M a J. H
16.02.10,18:36
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam:(.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.
Laco-monter
16.02.10,17:48
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam:(.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.

Záleži od toho, či máš nejaký majetok, ktorý by Ti exekutor mohol zobrať.
Ak nemáš, tak si nerob starosti a ďalej si ži veselo.:cool:
Ak máš nejaký byt, či dom alebo auto/aj Š 100/,tak si buď istý,že exekutor ti to zoberie.:(
Čo Ti exekutor nemože zobrať : radioprijimač,tanier,vidličku a lyžičku a matrac+vankuš,paplon.:o
VŠETKO okrem toho,čo som vymenoval Ti exekutor može ZOBRAŤ.

Moja rada pre Teba , odíď zo Slovenska čím skorej !!!
Aj stopom .
Ušetríš si spustu nervov,keď Ťa z každej strany budú otravovať.
A tak ,keď odídeš, na novom mieste si najdeš nejakú robotu a časom sa to spraví.:rolleyes:
Fanny.G
16.02.10,18:33
Záleži od toho, či máš nejaký majetok, ktorý by Ti exekutor mohol zobrať.
Ak nemáš, tak si nerob starosti a ďalej si ži veselo.:cool:
Ak máš nejaký byt, či dom alebo auto/aj Š 100/,tak si buď istý,že exekutor ti to zoberie.:(
Čo Ti exekutor nemože zobrať : radioprijimač,tanier,vidličku a lyžičku a matrac+vankuš,paplon.:o
VŠETKO okrem toho,čo som vymenoval Ti exekutor može ZOBRAŤ.

Moja rada pre Teba , odíď zo Slovenska čím skorej !!!
Aj stopom .
Ušetríš si spustu nervov,keď Ťa z každej strany budú otravovať.
A tak ,keď odídeš, na novom mieste si najdeš nejakú robotu a časom sa to spraví.:rolleyes:

No neviem či celá štvorčlenná rodina by mohla odísť zo Slovenska
mamina h.
16.02.10,18:43
existuje nieco ako osobny BANKROT, poznam jedneho cloveka co tak riesil svoju situaciu ...
buchač
16.02.10,18:51
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam:(.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.

Nejaké nezrovnalosti sa mi tu bijú ..

Dlžník v bankách - v koľkých , veď v dnešnej dobe je centrálny register , kde si banky overujú svojich potencionálnych klientov ...
Nebankovky neriešim ....nechci radšej počuť môj názor ...

Ozaj ....a načo by si chcel advokáta ????
V Tvojom prípade ??? ....veď to sú ďalšie vyhodené peniaze ....a zbytočne ...;)...ten ťa podľa poskytnutých informácií nezachráni !!!

Rada ?
Dohodni sa s každým veriteľom na splátkovom kalendáre...


Záleži od toho, či máš nejaký majetok, ktorý by Ti exekutor mohol zobrať.
Ak nemáš, tak si nerob starosti a ďalej si ži veselo.:cool:
Ak máš nejaký byt, či dom alebo auto/aj Š 100/,tak si buď istý,že exekutor ti to zoberie.:(
Čo Ti exekutor nemože zobrať : radioprijimač,tanier,vidličku a lyžičku a matrac+vankuš,paplon.:o
VŠETKO okrem toho,čo som vymenoval Ti exekutor može ZOBRAŤ.

Moja rada pre Teba , odíď zo Slovenska čím skorej !!!
Aj stopom .
Ušetríš si spustu nervov,keď Ťa z každej strany budú otravovať.
A tak ,keď odídeš, na novom mieste si najdeš nejakú robotu a časom sa to spraví.:rolleyes:

Ti poviem teda , veselý to život by bol ...hm , v cudzine ....bez vstupného kapitálu , možno bez znalosti cudzieho jazyka ....

Určite len na takých v zasľúbenej krajine čakajú ....ale ktorá to , kua , je ...???;)
hena22
16.02.10,18:54
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam:(.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.

Prečo si sa zadĺžil na všetky strany? Pri podnikaní? Naznač aká je celková dlžoba.
Z nájomného bytu Ťa nevyhodia, pokiaľ zaň riadne platíš, aspoň v tomto máš výhodu. Tiež zo mzdy Ti musí ostať nejaká čiastka na teba a Tvoju rodinu. Ale nie je to veľa.
Skús komunikovať s veriteľmi, žiadaj splátkové kalendáre, nájdi si ďalšiu prácu. Nepíšeš aké máš veľké deti, čo robí manželka. Siahajú aj jej na mzdu?
Ak sú tie dlhy fakt veľké, skús ten osobný bankrot. Niečo by sa k tomu našlo aj na porade:
http://www.porada.sk/t52855-bankrot-fyzickej-osoby.html
buchač
16.02.10,18:57
existuje nieco ako osobny BANKROT, poznam jedneho cloveka co tak riesil svoju situaciu ...

Nie je až také jednoduché ....:rolleyes:

Osobný bankrot sa nevyužíva, aj keď môže byť výhodný


Od januára tohto roku môže oficiálne skrachovať nielen firma, ale aj konkrétny človek. Osobné bankroty sa však veľmi nerozmohli a v prvom polroku 2006 túto možnosť využilo iba deväť ľudí. A to aj napriek tomu, že podľa analytikov je nejakým spôsobom zadlžený každý desiaty Slovák starší ako 15 rokov. Osobný bankrot zatiaľ vyhlásil iba každý 60-tisíci človek. Na porovnanie, v Spojených štátoch úpadok vyhlásil každý 138. Američan.
Na možnosť osobného bankrotu si ľudia na Slovensku ešte nezvykli a odrádza ich aj fakt, že cely proces je zložitý a treba si zaplatiť advokáta.

Na bankrote sa dá ušetriť
Osobný finančný krach pritom môže byť pre dlžníka, ktorý nie je schopný splácať svoje záväzky, výhodný. Ak si nahonobí dlhy napríklad za dva milióny korún, pravdepodobne príde len o polovicu z nich. Pol milióna zaplatí zo svojho majetku v konkurze a zvyšok cez tzv. oddlženie. "Peniaze, ktoré získa konkurzný správca predajom majetku, rozdelí pomerne jednotlivým veriteľom," hovorí Ján Zanovit z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti. Predať však nemôže osobné veci, nevyhnutné vybavenie domácnosti či zdravotné pomôcky. Nemal by pritom siahnuť ani na štandardný byt, inak musí nájsť náhradné ubytovanie.

Spláca sa tri roky
Súd potom určí, koľko bude dlžník splácať zo svojho platu počas nasledujúcich troch rokov. Nesmie mu pritom siahnuť na životné minimum. "Jeho splátky nesmú byť dokonca vyššie ako 70 percent z čistého príjmu," dodáva Zanovit. Ak teda majú bezdetní manželia spolu mesačný príjem 20-tisíc korún, mesačne splácajú maximálne jedenásť a pol tisíca korún. Za jeden rok je to necelých 140-tisíc a za tri roky 400-tisíc korún.
Keďže v konkurze zaplatili pol milióna korún a počas troch tzv. skúšobných rokov ďalšieho skoro pol milióna korún, spolu vrátia veriteľom necelý milión korún. A hoci ich pôvodný dlh bol dva milióny korún, zvyšný miliónový "nedoplatok" im súd odpustí.
"Je to doživotné riešenie, ako sa zbaviť dlhov," tvrdí právnička Zuzana Beresecká. Počas týchto troch rokov však musí "skrachovalec" vynaložiť úsilie na získanie zamestnania alebo začatie podnikania, ktoré mu zabezpečí primeraný príjem. Výhodou osobného úpadku je podľa Zanovita aj fakt, že po vyhlásení konkurzu už nemôžu exekútori siahnuť na jeho majetok. Nevýhodou podľa Bereseckej je však to, že stále musia preukazovať snahu zbaviť sa svojich dlhov.
Zachrániť sa vyhlásením bankrotu teda nemôže každý. V prípade, že dlžník nemá prácu, poberá iba sociálne dávky a nemá ani žiaden majetok, ostáva aj naďalej dlžníkom.
http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/more.asp?NewsID=47466
Petra Nová
16.02.10,19:02
Nejaké nezrovnalosti sa mi tu bijú ..

Dlžník v bankách - v koľkých , veď v dnešnej dobe je centrálny register , kde si banky overujú svojich potencionálnych klientov ...
Nebankovky neriešim ....nechci radšej počuť môj názor ...

