrazí fanúšikom na nástenke. nemožnosť poslať hromadnú správu. Navyse moznsot vytvorit vlastne zalozky podla potreby. A P.S. - aktualizacie sa nedaju pridavat.
Takže:
+ statusy na nastenke fanusikov
+ vlastne zalozky
+ pridať medzi obľúbené
+ možnosť pridať anketu
- hromadne spravy

To je iba základné porovnanie. Do detailov som nezachádzal. Možností na Facebook je množstvo: aplikácie, kvízy, diskusie, platená reklama, odkazy a podobne. Ale to je na dlhšiu debatu.
majovrabel
23.02.10,15:19
Vdaka za porovnanie Group vs. Fan Page. Nuz ked budem mat 5000 fanusikov, budem stastny ako blcha:) Zatial mam 125. No ale otazka je aj relevantnost. Vacsina mojich fanusikov su taki, co su uz mojimi zakaznikmi a teda sprava im s nejakou akciou pravdepodobne prinesie dalsi zisk. Mozes mat skupinu s 300 000 fanusikmi, ktorych ziskas podvodom a potom im posles svoju reklamu, ale % ktore Tvoja ponuka zaujme zrejme bude velmi nizke. Ale samozrejme 300 000 je viac ako 125.
dragan.michal
23.02.10,15:25
Samozrejme je rozdiel mať 300 tisíc a 125 ktorí už sú klientami. Avšak je rozdiel, na čo chceš Facebook použiť. V prípade, že chceš aby vykonávali nákup tak stačí aj pár, u ktorých vieš, že ho vykonajú.

Na druhej strane ak chceš budovať brand tak 300tisíc je dobré čislo minimálne pre budovanie povedomia o značke.

Taktiež je potrebné uvažovať, aký máš produkt. Ak si eshop a dokážeš aj nelegálne získať 300 tisíc fanúšikov tak konverzný pomer bude lepší ako pri eshope s 1000 fanúšikmi.
esite
01.03.10,08:43
50 eur? tam su palky od 1000 eur (inak momentalne skusenost s markizou, nevedia spravit ani blby baner ale to len tak naokraj) .. a ked to SEO spominas tak to prave riesim a zistujem ze tam plati bohuzial to iste ako pri tej reklame.... pokial sa im podari najs neskusenych ludi do vtedy budu ryzovat, potom mozno pride kvalita.
SEO ? - ale ved seo nie je zase ziadna taka veda, to zmaknes aj uplne sam - pokial vies trosku robit zo strankami. SEO je da s apovedat dobre optimalizovana stranka pre prehliadace - to znamena ze ma definovanu [re kazdu jednu podstranku HLAVICKU (cize nadpis stranky) klucove slova (KTORE SU PRIAMO PREPOJENE S PRODUKTOM a nachadzaju sa v popise produktu alebo na stranke ASPON 1-2x ! ) a samozrejme popis stranky ( to je ten kus textu ktory sa zobrazi v googli ked najde relevantny odkaz).

JASNE NEHOVORIM SU aj profici co vedia s tym optimalizovanim vazne cari ale tak pre slovenske uceli ked nemas az tak mnoho konkurencie je platit povedzme 500 Eur z astranku podla mna VYHODENIE PENAZI!

To skor investuj do dobrej kampane na Facebooku alebo nejake PPC (vlastna skusenost)
Dantess
01.03.10,09:01
SEO ? - ale ved seo nie je zase ziadna taka veda, to zmaknes aj uplne sam - pokial vies trosku robit zo strankami. SEO je da s apovedat dobre optimalizovana stranka pre prehliadace - to znamena ze ma definovanu [re kazdu jednu podstranku HLAVICKU (cize nadpis stranky) klucove slova (KTORE SU PRIAMO PREPOJENE S PRODUKTOM a nachadzaju sa v popise produktu alebo na stranke ASPON 1-2x ! ) a samozrejme popis stranky ( to je ten kus textu ktory sa zobrazi v googli ked najde relevantny odkaz).

JASNE NEHOVORIM SU aj profici co vedia s tym optimalizovanim vazne cari ale tak pre slovenske uceli ked nemas az tak mnoho konkurencie je platit povedzme 500 Eur z astranku podla mna VYHODENIE PENAZI!

