fairy7
16.02.10,07:38
Dobrý deň,
neviete mi náhodou niekto poradiť pri vypĺňaní daňového priznania k dani z príjmov FO typu A?
Dôchodca pracoval na dohodu a mal príjmy zdaňované preddavkovou aj zrážkovou daňou. Podľa príkladu od p.Mihála (tu som niekde našla) som tlačivo vyplnila, len neviem, načo slúži oddiel III. P. Mihál radí, aby sa nevypĺňal.
Ale mňa by zaujímalo, kedy sa vlastne potom vypĺňa, pri akých dôchodkoch alebo v ktorých prípadoch...
Ďakujem za pomoc.
fairy7
18.02.10,10:57
Dobrý deň,
neviete mi náhodou niekto poradiť pri vypĺňaní daňového priznania k dani z príjmov FO typu A?
Dôchodca pracoval na dohodu a mal príjmy zdaňované preddavkovou aj zrážkovou daňou. Podľa príkladu od p.Mihála (tu som niekde našla) som tlačivo vyplnila, len neviem, načo slúži oddiel III. P. Mihál radí, aby sa nevypĺňal.
Ale mňa by zaujímalo, kedy sa vlastne potom vypĺňa, pri akých dôchodkoch alebo v ktorých prípadoch...
Ďakujem za pomoc.



Pomoooooooc...
uršula5
18.02.10,16:04
podľa mňa by sa v oddiely III mal zaškrtnúť iba riadok 28
Robila som jednu dôchodkyňu, ktorá mala prijmi nižšie ako 1/2 4025,70 a pokiaľ to nebolo zašrtnuté nevracalo to daň
Paula
18.02.10,16:13
Dobrý deň,
neviete mi náhodou niekto poradiť pri vypĺňaní daňového priznania k dani z príjmov FO typu A?
Dôchodca pracoval na dohodu a mal príjmy zdaňované preddavkovou aj zrážkovou daňou. Podľa príkladu od p.Mihála (tu som niekde našla) som tlačivo vyplnila, len neviem, načo slúži oddiel III. P. Mihál radí, aby sa nevypĺňal.
Ale mňa by zaujímalo, kedy sa vlastne potom vypĺňa, pri akých dôchodkoch alebo v ktorých prípadoch...
Ďakujem za pomoc.


Asi to bude tak, že sa odd. III. vyplní vtedy, ak si dôchodca uplatňuje v r.37 rozdiel (4025,70 - úhrnná suma dôchodku za zdaň. obdobie)....čo zrejme nie je Tvoj prípad.
Vypĺňa sa, len ak sa uplatňuje zníženie základu dane .
Juliska2
18.02.10,16:47
Pomoooooooc...


Vypĺňa sa pri dôchodcoch, ktorí poberajú dôchodok od 1.1. a chcú si uplatniť rozdiel medzi NČD a dôchodkom, príp. ak si chcú vrátiť daň pri príjme nižšom ako 1/2 NČD. /tak to viem ja/
Netka
19.02.10,14:31
Ahojte,
tiež sa pokúšam vyplniť DP A dôchodcovi, ktorý mal príjem nižší ako 1/2 NČD ale v oddiely III. sa nedá zaškrtnúť, že poberal dôchodok (r.28) bez toho aby sa zadala výška dôchodku.
Ako zistím úhrnnú sumu dôchodkov? Z výpisu z účtu?
Mám to oddiel III. vypĺňať, keď sa nejedná o uplatnenie rozdielu NZČ a dôchodku?
Paula
19.02.10,14:38
Ahojte,
tiež sa pokúšam vyplniť DP A dôchodcovi, ktorý mal príjem nižší ako 1/2 NČD ale v oddiely III. sa nedá zaškrtnúť, že poberal dôchodok (r.28) bez toho aby sa zadala výška dôchodku.
Ako zistím úhrnnú sumu dôchodkov? Z výpisu z účtu?
Mám to oddiel III. vypĺňať, keď sa nejedná o uplatnenie rozdielu NZČ a dôchodku?


Odpoveď v prísp. č. 4 .
blondy
19.02.10,14:43
Ahojte,
tiež sa pokúšam vyplniť DP A dôchodcovi, ktorý mal príjem nižší ako 1/2 NČD ale v oddiely III. sa nedá zaškrtnúť, že poberal dôchodok (r.28) bez toho aby sa zadala výška dôchodku.
Ako zistím úhrnnú sumu dôchodkov? Z výpisu z účtu?
Mám to oddiel III. vypĺňať, keď sa nejedná o uplatnenie rozdielu NZČ a dôchodku?
citujem z poučenia na vyplnenie DP A :
Riadky č. 28 a 29 – vyplňuje len daňovník - poberateľ dôchodku (ov) uvedených v § 11 ods. 7 zákona, alebo daňovník, ktorému bol tento dôchodok (ky) priznaný spätne k začiatku (k 1. januáru) zdaňovacieho obdobia, za ktoré podáva priznaniea ktorý si uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka v ustanovenej výške (§ 11 ods. 7 zákona ) - ak suma dôchodku (ov) v úhrne nepresahuje sumu, o ktorú sa znižuje vypočítaný základ dane na daňovníka, zníži sa základ dane len vo výške rozdielu medzi a vypočítanou sumou nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a vyplatenou sumou dôchodku (ov) podľa pomôcky.
alušik
19.02.10,15:00
Mätúce je asi to, že ak sa DP vyplňuje na drsr, tak v prípade, že tento odd. nijako nevyplníme, keď nechceme uplatňovať NČZD, tak r. 37 vyznačuje zvýraznene (akoby mal byť vyplnený).
Paula
19.02.10,15:02
Mätúce je asi to, že ak sa DP vyplňuje na drsr, tak v prípade, že tento odd. nijako nevyplníme, keď nechceme uplatňovať NČZD, tak r. 37 vyznačuje zvýraznene (akoby mal byť vyplnený).


Môže byť, ja tam nechodím vyplňovať, tak nepoznám tento podraz:)