miroB12
16.02.10,07:14
pri napúšťaní vody ju plavák v nádržke nezastaví a preteká vrchom čo s tým ma urobiť ďakujem
Zoltán Kovács
16.02.10,06:36
Vymeniť....
kyblik
16.02.10,07:21
...plavák.
220870
16.02.10,07:24
Musíte preštelovať plavák.Niekedy a zdá sa mi ,že je to aj vo vašom prípade plavák zadrháva o vypúštacie teleso .Vtedy stačí trochu pootočiť celý napúštací ventil.
Chobot
16.02.10,09:46
pri napúšťaní vody ju plavák v nádržke nezastaví a preteká vrchom čo s tým ma urobiť ďakujem

Treba skúsiť nastaviť plavák (jeho točením sa dá nastaviť moment zastavenia vody). AK to nepomôže, treba kúpiť nový nápustný systém (ventil s plavákom, stojí nejakých 5-7 EUR). Dosť často v týchtoventiloch starnú gumové tesnenia a preto po čase prestanú ventily zatvárať.
najag
16.02.10,11:55
Samozrejme, vsetko plati o plavaku, ale ak nie je problem prave v ihle, ktora nezastavi privod vody, takze voda stale preteka.....najma pre necistoty, pre membranu, pre klobucik...zalezi od systemu, ktory mas namontovany vo WC.Tie nove su dost problematicke na akukolvek spinu v uzatvaracom mechanizme privodu vody.
najag
16.02.10,12:04
Ty mas prave ten podareny system, ktory mi dal zabrat dlhe roky. Ktory drhne v ulozeni, takze nepusti plavak hore, ktoreho uzatvaracia ihla ma otlacenu gumicku, takze privod neuzatvori, ktory je haklivy na tlmic vody v privodnej rurke a ked sa zasekne, tak preteka voda preteka, ktory ma problemy s membranou, ktora nie je dost pruzna, ako by mala byt, ked nie je tesny zavitovy spoj plavaka, takze voda obteka cez zavitovy spoj a plavak nedviha, ako by sa mal dvihat.....to su vsetky zavady, na ktore som si spomenul u tohto systemu, ked ma to prestalo bavit, tak som ho vymenil za iny. Davam ti to zadarmo, aj ked je to vlastne know-how ..:D:D
miroB12
16.02.10,12:31
tak vdaka za raky
Kazu
16.02.10,12:37
V nádržke pravidelne polievam tie čudlíky rozpúšťačom vodného kameňa.
Laco-monter
16.02.10,16:05
V nádržke pravidelne polievam tie čudlíky rozpúšťačom vodného kameňa.

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Kazu
16.02.10,17:40
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Náááá, mojko a ty čo tu kuky vyvaľuješ?:---
kyblik
17.02.10,05:10
:eek: no šak Lacko už asi dávno funguje na tabletách, čo rozpúšťajú kameň... ;)
Peterkrk
17.02.10,07:16
tak vdaka za raky


Joj, "raky" v ňom nechovaj, tie Ti budú ten plavák zadrhávať ešte viac... :):):)
ludex
17.02.10,07:30
V prvom rade vymeniť gumičku v plaváku,pokial to nepomôže,vymeniť plavák.Pokial závada pretrváva,odporúčam vymeniť celé WC a ak ani to nepomôže,tak vymeniť byt za nový a takto pokračovať až do úplného odstránenia závady! :eek: :D Nemáš za čo! :)
najag
17.02.10,13:58
V prvom rade vymeniť gumičku v plaváku,pokial to nepomôže,vymeniť plavák.Pokial závada pretrváva,odporúčam vymeniť celé WC a ak ani to nepomôže,tak vymeniť byt za nový a takto pokračovať až do úplného odstránenia závady! :eek: :D Nemáš za čo! :)

A ked ziadna gumicka v plavaku nie je, tak si zase usetril opravu a opravil bez opravy....ale mozno sa nejaka vymysli a bude to patent ludex.:D
Laco-monter
17.02.10,14:04
Náááá, mojko a ty čo tu kuky vyvaľuješ?:---

Vyvaľujem kuky , lebo to asi nie je moc účinné.:(

Jednoducho súčiastky splachovača,treba raz za niekoľko rokov vymeníť

ako ti radili v predchádzajúcich príspevkoch.Pre 5, či 7 € sa neoplatí znervozńovať.:cool:

Ja som vymenil WC-ko po 16 rokoch a som maximalne spokojny.:D

Ešte poradím,že do misy vešiam Bref duo-aktiv.:rolleyes:
Kazu
17.02.10,17:05
Máme veľmi tvrdú vodu a odstraňovač vodného kameňa, neveríš, ale pomáha.:)
Laco-monter
17.02.10,17:21
Máme veľmi tvrdú vodu a odstraňovač vodného kameňa, neveríš, ale pomáha.:)
Ešte existuje niečo také ako filter, ale vnútri sú kryštaliky nejakej sody alebo čoho, a to sa pripojí k práčke na prívod vody aby sa zmäkčovala voda na pranie, a ušetríš aj na prášku na pranie.;)
PotPalo
18.02.10,21:12
Tento problém sme už riešili tu: http://www.porada.sk/t116857-uzatvaraci-ventil-vody-oprava.html