Ozaj ....a načo by si chcel advokáta ????
V Tvojom prípade ??? ....veď to sú ďalšie vyhodené peniaze ....a zbytočne ...;)...ten ťa podľa poskytnutých informácií nezachráni !!!

Rada ?
Dohodni sa s každým veriteľom na splátkovom kalendáre...



Ti poviem teda , veselý to život by bol ...hm , v cudzine ....bez vstupného kapitálu , možno bez znalosti cudzieho jazyka ....

Určite len na takých v zasľúbenej krajine čakajú ....ale ktorá to , kua , je ...???;)
Ale je aj to možné, že jeden sa pýta a hneď si aj odpovedá.
Laco-monter
16.02.10,20:07
No neviem či celá štvorčlenná rodina by mohla odísť zo Slovenska

Ja som písal na základe skusenosti jedneho mojho známeho, na Slovensku kvoli dlhom a exekutorom prišiel o všetko a teraz žije v zahraničí ,má ešte nejaké dlhy na Slovensku,ale nerieši to.:o
Povedal,že už mu nemožu nič zobrať preto má to v paži.:cool:

Ďalší je tiež už viac ako 15 rokov v Kanade a tiež nepríde naspäť.

Dokonca jeden je udajne v Austrálii a ani on sa nemože vrátiť .
ludex
16.02.10,20:54
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam:(.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.

Tu je každá rada drahá! Čím viac si toho zasial,tým viac budeš teraz zberať. Na tvojom mieste by som ratoval aspoň rodinu a rýchlo sa rozviedol,aby sa aspoň tvoja manželka a deti z toho nezbláznili! A Ty si to vychutnaj,lebo,každý si je za svoje skutky zodpovedný sám! ZODPOVEDNOSŤ je to čo Tebe chýba! :mad:
Laco-monter
16.02.10,21:09
Tu je každá rada drahá! Čím viac si toho zasial,tým viac budeš teraz zberať. Na tvojom mieste by som ratoval aspoň rodinu a rýchlo sa rozviedol,aby sa aspoň tvoja manželka a deti z toho nezbláznili! A Ty si to vychutnaj,lebo,každý si je za svoje skutky zodpovedný sám! ZODPOVEDNOSŤ je to čo Tebe chýba! :mad:

To je jedna stranka veci, osobná zodpovednosť . Dobre v poriadku O.K. suhlasim .:o
Ďalej je tu ešte také,že osobná vyspelosť jednotlivca,jeho rozhĺad vo veci,
intuicia, schopnosť predvídať. To sú faktory,ktoré ovplyvňujú do značnej miery,či sa človek dostane do dlhov alebo nie.
Väčšinou je to tak,že človek trochu naivne KONÁ V DOBREJ VIERE,že všetko dobre dopadne.;)
Leenže nemusí dopadnuť dobre,hlavne nie v dnešnej dobe,keď ľudia prichádzajú o prácu a poniektorí majú na krku splátky,leasingy,či dokonca hypotéky.Može sa stať každému,že mu zajtra,alebo o týždeň povedia ,ste nadbytočný,nepotrebujeme Vás tu viacej. A čo potom?:(
Situacia sa stane vypuklou na jeseň 2010,vtedy kríza vyvrcholí.

Teda to je varovanie pre nás ostatných: žime v rámci svojich možností.:)

A keď sa niekto už dostane do týchto dlhov tak to može poriešiť dvoma sposobmi,že ich začne splácať, alebo to zariadi tak aby zostali nevymožiteľné.:rolleyes:
pepsikova
16.02.10,21:34
Tu je každá rada drahá! Čím viac si toho zasial,tým viac budeš teraz zberať. Na tvojom mieste by som ratoval aspoň rodinu a rýchlo sa rozviedol,aby sa aspoň tvoja manželka a deti z toho nezbláznili! A Ty si to vychutnaj,lebo,každý si je za svoje skutky zodpovedný sám! ZODPOVEDNOSŤ je to čo Tebe chýba! :mad:..

..a žeby manželka o tých dlhoch nevedela?..sú asi spoločné, keď boli nadobudnuté počas manželstva...

(výnimočne múdro to napísal Laco-montér v príspevku vyššie..aj bod by som mu dala, keby som vedela, že ma nezbije)))...)
danushka
16.02.10,22:18
Presne ako pise Pepsi, dlhy v BSM su spolocnymi dlhmi, rozvod nic nevyriesi.
Asi treba vyhlasit osobny bankrot, hladat lacnejsi podnajom, mozno niekde na vidieku v blizkom okoli, neviem su starucki ludia , ktori ziju sami, nema sa kto o nich postarat a podnajmom u nich za starostlivost o nich by bol symbolicky.

To Laco-monter : Neznamena, ze ked Kanada nema vizovu povinnost, je tam lahke sa dostat...a uz nehovorim o letenke tam pre celu rodinu. Pasovaci na letisku pri podozreni na emigraciu, bez spiatocnej letenky a preukazatelneho obnosu penazi, len tak nepustia celu rodinu von z letiska.

A na druhej strane, nesudme zadavatela preco sa ocitol v situacii takejto. Chce to riesit, ocitol sa v tazkej situacii. Niekto by si hodil maslu - on od nas ziada seriozne rady, tak sa drzme merita temy prosim.
iriska
17.02.10,07:38
.

Teda to je varovanie pre nás ostatných: žime v rámci svojich možností.:)




Odporuješ si... nemusíme žiť v rámci svojich možností, môžeme ich aj míľovými krokmi prekračovať, veď potom sa odsťahujeme do zahraničia a budeme všetci spokojní... :)

Nie o tom som chcela... v prvom rade bolo treba dbať na to, nech si také dlhy nenarobím... no... stalo sa, preto treba - ako radím každému - splácať koľko sa dá a keďže zrejme nemáš poňatia, ktorá pohľadávka je skoršia, tak aspoň si vyber tú, ktorá rodine hrozí najviac.

Je pravda, že rozvodom sa toho asi veľa neporieši, navrhovala by som vysporiadanie BSM počas trvania manželstva. Potom aspoň manželkin príjem by mal byť nepostihnuteľný (ale právne názory sa líšia)
elpka
17.02.10,08:00
Veľmi sa mi páčil posledný príspevok od Laca, presne to vystihol.....naozaj by si sa svojim problémom mal postaviť a ísť za veriteľmi a dohodnúť sa na splátkach, vysvetliť im, že exekúciou nič nedosiahnu, teda ak nemáš nijaký majetok a prepočítať si koľko by si mohol mesačne splácať a túto sumu rozdeliť medzi veriteľov a dohodnúť si splátkové kalendáre.....vieš v dnešnej dobe je veľa takýchto ľudí a osobne poznám jednu takúto rodinu a aby mohli ako tak fungovať muž si našiel druhú prácu, viem že je to náročné, ale aspoň na začiatok, by Vám to mohlo pomôcť....len netreba nič odkladať a začať to riešiť, lebo ver mi určite sa tieto problémy prenesú aj na Vaše detičky, myslím po psychickej stránke, lebo deti prežívajú takéto problémy viac ako dospelí, keď doma nie je pohoda...
ludex
17.02.10,08:09
Dobrý den chcel by som sa spýtať aké mám možnosti som zadlžený až po uši hrnie sa na mňa exekucia za exekuciov nemám peniaze ani na telefonát.Zatiaľ mám aspoň prácu.Som dlžnikom v bankkach a v nebankovkach už mám aj zrážky zo mzdy čakám kedy ma vyhodia z najomneho bytu.Je pre nás štvorčlennú rodinu ešte dáka šanca chcel by som dané dlhy postupne splácat tak aby sme aspon ako tak žili.Nemam na advokata tak že asi šancu nemam:(.Za dobrú radu vám velmi pekne dakujem a slubujem že vaše dobré rady poskytnem takým ludom ako som ja Dakujem.

