veva125
16.02.10,09:09
Viete mi poradiť poistku na 6-ročné auto, oplatí sa niečo vobec ?
Doteraz som ju mala poistenu za ročnú poistku 290 €, počítané to bolo z nákupnej ceny auta,cca 13 300 €. Hodnota auta je teraz asi 5000 € (predpokladam, že tabulkova hodnota poisťovne bude ešte nižšia), čiže v prip krádeže nedostanem viac, v prip totalky este menej, ako som sa tu, na porade, dočítala... Odrátajú hodnotu vraku.
Napr. AXA poisťuje aj z inej ako nákupnej ceny, ale zasa dáva vyššiu perc.sadzbu.
Existuje nejaká vyhodnejšia poistka ako skoro 300€ a plnenie max 5000€?
tutiola
16.02.10,08:31
Máme 6 ročného puntika a minulý rok sme mali havarku nie vlastným zavinením. Plnenie išlo z našej havarijnej poistky, pretože to bolo pre nás výhodnejšie. Škoda takmer 2000 € a nás to stalo okolo 90 €. Kúpna cena auta bola okolo 11000 €. Držím sa hesla ,, radšej platiť havarijnu a nečerpať z nej, ako raz potrebovať a nemať ju". Myslím si, že rozhodnutie je len na tebe či budeš alebo nebudeš platiť havarijné poistenie. Ak sa rozhodneš platiť nižšiu poistku, dobre si všimni či to naozaj havarijna je. Dnes pod názvom "havarijné poistenie"nájdeš lacné poistky, ale vzniknutá škoda pri dopravnej nehode tam zahrnutá nemusí byť. Taká bola moja prvá poistka - pri živelnej pohrome, lesná zver, poškodené okno od kameňa ....
buchač
16.02.10,09:08
tutiola....no neviem , neviem ...

Pred pár rokmi som kúpil vozidlo z druhej ruky ...zavolal som do mojej poisťovne ...
Pracovník si vypýtal údaje o vozidle , zaujímal ho rok hlavne výroby .
Na moje otázky ma dal do tvrdej reality s tým , že obstarávacia cena vozidla v danom roku výroby bola vtedy cca 800.000 , tak aj vypočítaná výška havarijnej poistky sa odvíjala z tejto ceny ...
Podotýkam , že uvedená suma poistného by ma vyšla viac ako bola cena vozidla , za ktorú som ju kúpil ...;):rolleyes::confused:

Podotýkam a zdôrazňujem , že vravím v minulom čísle ...;)
veva125
16.02.10,09:11
Máme 6 ročného puntika a minulý rok sme mali havarku nie vlastným zavinením. Plnenie išlo z našej havarijnej poistky, pretože to bolo pre nás výhodnejšie. Škoda takmer 2000 € a nás to stalo okolo 90 €. Kúpna cena auta bola okolo 11000 €. Držím sa hesla ,, radšej platiť havarijnu a nečerpať z nej, ako raz potrebovať a nemať ju". Myslím si, že rozhodnutie je len na tebe či budeš alebo nebudeš platiť havarijné poistenie. Ak sa rozhodneš platiť nižšiu poistku, dobre si všimni či to naozaj havarijna je. Dnes pod názvom "havarijné poistenie"nájdeš lacné poistky, ale vzniknutá škoda pri dopravnej nehode tam zahrnutá nemusí byť. Taká bola moja prvá poistka - pri živelnej pohrome, lesná zver, poškodené okno od kameňa ....
A kolko platite priblizne rocne ? Tiez do 300€ ?
veva125
16.02.10,09:13
tutiola....no neviem , neviem ...

Pred pár tokmi som kúpil vozidlo z druhej ruky ...zavolal som do mojej poisťovne ...
Pracovník si vypýtal údaje o vozidle , zaujímal ho rok hlavne výroby .
Na moje otázky ma dal do tvrdej reality s tým , že obstarávacia cena vozidla v danom roku výroby bola vtedy cca 800.000 , tak aj vypočítaná výška havarijnej poistky sa odvíjala z tejto ceny ...
Podotýkam , že uvedená suma poistného by ma vyšla viac ako bola cena vozidla , za ktorú som ju kúpil ...;):rolleyes::confused:

Podotýkam a zdôrazňujem , že vravím v minulom čísle ...;)
Ved toto ma štve, poistku vypočítajú zo 400 000 Sk, pričom hned vedia, že nezaplatia viac ako 150 000 Sk v pripade kradeže, lebo taka je aktualna hodnota auta.
tutiola
16.02.10,09:34
A kolko platite priblizne rocne ? Tiez do 300€ ?
Auto máme od roku 1984 a vždy sme mali havarijné poistenie. Puntík je naším 4. autom a poisťovňu sme nemenili. V Alianzi nám dali vernostný bonus a ešte niečo k tomu, takže platíme okolo 200,-€ ročne. Podotýkam, že sme nemali nikdy auto z druhej ruky, ale nové. Nikoho nechcem presviedčať o svojej pravde, len som napísala svoj názor a skúsenosť.