eva165
16.02.10,06:14
Dobrý deň, poprosím Vás, je tu niekto, kto vie poradiť aj v trestnom práve? Potrebujem pomôcť - ako napísať trestné oznámenie za neustále psychické týranie, zlo,pomstu, ... jednoducho na osobu, ktorá ma úplne zložila na kolená.
eva165
16.02.10,05:27
Viete, asi týždeň som premýšľala - ako a kam zaradiť moje starosti. Zapájala som sa do témy Zdravie, pretože som už na PN (neustály nápor na psychiku) a rovnako ako aj pisateľka MIG riešim problém hosp. alebo denný stacionár - viem čo a hlavne kto je spúšťačom môjho zlého zdravotného stavu. Je to normálne, aby niekto z pomsty (že som ukončila chorý vzťah) robil donekonečna človeku zlo?
Mgr.Shrek
16.02.10,05:39
Trestné oznámenie s tebou spíšu na policajnej stanici. Je však možné, že bude problém zadefinovať o aký trestný čin ide. Ale aj s tým by ti tam mali pomôcť.
Dav
16.02.10,05:42
Viete, asi týždeň som premýšľala - ako a kam zaradiť moje starosti. Zapájala som sa do témy Zdravie, pretože som už na PN (neustály nápor na psychiku) a rovnako ako aj pisateľka MIG riešim problém hosp. alebo denný stacionár - viem čo a hlavne kto je spúšťačom môjho zlého zdravotného stavu. Je to normálne, aby niekto z pomsty (že som ukončila chorý vzťah) robil donekonečna človeku zlo?
Nie je to normálne. Je smutné, že ten, kto človeka doženie do takého psychického stavu, a v prvom rade by potreboval liečenie on, sa nelieči.
Kým ti niekto poradí ku trestnému oznámeniu, choď na najbližšie oddelenie polície a spíš tam s nimi oznámenie o tom, ako si obeťou psychického teroru, kto sa ti vyhráža. Niekedy stačí násilníkovi len vedomie, že obeť sa ho nebojí, a prestane ho to baviť. Niekedy žiaľ nie.
pepsikova
16.02.10,05:43
..no to, aby ti niekto ubližoval za to, že si ukončila chorý"" vzťah, je celkom možné..dotyčný pozná tvoje slabé miesta a tak ich využíva a tým si lieči komplexy...ale stačí zájsť na políciu a tam s tebou to trestné oznámenie spíšu a potom to budú riešiť..len sa nesmieš báť povedať všetko, čím ti ubližuje..hlavu hore, síl máš dosť, tak ich v sebe nájdi a rieš...nikto nemá právo ťa ničiť..držím palce...
kyblik
16.02.10,05:57
A v neposlednom rade samozrejme návšteva nejakého psychológa a jeho posudok...
eva165
16.02.10,06:01
Ďakujem Vám, že takto rýchlo reagujete, (keby ste ma teraz videli - pochodujem po izbe, fajčím, klepem sa ... otrasné)....

V minulosti sa mi vyhrážal veľakrát aj osobne, aj cez telefón - že ma úplne zničí, bola som na polícii, viedlo sa vyšetrovanie pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi podľa § 197 a Tr.zákona...(na chvíľu som mala pokoj ale toto vyšetrovanie sa zastavilo: pretože obvinený nebol "vraj" v čase činu pre nepríčetnosť trestne zodpovedný.)
Vybavil si papiere že bol v tom čase v nemoci a že bol "modifikovaný" liekmi - preto vraj v tom čase nevedel ani telefonovať. NIE JE TO PRAVDA - odvolávala som sa na to, že dotyčný má tri mob.telefóny a pokiaľ by bol v stave nepríčetnosti predsa by nevedel rozoznať z ktorého mobilu má volať nie ? Neviem... toto je už úplne na nervy čo robí.
Toto je už neznesiteľné. Všetko sa zastavilo, trochu bol pokoj a od minulého roka (august) znova..
eva165
16.02.10,06:16
Prosím Vás, mám ísť na prokuratúru a ukázať papiere že v tom pokračuje? Alebo mám ísť na políciu kde sa už v minulosti viedlo trestné stíhanie? Alebo mám ísť skutočne ležať na psychiatriu, a tam uviesť kto ma do tohoto stavu priviedol? NEVIEM. Alebo polícia zakročí, keď budem mať už zo zúfalstva mašľu na krku??? A primne bude poletovať papierik s jeho menom???? Čo by ste robili Vy?:mee: Pretože ja už "meliem" z posledného.
eva165
16.02.10,06:20
A v neposlednom rade samozrejme návšteva nejakého psychológa a jeho posudok...


Kde mám žiadať, aby mu urobili posudok na jeho zdravotný stav? Viem, že sa v tom vyžíva, že koná zlo.
kyblik
16.02.10,06:45
Kde mám žiadať, aby mu urobili posudok na jeho zdravotný stav? Viem, že sa v tom vyžíva, že koná zlo.

Nie posudok pre neho... Posudok pre seba, totiž dobrý psychiater Ti napíše posudok, do akej miery Ti správanie bývalého ubližuje. A s tým posudkom potom pôjdeš na políciu a budeš žiadať obnovenie konania, ktoré bolo pozastavené. Tiež môžeš vyžiadať od svojho mobilného operátora výpisy hovorov.
robin1
16.02.10,06:50
Danila
16.02.10,06:57
Takto je to u našich susedov, škoda, že nie u nás...
http://www.stalking.estranky.cz/stranka/jak-to-vidi-zakon
http://www.trosky.cz/stalking/stalking.htmNemáš pravdu. Za psychické a fyzické násile sa už aj u nás udeľujú prísne tresty. Len treba byť dôsledný a chcieť bývalého, či súčasného dostať tam, kam patrí. Ja som však pri tomto trestnom čine veľmi zdržanlivá. Baba keď chce, uženie chlapa často tam, kam sa nechce jemu.....A je to samozrejme aj naopak. Tu asi zohrávajú úlohu viaceré činitele. Dôkazmi počínajúc a pomstou končiac.
eva165
16.02.10,06:59
Takto je to u našich susedov, škoda, že nie u nás...
http://www.stalking.estranky.cz/stranka/jak-to-vidi-zakon
http://www.trosky.cz/stalking/stalking.htm


Ahoj ROBIn,
nerozumiem ako to myslíš, reagoval si na ten posudok?
eva165
16.02.10,07:04
Nemáš pravdu. Za psychické a fyzické násile sa už aj u nás udeľujú prísne tresty. Len treba byť dôsledný a chcieť bývalého, či súčasného dostať tam, kam patrí. Ja som však pri tomto trestnom čine veľmi zdržanlivá. Baba keď chce, uženie chlapa často tam, kam sa nechce jemu.....A je to samozrejme aj naopak. Tu asi zohrávajú úlohu viaceré činitele. Dôkazmi počínajúc a pomstou končiac.


