keram1979
16.02.10,17:37
Zdravím poraďáci :D

toš mám problém, kúpili sme pozemok, pred začiatkom stavby sme sa informovali o dostupnosti internetového pripojenia na obecnom úrade, super, pred pozemkom máme kábel od Tcomu.
Momentálna situácia - dom postavený, ale! Tcom ma nepripojí, kábel síce je, ale nie je kapacita na pripojenie nového užívateľa :eek: Inak, jedná sa o obec Rišňovce, kúsok od Nitry. Ulica Cintorínska, zatiaľ bez popisného čísla.

Tak prosím o radu... Aký net? Od koho? Rozmýšľam už aj na mobilnými od Orange či Tmobile, alebo niečo ako Wimax... Poraďte prosím, podmienky: dosť rýchly net na to, aby sa dali pozerať online streamové napr. správy, hokej na hustom a pod. takisto čo najvyšší objem predplatených dát (ideálne neobmedzene).

Dík za rady...
Marek
salvosko
16.02.10,17:10
Pokial mozem poradit do mobilneho by som nesiel. MObilne je urcene vyslovene k notebooku s ktorym sa pohybujete a a cestujete.
Ma relativne pomale pripojenie a skoro vzdy obmedzenie mnozstva prenesenych dat - co je problem hlavne ked chcete sledovat online video stream.
Momentalne mi nic nenapada ako pockat kym T-Com zvysi kapacitu v lokalite ... snad nikto iny bude vediet poradit.
Fero11
16.02.10,17:13
zisti ake je tam wifi pripojenie
keram1979
16.02.10,17:30
čau fero,

wifi, myslíš niečo ako napr. wimax?
katmen
16.02.10,17:56
imbecilita nastavenia porady mi neumoznuje dat priamy link na stranku skus vygooglovat cesku stranku internet pro vsechny v sekcii wifi na slovensku daj si vyhladat tvoju obec najdes tam odkazy na wifi providerov v tvojom okoli speavidla tam najdes aj komentare od uzivatelov

pozor wifi nie je wimax
ja som riesil podobny problem kabel telekomunistov pred branou a nic z toho
mam wifi a velka spokojnost, lepsie ako wimax
Fero11
16.02.10,17:59
keram1979
16.02.10,18:25
ešte sa spýtam na tú agregáciu, čo znamená pri rýchlosti 1024 kb/s 1:10? budem schopný cez to pozerať tie spomínané streamové videá?
katmen
16.02.10,18:35
ešte sa spýtam na tú agregáciu, čo znamená pri rýchlosti 1024 kb/s 1:10? budem schopný cez to pozerať tie spomínané streamové videá?

ano, ak si nedas HD pri youtube, tam si trocha pockas, agregacia znamena kolko vas je za jednym nodom citaj spravidla poskytovatelskym apckom zjednodusene povedane
moja rada: pozvi si oboch a daj si premerat lokalitu porovnaj aktualne ponuky a ak je mozne pozaduj spojenie v 5 GHZ pasme budes mat mensie rusenie a tym i stabilnejsie pripojenie
vybavenie ako anteny a ap-klient si radsej prenajmi, nebude sa potom isp vyhovarat na chybu na tvojom zariadeni a nemusis riesit zarucne doby, ked bude zariadeni vadne isp ho vymeni
TomasHC
16.02.10,19:59
ešte sa spýtam na tú agregáciu, čo znamená pri rýchlosti 1024 kb/s 1:10? budem schopný cez to pozerať tie spomínané streamové videá?

Znamena to, ze vas bude 10 uzivatelov, ktori maju k dispozicii 1024 kbps. Ked budu vsetci naraz stahovat, tak to pojde 1/10 maximalnej rychlosti, cim menej ludi bude nieco stahovat, tym to pojde zvysnym rychlejsie.

Toto ale nemusi platit, ak je tam sikovny spravca a vie vybrat vhodny nastroj na FUP - Fair Use Policy.
PotPalo
22.02.10,14:01
Skús pozrieť sem: http://www.porovnat.sk/
Podľa obce a ulice ti to nájde možných poskytovateľov internetu.

A tá agregácia 1024 kb/s 1:10 znamená, že rýchlosť sa môže pohybovať (pri plnom vyťažení ostatných užívateľov) okolo 102 kb/s (tj. 12 kB/s), a na takejto rýchlosti na video streaming zabudni, to budú skôr fotky so zvukom.
Klingónka
13.03.10,12:04
Hľadám nejakú firmu ktorá robí DSL, T-com mi ho nechce dať, hoci mám pevnú linku.
Koľko by to stálo ? A aby sa na mňa mohli ďalší pripojiť. Záujem je.
Fero11
13.03.10,13:06
No ak ti ho nechcu dat, tak nie preto, ze sa im nechce, ale dovod je asi iny, napr. nemaju uz kapacitu a pod ... a ak nemaju kapacitu, tak ti ho neda ani ina firma, lebo pouziva ich spoje.
Vlado40
13.03.10,14:00
Hľadám nejakú firmu ktorá robí DSL, T-com mi ho nechce dať, hoci mám pevnú linku.
Koľko by to stálo ? A aby sa na mňa mohli ďalší pripojiť. Záujem je.

