bebik111
16.02.10,12:32
Chcem sa poradit. Kupila som auto, no zistila som pri prepise na policiii, ze auto je v exekucnom konani. Potrebujem poradit nejaku zmluvu, ktorou by sa predajca auta zaviazal, ze mi do urcitej doby vrati peniaze. Viete mi poradit, aky typ zmluvy mam prichystat, resp. dat link na danu zmluvu? Dakujem
draik
16.02.10,13:27
Odstupit od kupnopredajnej zmluvy a ziadat vratenie kupnej ceny. Poslat list s dorucenkou. Netreba ziadnu zmluvu. Ak by predavajuci nemal peniaze, da sa spisat uznanie dlhu resp. inominatna zmluva o uznani dlhu so splatkami, urokmi a pod.
bebik111
16.02.10,15:21
Od kupnopredajnej zmulvy som odstupila a aj som mu pisala list na vratenie penazi..Je nezamestnany takze nema peniaze...Takze mam ist notarovi aby som spisala uznanie dlhu?
Mgr.Shrek
16.02.10,16:43
Od kupnopredajnej zmulvy som odstupila a aj som mu pisala list na vratenie penazi..Je nezamestnany takze nema peniaze...Takze mam ist notarovi aby som spisala uznanie dlhu?

Tak to je šikovný, keď ich už minul. Máš dve možnosti.
Dať ho na súd, alebo spísať Uznanie dlhu čo do výšky a dôvodu.
Keď to spravíte pred notárom, tak takéto uznanie je exekučným titulom a keď do dohodnutej doby nezaplatí, môžeš to dať rovno exekútorovi na vymáhanie.
Laco-monter
16.02.10,16:57
Chcem sa poradit. Kupila som auto, no zistila som pri prepise na policiii, ze auto je v exekucnom konani. Potrebujem poradit nejaku zmluvu, ktorou by sa predajca auta zaviazal, ze mi do urcitej doby vrati peniaze. Viete mi poradit, aky typ zmluvy mam prichystat, resp. dat link na danu zmluvu? Dakujem

Tvoja kúpa bola jednoznačne PREDČASNÁ .:D

Autá sa kupujú, až keď prejdú exekučným konaním, a predávajú sa za zníženú cenu.:)

Ale takú šancu hocikto nedostane.:mee:
bebik111
16.02.10,19:31
Tak to je šikovný, keď ich už minul. Máš dve možnosti.
Dať ho na súd, alebo spísať Uznanie dlhu čo do výšky a dôvodu.
Keď to spravíte pred notárom, tak takéto uznanie je exekučným titulom a keď do dohodnutej doby nezaplatí, môžeš to dať rovno exekútorovi na vymáhanie.
Dakujem velmi pekne za poradenie..Dufam ze vyhram..Pekny den prajem
bebik111
16.02.10,19:33
Tvoja kúpa bola jednoznačne PREDČASNÁ .:D

Autá sa kupujú, až keď prejdú exekučným konaním, a predávajú sa za zníženú cenu.:)

Ale takú šancu hocikto nedostane.:mee:
Ja som nevedela ze je to auto v exekucnom konani a to bolo kupovane akoze od ,,kamarata" tak som myslela ze nebudu problemy..