To skor investuj do dobrej kampane na Facebooku alebo nejake PPC (vlastna skusenost)
Hmmm ty si iný SEO expert :D to, čo si opísal je len 1 aspekt z mnohých. SEO je fungovanie a dobré nastavenie viac, než 200 kritérií. Nieje to len o podstránkach a názvoch. Veď názov podstránky a title si môže premenovať s prepáčením každý magor. To čo si napísal je onpage SEO, no to je len začiatok. Musíš mať dobrý onpage, aby si si potom začal robiť offpage a aby to malo zmysel. Ja som mal stránku s titlom Masaze Bratislava a bol som na 9. strane na to klučove slovo !!! Teraz mam to iste a už som v top 5 na 1. strane. Najdôležitejšie sú spätné odkazy s page rank aspon 3 a PR články. Registrácia do katalógov je tiež dôležitá, ale jeden dobrý PR článok dokáže viac než 20 katalógov. Prečítaj si www.seochat.sk tam nájdeš základné info.

A sú firmy, ktoré ponukaju SEO aj za 200 eur a fungujú na báze, že zaplatíš až po tom čo Ta dostanú na želané miesto.
esite
01.03.10,09:14
OOO prepaac :))) tak ten prispevok je o ONPAGE SEO :D ak mas dobry redakcny software a investoval si peniazky do dobreho webu ktroy da sa povedat robi vacsinu prace za teba tak mas vyhrate a nemusis platit dodatocne peniazky :) a co sa tyka tych umiestneni v googli to mas pravdu ale tak za mesiac sme na 1 stranke 3 pozicia.

