saminka6
16.02.10,16:38
Dobry večer, mohol by mi niekto poradit?14.2.2010 mi skončila rod. dovolenka a zaroven som ukoncila pracovny pomer na zaklade dohody. Podla coho sa mi vypocitaju davky v nezamestnanosti? A vobec, dostanem nieco?
Llívia
16.02.10,15:49
Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti
§ 104
(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
(2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov
a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca. Neplatí.
saminka6
16.02.10,15:50
takze, asi nedostanem, ani cent...
saminka6
16.02.10,15:51
takze nedostanem ani cent....
Llívia
16.02.10,16:00
Ak nespĺňaš podmienky, tak nie. (Preto som si počas doby, kedy som bola nezamestnaná, dobrovoľne platila toto poistenie.) Neplatí.
Xanti
16.02.10,18:04
takze nedostanem ani cent....
Saminka prečo si neprečítaš tému, ktorá je celá venovaná práve tomu čo sa pýtaš?
http://www.porada.sk/t126255-podpora-v-nezamestnanosti-po-skonceni-rd.html
Llívia Ti poradila zle. Čítaj ....
saminka6
17.02.10,08:10
Dakujem Xanti za odkaz, ale aj tak som uz z toho domotana. Mala som PR na dobu neurcitu, takze podporu dostanem tych 160 € mesacne? Pochopila som to spravne?
Xanti
17.02.10,08:38
Dakujem Xanti za odkaz, ale aj tak som uz z toho domotana. Mala som PR na dobu neurcitu, takze podporu dostanem tych 160 € mesacne? Pochopila som to spravne?
Ano,
cca toľko. :D

Veľa šťastia pri hladaní práce.
saminka6
17.02.10,16:32
Dakujem. :-)