Ahoj Danila,
nechcem uštvať ja jeho, hnaná zver som naozaj ja. Mám lekárske správy, dôkazy, bola som trepaná...vzoprela som sa a toto je výsledkom.

Keď som sa od neho oslobodila, trvalo dlho pokiaľ som sa postavila na nohy, pomaličky som sa pozbierala a začala som diaľkovo aj študovať. A Ako som natom teraz, 16.3.2010 mám skúšky - a ja namiesto toho riešim moju triašku, nepokoj, a zúfalstvo. Nechcem nič a nepotrebujem nič - len mať svätý pokoj...nič viac danila, ahoj.
kyblik
16.02.10,07:10
Súhlasím s Danilou. Aj u nás za dá dosiahnuť zákaz priblíženia...

Pre robin1 a eva165

Súčasná právna úprava v oblasti násilia páchaného na ženách a v rodinách

V rozmedzí rokov 1999 - 2002 boli v Slovenskej republike prijaté novely Trestného zákona, Trestného poriadku, Zákona o priestupkoch, Občianskeho súdneho poriadku, Občianskeho zákonníka, Zákona o odškodnení obetí násilných trestných činov a Zákona o sociálnej pomoci, ktoré môžu podstatnou mierou prispieť k zefektívneniu procesu eliminácie násilia páchaného na ženách a násilia páchaného v rodinách.


V oblasti násilia, ktoré je v dôvodových správach k novelám zákonov označované pod širším pojmom domáce násilie došlo k najpodstatnejším zmenám v:


1. Trestnom zákone


- rozšírila sa objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby


- rozšírilo sa vymedzenie pojmu blízkej osoby o bývalého manžela, druha a bývalého druha, rodiča spoločného dieťaťa ako aj osobu, ktorá s páchateľom žije alebo žila v spoločnej domácnosti


- zvýšila sa sadzba za trestné činy súvisiace s domácim násilím


- zaviedla sa možnosť uloženia ochranného liečenia páchateľa, ktorý spáchal násilný čin voči blízkej alebo zverenej osobe ak možno vzhľadom na osobu páchateľa dôvodne predpokladať, že bude v násilnom konaní pokračovať


- upravil sa zákaz priblíženia sa k poškodenému na vzdialenosť menšiu ako 5 metrov a zákaz zdržiavať sa v blízkosti obydlia poškodeného
eva165
16.02.10,07:14
Nie posudok pre neho... Posudok pre seba, totiž dobrý psychiater Ti napíše posudok, do akej miery Ti správanie bývalého ubližuje. A s tým posudkom potom pôjdeš na políciu a budeš žiadať obnovenie konania, ktoré bolo pozastavené. Tiež môžeš vyžiadať od svojho mobilného operátora výpisy hovorov.


Ahoj KYBLIK,
myslela som nato, mám stanovenú dosť vážnu diagnózu od psychiatričky ( a Vianoce boli nešťastné) je to na dlhé rozprávanie. No nemôže sa stať, že nakoniec fakt on zomňa urobí "idiota"? Vieš, poväčšine ak niekto počuje slovo psychiater - a pacient, každého hneď napadne, že je asi psychopat. Neviem, napíš mi svoj názor. Moja lekárka vie - čo je zatým, vie že netrpím mániamy, vie presne v akom som stvae. - Ale vždy tam je to ALE....
Danila
16.02.10,07:20
Ahoj KYBLIK,
myslela som nato, mám stanovenú dosť vážnu diagnózu od psychiatričky ( a Vianoce boli nešťastné) je to na dlhé rozprávanie. No nemôže sa stať, že nakoniec fakt on zomňa urobí "idiota"? Vieš, poväčšine ak niekto počuje slovo psychiater - a pacient, každého hneď napadne, že je asi psychopat. Neviem, napíš mi svoj názor. Moja lekárka vie - čo je zatým, vie že netrpím mániamy, vie presne v akom som stvae. - Ale vždy tam je to ALE....Prečo nezmeníš prostredie? Prečo neodídeš do bezpečia? Stačí nahlásiť v čase PN ošetrujúcemu lekárovi miesto pobytu, kde sa budeš zdržiavať.
Danila
16.02.10,07:33
Prečo nezmeníš prostredie? Prečo neodídeš do bezpečia? Stačí nahlásiť v čase PN ošetrujúcemu lekárovi miesto pobytu, kde sa budeš zdržiavať.

P.S. A ak by si mi odpísala, že nemáš kam, prídi ku mne. Povedz, kedy zbalíš zopár švestiek.
ludex
16.02.10,07:50
Ahoj Danila,
nechcem uštvať ja jeho, hnaná zver som naozaj ja. Mám lekárske správy, dôkazy, bola som trepaná...vzoprela som sa a toto je výsledkom.

Keď som sa od neho oslobodila, trvalo dlho pokiaľ som sa postavila na nohy, pomaličky som sa pozbierala a začala som diaľkovo aj študovať. A Ako som natom teraz, 16.3.2010 mám skúšky - a ja namiesto toho riešim moju triašku, nepokoj, a zúfalstvo. Nechcem nič a nepotrebujem nič - len mať svätý pokoj...nič viac danila, ahoj.