Samozrejme ze investujeme nemale peniaze do PPC a FB. myslim ze to zatial staci este rozmyslame nad tym mailingom len neviem ci to bude doveryhodne take spamovanie
esite
01.03.10,09:16
Skus len tak zo zaujimavosti napisat do google "netradicne darceky" a pozri sa hned na 2 odkaz :) to sme dokazali za mesiac a da sa povedat svojpomocne.
Dantess
01.03.10,09:41
Esite, áno ale ty máš e-shop pod správou niekoho, ktorý to robí za Teba, teda si myslím, že to máte v prenájme. Je niečo iné vlastniť e-shop a statickú web stránku. Okrem toho napríklad len na slovo "darčeky" ste poslední na 1. strane, čo je tiež veľmi dobré, ale ak si nespravíte kvalitné SEO tak na 1.-3. miesto nemôžte pomýšľať. A ja radšej dám jednorázovo 200 eur na SEO ako každý mesiac dávať 200 do PPC kampaní, ale každý má svoju taktiku a myslím si, že s mojim prístupom by som neuspel vo Vašom biznise a opačne, pretože u mojich klientov vzbuszuje PPC nedôveryhodnosť. Stačí si zadať "masaze brtislava" a hned tam vyskočí na pravo aspon 5 reklam na veci, ktoré s masážou súvisia len z diaľky a potom sa im už nechce klikať na sponzorované odkazy, ale si to radšej pozrú normálne.
padro
01.03.10,10:23
no napr . viem ze na slovo "darceky" to stalo tu prvu stranku 140 Eur :) a su na 1.mieste uz takmer 2 roky.
Dantess
01.03.10,10:46
no napr . viem ze na slovo "darceky" to stalo tu prvu stranku 140 Eur :) a su na 1.mieste uz takmer 2 roky.
a 140 eur za to je myslim si omrvinka. ved 140 eur minie kazdy na PPC mesacne a nie to na 2 roky :D
esite
01.03.10,11:44
No ved jasne preto som chcel poukazat ze aj takouto cestou sa da ist:) hlavne treba vediet na aku skupinu ludi sa zamerat a vybrat vhodnu cestu ktora moze byt aj takato
padro
01.03.10,11:55
inak tie nadpisy a pod. su velmi dolezite, ja si to spravujem sam, a kde som sa vyhral s tym tak som na 1 stranke v google niekde aj prva pozicia, takze chystam sa popracovat aj na dalsich slovach.
Dantess
01.03.10,12:33
inak tie nadpisy a pod. su velmi dolezite, ja si to spravujem sam, a kde som sa vyhral s tym tak som na 1 stranke v google niekde aj prva pozicia, takze chystam sa popracovat aj na dalsich slovach.
Ty mas padro velku vyhodu v nazve shopu. Ak by som nieco potreboval na auto, tak hned hladam pod "autovybava" a na to si 1. Myslim si, že odtial mas velke mnozstvo ludi.
padro
01.03.10,15:17
prave ze "autovybava" nie je velmi hladane slovo, niekolko nasobne viac su "autodoplnky" na tom prave zacinam pracovat aby ma to posunulo na lepsie miesto.
Dantess
01.03.10,15:20
prave ze "autovybava" nie je velmi hladane slovo, niekolko nasobne viac su "autodoplnky" na tom prave zacinam pracovat aby ma to posunulo na lepsie miesto.
ahaa, no najdi si firmu na SEO. aspon im napis, že co ti na to povedia a uvidis. Možno v tom máš medzeri a za mesiac dva sa dostanes aj tam na 1. - 3. miesto
padro
01.03.10,15:36
verim ze sa to padari aj mne samemu :) nemam s tymi firmami dobru skusenost,.. napr na"gumove autokoberce" 1. miesto, textilne autokoberce 1. miesto, autopotahy 1.stranka, nanopodlozka 3.miesto ... a dalsie kde som len sa trochu pohral s textom, a takto je to uz dlho na tych poziciach.... za tyzden som sa napr pri slove "autokozmetika" dostal z 59. na 46. poziciu teraz
Dantess
01.03.10,15:48
verim ze sa to padari aj mne samemu :) nemam s tymi firmami dobru skusenost,.. napr na"gumove autokoberce" 1. miesto, textilne autokoberce 1. miesto, autopotahy 1.stranka, nanopodlozka 3.miesto ... a dalsie kde som len sa trochu pohral s textom, a takto je to uz dlho na tych poziciach.... za tyzden som sa napr pri slove "autokozmetika" dostal z 59. na 46. poziciu teraz
Ani ja neverim moc takym firmam, ale podnikatel nieje superman. Sú veci, ktoré treba nechat na odborníkov.... moj nazor
padro
01.03.10,15:53
velmi rad by som to nechal drufym, a staral sa o ine veci, bohuzial uz len ked sa rozpravam s timi ludmi co by to mali robit, tak mam pocit ze vela o tom nevedia. ale to sme tu uz mali taku debetu pri reklame.
Dantess
01.03.10,16:02
velmi rad by som to nechal drufym, a staral sa o ine veci, bohuzial uz len ked sa rozpravam s timi ludmi co by to mali robit, tak mam pocit ze vela o tom nevedia. ale to sme tu uz mali taku debetu pri reklame.
jjj to sa pamätám. Daj si ale do googla "seo optimalizacia" je to skutočne frekventovane slovo a firmy na 1. strane sú všetky dobré. Je firma ktorá pyta za komplet seo 500e a hned pod nimi je typek čo len 200 a myslim si že 200e nieje vela. Ale podla mna im napis a uvidis sam. mozno si lepsi aj od nich, to potom klobuk dole :D
dragan.michal
01.03.10,17:44
na co zadavat seo optimalizacia? Zadaj si iba SEO a vyhodi Ti hned na prvej pozicii najlepsieho Slovaka co sa tym zaobera. inak robi aj skolenia, A tie skolenia naozaj za to stoja.
Dantess
01.03.10,18:39
na co zadavat seo optimalizacia? Zadaj si iba SEO a vyhodi Ti hned na prvej pozicii najlepsieho Slovaka co sa tym zaobera. inak robi aj skolenia, A tie skolenia naozaj za to stoja.
Na slovo seo optimalizacia vyhodi viac firiem, medzi nimi aj toho slovaka. Pisal som preto seo optimalizacia, aby mal moznost napisat viac firmam a porovnat ich ponuku
dragan.michal
01.03.10,19:34
ale keď mu chceš niekoho odporučiť tak mu odporuč toho najlepšieho nie? A ako vidím stáva sa z Teba hotový SEO mág, tak by si mal vediež, že optimalizovať na SEO je ťažšie ako na SEO optimalizácia. tak kde je väčšia šanca, že natrafí na ľudí, ktorí tomu rozumejú?
Dantess
01.03.10,20:14
ale keď mu chceš niekoho odporučiť tak mu odporuč toho najlepšieho nie? A ako vidím stáva sa z Teba hotový SEO mág, tak by si mal vediež, že optimalizovať na SEO je ťažšie ako na SEO optimalizácia. tak kde je väčšia šanca, že natrafí na ľudí, ktorí tomu rozumejú?
seo mág sa zomna nestava, len som si o tom trošku prečital. Okrem toho v seochat pracuje viac ludi a mozu sa dostat zakazky do takych ruk akych si nevies predstavit. Ale som na tuto temu viazany tajomstvom, takže bohužiaľ o tom nemožem viac povedat... Nieco na ten styl ze platis za meno firmy, ale robi to clovek, ktory by ti to osobne spravil aj 2x lacnejšie. Ale to sme už OT
padro
01.03.10,20:25
michal neboj sa, ja som zadaval "seo" viem ze je to tazsie optimalizovat na toto slovicko a je to aj prve slovo co ma napadlo :)
Dantess
01.03.10,21:15
michal neboj sa, ja som zadaval "seo" viem ze je to tazsie optimalizovat na toto slovicko a je to aj prve slovo co ma napadlo :)
Teraz to vyzera Padro akoby som ti chcel zle :D:D:D Ale nie. Kazdy ma svoju vlastnu hlavu a spravi to, čo uzna za vhodné :) ja som len chcel poukazat na to, že ak si vyberiete seochat, tak to nieje zaruka toho, že vam to bude robit človek, ktoremu to patri... Ale obecne to nieje zaruka ani pri jednej firme...
padro
01.03.10,21:42
Dantess ja viem ako si to myslel :D
profesional
02.03.10,09:17
To vsetko co ti tu radia je sotva 10 % uspechu. Radia ti to co uz vela konkurencie robi tiez. Takze toto je len nutnost na prezitie. Avsak tym konkurenciu neprestis. Zakladom ako robit internetovy obchod je vhodna forma manipulacie priamo vo webshope, a hlavne nerataj s tym ze internetovy obchod sa zaobide bez komunikacie mimo internetoveho prostredia.
Jaroslav F
02.03.10,22:07
nechapem bodu 4.objednal som si rozposielanie emailov za 120€
ako? odkial e-mailove adresy?
Dakujem
poslal by som ti link ale nedá sa. tak len takto
:):):). rozposielanie-emailov . sk:)
su skoro najlacnejší. ak by som vedel ti nejako okopírovať aj graf návštevnosti čo neviem tak by som to sem zavesil na porovnanie pred a po objednávke služby bola tu nejaká debata o tom či to rozposlali resp. hodnovernosti. ja som spokojný tak radím toto.
dragan.michal
03.03.10,06:41
mna na tom zarazilo:
1. neviem odkial tie maily maju, ci su to warez fora alebo normalne weby. nakolko ich link je nefunkcny

