duskohu
16.02.10,08:58
Dobrý deň, Viete mi niekto poradiť?
Som fyzická osoba, a robil som dielo ( e-obchod ) pre právnickú osobu, mali sme len ústnu dohodu, a teraz po dokončení práce by som chcel uzavrieť zmluvu, len neviem akú môžem použiť, a či sa akceptuje zmluva písomná na základe ústnej dohody, až po dokončení práce.
Chobot
16.02.10,08:25
Dobrý deň, Viete mi niekto poradiť?
Som fyzická osoba, a robil som dielo ( e-obchod ) pre právnickú osobu, mali sme len ústnu dohodu, a teraz po dokončení práce by som chcel uzavrieť zmluvu, len neviem akú môžem použiť, a či sa akceptuje zmluva písomná na základe ústnej dohody, až po dokončení práce.

V prípade, že si fyz. osoba, a robíš pre právnickú osobu, tak sú možné rôzne zmluvy:
- pracovná zmluva na dobu určitú
- dohoda o vykonaní práce (ak to bola jednorazová záležitosť)
- dohoda o pracovnej činnosti (ak to je opakujúca sa činnosť)
- zmluva o dielo (toto ale nie je podľa Zákonníka práce)

Spýtaj sa toho podnikateľa, aký typ zmluvy jemu vyhovuje.
duskohu
16.02.10,08:33
A pokiaľ sa rozhodnem použiť dohodu o vykonaní práce, bude akceptovaná, keď je produkt už dokončený, a uzatvoríme ju až teraz? ( peniaze ešte nemám vyplatené )
Chobot
16.02.10,10:09
A pokiaľ sa rozhodnem použiť dohodu o vykonaní práce, bude akceptovaná, keď je produkt už dokončený, a uzatvoríme ju až teraz? ( peniaze ešte nemám vyplatené )

Je to čudný postup, ale je to možné. Asi potom budete podpisovať antidatovanú zmluvu .
Zoltán Kovács
16.02.10,10:11
Je nutné sa pýtať na rovnakú otázku v dvoch témach?

http://www.porada.sk/t131985-dohoda-o-vykonani-prace-na-zaklade-ustnej-dohody.html
Zoltán Kovács
16.02.10,10:11
Je to čudný postup, ale je to možné. Asi potom budete podpisovať antidatovanú zmluvu .

S tou antidatáciou budú potom problémy. Nakoľko dohodár sa nahlasuje na SP. ;)
Monika Kováčová
16.02.10,10:30
príkazná zmluva
Evanka
16.02.10,10:36
A pokiaľ sa rozhodnem použiť dohodu o vykonaní práce, bude akceptovaná, keď je produkt už dokončený, a uzatvoríme ju až teraz? ( peniaze ešte nemám vyplatené )
Ako píšu ostatní, pri dohode o vykonaní práce je povinný z-teľ prihásiť z-nca do SP. Dohoda o vykonaní práce musí mať písomnú formu, inak je neplatná.
Možno by sa dala akceptovať nejaká zmluva poľa občianskeho zákonníka, ak spĺňa potrebné znaky.
Napr. pri Zmluve o dielo, Príkaznej zmluve sa nejedná o vťah z-nec, z-teľ, nie je potrebné prihlasovať do SP.
Aj tak však odporúčam vyhotoviť zmluvu, aj keď antidatovanú.
V budúcnosti je potrebné, uzatvoriť písomne zmluvu vopred. Predídeš tak prípadným nedorozumeniam, resp iným problémom.
duskohu
16.02.10,11:00
takze z tohoto vypliva ze musim pouzit zmluvu o dielo, kedze prikaznu zmluvu nemozem pouzit, lebo ide o dielo.

Da sa uzavriet zmluva o dielo aj medzi pravnickou os. a fyzickou osobou?
a ak ano, tak ako postupovat?
Evanka
16.02.10,11:10
takze z tohoto vypliva ze musim pouzit zmluvu o dielo, kedze prikaznu zmluvu nemozem pouzit, lebo ide o dielo.

Da sa uzavriet zmluva o dielo aj medzi pravnickou os. a fyzickou osobou?
a ak ano, tak ako postupovat?
Áno.
jeso
22.02.10,11:27
PRÍKAZNÁ ZMLUVA
uzavretá podľa § 724 a nasl. zákona č. 40/1964 Zb. v znení platných predpisov (Občiansky zákonník)

medzi

Príkazca:
Obchodný názov:
Sídlo: .

a

Príkazník:
Meno a priezvisko:

Trvalé bydlisko:



I.
PREDMET ZMLUVY

Predmetom tejto zmluvy je vykonanie nasledovných činností (ďalej len "príkaz") príkazníkom pre príkazcu:

Príkazník sa zaväzuje pre príkazcu vykonať úpravu .................................................. ..............................


II.
POVINNOSTI PRÍKAZNÍKA

Príkazník je povinný vykonať príkaz osobne. Ak zverí vykonanie príkazu inému, zodpovedá, akoby príkaz vykonával sám.

Príkazník je povinný podať príkazcovi na jeho žiadosť všetky správy o postupe plnenia príkazu a previesť na príkazcu všetok

úžitok z vykonaného príkazu.




III.
POVINNOSTI PRÍKAZCU

Príkazca je povinný poskytnúť príkazníkovi odmenu v dohodnutej výške v článku V. tejto zmluvy.

IV.
INÉ USTANOVENIA

Uzatvorením tejto príkaznej zmluvy nevzniká pracovnoprávny vzťah medzu príkazcom a príkazníkom.

Príkazca neposkytuje príkazníkovi žiadne pracovné pomôcky.

V.
ODMENA PRÍKAZNÍKOVI


Zmluvné strany sa dohodli na celkovej odmene príkazníkovi vo výške ............Eur . (slovom: ..................................../

Príkazca sa zaväzuje zaplatiť dohodnutú odmenu po splnení príkazu príkazcom:
- v hotovosti.


Podpisom tejto zmluvy príkazník prehlasuje, že si je vedomý skutočnosti, že odmena mu bude uhradená v dohodnutej výške bez odpočítania dane z príjmu. Za priznanie a zdanenie príjmu príkazníka podľa tejto zmluvy zodpovedá príkazník.



V.
OSOBNÉ ÚDAJE PRÍKAZNÍKA

Príkazník súhlasí s tým, že príkazca bude spracúvať jeho osobné údaje, a to v súlade so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.


VI.
ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

Zmluvné strany vyhotovili túto zmluvu vo dvoch vyhotoveniach, z ktorých príkazca dostane jedno vyhotovenie a prikazník jedno vyhotovenie.

Všetky zmeny a doplnky tejto zmluvy sa upravia v písomnej podobe dodatkom k tejto zmluve.

Účastníci zmluvy sa oboznámili s jej obsahom, porozumeli jej obsahu a na znak súhlasu ju podpisujú.







V ............................, dňa ........................


.................................................. ................ .................................................. ...........
Prikazca Prikazník




Príkazník potvrdzuje, že prevzal dna .................................




Prikazník
jeso
22.02.10,12:12
prepáč, až teraz som si všimla, že si chcel zmluvu o dielo a nie príkaznú zmluvu , skúsim pohladať ...