Nerozumiem ,máš dôkazy,lekárske správy,študuješ,čo znamená že si inteligentná a nevieš podať jedno trestné oznámenie? Píšeš,že ho nechceš uštvať,prečo? Uštvi ho,znič ho! Máš výpisy z telefónu,lekárske správy,dôkazy,čo ešte potrebuješ? :confused:
Danila
16.02.10,07:53
Nerozumiem ,máš dôkazy,lekárske správy,študuješ,čo znamená že si inteligentná a nevieš podať jedno trestné oznámenie? Píšeš,že ho nechceš uštvať,prečo? Uštvi ho,znič ho! Máš výpisy z telefónu,lekárske správy,dôkazy,čo ešte potrebuješ? :confused:Ja jej napíšem všetko. Zadara. Aj ju ochránim, ak bude treba. Môj dom ju očakáva. Takže vyčkajme. Môj verejný prísľub platí.
eva165
16.02.10,07:56
P.S. A ak by si mi odpísala, že nemáš kam, prídi ku mne. Povedz, kedy zbalíš zopár švestiek.

DANILKA, ĎAKUJEM TI, toto bola veta ( obväz na dušu).Skutočne dík.

Prostredie som menila už viac krát, pripadám si ako "avarka", mám veci v krabiciach, čiernobiely Tv ale nevadí mi to, ale...vieš - mám ťažkého súpera, a mne sa zlomil ľad pod nohami.
Vieš, "peniaze hýbu svetom" a on ich má dosť, (to ako ubližuje koná veľmi prefíkane). Bol by to tvrdý orech aj pre právnika. Ničí ma cez paragrafi...
Uvediem len jeden príklad: keď som v minulosti prosila už aj dopisom jeho rodinu ABY MI UŽ DAL POKOJ (podotýkam, že to bol list prosebný) kópiu mám a ničím som mu meno nepoškvrnila, vieš aká bola ODOZVA?
Prišla nakoniec predvolánka od polície mne, že ho ohováram.... ( hneď v úvode mi policajt povedal, že sú za to dva roky) PROSÍ3 A HROZÍ TI TREST???
Takže trvalo mi pol roka, pokiaľ sa políciou zisťovalo, že som stým človekom mala pomer (hanba pred susedmi, dala som predvolať ešte aj upratovačku z paneláku, žeby dosvedčila že pravidelne vstupoval do bytu) a čo z toho plynie??? Nakoniec som ja musela bojovať o to, aby pravda vyšla najavo. Samotní policajti na záver skonštatovali - že je to ešte horšie ako rozvod. Zastavilo sa všetko - no minulého roku prišiel ďalší PODRAZ.... a to už je

Takže ako definovať takúto pomstu??? Vymýšlanie, podplácanie, ničenie mojej dôstojnosti, ponižovanie na polícii aby som vôbec dokázala sexuálny pomer - VEĎ JE TO KURIÓZNE- asi rovno do telky....
kyblik
16.02.10,07:59
Ja jej napíšem všetko. Zadara. Aj ju ochránim, ak bude treba. Môj dom ju očakáva. Takže vyčkajme. Môj verejný prísľub platí.

Danila, aký máš veľký dom...? Takýchto žien je strašne veľa... :confused:
Na strane druhej prídem robiť ochranku, ak by sa tam chceli dostať nejakí tyrani...;)
ludex
16.02.10,08:03
:confused: Toto nevymyslíš,to je život! :confused: Alebo naopak? Neviem!
eva165
16.02.10,08:06
Danila, aký máš veľký dom...? Takýchto žien je strašne veľa... :confused:
Na strane druhej prídem robiť ochranku, ak by sa tam chceli dostať nejakí tyrani...;)


Ste super, ale toto je riadne tvrdý orech ( možno by si ten dom aj kúpil...., len aby pokračoval v tom, čo spustil) a z vlastnej skúsenosti viem, že by ma vysnoril....
príklad : vŕta sa už aj v mojej PN a poštval posudkového lekára, takže nemám mať dôvod báť sa znova, že nakoniec ostanem zatvorená v blázinci...a že prečo som v ťažkej depresii a suicidálne sklony k tomu...
kyblik
16.02.10,08:07
ABY MI UŽ DAL POKOJ ....

Niekedy pomôže len "tvrdá päsť"...
eva165
16.02.10,08:10
:confused: Toto nevymyslíš,to je život! :confused: Alebo naopak? Neviem!


Toto je moja krutá realita.
Takže vyhrážanie citujem : "urobím všetko preto aby som ťa zničil" sa aj vyplnila.
buchač
16.02.10,08:14
Nemáš pravdu. Za psychické a fyzické násile sa už aj u nás udeľujú prísne tresty. Len treba byť dôsledný a chcieť bývalého, či súčasného dostať tam, kam patrí. Ja som však pri tomto trestnom čine veľmi zdržanlivá. Baba keď chce, uženie chlapa často tam, kam sa nechce jemu.....A je to samozrejme aj naopak. Tu asi zohrávajú úlohu viaceré činitele. Dôkazmi počínajúc a pomstou končiac.

....hm , teda pri mojej dôslednosti ....

Dotyčný by asi navštívil určité oddelenie v špitáli ...;)
ludex
16.02.10,08:19
Toto je moja krutá realita.
Takže vyhrážanie citujem : "urobím všetko preto aby som ťa zničil" sa aj vyplnila.

No keď si presvedčená,že sa naplnila,tak sa lutuj a plač ďalej a ani to trestné oznámenie nepodávaj,veď načo. Tým pádom je aj táto téma zbytočná! Nemyslíš? :mee:
eva165
16.02.10,08:33
No keď si presvedčená,že sa naplnila,tak sa lutuj a plač ďalej a ani to trestné oznámenie nepodávaj,veď načo. Tým pádom je aj táto téma zbytočná! Nemyslíš? :mee:

Ahoj LUDEX,
ja sa neľutujem, som len zahnaná do kúta, premýšľam čo podniknúť a hlavne ako sa brániť, a čo je najhlavnejšie - som vyčerpaná.
Ide mi puknúť hlava, čo mám vymyslieť ja.
napr: tvrdé päste? riskovať basu? to nie
napr: obavy už aj z toho že som "paralizovaná" a nedokážem sa nanič sústrediť, injekcie na posilnenie - A moja obava že to použije proti mne...? Neviem.