2. Pri balicku BETA je dole napisane:
"V prípade ak ste naše služby využili v minulosti, nachádza sa Vaša databáza emailov v našom systéme. Preto nie je potrebné využívať balík ALFA, ktorý zahŕňa import adries z externého zdroja" - toto je pre mna mensie riziko. Tvoju databazu emailov oni maju tiez? Po rozposlani by ju mali vymazat a nie uchovavat dalej!
majovrabel
03.03.10,07:57
Dlhsie som tu nebol a teda par vyjadreni napisem naraz. SEO je naozaj o tom, ze kazdy je expert, kazdy sa v tom vyzna ale realne nikto nevie ako to presne funguje. Napriklad na com zaraba firma prva na Slovo SEO? Povedal by som ze hlavne na skoleniach. Nikde nemas istotu, ze to SEO si naozaj spravili sami a ze nezaplatili napriklad 100 000 SK inej firme, ktora ich na 1. miesto dostali. A k tomu, ze ked si u nich nieco objednas, ze nemas istotu, tak to je samozrejme. Mnohe soft firmy pracuju na baze kontraktorov. Osobne som robil zakazky (weby) pre Danona, Hewlet Packard, HBO, ci Warner Brothers a funguje to tak, ze oni to niekomu zadaju ten to zada dalej, az kym to nepride firme pre ktoru robim kontraktora ja. A keby to dali robit priamo mne, tak cena by bola mozno aj 1/100 z toho co zaplatia a to si myslim, ze som dost drahy. Lenze mega firmy by to mne nikdy robit nedali:) Ked platit za SEO, tak jedine tak ze za miesto vtedy to ma vyznam. Proste ak to bude do 3. mieste, zaplatite XYZ euro a ked nie tak to mate gratis. Realne ak je na Vase slovo pred Vami nejaky iny eshop, tak mate smolu a vacsia zakaziek pojde im, aj keby ste ho vo vnutri mali premakany. Ja osobne som si svoju stranku urobil tak, ze do tyzdna som bol na 4. mieste, a dalsie 3 mesiace mi trvalo kym som zistil ako ju dostat na 1. miesto a uz sa tam drzim vyse pol roka (ale ja nemam eshop). Pocet klientov mam limitovany a sice pocet klikov sa oproti minulemu roku zvysil asi len o 30% ale uz mam aj tak tolko klientov ze neviem co s nimi (nie je na nich dost miesta). Ak chcete viac ludi, urobte si (dajte si urobit) radsej jednoduchu FB aplikaciu v ktorej bude reklama na Vas. Ludia maju radi hry/sutaze a podobne. Mne sutaz zvysila pocet klikov na 10 nasobok! Po sutazi sa to ale vratilo do normalu. Co sa tyka mailov, kamos sa tomu venuje, ale nechce to robit komercne, "spamuje" len kvoli dotaznikom, ktore potreboval v ramci vyskumu. Ma DB uz asi 80 000 mailov, mozno aj viac. Ale hrozili mu niektori trestnym oznamenim. Tak si to zistoval na SOI a pokial je to vyskum, je to v pohode. Pokial sa nieco predava, tak moze byt problem, ak Vas nejaky dobrak uda.
Dantess
03.03.10,08:59
Majovrabel a v čom podnikáš ak sa smiem opýtat?
dragan.michal
03.03.10,11:07
Majovrabel vyzera to, že robíš v tomto biznise tak je predpoklad, že väčšinu TOP ľudí z tohto biznisu poznáš. Navyše tvrdenie, že mega firmy nedajú robiť malým firmám je nepravdivé. Viem to z vlastnej skúsenosti, to že si trebárs aj sám neznamená, že nemôžes získať zákazky. Keď sa poznazíš tak získaš.

