primi
16.02.10,17:17
Dobry den,
vie mi niekto poradit ci mozem po skonceni materskej ist sa evidovat na urad prace ak nechcem cerpat rodicovsky prispevok?
Zmluva na dobu urcitu mi koncila den po nastupe na matersku. Predtym som bola zamestnana 10 rokov, t.j. odvadzala som poistne. Dieta budem mat zaopatrene.
Zaeviduju ma na urade prace a budem mat narok na podporu a ak ano, v akej vyske? Dakujem.
Xanti
16.02.10,19:01
Dobry den,
vie mi niekto poradit ci mozem po skonceni materskej ist sa evidovat na urad prace ak nechcem cerpat rodicovsky prispevok? Ano môžeš.
Zmluva na dobu urcitu mi koncila den po nastupe na matersku. Predtym som bola zamestnana 10 rokov, t.j. odvadzala som poistne. Dieta budem mat zaopatrene.
Zaeviduju ma na urade prace ANO a budem mat narok na podporu a ak ano, v akej vyske? 50% z VZ Dakujem.
Nemyslíš, že je pre teba lepšie požiadať o zvýšený rodičovský príspevok vo výške 256 eur. Ved na UP môžeš ísť aj potom.
primi
16.02.10,19:10
Obdobie rodicovskeho prispevku sa pocita ako za platenie poistneho?Predpokladam ze nie, nenaplnila by som tak po tom podmienku predchadzajucich 4 rokoch, alebo sa mylim? Dakujem
Xanti
16.02.10,19:12
Obdobie rodicovskeho prispevku sa pocita ako za platenie poistneho?Predpokladam ze nie, nenaplnila by som tak po tom podmienku predchadzajucich 4 rokoch, alebo sa mylim? Dakujem
No nakoľko od 1.2.2010 platí iný zákon tak naplnila je tu o tom celá veľká téma čítaj http://www.porada.sk/t126255-podpora-v-nezamestnanosti-po-skonceni-rd.html
primi
17.02.10,02:25
Dakujem velmi pekne :)