Preto tu píšem - viac hláv - viac rozumu...Chápeš?

To, že sa naplnila - ešte neznamená že som hodila flintu do žita.... no aj telo a dušu máme iba jedno, a teraz som zoslabla... hľadám POMOC, KTORÚ VIEM ŽE POTREBUJEM (snáˇsa mi podarilo napísať to zrozumiteľne).
Danila
16.02.10,09:42
Danila, aký máš veľký dom...? Takýchto žien je strašne veľa... :confused:
Na strane druhej prídem robiť ochranku, ak by sa tam chceli dostať nejakí tyrani...;)Ak potrebuješ, aj pre Teba. A Ty že prídeš robiť ochranku? No len prídi, vyleziem spoza dverí a zistíš, že netreba....;):)
kyblik
16.02.10,09:51
Ak potrebuješ, aj pre Teba. A Ty že prídeš robiť ochranku? No len prídi, vyleziem spoza dverí a zistíš, že netreba....;):)

Tak neviem, bez machrovania mám 193 cm a 98 kg :(

Ale fakt je, že som veľmi mierumilovný tvor...:rolleyes:
Danila
16.02.10,09:59
To eva165:

Už len dovetok v tejto téme. Ja na horory veľmi neverím. Políciu máme akú máme, súdnictvo a vymoženie práva takisto, s tým nič nenarobíme. Ale s tým blbom, ak skutočne existuje a je aký je, už nestrácaj čas. A rozosmiala si ma. Prečo a komu Ty máš dokazovať aký pomer?:) Žiaden pomer nikdy nikto nedokáže. Pokiaľ nechce.;) A je to Tvoj pomer, teda ak myslíme na to isté, tak len nech je, aj taký prvok vylepšuje depresiu...a so svojim rozhoduješ len a len Ty. Tak sa drž a nebráň sa žiadnym symbolom duševného zdravia....:D
Petra Nová
16.02.10,10:12
Tak neviem, bez machrovania mám 193 cm a 98 kg :(


mimotemyNechcel by si prísť ku mne?:) Ponúkam celodenné zaopatrenie, tri izby+ jeden panelákový balkón + milého psa.:D Odpoveď môže byť aj cez SS , lebo už odtiaľto utekám. A prisahám, že ju nedám čítať nikomu.;)
kyblik
16.02.10,10:23
mimotemyNechcel by si prísť ku mne?:) Ponúkam celodenné zaopatrenie, tri izby+ jeden panelákový balkón + milého psa.:D Odpoveď môže byť aj cez SS , lebo už odtiaľto utekám. A prisahám, že ju nedám čítať nikomu.;)

:eek::eek::eek: Ďakujem Petra budem na to myslieť, až náhodou prídem o svoj barák...:( Len čo potom s tými "krkmi", ktoré mám (chvalabohu) na krku...?:confused:

PS: Myslím, že už môžeme aj mimotemy, keďže dobrých rád k téme je tu dosť...;)
Petra Nová
16.02.10,10:33
:eek::eek::eek: Ďakujem Petra budem na to myslieť, až náhodou prídem o svoj barák...:( Len čo potom s tými "krkmi", ktoré mám (chvalabohu) na krku...?:confused:

PS: Myslím, že už môžeme aj mimotemy, keďže dobrých rád k téme je tu dosť...;)
Tak ešte raz. A čo je na tej mojej ponuke také:eek::eek::eek: ? Tie miery a váhy sú veľmi atraktívne. S krkmi samozrejme nie.:D Tých mám dosť aj ja.

P.S. Nemusíš sa hneď vystrašiť ! Veď keď nie, tak nie ! :D
kyblik
16.02.10,10:40
Tak ešte raz. A čo je na tejto jej ponuke také:eek::eek::eek: ? Tie miery a váhy sú veľmi atraktívne. Preto tá ponuka. S krkmi samozrejme nie.:D Tých mám dosť aj ja.

P.S. Nemusíš sa hneď vystrašiť ! Veď keď nie, tak nie ! :D

Ale veď ja otváram oči, že ako rýchlo som zohnal strechu nad hlavou :D:D:D

Takže už mám Teba, Danilu:rolleyes: Baby Vy ste zlaté...:D

PS: Pozri o chvíľu "cestovanie" ;)
Dav
16.02.10,10:41
Tak neviem, bez machrovania mám 193 cm a 98 kg :(

Ale fakt je, že som veľmi mierumilovný tvor...:rolleyes:

mimotemya s machrovaním máš koľko?:---:D
Zita5
16.02.10,10:44
Ahoj KYBLIK,
myslela som nato, mám stanovenú dosť vážnu diagnózu od psychiatričky ( a Vianoce boli nešťastné) je to na dlhé rozprávanie. No nemôže sa stať, že nakoniec fakt on zomňa urobí "idiota"? Vieš, poväčšine ak niekto počuje slovo psychiater - a pacient, každého hneď napadne, že je asi psychopat. Neviem, napíš mi svoj názor. Moja lekárka vie - čo je zatým, vie že netrpím mániamy, vie presne v akom som stvae. - Ale vždy tam je to ALE....

Milá Eva , je mi Ťa skutočne ľúto .Môžeš napísať , podať trestné oznámenie , ale......... naše súdníctvo je v tomto na bode mrazu.

Veľmi dôverne poznám prípad týrania blízkej a zverenej osoby a súd sa ťahá od roku 2002 a stále nie je prípad ukončený .Dokonca dotyčný je už aj z väzby prepustený a stíhajú ho na slobode . Niekedy mám pocit , že sa musí stať mimoriadne niečo zlé , aby to s úradmi pohlo .Tak neviem , ako sa bude riešiť aj Tvoj prípad , ale rozhodne treba ísť najskôr na políciu podať trestné oznámenie .Držím palce .
heja3
16.02.10,10:45
A teraz čo Eva? Ako si to vyriešila?