A čo sa týka prveho miesta v SEO. Oni to neposuvaju dalej a ani nezarabaju na skoleniach. Zarabaju na tom, ze maju uspechy a robia pre TOP klientov, ktorí to vedia zaplatit. takze im staci 5 stabilnych klientov z ktorych ziju.

Zaznelo tu aj cosi o PPC a o tom, ze to moze spravovat hociktorý brigadnik a podobne. Vo väčšine firiem je to tak, ze to spravuju zacinajuci alebo pokrocili spravcovia, ale nad nimi je jeden TOP odbornik, ktorý ich kontroluje.
Jaroslav F
03.03.10,21:55
mna na tom zarazilo:
1. neviem odkial tie maily maju, ci su to warez fora alebo normalne weby. nakolko ich link je nefunkcny

2. Pri balicku BETA je dole napisane:
"V prípade ak ste naše služby využili v minulosti, nachádza sa Vaša databáza emailov v našom systéme. Preto nie je potrebné využívať balík ALFA, ktorý zahŕňa import adries z externého zdroja" - toto je pre mna mensie riziko. Tvoju databazu emailov oni maju tiez? Po rozposlani by ju mali vymazat a nie uchovavat dalej!

No to odkiaľ majú maily, som neriešil, určite to majú legálne, to sa nebojím, lebo prevádzkujú nejaké portály a tam majú v podmienkach súhlas s odosielaním, ukazovali mi to na stretnutí. Čoskoro ich budem kontaktovať, tak im poviem, že im nefunguje ten link čo si hovoril. No a k tej databáze emailov nie, nemajú moju databázu, ja som si objednal balík beta jednorázovo za 120€ bez DPH. Ja totiž ešte žiadnu databázu nemám, ale keď som to objednával, tak som sa s nimi o tom bavil, ako to bude keď si vybudujem vlastnú, klientsku. Tak tú ma každý svoju vlastnú a využíva len on.
Miwoslav
03.03.10,22:26
No to odkiaľ majú maily, som neriešil, určite to majú legálne, to sa nebojím, lebo prevádzkujú nejaké portály a tam majú v podmienkach súhlas s odosielaním, ukazovali mi to na stretnutí. Čoskoro ich budem kontaktovať, tak im poviem, že im nefunguje ten link čo si hovoril. No a k tej databáze emailov nie, nemajú moju databázu, ja som si objednal balík beta jednorázovo za 120€ bez DPH. Ja totiž ešte žiadnu databázu nemám, ale keď som to objednával, tak som sa s nimi o tom bavil, ako to bude keď si vybudujem vlastnú, klientsku. Tak tú ma každý svoju vlastnú a využíva len on.
Môžem sa opýtať akú si mal návštevnosť na to rozposlanie emailov. Poprosím konkrétne čísla ak sa dá? Dík
Miwoslav
04.03.10,11:35
Chcem upozorniť na zaujímavý marketingový kurz v HN úvod je na adrese: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-39799880-startujeme-kurz-pre-podnikatelov
majovrabel
04.03.10,13:49
Majovrabel vyzera to, že robíš v tomto biznise tak je predpoklad, že väčšinu TOP ľudí z tohto biznisu poznáš. Navyše tvrdenie, že mega firmy nedajú robiť malým firmám je nepravdivé. Viem to z vlastnej skúsenosti, to že si trebárs aj sám neznamená, že nemôžes získať zákazky. Keď sa poznazíš tak získaš.