Myslím,že najdôležitejšie ja zohnať peniaze a zaplatiť nájomné za byt,lebo aj keď Ti všetko zoberú,aspoň budete mať strechu nad hlavou,pretože nájomný byt Ti nemôžu zobrať. Samozrejme za predpokladu,že tam nie je astronomický nedoplatok.
astensova
17.02.10,08:13
Myslím,že v týchto časoch je dosť veľa ľudí zadlžených. Človek sa dostane do dlhov aj nie vlastnou vinou. Stačí keď Vám niekto nezaplatí faktúry a vy následne nie ste schopný zaplatiť napr. poisťovňam alebo ostatným úradom a tak sa dostávate do dlhou. Ak sa to dá na súd je to na dlhé lakte. V tvojom prípade by som zvážila aké mám možnosti a čo je pre teba priorita. Potom sa spojiť s veriteľmi a vysvetliť im aká je tvoja sitácia požiadať ich o splátkový kalendár. Len musíš s nimi komunikovať aby videli dobrú vôľu, že chceš splácať. Potom uvidíš ako sa oni budú správať a podľa toho riešiť situáciu ďalej. Z vlastnej skúsenosi poznám, že aj malá čiastka, ktorú im budeš poukazovať a na ktorej sa dohodnete je už výhra aby si neprišiel o majetok.
Laco-monter
17.02.10,09:14
To Laco-monter :

tak sa drzme merita temy prosim.[/QUOTE]

Meritum témy je to,čo som povedal nakoniec :

DLHY treba RIEŠIŤ !

1., Splácať ich.

ALEBO

2.,Zariadiť aby zostali nevymožiteľné.
ludex
17.02.10,09:27
To Laco-monter :

tak sa drzme merita temy prosim.

Meritum témy je to,čo som povedal nakoniec :

DLHY treba RIEŠIŤ !

1., Splácať ich.

ALEBO

2.,Zariadiť aby zostali nevymožiteľné.[/QUOTE]

Laci,tak poraď chlapcovi ako sa to dá zariadiť!
Danila
17.02.10,09:29
To Laco-monter :

tak sa drzme merita temy prosim.

Meritum témy je to,čo som povedal nakoniec :

DLHY treba RIEŠIŤ !

1., Splácať ich.

ALEBO

2.,Zariadiť aby zostali nevymožiteľné.[/QUOTE]Fakt neviem, čomu sa tu treba čudovať. Exekúcie rastú geometrickým rádom, jediné pozitívum je, že exekútori nebohatnú. Neni lóve.

P.S. Laco - montér, chcela by som mať vo vláde a parlamente takýchto montérov....;):rolleyes:
Petra Nová
17.02.10,09:31
Halóo M a J. H , kde si ? Tu máš množstvo dobrých rád, čo treba robiť a teba nikde ! Nepobral si ty náhodou do zahraničia? Alebo zariaďuješ , aby tvoje dlhy zostali nevymožiteľné?! Veď sa vráť do témy, budeme radiť aj ďalej. Bez teba to nie je ono.
LubosBo
17.02.10,09:37
Povodne som chcel zalozit novu temu, ale je to trochu podobna situacia. Bratranec ma na krku exekuciu a navyse narocnu liecbu, ktora vyzaduje urcite financie. Je invalidny dochodca a popri tom pracuje. Exekutorka ma siahla ako na prijem z prace, tak aj na invalidny dochodok a nenechava mu ani zivotne minimum, proste mu vsetko berie. Ak by sa s nim exekutorka mala ochotu dohodnut, nemal by problem, aby mu strhavala komplet prijem z prace, ale bez invalidneho dochodku nema zo coho zit. Teda si chce dat posielat invalidny dochodok na moj ucet. Mam niekolko uctov v niekolko bankach a na niektorych mam aj slusne uspori. Exekutorka pokial my je zname nema ziadnu zakonnu moznost siahnut na moj ucet a zablokovat ho, pripadne z neho strhavat financie. Ale nemozem mat potom problem v tom zmysle, ze exekutorka ked zisti, ze jeho invalidny dochodok ide na moj ucet, ze na mna moze podat trestne oznamenie za marenie sudneho rozhodnutia, alebo nieco podobne?
Flinstone
17.02.10,09:43
Povodne som chcel zalozit novu temu, ale je to trochu podobna situacia. Bratranec ma na krku exekuciu a navyse narocnu liecbu, ktora vyzaduje urcite financie. Je invalidny dochodca a popri tom pracuje. Exekutorka ma siahla ako na prijem z prace, tak aj na invalidny dochodok a nenechava mu ani zivotne minimum, proste mu vsetko berie. Ak by sa s nim exekutorka mala ochotu dohodnut, nemal by problem, aby mu strhavala komplet prijem z prace, ale bez invalidneho dochodku nema zo coho zit. Teda si chce dat posielat invalidny dochodok na moj ucet. Mam niekolko uctov v niekolko bankach a na niektorych mam aj slusne uspori. Exekutorka pokial my je zname nema ziadnu zakonnu moznost siahnut na moj ucet a zablokovat ho, pripadne z neho strhavat financie. Ale nemozem mat potom problem v tom zmysle, ze exekutorka ked zisti, ze jeho invalidny dochodok ide na moj ucet, ze na mna moze podat trestne oznamenie za marenie sudneho rozhodnutia, alebo nieco podobne?
moze podať oznámenie, ale na bratranca, lebo voči nemu smeruje exekúcia... ale mám pocit, že by to ani nebolo tak jednoduché. Tuším sa vyžaduje, aby osoba poberajúca dôchodok bola majiteľom účtu.
Petra Nová
17.02.10,09:54
Povodne som chcel zalozit novu temu, ale je to trochu podobna situacia. Bratranec ma na krku exekuciu a navyse narocnu liecbu, ktora vyzaduje urcite financie. Je invalidny dochodca a popri tom pracuje. Exekutorka ma siahla ako na prijem z prace, tak aj na invalidny dochodok a nenechava mu ani zivotne minimum, proste mu vsetko berie. Ak by sa s nim exekutorka mala ochotu dohodnut, nemal by problem, aby mu strhavala komplet prijem z prace, ale bez invalidneho dochodku nema zo coho zit. Teda si chce dat posielat invalidny dochodok na moj ucet. Mam niekolko uctov v niekolko bankach a na niektorych mam aj slusne uspori. Exekutorka pokial my je zname nema ziadnu zakonnu moznost siahnut na moj ucet a zablokovat ho, pripadne z neho strhavat financie. Ale nemozem mat potom problem v tom zmysle, ze exekutorka ked zisti, ze jeho invalidny dochodok ide na moj ucet, ze na mna moze podat trestne oznamenie za marenie sudneho rozhodnutia, alebo nieco podobne?
Len sa zapletaj!:eek: Ešte aj so sociálnou poisťovňou!:eek: A prečo sa nepýta tvoj bratranec? Hmmmmm ......;)
astensova
17.02.10,10:06
Asi by som to nerobila lebo sa hovorí za dobrotu na žebrotu. Nedá sa to spraviť tak, že mu budú dávky chodiť poštou? Myslím, že by sa dalo ešte dohodnúť s exekútorom.
danushka
17.02.10,10:40
Snáď si ľudkovia nemyslíte, že exekútor by v takom prípade neoslovil priamo SP:eek:...
Presne ako môže dať exekútor príkaz zrážiek zo mzdy zamestnancovi, tak môže aj žiadať Socilánu poisťovňu.
Toto by bolo veľmi jednoduché, ako vypáliť rybník exekútorovi, ale nefunguje to tak.
iriska
17.02.10,10:58
Snáď si ľudkovia nemyslíte, že exekútor by v takom prípade neoslovil priamo SP:eek:...
Presne ako môže dať exekútor príkaz zrážiek zo mzdy zamestnancovi, tak môže aj žiadať Socilánu poisťovňu.
Toto by bolo veľmi jednoduché, ako vypáliť rybník exekútorovi, ale nefunguje to tak.


Ale tu je rozdiel - 1. zrážky z dôchodku vykoná SP, zvyšok sa pošle na poštu a 2. zrážky z dôchodku vykoná a zvyšok sa pošle na ex. zablokovaný účet, z ktorého všetko banka zase pošle exekútorovi

Myslím, že je reálne dať si posielať výplatu alebo dôchodok na nejaký neblokovaný účet alebo aspoň výplatu ak by bol zamestnávateľ ochotný vyplácať v hotovosti na ruku (už bez zrážky samozrejme)
astensova
17.02.10,11:00
Snáď si ľudkovia nemyslíte, že exekútor by v takom prípade neoslovil priamo SP:eek:...
Presne ako môže dať exekútor príkaz zrážiek zo mzdy zamestnancovi, tak môže aj žiadať Socilánu poisťovňu.
Toto by bolo veľmi jednoduché, ako vypáliť rybník exekútorovi, ale nefunguje to tak.
Danushka nerozčuľuj sa asi si ma nepochopila ale myslela som to tak, že dohodnúť sa s exekútorom o zrážkach s platu a samozrejme, že bude mať zadržanú čiastku na účte ale aby mu nechal invalidku. Ak je solídny exekútor tak sa dá dohodnúť.
danushka
17.02.10,11:58
Danushka nerozčuľuj sa asi si ma nepochopila ale myslela som to tak, že dohodnúť sa s exekútorom o zrážkach s platu a samozrejme, že bude mať zadržanú čiastku na účte ale aby mu nechal invalidku. Ak je solídny exekútor tak sa dá dohodnúť.
Absolútne sa dievčence nerozčuľujem, len upozorňujem na to, že exekučná vynaliezavosť je nekonečná. Naopak, súcitím so všetkými nad ktorými visí takýto čierny mrak.

