Babulica
16.02.10,14:24
prosim o radu, zamestnanec ma narok na 25 dni dovolenky po odpacovani 15 rokov, spada sem aj vysoka skola????
VERONIKA6
16.02.10,13:26
prosim o radu, zamestnanec ma narok na 25 dni dovolenky po odpacovani 15 rokov, spada sem aj vysoka skola????
Aj vysoká škola sa započítava.
HankaH
16.02.10,13:28
Zákonník práce § 103
(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.
veronikasad
16.02.10,13:46
prosim o radu, zamestnanec ma narok na 25 dni dovolenky po odpacovani 15 rokov, spada sem aj vysoka skola????
nielen vysoká - po dovršení 18. roku veku aj štúdium na strednej škole
Babulica
16.02.10,13:48
dakujem obom :)
Babulica
17.02.10,09:09
Este potrebujem poradit z prenosom dovolenky. Ako je to ked ma zamestnanec nárok na 30 dni dovolenky na rok 2009 + zostatok z roku 2008 (18dni), cerpanie za rok má 17 dni, zostatok k 31.12.2009 je 31 dni. V roku 2010 sa mu prenesie kolko?? Moze sa prenasat dovolenka z roku 2008??