A čo sa týka prveho miesta v SEO. Oni to neposuvaju dalej a ani nezarabaju na skoleniach. Zarabaju na tom, ze maju uspechy a robia pre TOP klientov, ktorí to vedia zaplatit. takze im staci 5 stabilnych klientov z ktorych ziju.

Zaznelo tu aj cosi o PPC a o tom, ze to moze spravovat hociktorý brigadnik a podobne. Vo väčšine firiem je to tak, ze to spravuju zacinajuci alebo pokrocili spravcovia, ale nad nimi je jeden TOP odbornik, ktorý ich kontroluje.

Nie som z Blavy, takze realne nepoznam ludi v Blave. Otazka je, ze co je Mega firma?:) Napriklad mas pocit, ze ktorakolvek (aj velka) firma na Slovensku by sa priamo dostala k robeniu stranky pre Final Destination? Warner Brothers proste neriesia ponuky nejakych firiem. Nemozu pri takejto stranke nieco skusat, ze ci to nahodou vyjde. Maju stalu firmu, ktora im soft dodava a s ktorou su spokojny. A ti co vedia urobia sami, co nevedia, posunu dalej. V tejto brandzi sa jednoducho velkym firmam neoplati zamestnavat drahych ludi. Pretoze dobry koder si v Blave bez problemov zarobi aj 3k eur mesacne. A vacsinou 3 ludia za 1k eur mesacne su schopni urobit viac a rychlejsie, aj ked nie nutne kvalitnejsie. Ale kto by uz riesil kvalitu? Vladne weby za miliony boli velmi jednoducho napadnute cez XSS utok. Poznal som jednu firmu, ktora brala fakt kvalitnych ludi, skrachovala, lebo nedokazala vyprodukovat tolko penazi, kolko bolo potrebne na vyplaty. Jediny sposob ako zaplatit tych najlepsich je platenie od projektu. Lebo platit 3k eur, ked Ti hrozi, ze pre neho nebude zakazka, je naozaj mrhanie penazi. A dostavame sa ku kontraktorom, co vlastne robim aj ja. A to SEO vzdy musi robit nejaky clovek. A ked zaplatis firme ktora ma milionove zakazky a zaplatis im 200 euro, tak urcite na to nedaju najlepsieho cloveka:)
Jaroslav F
05.03.10,12:27
Môžem sa opýtať akú si mal návštevnosť na to rozposlanie emailov. Poprosím konkrétne čísla ak sa dá? Dík

vieš čo predtým som mal nejakých asi 150 návštev týždenne, po tom čo mi to rozposlali mi návštevnosť stúpla tak na 400 asi.
Dantess
05.03.10,13:38
vieš čo predtým som mal nejakých asi 150 návštev týždenne, po tom čo mi to rozposlali mi návštevnosť stúpla tak na 400 asi.
A aj sa ti drží, alebo si mal dalsi tyzden 400 a potom zasa pokles na 150, alebo ako ?
stolár1
23.03.10,09:56
Dobrý deň, ja Vám poradím s reklamou. Je veľa druhou typov reklamy a podpory predaja a nie všetky sa hodia na vašu činnosť. Lepšie by to bolo po telefóne, nechce sa mi ich rozpisovať.
Miwoslav
28.03.10,08:35
vieš čo predtým som mal nejakých asi 150 návštev týždenne, po tom čo mi to rozposlali mi návštevnosť stúpla tak na 400 asi.
Ďakujem za informáciu. Z mojich skúsenosti sa zdá ta návštevnosť malá je však dôležite čo komunikuješ. Predpokladal by som tak 10násobne viac.

