soso1
16.02.10,15:59
Od 1.novembra 2009 pracujem pre agenturu ako VZV vo firme PSA! PSA mi robil školenie ako BOZP,separovanie odpadu ,kvalita...! agentu prišla zamnou stim aby som podpisal papier, (že sa zavezujem) že neodidem z PSA skor ako skonči rok 2010! ak ano tak mi agentura strhne zo mzdy 196euro za školenia ktore mi urobilo PSA! maju nato narok? podla mna tieto školenia je zamestnavatel poviny robit! nepovie keby mi robily opravnenie na VZV abo žeriav,školenie z certifikatom!
Chobot
16.02.10,15:50
Od 1.novembra 2009 pracujem pre agenturu ako VZV vo firme PSA! PSA mi robil školenie ako BOZP,separovanie odpadu ,kvalita...! agentu prišla zamnou stim aby som podpisal papier, (že sa zavezujem) že neodidem z PSA skor ako skonči rok 2010! ak ano tak mi agentura strhne zo mzdy 196euro za školenia ktore mi urobilo PSA! maju nato narok? podla mna tieto školenia je zamestnavatel poviny robit! nepovie keby mi robily opravnenie na VZV abo žeriav,školenie z certifikatom!

Nie, agentúra jedná protizákonne. Nemôžu od teba žiadať uhradenie nákladov za školenia, ktoré sú povinné a vyplývajú zo zákona. Je to riziko firmy, že urobí vstupné školenia a zamestnanec odíde. Je to právo zamestnanca ukončiť PP.

Existujú zmluvy o zotrvaní v PP, ale to sú pre iné prípady školení - vtedy, keď ide o zvyšovanie kvalifikácie zamestnanca (napr. zamestnávateľ mu zaplatí večernú maturitu), ale to nie je tvoj prípad. Aj keď to podpíšeš, v prípade odchodu to nemajú právo od teba vymáhať.