Pri výmene celého plavákového ventilu máš na dva roky pokoj.:D
Pri úprave plavákového ventilu (nájdeš v téme že ako;)) máš pokoj na desať rokov, a nemusíš ani platiť.:D:D:D Tvrdá voda tomu až tak moc nevadí...
amoo
19.02.10,10:51
Niekedy zadrhava aj plavak o stenu nadrzky starsi system, a tiez necistota uzaveru ihly - tu pri zavretom WC ventile (klasický ventil treba raz mesacne uplne zatvorit a otvorit aby sa nezadrhol od vod. kamena korozii...a aby bol funkčny v pripade nudze) vyberiem odpustim vodu aby vytlačila špinu, pozor na prud vody aby vam s tou ihlou nekontrolovane nevystrekla, vyčistit pripadne čo sa da, ten nanos vod. kamena z telesa plavaka ide dosť dobre preč.
PotPalo
19.02.10,21:55
Nie som si istý, ale tuším sme sa zabudli spýtať na typ toho ventilu s plavákom. Ono ich je viac typov, tak aby sme tu neriešili nejaký úplne iný. Staré mali kovovú ihlu, novšie mali také ploché viečko na vrchu, a sú ešte aj iné...

Takže prosím o popis ventilu, o aký sa jedná.
alabut
20.02.10,02:01
Niet nad dobru priestrannu latrinu, hlavne v zime :-)
Luky89
20.02.10,07:44
Na čo meniť plavák určite je to T2442 alebo T2443 alebo T2445 tam je to skoro vždy o ihle gumička sa otlačí tak na ňu stačí prilepiť kúsok gumového tesnenia a máš opravu za 0,03 € alebo tam kde ihla tlačí na plavák podložiť kúsok plastu a keď ste lenivý na čo kupovať plavákový ventil za 7 € keď môžeš kúpiť sadu tesnený a ihiel za 1,5€:cool::cool:
amoo
23.02.10,20:16
Myslim ze ak si to clovek rozoberie vycisti a posklada a nejaku tu malickost do toho vlozi-nahradi... Zisti ako to funguje aj nabuduce bude zrucnejsi, nebude musiet behat po obchodoch, nebude to musiet odpajat od privodu vody, demontovat, montovat, usetri a este co zo starym? sup do kontajnera a co zivotne prostredie...
Laco-monter
23.02.10,20:30
Myslim ze ak si to clovek rozoberie vycisti a posklada a nejaku tu malickost do toho vlozi-nahradi... Zisti ako to funguje aj nabuduce bude zrucnejsi, nebude musiet behat po obchodoch, nebude to musiet odpajat od privodu vody, demontovat, montovat, usetri a este co zo starym? sup do kontajnera a co zivotne prostredie...

V splachovačoch sa používaju asi 4 rozne systemy naplňania vody do nádržky a samotného splachovania,ktoré väčšinou nie sú navzájom kompatibilné.

Ak si niekto vie sám pomocť a dopasuje tesnenia a gumičky a ventily,tak je to O.K.
Ja sam som mal asi 14 rokov takto "dopasované" splachovanie,lenže výsledkom takejto upravy bolo to,že som musel podložiť víko nádržky 1 cm hrubými drevenými hranolčekmi, aby sa pod neho vošla konštrukcia splachovača.
Asi pred 1/2 rokom som namontoval komplet nový WC-kombi CERSANIT
a som spokojný,oveľa lepšie splachuje a bolo mi povedané v predajni,že na tento typ VŽDY budú mať akékoĺvek náhradné diely.
amoo
24.02.10,17:48
laco keby len 4 systemy. Moj prispevok bol o inom. Ak by som mal dilatovat rozmer nadrzky drievkami to ani nahodou,, provizoria su najtrvacnejsie???,,
Tu sa riesila zalezitost: pri napúšťaní vody ju plavák v nádržke nezastaví a preteká vrchom čo s tým ma urobiť ďakujem
Budme konstruktivny, Uz tak mame tvrdu vodu no ma to aj vyhody obsahuje mineraly, teda alebo plavak neskoro vypina z nejakeho dovodu, alebo ihla ap... nedokaze riadne uzavret v sedle. Prečo? to tu uz zaznelo. Ak ma niekto oslovil s podobnym problemom a to niesom od fachu, na 80% riesenie vycistenim atd. pomohlo a to dlhodobo. Podobne ako pri problemoch z pakovymi bateriami, Clovek ma kvalitnu 100-200 EUR bateriu a kedze ma problem kupi lacnu a vymeni. Predajca mu neporadi kupte a vymente kartrus je to ekonomickejsie a ekologickejsie. (som rad ze si dostal suhlas cau)