Na otázku akú reklamu použiť pre eshop ? Odpoveď je že všetky média sa dajú použiť, len treba vedieť ako. Najlepšie sú také čo vedia cieliť. Na to ako to spraviť na to prídete časom sám.
aninocka
21.04.10,07:02
Kompletne suhlasim draganom. Pravda je, ze reklamne a medialne agentury su specialisti vo svojej brandzi a ponuknu ti take moznosti ake tebe ani na um nepridu.
Medialne agentury, kedze nakupuju vo velkom maju v mediach podstatne lepsie ceny, ako ti ich daju napriamo.
PPC si clovek dokaze robit sam, ale specialisti za menej penazi donesu podstatne viac klikov, ako to robi neskuseny clovek - je tam naozaj vela veci ako to spravit a oni to vedia.
SEO - tu by som urcite vyuzila specialistu, ak si to robi neskuseny clovek a len tak hadze linky na stranky a kadeco tak sa moze velmi lahko stat, ze sa dostane na ciernu listinu a uz ho google nikdy nezaregistruje. Specialista kazdy den na svojich strankach testuje nove moznosti, pretoze google sa tiez vyvija a meni algoritmy....
Urcite existuju v reklamnej aj medialnej brandzi firmy, ktore nemaju sajnu, ale klient si musi sam vybrat na zaklade odporucania, projektov....
Dantess
21.04.10,09:11
Kompletne suhlasim draganom. Pravda je, ze reklamne a medialne agentury su specialisti vo svojej brandzi a ponuknu ti take moznosti ake tebe ani na um nepridu.
Medialne agentury, kedze nakupuju vo velkom maju v mediach podstatne lepsie ceny, ako ti ich daju napriamo.
PPC si clovek dokaze robit sam, ale specialisti za menej penazi donesu podstatne viac klikov, ako to robi neskuseny clovek - je tam naozaj vela veci ako to spravit a oni to vedia.
SEO - tu by som urcite vyuzila specialistu, ak si to robi neskuseny clovek a len tak hadze linky na stranky a kadeco tak sa moze velmi lahko stat, ze sa dostane na ciernu listinu a uz ho google nikdy nezaregistruje. Specialista kazdy den na svojich strankach testuje nove moznosti, pretoze google sa tiez vyvija a meni algoritmy....
Urcite existuju v reklamnej aj medialnej brandzi firmy, ktore nemaju sajnu, ale klient si musi sam vybrat na zaklade odporucania, projektov....
Do 500eur mesačne na adwords, etarget a podobne sú agentúry zbytočné !!! Pretože ak si zoberú 10% z ceny, teda 50eur, tak neverím, že dokážu o tolko zlepsit výkonnost. Teda o 50eur na mesiac. Taktiež časáky. Ak má človek aspoň trošku talent vyjednávať, tak si dokáže vyjednať také ceny o ktorých sa nenažranej agentúre ani len nesníva. Agentúru odporúčam buď extrémne zaneprázdneným ľuďom, alebo totálnym debilom. Pretože ostatné si človek pri malej snahe naučiť sa niečo nové dokáže spraviť sám.
padro
21.04.10,09:22
Kompletne suhlasim draganom. Pravda je, ze reklamne a medialne agentury su specialisti vo svojej brandzi a ponuknu ti take moznosti ake tebe ani na um nepridu.
Medialne agentury, kedze nakupuju vo velkom maju v mediach podstatne lepsie ceny, ako ti ich daju napriamo.
PPC si clovek dokaze robit sam, ale specialisti za menej penazi donesu podstatne viac klikov, ako to robi neskuseny clovek - je tam naozaj vela veci ako to spravit a oni to vedia.
SEO - tu by som urcite vyuzila specialistu, ak si to robi neskuseny clovek a len tak hadze linky na stranky a kadeco tak sa moze velmi lahko stat, ze sa dostane na ciernu listinu a uz ho google nikdy nezaregistruje. Specialista kazdy den na svojich strankach testuje nove moznosti, pretoze google sa tiez vyvija a meni algoritmy....
Urcite existuju v reklamnej aj medialnej brandzi firmy, ktore nemaju sajnu, ale klient si musi sam vybrat na zaklade odporucania, projektov....