Poznám však aj takých, čo si pobrali od nebankoviek pôžičky s úžerníckym úrokom na dovolenku pri mori...
...viem som mimotemy, ale dúfam, že široká verejnosť v týchto časoch pochopí, že nie nekonečné zadlžovanie sa, ale poriadne utiahnutie opaska pomôže oddlžiť sa, prestať riešiť dookola krízu ako takú, ale zžiť sa s reálom...
reno38
17.02.10,14:16
Myslíš,že by bolo východisko sa ROZVIESŤ?
Veď dlhy počas manželstva sú spoločné,nie?
Moc sa v týchto veciach nevyznám,no toto som len počula od známeho.
A nemal si aj pri pôžičkách ručitelov?
buchač
17.02.10,14:26
Myslíš,že by bolo východisko sa ROZVIESŤ?
Veď dlhy počas manželstva sú spoločné,nie?
Moc sa v týchto veciach nevyznám,no toto som len počula od známeho.
A nemal si aj pri pôžičkách ručitelov?

Len pevne dúfam , že tým nechceš povedať , že by si do problémov aj ručiteľov zatiahol ....či ...?
ludex
17.02.10,14:41
Len pevne dúfam , že tým nechceš povedať , že by si do problémov aj ručiteľov zatiahol ....či ...?

Reno,kašle na nás,rovno si otvoril svoju tému! Asi ich tu ju málo rovnakých! :)
drajver
17.02.10,14:44
To je jedna stranka veci, osobná zodpovednosť . Dobre v poriadku O.K. suhlasim .:o
Ďalej je tu ešte také,že osobná vyspelosť jednotlivca,jeho rozhĺad vo veci,
intuicia, schopnosť predvídať. To sú faktory,ktoré ovplyvňujú do značnej miery,či sa človek dostane do dlhov alebo nie.
Väčšinou je to tak,že človek trochu naivne KONÁ V DOBREJ VIERE,že všetko dobre dopadne.;)
Leenže nemusí dopadnuť dobre,hlavne nie v dnešnej dobe,keď ľudia prichádzajú o prácu a poniektorí majú na krku splátky,leasingy,či dokonca hypotéky.Može sa stať každému,že mu zajtra,alebo o týždeň povedia ,ste nadbytočný,nepotrebujeme Vás tu viacej. A čo potom?:(
Situacia sa stane vypuklou na jeseň 2010,vtedy kríza vyvrcholí.

Teda to je varovanie pre nás ostatných: žime v rámci svojich možností.:)

A keď sa niekto už dostane do týchto dlhov tak to može poriešiť dvoma sposobmi,že ich začne splácať, alebo to zariadi tak aby zostali nevymožiteľné.:rolleyes:

Ako si na to prišiel, že na jeseň? To sa skôr menšieakcie rozbiehajú - vianočné.
Laco-monter
17.02.10,17:12
Ako si na to prišiel, že na jeseň? To sa skôr menšieakcie rozbiehajú - vianočné.
Myslel som na množstvo ľudí,ktorí prišli o prácu ku koncu roka 2009.

1/2 roka budú poberať podporu a potom ...?:mee:

Už teraz majú leasingovky spustu zabavených aut, z dovodu neplatenia splátok.

A keď hovoríš o Vianociach 2010,tak tieto budú pre niektorých veĺmi chudobné. :(
LubosBo
17.02.10,20:22
Asi by som to nerobila lebo sa hovorí za dobrotu na žebrotu. Nedá sa to spraviť tak, že mu budú dávky chodiť poštou? Myslím, že by sa dalo ešte dohodnúť s exekútorom.


Prve co urobil, ze sa chcel dohodnut a reakcia exekutorky bola z prepacenim taka, ze ho rovno poslala dobreze nie do p....... a odmietla sa s nim bavit.

Staci si do googla dat meno Angelika Slopovska a kliknut na clanok Súdna exekútorka v sprievode policajtov navštívila Štúdio Koliba a potom clanok Účty SPP boli minulý týždeň zablokované a pochopite co je to zac..... Ta uzernicka prakticky protipravne nemala problem na tyzden zablokovat ucty Slovenskeho plynarenskeho priemyslu...... Z takymto clovekom je dohoda absoultne nemozna.
karolzdo
17.02.10,20:44
Prve co urobil, ze sa chcel dohodnut a reakcia exekutorky bola z prepacenim taka, ze ho rovno poslala dobreze nie do p....... a odmietla sa s nim bavit.

Staci si do googla dat meno Angelika Slopovska a kliknut na clanok Súdna exekútorka v sprievode policajtov navštívila Štúdio Koliba a potom clanok Účty SPP boli minulý týždeň zablokované a pochopite co je to zac..... Ta uzernicka prakticky protipravne nemala problem na tyzden zablokovat ucty Slovenskeho plynarenskeho priemyslu...... Z takymto clovekom je dohoda absoultne nemozna.

Pochybujem,že až protiprávne to bolo - to asik SPP má na právnika.
Ale exekútor (každý) by mal byť dôsledný podľa zákona.
Lebo ono to pri tých lákajúcich rečičkách vyzerá pohoda.Len ako všetky financie má to dve strany : DOSTAL a MUSÍ VRÁTIŤ.
emggroup
12.08.10,07:00
Register nieje podstatný pri konsolidácii. Register nemá nič spoločné so zadlženostou , konsolidácia praveže znamená odlženie.
mia2655
22.02.11,21:33
presne rozumiem v akej situacii sa nachadzas.pred 4 rokmi som mala pozicky ktore sa zacali navysovat a mala som toho 40 tisic euro.moja vyhoda bola nemam deti som slobodna.poradim ti ak mas niekoho v anglicku alebo v inej krajine odid okamzite.ked budes len zachody umyvat za minimalnu mzdu a uskromnis sa mesacne splatis 900 euro.ver mi to som spravila ja vsetko co som doma mala som predala prisla som von s 1200 eurami slovnikom v ruke a vyslo to.ak nikoho nemas vonku skus sa popytat len nenalet agenturam.do irska nechod tu sa teraz nedava povolenie na pracu musel by si tu dva roky zit.letenku si kupis za 100 euro.izba na mesiac stoji asi 250 euro.zober si prachy na 3 mesiace ak nic nenajdes mas kde byvat.na jedlo sa uskromnis to je za facku kym sa nezamestnas.ked najdes pracu a pozbieras sa rodina mize prist za tebou.drzim palce a uc sa aspon par slov anglicky.znie to neuveritelne ale ak najdes robotu si za vodou uvidis mne samej sa tiez verit nechce ja mam este dva roky splatok ale aspon rodicov nevyhnali z domu a babkin dom tiez.viem ze su ludia ktory nechapu ako sa zadlzis ale v zivote su situacie ktore nevieme vratit netreba si ich vyhadzovat na oci ale riesit ich a pomahat si.draz sa pa
M a J. H
20.03.12,19:14
Tak že som tu ešte nikde som nešiel any som sa o to nepokúšal ísť do zahraničia ešte ako tak fungujem len mám teraz problémy s exekúciami niektoré som už stihol aj splatit ale tie vedšie na tých asi pohorím neviete my poradiť či má exekútor právo siahnuť na životné minimum na materskú manželke a výživné na deti?Za radu vopred dakujem.
starl
21.03.12,19:31
bohužiaľ poradiť neviem, chcem len tých otázok pridať a už je tu priveľa takýchto tém... moja mamka poslúchla takúto radu a je v zahraničí, žiaľ exekútori si brúsia zuby ďalej... náš dom vlastní brat a mamka... čo môžeme so súrodencami robiť aby sme neprišli o náš majetok, ktorý sme nadobudli bez pomoci rodičov?? žiaľ na odkúpenie zvyšnej časti domu nemáme, a mamka by ani nesúhlasila... dá sa nejako pri exekúcii vylúčiť náš osobný majetok alebo aj ten nám môžu zobrať, keďže je v nehnuteľnosti ktorej vlastníkom je aj mamka?
myara
21.03.12,19:40
bohužiaľ poradiť neviem, chcem len tých otázok pridať a už je tu priveľa takýchto tém... moja mamka poslúchla takúto radu a je v zahraničí, žiaľ exekútori si brúsia zuby ďalej... náš dom vlastní brat a mamka... čo môžeme so súrodencami robiť aby sme neprišli o náš majetok, ktorý sme nadobudli bez pomoci rodičov?? žiaľ na odkúpenie zvyšnej časti domu nemáme, a mamka by ani nesúhlasila... dá sa nejako pri exekúcii vylúčiť náš osobný majetok alebo aj ten nám môžu zobrať, keďže je v nehnuteľnosti ktorej vlastníkom je aj mamka?