Tu si over dostupnosť DSL internetu od T-Com.Možno , že tam kde si nie je táto služba dostupná , nie že Ti nechcú dať.

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2764§ion=home
Klingónka
14.03.10,15:55
Práveže dostupnosť je, (okrem turbo 4) ale mi to nechcú dať sú to lemry !
zamestnankyna
14.03.10,16:08
ctn.sk/sluzby-a-projekty/internet-pre-obce/
Fero11
14.03.10,16:10
Myslim si, ze to nieje tak. Ak ano tak by som sa snazil znova zavolat a poziadat o zavedenie internetu ak ti to nebudu chciet zriadit, tak asi na to budu mat technicky dovod (urcite ti to nepovedia tak, ze sa im to nechce zriadovat) ak ano tak by som to postupil vyssie
Vlado40
14.03.10,16:38
Zašiel by som za niekym kto má internet ,vyplnil by som objednávku cez internet a za pár dní by som sa informoval ako je to s mojou objednávkou.
Klingónka
16.03.10,14:26
No ja internet mám, len mám viazanosť, tak neviem čo mám robiť, môžem vyplniť objednávku ?
Vlado40
17.03.10,09:26
Práveže dostupnosť je, (okrem turbo 4) ale mi to nechcú dať sú to lemry !


No ja internet mám, len mám viazanosť, tak neviem čo mám robiť, môžem vyplniť objednávku ?

Ak máš internet , tak potom načo ho chceš objednať ?
Klingónka
17.03.10,15:51
Lebo chcem aby mi dali od nového roka iný ! Aby s tým proste niečo začali robiť !
Fero11
17.03.10,17:26
No tak potom si mal inak formulovat otazku
Laco-monter
17.03.10,17:33
Od pomaranča neni špatny internet ak fičí na modrom/HSDPA/ tak som nameral aj 2,6 Mb/s.
Vlado40
17.03.10,20:48
Lebo chcem aby mi dali od nového roka iný ! Aby s tým proste niečo začali robiť !

Aký máš vlastne teraz internet ?
Klingónka
18.03.10,17:26
Teraz mám dedinské wi-fi.

O čo mi vlasnte ide :

Oni mi vraveli že mi to nedajú, že niesú istí že mi to bude fungovať. Doma som si overila dostupnosť, - je.

Chcem si dať objednávku, ale CHCEM aby mi to vyriešili do konca roka. Aby som potom nebola bez netu a mala už hneď nový.

Fakt neviem čo mám robiť - či mám vyplniť tú objednávku.

U nás sa na orange internet iba sťažujú. Mávajú zlý signál.
Fero11
18.03.10,18:14
Chod do najblizsieho t-centra a tam si to vykonzultuj. Tu ti moc neporadime (technik predsa vie kde maju jaku kabelaz, kapacitu linky atd ....)
Vlado40
18.03.10,20:43
Teraz mám dedinské wi-fi.

Fakt neviem čo mám robiť - či mám vyplniť tú objednávku.



Vypíš objednávku cez internet.Pri objednávke cez internet je maličká zľava.Potom za pár dní zavolaj na službu zákaznikom T-Com a informuj sa o stave objednávky.Môjmu známemu tiež bolo oznámené , že internet nemôže dať k pevnej linke lebo je tam staré vedenie (kábel) , že potrebuje priviesť nové vedenie kvôli internetu.
Najväčší problém je , že aj tá pani z T-centra preveruje možnosť zavedenia internetu cez PC a dospela v kamarátovom prípade k záveru , že nie je možnosť zaviesť internet k jeho pevnej linke , že si musí podať žiadosť na internet sólo a oni mu to nové vedenie zavedú.Tieto naťahovačky trvali skoro dva mesiace .
Až potom sa to dostalo to rúk technikovi ktorý je v teréne a ten prišiel k záveru , v kamarátovom prípade , že tá pani trebe somariny , že on to prepojí v ústredni a nebude ťahať nové vedenie.Technik to potom urobil za tri dni a internet funguje na pevnej linke.
Takže si zistí ktorý technik má na starosti Tvoj rajón a skús mu zavolať nech to preverí a povie Ti to lepšie ako nejaká pani z T-centra.
Klingónka
19.03.10,18:09
Ďakujem, super odpoveď. Keď som tam bla tak tam technik nebol.
Keď mi skonči ten internet čo mám teraz, tak pár mesiacov predtým dám objednávku a nech sa tým zaoberajú. (Nech sa aj postavia na hlavu)

Ono by bolo dobré tú linku "akože vyhodiť" lebo ju skoro vôbec nepoužívam a dať namiesto nej internet. :)
Vlado40
19.03.10,20:29
Veď si zruš pevnú linku a daj si internet bez pevnej linky.