daj odkaz na tie spravne agentury, ja som take nenasiel, ale od**cov bolo dost, to ti mozem dat odkazy.... staci kusok svojho rozumu a netreba podporovat takych ludi,.. a ano isto existuju aj reklamne agentury ktore pracuju poriadne ale ti maju takych klientov ako je kofola, banky a spol, tieto male to su uplne zbytocne agentury, ktore sa snazia zarobit na sprostosti ludi.
dragan.michal
21.04.10,20:55
Dobré porovnanie PPC agentúr. Síce v ČR, ale väčšina z tých firiem pôsobí aj na Slovensku. http://www.reklama-ppc.cz/velky-test-ceskych-ppc-agentur-1-dil/
padro
22.04.10,08:54
co som to len tak preletel, tak len sa potvrdili nase tvrdenia.
iriska
02.05.10,12:52
padro, ospravedlňujem sa za zakliknutie "nevhodné" bol to omylný klik na myške a práve na toto... uff :(
Dantess
02.05.10,13:01
padro, ospravedlňujem sa za zakliknutie "nevhodné" bol to omylný klik na myške a práve na toto... uff :(
Dal som mu bod, aby sa to vyrovnalo :D
padro
02.05.10,14:30
ok :)
JURI-MT
26.05.10,15:28
Trochu k rozposielaniu emailov. Na rozposielanie musi mat firma / agentura suhlas od prijemcov, inak su za to pokuty 170-34000 eur od SOI. My ponukame rozposlanie na 75-560 tisic adresatov, cena 50-320 eur. Nase databazy tvoria 13-46 rocni uzivatelia warez serverov. Postou mozem poskytnut aj linky na konkurenciu :)
Dantess
26.05.10,15:41
Trochu k rozposielaniu emailov. Na rozposielanie musi mat firma / agentura suhlas od prijemcov, inak su za to pokuty 170-34000 eur od SOI. My ponukame rozposlanie na 75-560 tisic adresatov, cena 50-320 eur. Nase databazy tvoria 13-46 rocni uzivatelia warez serverov. Postou mozem poskytnut aj linky na konkurenciu :)
Už len to, že sa pohybujú na warez serveroch vypovedá o kúpnej sile ľudí, ktorých osloví zadávateľ reklamy u Teba...
JURI-MT
26.05.10,15:48
A este doplnim ze poskytovatel nemoze previest zodpovednost na klienta ( zadavatela podla prispevku vyssie )
miso2201
26.05.10,18:35
Samozrejme ze moze tu zodpovednost preniest. My napr ponukame aj moznost "prenajat" si software. Odosiela sa z klientovej adresy. Samozrejme to mame pisomne poistene, ale da sa to.
JURI-MT
26.05.10,18:59
Samozrejme ze moze tu zodpovednost preniest. My napr ponukame aj moznost "prenajat" si software. Odosiela sa z klientovej adresy. Samozrejme to mame pisomne poistene, ale da sa to.

Prenajatie softveru? Akoze poskytnutie vasej databazy, alebo odoslanie z klientovej databazy, alebo?
Ja som mal na mysli zodpovednost za spam, ak nie je suhlas.
miso2201
26.05.10,19:33
prenajatie software kvazi.... importneme jeho databazu.... podpise papier ze ma suhlas a neriesim to dalej....
Miwoslav
02.06.10,08:03
A ešte ako padro písal. Často sa stane, že podnikateľ má lepšie znalosti o službe, ktorú chce než reklamná agentúra. Reálne som pracoval asi s 4 agentúrami a všetky spolupráce skončili, pretože agentúry neboli, opakujem NEBOLI schopné nič spraviť. Za rady typu možno by pomohol billboard a možno rádio som dal niekoľko tisíc eur a až keď som si sám začal spravovať reklamu začali chodiť aj zákazníci. Nijaká agentúra nevie dať do textov a reklamy svoje skutočné pocity a víziu podnikania a svojho biznisu len človek, ktorý ten biznis vlastní a zarába cez neho na svoj život. Ale to sme už veľmi OT. Želám príjemný deň každému. Ja mám dnes voľno :D:D:D
Práca reklamnej agentúry nespočíva v tom, že bude za teba podnikať. Nechci po agentúre aby ti robili marketing, stratégiu podnikania, vytvorili ti produkt, vedeli viac o tvojich službách ako ty. Toto všetko je predsa úplná podstata podnikania to je to ,,vedieť ako,, ,, know how ,, čo vieš len ty ak by som to vedel aj ja predsa ti to nepôjdem za 100€ odovzdať. Podstata reklamnej agentúry je v inom: je to servis v oblasti komunikácie a ak máš spoločnosť ktorá potrebuje kvalitne komunikovať navonok oplatia sa ti použiť služby špecialistu. Uvediem jednoduchý príklad: Tvoj reklamný rozpočet je dajme tomu tisíc € / mesiac ( osobne si myslím, že pod túto sumu nemá zmysel používať agentúru - proste tam nie je finančný priestor na to aby sa tým aspoň jeden človek aspoň 2 dni v týždni zaoberal tvorbou pre teba, skratka nemôžeš dostať kvalitu. Môžeš dostať jednorázové služby. Treba si uvedomiť, že ta kreatívna časť tvorby to nie je vecou týždňa dvoch to je práca na mesiace a to treba zaplatiť ) z tvojho reklamného rozpočtu ma agentúra províziu, ktorú by si ty aj tak zaplatil médiam a za túto províziu ti vie ponúknuť určite služby v určito rozsahu. To je podstatou ty finančne nestrácaš a maž za to určité služby špecialistu.
alpland
23.06.10,15:00
V prvom rade, registracia do vyhladavacov, potom mozes skusit etarget ale nezabudni na uverejnovaniePR clankov- nesmies na web dat rovnaky PR clanok ak ho uz inde zadas.Napr www.pr-clanok.eu