Skús sa prosím upokojiť.
1) Je pri tebe alebo v byte? Predpokladám, že nie. Tak ti fyzicky nemôže ublížiť.
2) Vyhráža sa ti zoči-voči? Teda chodí za tebou k tebe? Neotvor. Ak bude búchať privolaj policajtov.
3) Vyhráža sa ti cez mobil? Nezdvíhaj. Ak zdvihneš a zistíš, že je to on hneď zlož.
4) A hlavne choď na políciu, ak už bol raz takto vyšetrovaný, môže ti to ešte pomôcť. A stačí, že ho oni trochu obmedzia - výsluchmi atď - čas, ktorý by venoval tebe venuje polícii...
Danila
16.02.10,11:11
Ale veď ja otváram oči, že ako rýchlo som zohnal strechu nad hlavou :D:D:D

Takže už mám Teba, Danilu:rolleyes: Baby Vy ste zlaté...:D

PS: Pozri o chvíľu "cestovanie" ;)...a ja som si myslela, že Ty si baba.:DHneď mi nešlo do hlavy, že mi bol tento nick napriek tomu sympatický... :---

P.S. Aspoň sme trošku rozveselili Evu...;)
Mgr.Shrek
16.02.10,11:58
Evka, keď ťa môžem poprosiť o ďalšie informácie.
O koho ide, je to rodinný príslušník, v akom ste vzťahu?
Akým spôsobom sa vyhráža, slovne, písomne, cez telefón?
A určite choď čo najskôr na políciu. Neváhaj. Nestrácaj čas. Kým to bude riešiť polícia, budeme to riešiť aj my. Aspoň sa lepšie využije čas.
eva165
16.02.10,13:20
Evka, keď ťa môžem poprosiť o ďalšie informácie.
O koho ide, je to rodinný príslušník, v akom ste vzťahu?
Akým spôsobom sa vyhráža, slovne, písomne, cez telefón?
A určite choď čo najskôr na políciu. Neváhaj. Nestrácaj čas. Kým to bude riešiť polícia, budeme to riešiť aj my. Aspoň sa lepšie využije čas.

Všetko v pokoji napíšem, teraz som bola preč, troška si oddýchnem - ALE POKRAČOVAŤ budem.Ďakujem Shrek
kaco11
17.02.10,06:44
mas dve moznosti. bud zakonne alebo nezakonne. nezakonne niekomu zaplatis nech mu zlame ruky nohy aby vedel. zakonne by som sa zastavila za vysetrovatelom ktory mal prvy spis na starosti. ukazat mu papiere a co sa s tym da dalej robit. ved dalej sa s tym bude zaoberat tiez nejaky vysetrovatel takze oni budu vediet. obvodne ti moc nepomoze. oni to aj tak postupuju hore. a hlavne ked ti bude tazko zastav sa tu. myslim ze nehovorim len za seba ze minimalne ta tu niekto vypocuje ked nebude vediet pomoct.
viktorviktor
17.02.10,08:51
Dobrý deň, poprosím Vás, je tu niekto, kto vie poradiť aj v trestnom práve? Potrebujem pomôcť - ako napísať trestné oznámenie za neustále psychické týranie, zlo,pomstu, ... jednoducho na osobu, ktorá ma úplne zložila na kolená.

Zober papier a napíš - Podávam trestné oznámenia na... pretože mi ... a napíš niečo podobné čo si napísala aj tu, nezabudni uviesť že už bola a kedy vec riešená a opakovane sa dopúšťa znovu a opäť, že máš lekárske správy, môžeš pridať zhoršené výsledky v čomkoľvek,.... zabaľ a pošli na Okresnú prokuratúru (nemusíš vec osobne oznamovať na políciu keď máš obavy alebo nedôveru voči postupu). Keď sa veci pohnú tak výborne, a keď ťa odbijú odsťahuj sa bez prehlásenia pobytu, nikomu nedávaj novú adresu, mobilnú kartu zahoď , telefonuj len z "cudzieho mobilu" , (ktorý bude u takej osoby čo mu vyčistí mozgy, ak sa dozvie číslo,), keď ťa neuvidí, nedovolá sa, možno sa upokojí alebo spadne do močovky:D
Laco-monter
17.02.10,09:06
Mne je veĺmi ľúto takých ľudí,čo nie sú schopní poriešiť svoje vzťahy

a dať do poriadku svoje osobné záležitosti.:mee:
Danila
17.02.10,09:07
mas dve moznosti. bud zakonne alebo nezakonne. nezakonne niekomu zaplatis nech mu zlame ruky nohy aby vedel. zakonne by som sa zastavila za vysetrovatelom ktory mal prvy spis na starosti. ukazat mu papiere a co sa s tym da dalej robit. ved dalej sa s tym bude zaoberat tiez nejaky vysetrovatel takze oni budu vediet. obvodne ti moc nepomoze. oni to aj tak postupuju hore. a hlavne ked ti bude tazko zastav sa tu. myslim ze nehovorim len za seba ze minimalne ta tu niekto vypocuje ked nebude vediet pomoct.Jestli se slečno nepletu, budeš odchovancom našich zakuklených......A Etiketa opäť dostala na frak!:rolleyes::confused:
P.S. Radíš, ako dosiahnúť právny stav? Ale protiprávne a TZ na to pamätá - s definíciou - návod a ešte verejne. KSENP.
Flinstone
17.02.10,09:11
Zober papier a napíš - Podávam trestné oznámenia na... pretože mi ... a napíš niečo podobné čo si napísala aj tu, nezabudni uviesť že už bola a kedy vec riešená a opakovane sa dopúšťa znovu a opäť, že máš lekárske správy, môžeš pridať zhoršené výsledky v čomkoľvek,.... zabaľ a pošli na Okresnú prokuratúru (nemusíš vec osobne oznamovať na políciu keď máš obavy alebo nedôveru voči postupu). Keď sa veci pohnú tak výborne, a keď ťa odbijú odsťahuj sa bez prehlásenia pobytu, nikomu nedávaj novú adresu, mobilnú kartu zahoď , telefonuj len z "cudzieho mobilu" , (ktorý bude u takej osoby čo mu vyčistí mozgy, ak sa dozvie číslo,), keď ťa neuvidí, nedovolá sa, možno sa upokojí alebo spadne do močovky:D
také oznámenie veľa nerieši, lebo prokuratúra to postúpi na obvodné oddelenie polície, tí ju predvojajú na výsluch, po výsluchu pravdepodobne odstúpia aj tak vyšetrovateľovi... akurát stratí čas... to je lepšie ísť rovno za vyšetrovateľom, ako radí kaco11
viktorviktor
17.02.10,09:40
také oznámenie veľa nerieši, lebo prokuratúra to postúpi na obvodné oddelenie polície, tí ju predvojajú na výsluch, po výsluchu pravdepodobne odstúpia aj tak vyšetrovateľovi... akurát stratí čas... to je lepšie ísť rovno za vyšetrovateľom, ako radí kaco11