a preco neplati dlhy, ked pracuje v zahranici?
a majetok, ktory je len tvoj a ostatnych surodencov (teda nie matky) je z exekucie vyluceny, takze o neho nepridete
mattto
21.03.12,19:40
bohužiaľ poradiť neviem, chcem len tých otázok pridať a už je tu priveľa takýchto tém... moja mamka poslúchla takúto radu a je v zahraničí, žiaľ exekútori si brúsia zuby ďalej... náš dom vlastní brat a mamka... čo môžeme so súrodencami robiť aby sme neprišli o náš majetok, ktorý sme nadobudli bez pomoci rodičov?? žiaľ na odkúpenie zvyšnej časti domu nemáme, a mamka by ani nesúhlasila... dá sa nejako pri exekúcii vylúčiť náš osobný majetok alebo aj ten nám môžu zobrať, keďže je v nehnuteľnosti ktorej vlastníkom je aj mamka?

vy nie ste povinní, preto Váš majetok nemôže byť postihnutý výkonom exekúcie aj keď sa nachádza v nehnuteľnosti, ktorej je podielovou spoluvlastníčkou povinná. Exekútori nepostihujú hnuteľný majetok, je to náročné a neefektívne, hlavne ak povinná je spoluvlastníčkou nehnuteľnosti.
mattto
21.03.12,19:41
a preco neplati dlhy, ked pracuje v zahranici?
a majetok, ktory je len tvoj a ostatnych surodencov (teda nie matky) je z exekucie vyluceny, takze o neho nepridete

asi išla do zahraničia, aby mohla platiť dlhy, len z jednej výplaty to asi chvíľku trvá
starl
21.03.12,20:00
no pôvodne odišla asi za tou prácou, aby sa oddĺžila... ale v poslednom čase nadobúdam pocit že len utiekla pred dlhmi, nakoľko už nedvíha telefón nielen fin. inštitúciám ale ani mne... len občas napíše na fb že ako sa má, tému dlhov vyrtvalo ignoruje, takže sme zostali na to sami, aspoň že ten náš majetok nám nezoberú :)
starl
21.03.12,20:03
ďakujem, konečne niekto fakt poradil, lebo zákony ma len domotali...
Mária27
21.03.12,21:29
Keby ste sa predsa rozhodli, pri exekúcii máte ako spoluvlastníci prednostné právo jej podiel kúpiť. Ono nie je príjemné byť spoluvlastníkom s nejakým neprispôsobivým občanom ... Sú tie dlhy vyššie ako cena nehnuteľnosti?
Ešte je aj šanca, že sa nehnuteľnosť nevydraží na prvýkrát a pri opakovanej dražbe sa potom cena znižuje. Snáď vám to vyjde.
M a J. H
24.03.12,19:34
Tak prosím poradí my niekto? ešte ako tak fungujem len mám teraz problémy s exekúciami niektoré som už stihol aj splatit ale tie vedšie na tých asi pohorím neviete my poradiť či má exekútor právo siahnuť na životné minimum a na materskú manželke a výživné na deti?Za radu vopred dakujem.
mattto
24.03.12,20:44
Tak prosím poradí my niekto? ešte ako tak fungujem len mám teraz problémy s exekúciami niektoré som už stihol aj splatit ale tie vedšie na tých asi pohorím neviete my poradiť či má exekútor právo siahnuť na životné minimum a na materskú manželke a výživné na deti?Za radu vopred dakujem.

pletieš tu dve na tri, ťažko sa potom radí. Životné minimum stanovuje opatrením ministerstvo práce. Podľa nariadenia vlády o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia povinnému musí ostať základná suma, ktorá sa mu nesmie zraziť. Táto základná suma je 60% životného minima + 25% za každú osobu, ktorej povinný poskytuje výživné. Teda ak by si žil sám, tebe by muselo zostať minimálne 60% životného minima, keďže máš deti, ženu na materskej, suma, ktorú ti nemožno zraziť, sa zvyšuje o X krát 25%. Materskú dostáva tvoja manželka, nie ty. Aké výživné na deti? nerozumiem, tebe niekto platí výživné na deti?
fbejka
01.05.12,05:39
Dobry den, aj ja mam podobny problem. Neviem co s nami bude. Otvorila som si na svoje meno zivnost, ale viac menej podnikal manzel. Stale hovoril, ze to bude dobre a ze sa to musi rozbehnut a bral pozicku na pozicku, atd. Neplatili sme uradom, ani mzdy. Teraz sme v neskutocnych dlhoch a z kazdej strany nas "otravuju". Uz som z toho psychycky na dne a este hlbsie. Ja som na materskej dovolenke. Mame hypoteku na byt a uver na auto. To sme zobrali este pred podnikanim. Ale ked splatime tieto dve polozky, tak nam zostane z manzelovej vyplaty 120,- EUR a to este nie je zaplateny najom, elektrika, telefony, skolka, internet,. . . My by sme chceli vsetko zaplatit, vratit a zabudnut, a zit ako pred tym !!! Ale neda sa ani dohodnut, oni chcu od nas mesacne take sumy, ktore pre nas nie su realne ! Nemam chut ani zit !!!
hubatá
01.05.12,06:10
Jediná možnosť vrátiť sa pred rok 1989 - nepoznali sme čo je to 30 ročná hypotéka, exekútor, nezamestnanosť, sociálna dávka, podnikateľ, živnostník, menežment, konateľ, životné minimum, nebankovka, cigánska osada, neprispôsobiví, vysťahovalectvo za prácou...........

Dúfam že mi teraz niekto bude oponovať, že sme stáli rady na banány a mandarínky, raz za 5 rokov sme dostali devizák do Juhoslávie. Stáli sme na ne preto, že každý si ich mohol dovoliť kúpiť, pri mne stála na ne v rade aj rómska matka, pretože tak ako ja aj ona chodila do roboty, tak ako ja aj ona mala možnosť ísť do Juhoslávie.

Máte mandarínky, máte možnosť cestovať....... ale nemôžte lebo aby ste mohli bývať museli ste si vziať 30 ročný úver, ktorý nevládzete splácať, nemáte robotu, máte len ponižujúcu sociálnu podporu, ide po vás exekútor, vymáhač dlhov, ste na pokraji zúfalstva, ste nešťastní mladí ľudia, bez budúcnosti. Je mi vás naozaj úprimne ľúto že ste nezažili socializmus: bezstarostnosť, krásne medziľudské vzťahy, dostatok vlastných zdravých potravín, zadarmo zdravotníctvo, školstvo, rekreácie, dovolenky, kúpele, právny štát.

Ani v dejinách ľudstva som nenašla spoločenské zriadenie ktoré by si tak vážilo pracujúceho človeka - ako to bolo v Československu za socializmu. Zle sa tu vodilo len špekulantom, zlodejom a tým ktorí túžili byť bohatí na úkor malých detí, chorých, starých, slabých - tých ktorí sa nedokázali sami ubrániť. Tých však chránil perfektne prepracovaný sociálny systém zákonmi ktoré sa museli rešpektovať a dodržiavať.
Indeed
01.05.12,06:16
???????????? naozaj ,spominať na socializmus , dotyčným veľmi pomože.
Dáša_
01.05.12,06:32
Jediná možnosť vrátiť sa pred rok 1989 - nepoznali sme čo je to 30 ročná hypotéka, exekútor, nezamestnanosť, sociálna dávka, podnikateľ, živnostník, menežment, konateľ, životné minimum, nebankovka, cigánska osada, neprispôsobiví, vysťahovalectvo za prácou...........


toto je mimotemy trochu, nechem, aby si to autorka poslednej otázky vzťahovala na seba, toto je všeobecná úvaha.



no dobre, ale prečo nenapíšeš, že vtedy sme nepotrebovali auto - teda nemali sme auto. V dedine bolo asi 10 aut a 5 pevných telefónnych liniek.
Ani televízor nebol v každej rodine.

