Andrea Wagnerová
16.02.10,08:53
Poprosím Vás viete mi niekto poradiť do ktorého riadku nového tlačiva DPH idú služby /preprava tovaru) kde je prenesená povinnosť odviesť DPH na oberateľa? Na Daňovom úrade v MA nevedeli?
Andrea
deyzi
16.02.10,11:50
Myslím, že táto služba sa nepremieta do daňového prinania...účtujem prepravy pre jednu firmu a ja to do daňového priznania neuvádzam nikde...vlani sme mali aj daňovú kontrolu a bolo to OK...nič nám ohľadom toho nevytkli...
Jarusik
16.02.10,12:07
Dodanie služieb do ČŠ (vrátane prepravných služieb) sa v daňovom priznaní neuvádza.
andrea70
16.02.10,13:49
Dobrý deň môžete mi poradiť do akého riadku DP pôjde oprava hnuteľného majetku pre osobu identifikovanú pre daň v EU. Viem že je tam prenos miesta dodania takže faktúrujem bez DPH,
ide to do SV
a do riadku 15 ?? DP. Dakujem
alušik
16.02.10,13:55
Nie, neuvádzate to do r.15 - neuvádza sa to nikde v DP, pretože miesto dodania nie je na území nášho štátu. Uvediete to len do súhrnného výkazu.;)
andrea70
17.02.10,09:45
veľmi pekne ďakujem :)
Polly404
22.02.10,11:52
Kód týchto služieb v Súhrnnom výkaze má byť 2?
zuzanna
22.02.10,11:58
ano kod pri sluzbach je 2
micuska6
22.02.10,12:04
Ide suma z riadku 17 daňového priznania aj do súhrnného výkazu??????
Ide o prepravnú službu bez DPH (tovar smerujúci do Ruska) fakturovanú slovenskému odberateľovi. Môj program mi to tam dáva, nie som si istá, či je to dobre.
M3G
18.04.10,19:12
Ide suma z riadku 17 daňového priznania aj do súhrnného výkazu??????
Ide o prepravnú službu bez DPH (tovar smerujúci do Ruska) fakturovanú slovenskému odberateľovi. Môj program mi to tam dáva, nie som si istá, či je to dobre.

Uvedená preprava oslobodená od DPH sa do súhrnného výkazu neuvádza, ale uvádza sa v priznaní k DPH presne ako hovoríš - riadok 17+ súčtový riadok.
Agerát
19.04.10,14:27
Prosím o pomoc skúsené účtovníčky prepravných služieb. Začínam s účtovníctvom, prosím môžete mi doplniť do ktorého riadku v daňovom priznaní uvediem tieto služby (aby som sa mohla skontrolovať)

DF od zahraničnej zd. osoby s IČ-DPH - preprava CZ-CH
DF od zahraničnej zd. osoby s IČ-DPH - preprava po EÚ
DF od tuzemskej zd. osoby s IČ-DPH - prerava CZ-CH
DF od tuzemskej zd. osoby s IČ-DPH - preprava po EÚ

Túto otázku som zadala aj do témy "prepravné služby a DPH"...