možno postúpi na obvodné, možno vyšetrovateľovi, záleží od závažnosti a miesta, ale v každom prípade to nikto z nich nehodí "pod stôl" a vec sa bude riešiť.
Flinstone
17.02.10,09:48
možno postúpi na obvodné, možno vyšetrovateľovi, záleží od závažnosti a miesta, ale v každom prípade to nikto z nich nehodí "pod stôl" a vec sa bude riešiť.
ani na polícii to nikto nehodí "pod stôl". Polícia nieje bútľavá vŕba... musí každé oznámenie riešiť. Prokurátor prijme oznámenie a do mesiaca rozhodne čo ďalej... postúpi na obvodné... lehota beží nanovo... vidím to najmenej na dva mesiace straty času, plus čas pošty medzi úradmi...
kaco11
17.02.10,12:11
danila moje vyjadrenie nebolo pisane s umyslom akymkolvek sposobom porusit etiketu porady. je to tiez jedno z rieseni lebo co si budeme klamat su ludia ktori to pochopia vylucne tymto sposobom. bohuzial. a to kde pracujem nema vplyv na moj nazor. nemam v popise prace nieco hlasat. vecer skoncim a som taky isty clovek ako kazdy iny.


a ten prokurator nie je zly napad keby to neodstupoval dalej.flinstone ma pravdu. len sa to zdrzi a tyran ziskava cas.
buchač
17.02.10,12:23
Mne je veĺmi ľúto takých ľudí,čo nie sú schopní poriešiť svoje vzťahy

a dať do poriadku svoje osobné záležitosti.:mee:

No hej , aj ja by som si tie svoje poriešil .....nie je problém :rolleyes:

No niečo sa dá , niečo nie ....

Niečo sa dalo , niečo už nie ....

Hm , nejak sa mi nechce fasovať indulonu a chlípať fazuľovú polievku ....;)
eva165
17.02.10,15:36
Ahojte ľudkovia,
všetko si čítam, premýšľm, zvažujem. Polícia na obvodnom oddelení je o ničom ( zažila som jednanie a dokonca miestami ponižovanie). Mám dokumenty z vyšetrovania - ktoré sa zastavilo (dôvod som už písala). Ale mne to pripadá ako "pokračujúci a neustály" tr.čin - neviem. Nič sa nezmenilo, určitú dobu bol pokoj ale od minulého roku je to len horšie a horšie...
ĎAKUJEM za názory - čítam všetko pozorne, potrebujem sa z tohoto blúdneho kruhu ktorý ma deptá dostať, pozdravujem

eva165
Petra Nová
17.02.10,17:23
Ahojte ľudkovia,
všetko si čítam, premýšľm, zvažujem. Polícia na obvodnom oddelení je o ničom ( zažila som jednanie a dokonca miestami ponižovanie). Mám dokumenty z vyšetrovania - ktoré sa zastavilo (dôvod som už písala). Ale mne to pripadá ako "pokračujúci a neustály" tr.čin - neviem. Nič sa nezmenilo, určitú dobu bol pokoj ale od minulého roku je to len horšie a horšie...
ĎAKUJEM za názory - čítam všetko pozorne, potrebujem sa z tohoto blúdneho kruhu ktorý ma deptá dostať, pozdravujem

eva165
Ahoj milá Eva,
jedna z ľudkov Ťa zdraví.:)
Máš čo čítať, tak premýšľaj a zvažuj. Možno na niečo prídeš.A želám Ti, aby si sa z toho bludného kruhu dostala.;) Čo najskôr.
Laco-monter
17.02.10,17:30
No hej , aj ja by som si tie svoje poriešil .....nie je problém :rolleyes:

No niečo sa dá , niečo nie ....

Niečo sa dalo , niečo už nie ....

Hm , nejak sa mi nechce fasovať indulonu a chlípať fazuľovú polievku ....;)
Ja hovorím,že každého chráni Trestný zákon a Trestný poriadok,:(

ale dať na 1 deň amnestiu :rolleyes:,tak by sa poriešilo mnoho.:cool:
Danila
17.02.10,17:46
danila moje vyjadrenie nebolo pisane s umyslom akymkolvek sposobom porusit etiketu porady. je to tiez jedno z rieseni lebo co si budeme klamat su ludia ktori to pochopia vylucne tymto sposobom. bohuzial. a to kde pracujem nema vplyv na moj nazor. nemam v popise prace nieco hlasat. vecer skoncim a som taky isty clovek ako kazdy iny.


a ten prokurator nie je zly napad keby to neodstupoval dalej.flinstone ma pravdu. len sa to zdrzi a tyran ziskava cas.
Máš pravdu, lebo Trestný zákon je vyššia právna norma, ako Etiketa Porady. A ty si ten zákon porušila. Je mi šuma fuk, kde pracuješ, odkiaľ sa večer vraciaš a kam prichádzaš........a taký istý, ako každý iný celkom určite nie.;)
Danila
17.02.10,17:52
také oznámenie veľa nerieši, lebo prokuratúra to postúpi na obvodné oddelenie polície, tí ju predvojajú na výsluch, po výsluchu pravdepodobne odstúpia aj tak vyšetrovateľovi... akurát stratí čas... to je lepšie ísť rovno za vyšetrovateľom, ako radí kaco11... a vyšetrovateľ to uznesením zhodí zo stola, a nájde dôvod, ako to posunie druhému vyšetrovateľovi cez druhého prokurátora, jeden povie, že áno, druhý, že nie a možno tretí z toho vyčarí priestupok, ak štvrtý rovno neobviní oznamovateľku......kolo, kolo mlynské......;)
kaco11
18.02.10,14:35
mimotemy
kaco11:

pomaly ale isto prestávam rozumieť o čom sa bavíme v téme Beznádej - pomsta. Takže končím.