Prečo sme sa teda tak zmenili, že dnes máme v rodinách nie jedno, ale dve autá, každý, aj malé dieťa má telefón. Nie jeden televízor, ale v každej izbe jeden televízor. A ťažko preťažko hľadám na dedine dom, kde nemajú aspoň jedno auto.

Čo nás núti k takému životu?
To nie je iba záležitosť roku 1989. To my sami sa ženieme a nevieme sa uskromniť. Čo nás núti brať si pôžičky na také veci ako sú vianočné darčeky, dovolenky? Nie je to naša blbosť, keď sa potrebujeme ukazovať aj pred sebou samými?

To sme fakt tak blbí, že nás dokažu ovplyvniť blbé televízne reklamy? Nemáme ani štipku rozume, aby sme videli, že toto nie, toto nechceme?

Sťažujeme sa napríklad na blivajzy v obchodoch. Ale čo nás núti kupovať tie hnusné veci? Naša pohodlnosť, snaha ušetriť čas? Ktorý potom trávime pred televízorom, kde nám zase niečo tlčú do hlavy?

Snažíme sa všetko uľahčiť, všade chodíme autami. A ušetrený čas potom trávime vo fitku, kde beháme na bežiacom páse, chodíme výťahmi, aby sme potom mali čas na steper v upotenej miestnosti.

Zarábame peniaze, aby sme mali potom dosť financi na investovanie do zdravia.


Si spomínam na jeden príbeh - mmch. počula som ho na kázni v kostole.

Bohatý človek na dovolenke pozoroval rybára, ktorý na svojej malej ľoďke každý deň ulovil len toľko rýb, aby mali na jedenie. Tento bohatý človek sa tomu divil a pýtal sa rybára, prečo neuloví viac rýb a nepredá ich. Rybár sa spýtal " A načo?" - No aby si mohol ryby predať a zarobiť si na väčší čln. "A načo" - no keby si mal väčší čln, tak by si mohol vyloviť ešte viac rýb. A potom by si si mohol postaviť fabriku na ryby. A zarábal by si veľmi veľa peňazí. "A načo?" - No až by si bol na dôchodku, tak by si si mohol kúpiť malú rybársku chalúpku a celé dni by si mohol chytať ryby.


Ešte raz upozorňujem, toto nie je odpoveď na otázku, toto je reakcia na hubatú.
Stanislav 1975
01.05.12,06:33
Jediná možnosť vrátiť sa pred rok 1989 - nepoznali sme čo je to 30 ročná hypotéka, exekútor, nezamestnanosť, sociálna dávka, podnikateľ, živnostník, menežment, konateľ, životné minimum, nebankovka, cigánska osada, neprispôsobiví, vysťahovalectvo za prácou...........

Dúfam že mi teraz niekto bude oponovať, že sme stáli rady na banány a mandarínky, raz za 5 rokov sme dostali devizák do Juhoslávie. Stáli sme na ne preto, že každý si ich mohol dovoliť kúpiť, pri mne stála na ne v rade aj rómska matka, pretože tak ako ja aj ona chodila do roboty, tak ako ja aj ona mala možnosť ísť do Juhoslávie.

Máte mandarínky, máte možnosť cestovať....... ale nemôžte lebo aby ste mohli bývať museli ste si vziať 30 ročný úver, ktorý nevládzete splácať, nemáte robotu, máte len ponižujúcu sociálnu podporu, ide po vás exekútor, vymáhač dlhov, ste na pokraji zúfalstva, ste nešťastní mladí ľudia, bez budúcnosti. Je mi vás naozaj úprimne ľúto že ste nezažili socializmus: bezstarostnosť, krásne medziľudské vzťahy, dostatok vlastných zdravých potravín, zadarmo zdravotníctvo, školstvo, rekreácie, dovolenky, kúpele, právny štát.

Ani v dejinách ľudstva som nenašla spoločenské zriadenie ktoré by si tak vážilo pracujúceho človeka - ako to bolo v Československu za socializmu. Zle sa tu vodilo len špekulantom, zlodejom a tým ktorí túžili byť bohatí na úkor malých detí, chorých, starých, slabých - tých ktorí sa nedokázali sami ubrániť. Tých však chránil perfektne prepracovaný sociálny systém zákonmi ktoré sa museli rešpektovať a dodržiavať.
akože klobúk dolu pred týmto príspevkom- excelentne napísané- hubatá je veľká pani...
má vo všetkom pravdu- toto je všetko tá sloboda naša a ten kapitalizmus- štát sa o nikoho už nestará a ten kto nevie v tomto kapitalizme prežiť,tak padne na hubu...
a najhoršie je že vlastne základ je v tých hypotékach, ako dneska si mladá rodina kúpi byt bez hypo?ak nemá bohatých rodičov,tak nijak-ja každý deň dakujem bohu, že sa mi to podarilo vyriešiť ako politikovi Kanisovi, a vyhral som na byt v Niké-nie každý má to šťastie...
Dáša_
01.05.12,06:45
Dobry den, aj ja mam podobny problem. Neviem co s nami bude. Otvorila som si na svoje meno zivnost, ale viac menej podnikal manzel. Stale hovoril, ze to bude dobre a ze sa to musi rozbehnut a bral pozicku na pozicku, atd. Neplatili sme uradom, ani mzdy. Teraz sme v neskutocnych dlhoch a z kazdej strany nas "otravuju". Uz som z toho psychycky na dne a este hlbsie. Ja som na materskej dovolenke. Mame hypoteku na byt a uver na auto. To sme zobrali este pred podnikanim. Ale ked splatime tieto dve polozky, tak nam zostane z manzelovej vyplaty 120,- EUR a to este nie je zaplateny najom, elektrika, telefony, skolka, internet,. . . My by sme chceli vsetko zaplatit, vratit a zabudnut, a zit ako pred tym !!! Ale neda sa ani dohodnut, oni chcu od nas mesacne take sumy, ktore pre nas nie su realne ! Nemam chut ani zit !!!

Ja by som asi v prvom rade začala riešiť hypotéku. Mali by ste v prípade maximálnych problémov kam ísť? Aj keď len provizórne?
Proste nejaký záložný plán? Lebo keď by prišlo k exekúciam, je pravdepodobné, že aj tak budete musieť rozmýšľať týmto smerom.
myara
01.05.12,06:48
Ja by som asi v prvom rade začala riešiť hypotéku. Mali by ste v prípade maximálnych problémov kam ísť? Aj keď len provizórne?
Proste nejaký záložný plán? Lebo keď by prišlo k exekúciam, je pravdepodobné, že aj tak budete musieť rozmýšľať týmto smerom.

ale ved pise, ze HU a uver na auto splacaju, akurat im potom neostavaju peniaze na dalsie vydaje
myslim, ze pisatelka by si mala najst co najrychlejsie pracu, aby mali dva prijmy
hubatá
01.05.12,06:52
Myslím že tí ktorí vyššie tie riadky písali nemajú dve autá, nemajú ani na zaplatenie telefónu. Akurát musia chodiť kupovať tie blivajzi do hyperbordelov, hoci vedia že dávajú svojim deťom jesť od hladu - odpad.
hubatá
01.05.12,06:54
Ako radi by im dali piť mlieko denne dovezené z najbližšieho JRD, miláčika bez éčiek, nenapichané mäso, chlieb čo nesplesnivie. Nemajú však inej možnosti ako dať svojim deťom jesť tento odpad čo by ani v potravinách nemali predávať keď ich ani pes nechce
arizona
01.05.12,06:54
Dobry den, aj ja mam podobny problem. Neviem co s nami bude. Otvorila som si na svoje meno zivnost, ale viac menej podnikal manzel. Stale hovoril, ze to bude dobre a ze sa to musi rozbehnut a bral pozicku na pozicku, atd. Neplatili sme uradom, ani mzdy. Teraz sme v neskutocnych dlhoch a z kazdej strany nas "otravuju". Uz som z toho psychycky na dne a este hlbsie. Ja som na materskej dovolenke. Mame hypoteku na byt a uver na auto. To sme zobrali este pred podnikanim. Ale ked splatime tieto dve polozky, tak nam zostane z manzelovej vyplaty 120,- EUR a to este nie je zaplateny najom, elektrika, telefony, skolka, internet,. . . My by sme chceli vsetko zaplatit, vratit a zabudnut, a zit ako pred tym !!! Ale neda sa ani dohodnut, oni chcu od nas mesacne take sumy, ktore pre nas nie su realne ! Nemam chut ani zit !!!
Dnes mnohe banky ponukaju moznost spojit svoje pozicky a zobrat si jeden uver na splacanie.Nepoznam podrobnosti,ale mozno to stoji za opytanie v bankach.
Nepises,ake velke mas dieta. Ale asi by pomohlo sa co najskor zamestnat,alebo si najst aspon nejaku brigadu,ci pracu na doma.
Stanislav 1975
01.05.12,06:56
Ja by som asi v prvom rade začala riešiť hypotéku. Mali by ste v prípade maximálnych problémov kam ísť? Aj keď len provizórne?
Proste nejaký záložný plán? Lebo keď by prišlo k exekúciam, je pravdepodobné, že aj tak budete musieť rozmýšľať týmto smerom.
však hypo im nikto nedá, keď sú v registroch medzi neplatičmi vedení...
myara
01.05.12,07:00
však hypo im nikto nedá, keď sú v registroch medzi neplatičmi vedení...

oni uz HU maju...
Dáša_
01.05.12,07:04
Možno by bolo dobré napísať niečo o štruktúre dlhov - komu sa dlží, či sú to iné banky, či sú to zamestnanci, dodávatelia, rodina.

Podľa toho sa dá ísť ďalej v rozoberaní situácie. Krajné riešenie je aj konkurz - ale oboch manželov súčasne. Ale to je krajné riešenie.

No a samozrejme, zváženie iného zamestnania, prípadne aj dočasný odchod do zahraničia. Ale to naozaj iba ako krajné riešenie a krátkodobo.

Priznám sa, prešli sme minulý rok veľmi kritickou situáciou a prvé, čo sme riešili - mali by sme kam aspoň dočasne ísť bývať? Aj keď za naozaj stiesnených podmienok. Zistenie, že by sa dalo aj v jednej izbe u rodičov bolo istým spôsobom oslobodzujúce. Situácia sa postupne zlepšovala. Akoby tým, že sme vyriešili to najhoršie, opadol strach a začalo sa to lámať.
Dáša_
01.05.12,07:06
však hypo im nikto nedá, keď sú v registroch medzi neplatičmi vedení...

pod riešením hypotéky som nemyslela, že si zoberú ďalší úver, ale že buď si zabezpečia splácanie hypotéky napríklad tým, že sa odsťahujú a byt prenajmu, alebo to, že ho sami predajú a zoženú si niečo menšie.

Proste to, že si prípadný predaj riadia sami a nie, že nechajú nehnuteľnosť, aby predávala banka
hubatá
01.05.12,07:14
Vo väčšine prípadov dlžoba vznikla vzatím úveru v banke a banka nedovolí byt vymeniť, predať. To je nereálna rada.
buchač
01.05.12,07:27
Jediná možnosť vrátiť sa pred rok 1989 - nepoznali sme čo je to 30 ročná hypotéka
...váááážne ?????
, exekútor,
...naozaj ????
nezamestnanosť,
...šak bola prezamestnanosť...
sociálna dávka,
...pche....
podnikateľ, živnostník,
...Ty nie ....ja áno ......
menežment, konateľ,
...vedenie , riaditeˇ....
životné minimum, nebankovka, cigánska osada, neprispôsobiví,
....ma srdíš normááálne s tými cigánmi a inými ........
vysťahovalectvo za prácou...........
...ajajááááááj a koľkí .....a že sa o tom verejne nepísalo ,ešte neznamená , že to tak nebolo ....

Dúfam že mi teraz niekto bude oponovať, že sme stáli rady na banány a mandarínky, raz za 5 rokov sme dostali devizák do Juhoslávie.
...moja svokra každý rok chodila ....pracujúca trieda mohla , THP nie ....
Stáli sme na ne preto, že každý si ich mohol dovoliť kúpiť, pri mne stála na ne v rade aj rómska matka, pretože tak ako ja aj ona chodila do roboty
...ak by nechodila , bezdôvodne ....tak pá do ťurmy ....
, tak ako ja aj ona mala možnosť ísť do Juhoslávie.

Máte mandarínky, máte možnosť cestovať....... ale nemôžte lebo aby ste mohli bývať museli ste si vziať 30 ročný úver, ktorý nevládzete splácať, nemáte robotu, máte len ponižujúcu sociálnu podporu, ide po vás exekútor, vymáhač dlhov, ste na pokraji zúfalstva, ste nešťastní mladí ľudia, bez budúcnosti. Je mi vás naozaj úprimne ľúto že ste nezažili socializmus: bezstarostnosť, krásne medziľudské vzťahy, dostatok vlastných zdravých potravín, zadarmo zdravotníctvo, školstvo, rekreácie, dovolenky, kúpele, právny štát.

Ani v dejinách ľudstva som nenašla spoločenské zriadenie ktoré by si tak vážilo pracujúceho človeka - ako to bolo v Československu za socializmu. Zle sa tu vodilo len špekulantom, zlodejom a tým ktorí túžili byť bohatí na úkor malých detí, chorých, starých, slabých - tých ktorí sa nedokázali sami ubrániť. Tých však chránil perfektne prepracovaný sociálny systém zákonmi ktoré sa museli rešpektovať a dodržiavať.


toto je mimotemy trochu, nechem, aby si to autorka poslednej otázky vzťahovala na seba, toto je všeobecná úvaha.
...
...
Ešte raz upozorňujem, toto nie je odpoveď na otázku, toto je reakcia na hubatú.


akože klobúk dolu pred týmto príspevkom- excelentne napísané- hubatá je veľká pani...
má vo všetkom pravdu- toto je všetko tá sloboda naša a ten kapitalizmus- štát sa o nikoho už nestará a ten kto nevie v tomto kapitalizme prežiť,tak padne na hubu...
a najhoršie je že vlastne základ je v tých hypotékach, ako dneska si mladá rodina kúpi byt bez hypo?ak nemá bohatých rodičov,tak nijak-ja každý deň dakujem bohu, že sa mi to podarilo vyriešiť ako politikovi Kanisovi, a vyhral som na byt v Niké-nie každý má to šťastie...
....netvrdím opak ........

LEN tie ružové okuliare a objektivita by sa zišli ......keď poviem " A " ,dokončím až po " Z "...
Možno hub má tie svoje skúsenosti , no bez urážky , nie sú to len nastalgické spomienky za tým minulým .....a že hub nevidela ,neskúsila to alebo onô , to ešte neznamená , že to tak nebolo ...
Normál mi prichodí na um teraz scéna z filmu " Kuahošigutentag " ...dialóg B.Polívku I.Chýlkovej ...
" pani dr. veříte v Boha " ...
"ne , protože ho nik nevidel "...
"no vidíte , pani dr. ja vaši eržiku též neviděl a věřím, že ji máte ".....

...a netvrdím , že teraz je lepšie - horšie ako bolo vtedy a netvrdím , že teraz je horšie - lepšie ako vtedy ....
hubatá
01.05.12,08:04
Ako by som to riešila ja: keď by som bola doma na materskej s deťmi asi by som v meste prenajala takmer celý byt a sama s deťmi sa odsťahovala do menšieho, lacnejšieho, neatraktívneho bytu niekde na dedinu. Manžel by samozrejme zostal v meste jednej izbe, lebo musí robiť, prípadne ak by sa mu pošťastilo tak by si našiel ešte jednu brigádu. Súčasne by dozeral na byt a zariadenie ktoré som tam musela nechať. Za nami by dochádzal ako by mal čas.