Danila:
Nepíš mi prosím do profilu, ale píš verejne, ako ja. Navádzať na trestný čin? je dobré, že v téme končíš. Minimálne je to slušné, ak už si sa verejne neospravedlnila.



§ 21
Účastník

(1) Účastník na dokonanom trestnom čine alebo na jeho pokuse je ten, kto úmyselne

a) zosnoval alebo riadil spáchanie trestného činu (organizátor),
b) naviedol iného na spáchanie trestného činu (návodca),
c) požiadal iného, aby spáchal trestný čin (objednávateľ), alebo
d) poskytol inému pomoc na spáchanie trestného činu, najmä zadovážením prostriedkov, odstránením prekážok, radou, utvrdzovaním v predsavzatí, sľubom pomôcť po trestnom čine (pomocník).

(2) Na trestnú zodpovednosť účastníka sa použijú ustanovenia o trestnej zodpovednosti páchateľa, ak tento zákon neustanovuje inak.


Nemám sa za čo verejne ospravedlňovať. Vyslovila som len svoj názor, na ktorý v demokratickej krajine, ktorou Slovenská republika je mám právo. To právo mi zaručuje ústava. A teraz mi povedz, ktorú z troch zvýraznených častí paragrafu som naplnila?
danushka
18.02.10,17:51
mimotemyNechcel by si prísť ku mne?:) Ponúkam celodenné zaopatrenie, tri izby+ jeden panelákový balkón + milého psa.:D Odpoveď môže byť aj cez SS , lebo už odtiaľto utekám. A prisahám, že ju nedám čítať nikomu.;)

Prisla som Peti v tejto teme po Tvoj prispevok a ako citam tak citam, ze ...+ jeden panelakovy PAPLON ;):D:)...
Tak si vravim, ej Peti Ty sa nezdas !!!
...a nakoniec zistujem, ze slepnem...

Idem citat dalej a potom napisem aj ja svoj skromny nazor k teme.
Ale uz teraz mozem povedat, ze druha strana zajde len tam, kam jej to my dovolime.

Peta vola na balkon a napisala to celkom jasne. Myslim, ze ked nasa zadavatelka jasne povie a ukaze, ze stacilo, neboji sa, vyhodi dotycneho zo svojej mysle...tak nebude co riesit.
Danila
18.02.10,18:15
mimotemy
Danila.
Počul som,že si vážená a odvážna poraďáčka.
Ale je odvážne na základe :


tvrdiť






Skôr to svedčí,že si na hranici pochopenia litery a ducha zákona. :D

Nechcelo sa mi iné hľadať,ale z tohoto



by (ani keby si také objednala) neprešlo !!!!!!!Teba už pustili.:)
Petra Nová
18.02.10,18:23
Prisla som Peti v tejto teme po Tvoj prispevok a ako citam tak citam, ze ...+ jeden panelakovy PAPLON ;):D:)...
Tak si vravim, ej Peti Ty sa nezdas !!!
...a nakoniec zistujem, ze slepnem...

Idem citat dalej a potom napisem aj ja svoj skromny nazor k teme.
Ale uz teraz mozem povedat, ze druha strana zajde len tam, kam jej to my dovolime.

Peta vola na balkon a napisala to celkom jasne. Myslim, ze ked nasa zadavatelka jasne povie a ukaze, ze stacilo, neboji sa, vyhodi dotycneho zo svojej mysle...tak nebude co riesit.
Ej, Danuška! Ty tiež vidíš, čo chceš vidieť.:D Nečuduj sa. Dá sa vôbec odolať takým fyzickým dispozíciám ? Treba sa aspoň pokúsiť.:D;):)

Ak sa témou úspešne prelúskaš, napíš ozaj niečo múdre, lebo mňa Ti akosi nič nenapadlo.;)
MartuskaS
25.01.12,19:06
Mám podobný problém ako eva165. Už pol roka ma prenasleduje psychopat. Robí na mna podobný nátlak ako opisuje eva165. neviem ako sa ho mám zbavit, skúšala som všetkými možnými spôsobmi. Pokial tým prenasledovaním boli len telefonáty, sms-ky a návštevy, tak som to ešte neriešila cez trestné oznámenia, ale už ma priamo ohrozil a ohrozuje a vyhráža sa mi. Vlastne chcem poprosiť, ak mi vie niekto poradiť, mám nahrávky telefonických hovorov, kde sú jeho vyhrážky, v niektorých nahrávkach dokonca s nahrávaním súhlasí. Možem tieto nahrávky použiť pre políciu ako dôkaz? Poraďte mi prosím. Dočítala som sa, že takéto nahrávky nemôžem použiť bez súhlasu tej druhej osoby v tel. hovore alebo len s povolením prokuratúry alebo súdu. Ale ja predsa zabezpečujem dôkaz o spáchaní trestného činu, nie? Mne tiež radili, že mám dokola podávať oznámenia na polícii na všetko, čo mi urobí a zháňať dôkazy, ale s tými dôkazmi je to dosť ťažké, udrie vtedy keď to človek najmenej čaká a spôsobom, aký by normálneho človeka len tak nenapadol a v tej chvíli nemám dostatok duchapítomnosti, aby som urobila tú správnu vec. Dakujem
GabiZ
26.01.12,07:47
Toto je bohužiaľ problém, s ktorým sa stretávajú mnohí a spravidla polícia moc nepomôže, pokiaľ už nedôjde k priamemu útoku. V jednom prípade bola polícia aj svedkom napadnutia (obeť sa ani nesnažili brániť) a nakoniec sa nič nestalo, hoci boli aj lekárske správy, dlhodobá PN a pod. (aj takýto prípad poznám). Peniaze a moc páchateľa boli silnejšie. Ale dokážte to? Každopádne je v tomto prípade dobré podať trestné oznámenie, vždy je dobré oznámiť na políciu, že vás niekto ohrozuje a vyhráža sa vám. Polícia to musí vždy prešetriť a niekedy pomôže už len to, že dotyčný bude predvolaný na políciu. Niekedy však nie, útočník môže byť agresívnejší. Ako teda postupovať? V týchto prípadoch je skutočne ťažko radiť, pretože ak sa jedná len o slovné, písomné, telefonické vyhrážanie, spravidla je to riešené ako priestupok, alebo odmietnutie začatia trestného stíhania. S tým treba počítať. Ak by však prišlo k fyzickému útoku, je potrebné, aby polícia mala od vás oznámenie alebo aj viac, pretože zvyčajne od nich príde potom paradoxná otázka: A prečo ste už skôr nepodali trestné oznámenie?
A dôkazy? S tými býva tiež problém, ak sa dá, pomôže mať aj svedkov. Uvediem príklady, ktoré v niektorých prípadoch pomohli pri vyšetrovaní a aj dokázaní najskôr priestupku a potom trestného činu. Niektorým sa možno budú zdať primitívne, ale úbohá žena nemala inú možnosť.
V prípade, že vás navštevuje, ak stojí za dverami zavolať políciu, že sa bojíte, že vám ublíži, nemôžete vyjsť z bytu, lebo sa vám vyhráža ublížením na zdraví a pod. V prípade osobného kontaktu na ulici by bolo dobré vytočiť číslo 158, aby bol jeho rozhovor vypočutý políciou (verím že je to ťažko v prípade šoku a tiež ak by zbadal, kam voláte ale dá sa to, nesmiete dostať strach a to mu aj ukázať. Mať mobil vždy po ruke a zadať si rýchlu voľbu stlačením jedného tlačidla, ktoré sa naučíte ovládať aj hmatom). V rozhovore s ním sa snažiť popísať miesto, kde ste. Napr. "Pozri, teraz sme na Mierovom námestí a ja sa musím dostať na opačný koniec mesta a ty ma zdržuješ". V prvom prípade u vás doma, polícia musí prísť. V druhom sa to nemusí podariť, ale budú mať telefonický záznam, ktorý bude u nich zaznamenaný a po stretnutí s dotyčným ísť rovno na políciu a oznámiť im to, že si volala a prečo si volala a že sa to opakuje. Pár krát to treba urobiť, aby bolo dokazateľné, že vás naozaj obmedzuje. Čo sa týka telefonátov, sms a pod. Tieto správy odkladať a nahrávky tiež. Možno ich teraz nebudú brať ako dôkaz, ale neskôr, ak by dochádzalo k väčšej agresivite, musia sa nimi zaoberať.
Náš právny systém v oblasti násilia alebo obmedzovania osôb je veľmi slabý. Preto netreba aj keď možno nedochádza k fyzickému násiliu hneď, zametať problém pod koberec. Aj polícia sama tvrdí, že takých oznámení tu máme.......možno áno. Ale dokedy má obeť čakať, kým sa niečo začne diať? Kým nebude na JIS-ke alebo na cintoríne?
Ideálne je proti takýmto agresorom použiť niekoho, kto vás ochráni a ukážete mu tým, že máte za sebou človeka, ktorý je pripravený zasiahnuť. Ale máloktorá žena má takúto možnosť. Preto treba vec aspoň oznámiť a hľadať spôsob, ako sa brániť aj sama. Takže začnite tými oznámeniami a budete vidieť, ako sa vec ďalej bude vyvíjať. Viem, čo je to strach chodiť po ulici, obzerať sa, báť sa čo bude zajtra.....nepodľahnite týmto pocitom a bojujte za kľudný život ako sa len dá. Na polícii sa nedať odradiť, trvať na spísaní záznamu, aj keď vám budú tvrdiť, že sa nejedná o trestný čin a bude podanie zamietnuté, ísť si za svojim. Za ten kľud a pokoj to určite stojí. Držím palce, aby hlavne nedošlo k horšiemu, ako píšete. Obklopujte sa stále ľuďmi, priateľmi, nedajte mu šancu, aby vás napadol pokiaľ je to možné, lebo ublíženie na zdraví už sa nedá vynahradiť ničím.
MartuskaS
06.02.12,07:26
Mam podobny problem ako eva165. Velmi dobre ta chapem, prezivam nieco podobne. Ak ti mozem poradit, davaj dokola trestne oznamenia na policii - policia musi spisat kazde oznamenie (vraj aj keby k nim prisiel niekto a povedal, ze ho v noci prenasleduje duch). Snaz sa zbierat o tej osobe, ktora ti robi zo zivota peklo na zemi, dokazy, akekolvek dôkazy, nahravky telefonov prip fotografie, svedectva ludi z tvojho okolia, ze ta ta osoba stale otravuje a vyhladava, ktori by boli ochotni ist a policiu to dosvedcit. Moj problem sa vdaka tymto veciam asi uz trochu posunul dopredu (dufam), ta osoba ktora prenasleduje mna uz bola obvinena zo spachania precinu podla trestneho zakona par. 360 a - nebezpecne prenasledovanie. Podala som na neho dokopy 5 tr. oznameni, ale to uz boli vaznejsie veci ako neustale telefonaty a sms - napr. povolil mi skrutky na kolesach auta. Nevzdavaj to a nepodliehaj zufalstvu, ze ti uz nic nepomoze. Aj napriek tomu, ze si uplne vynervovana, vzdy ked sa nieco stane chod hned na policiu. Lebo ked prides o par dni neskor, tak sa ta spytaju, ze preco si neprisla hned a uz to bude take trochu nedoveryhodne. Drzim ti palce!