Maximálne by som sa snažila šetriť v tom dedinskom byte napr.
na elektrike: neprať v práčke 1-2 veci, čo môžem oprať v ruke, prášok nepredávkovať, namiesto tabletiek na kameň použiť lacnejší ocot, nesvietiť zbytočne, nenechať zapnutý televízor keď ho nikto nepozerá a mám zapnuté súbežne v kuchyni aj rádio, vypínať aj všetky kontrolky. Ak pečiem tak vypnem rúru v predstihu, to isté ak varím na elektrike, žehlím rýchle, rozmýšľať či to vôbec potrebujem ožehliť (napr. utierky, uteráky).

zmluvy: ak sa dajú vypovedať všetky zbytočné poistné zmluvy ktoré reklamujú životné, zdravotné pripoistenie (nechať poistenie len pre rodičov, lebo rodičia si v prípade nešťastia poradia, ale deti nie), zmluvné paušály na telefóny nahradiť kartami čo ma núti telefonovať len vtedy keď potrebujem. Neplatiť bankovou kartou v potravinách za maličkosti, na dedine sa dá zájsť všade pešo, ušetrím na benzíne a cestovnom.

potraviny: urobiť si taký hrubý jedálny lístok na týždeň, pozrieť pred nákupom čo mám doma, zapisovať si čo potrebujem v domácnosti a nekupovať zbytočnosti ako sladkosti, konzervy, polotovary. Vrátiť sa k zdravým jedlám mamy (omáčky, polievky, piecť ovocné koláče), nekupovať v zime hrozno, paradajky, papriku, mandarínky, ale v sezóne nadopovať celú rodinu domácim ovocím a zeleninou kúpenej na dedine, prípadne narobiť zásoby do pivnice. Dbať aby sme zbytočne nedávali peniaze za lekára, lieky, tabletky v zime. Chodiť s deťmi do lesa a nazbierať si ovocie na zdravé šťavy a čaje na pitie: baza, žihľava, šípky. Ak mi zvýši niečo, nevyhodím to ale zamrazím a použijem inokedy. Asi by som využila aj to, že sa nemusím trepať s deťmi na prechádzku, ale mi spia v kočíku na dvore a vrátila sa k opravovaniu odevov, štrikovaniu, háčkovaniu. Na dvor deťom netreba sa tak obliekať ako v meste: ale stačia napr. mnou prešité tepláky z tatinových, ak vyrástli tak ich nadstavím patentom z vlny, v lete je to oblečenie ešte úspornejšie.

Proste správať sa čo najekonomickejšie a vždy pred kúpou sa opýtať: nezaobídem sa bez toho, naozaj to potrebujeme? Odolať a v deň kedy dostávame výplatu, materské dávky - proste nejsť do obchodu. Treba šetriť peniaze vtedy keď ich mám a nie vtedy keď ich už nemám - veď vtedy už nič neušetrím.
Dáša_
01.05.12,08:27
možno by som ešte uvažovala aj o tom, že ke´d som na materskej, či naozaj treba platiť školku?

a prísne zapisovanie všetkýh výdajov. Ja napríklad presne viem už tri roky, koľko minieme napríklad na potraviny na deň. Mmch, minule som čítala článok o otvorenom oddelení väzenia a zistila som, že v letných mesiacoch varím oveľa lacnejšie, ako je stravná jednotka na väzňa:)
lubko6394
01.05.12,08:32
Lepšie či horšie ?
Chyba je totiž v nás. Btw. tá reklama Vzali sme si hypotéku, kúpili auto, išli na dovolenku a teraz čakáme dieťa je nedokončená a to dokončenie máme tu. Požičať si za každú cenu a kúpiť toho čo najviac na DLH. A potom príde to dieťa, strata zamestnania, maródka... a všetky plány sú v .... Naozaj to nejde inak ? V podstate sa tu máme ako prasce v žite, keď sa porovnáme s celým svetom, ale sme bedári, keď sa porovnáme s vyspelým západom. Iste je správne snažiť sa mať lepšie, lenže treba snívať trochu reálnejšie a kašlať na celebrity a Gaisenovcov. Ja som sa pripravil. Mám chalúpku na dedine, čosi sa aj dopestuje ( dalo by sa viac na tých 24 ároch, ale nechce sa), tento rok zas ušetrím kosačku a benzín - 4 barani to musia požrať, z neba mi príde elektrika, čo sa predá za neľudovú cenu, zbroják som si vybavil na nosenie zbrane, na strelnici už bola aj manželka a dcéry a devina teraz odpočíva ( a baby strieľajú presnejšie ako ja ), kotol nám aj na pevné palivo, v prípade núdze sú k dispozícii krbové kachle a klasické peterky. Kamerák sníma všetko naše, aj záznam robí. A z výplaty mi vždy zostane, do obchodov chodím nerád, kupuje sa len to, čo sa naozaj potrebuje a aj spotrebuje a predvádzať sa mi pred susedmi a mladými kočkami tiež nechce. Len to chcelo jedno - rozhodnúť sa čo vlastne chcem a čo sú moje priority. To som spravil pred 10 rokmi, keď som pomaly za nonstop prácu v Blave inkasoval 45.000 Sk, skoro všetky ostali na účte, lebo ani nebol čas míňať a ani chuť. Za dcérou som prišiel v sobotu riešiť jej problém z utorka - odpoveď bola že som tam nebol, keď bolo treba a už si to vyriešila sama. Tak som s tým práskol a išiel by som aj za strážnika, ale žiť s rodinou. A odvtedy sa mi darí. Vlastne nechcem nič, a ono toho príde oveľa viac.
buchač
01.05.12,08:37
.....kristepanenanebesiach........................ .......................šak ja sa vrátim nie do socíku , ale rovno do doby kamennej ....
hubatá
01.05.12,08:40
Máš pravdu ocitli sa v dobe kamennej a tak musia v nej prežiť nejako. Ako inak keď jesť musia, bývať s deťmi musia? A na dedine sa dá najlacnejšie vyžiť.
Dáša_
01.05.12,08:53
Ano presne tak. Ja som sa tento týždeň pohádala s pár ľuďmi - že vraj, ke´d je to v tej reklame, tak prečo by si nezobrali tú pôžičku. Veď je to také ľahké. A keď ukazujú v reklame, ako dá mama ku každému obedu colu, tak je to predsa tiež správne, ve´d mama vie...

Nerozumiem tomu. Ale po pravde, už viem, že nemusím rozumieť všetkému :) .
buchač
01.05.12,08:56
...ale v tej stravnej jednotke nie sú predsa len suroviny , ale aj iné - nutné náklady zahrnuté.....či ?
Kvaka
01.05.12,09:31
Dobry den, aj ja mam podobny problem. Neviem co s nami bude. Otvorila som si na svoje meno zivnost, ale viac menej podnikal manzel. Stale hovoril, ze to bude dobre a ze sa to musi rozbehnut a bral pozicku na pozicku, atd. Neplatili sme uradom, ani mzdy. Teraz sme v neskutocnych dlhoch a z kazdej strany nas "otravuju". Uz som z toho psychycky na dne a este hlbsie. Ja som na materskej dovolenke. Mame hypoteku na byt a uver na auto. To sme zobrali este pred podnikanim. Ale ked splatime tieto dve polozky, tak nam zostane z manzelovej vyplaty 120,- EUR a to este nie je zaplateny najom, elektrika, telefony, skolka, internet,. . . My by sme chceli vsetko zaplatit, vratit a zabudnut, a zit ako pred tym !!! Ale neda sa ani dohodnut, oni chcu od nas mesacne take sumy, ktore pre nas nie su realne ! Nemam chut ani zit !!!
Kto chce od vás nereálne mesačné sumy? Kde ste si požičali, na aký úrok? Potrebuješ právnu pomoc. Lebo hypotéku splácať treba, ak nechceš byť na ulici, banka si rýchlo uplatní záložné právo. Treba obmedziť výdavky, snažiť sa čo najviac robiť a zarobiť, ak sa dá. O osobnom bankrote si pozri tu http://ekonomika.sme.sk/c/5612648/osobny-bankrot-vas-zbavi-dlhov.html, ale tam by ste prišli asi o byt.
kopretinka
01.05.12,10:20
Kto chce od vás nereálne mesačné sumy? Kde ste si požičali, na aký úrok? Potrebuješ právnu pomoc. Lebo hypotéku splácať treba, ak nechceš byť na ulici, banka si rýchlo uplatní záložné právo. Treba obmedziť výdavky, snažiť sa čo najviac robiť a zarobiť, ak sa dá. O osobnom bankrote si pozri tu http://ekonomika.sme.sk/c/5612648/osobny-bankrot-vas-zbavi-dlhov.html, ale tam by ste prišli asi o byt.

ale treba dodať aj:
Osobný bankrot však nie je pre všetkých. Ak uvažujete o jeho vyhlásení, musíte mať majetok aspoň za 1700 eur a mali by ste mať aj stály príjem.
A osobný bankrot nie je zadarmo,treba mať na to peniaze,a to oni nemajú.

http://zenskyweb.sk/slovenka/osobny-bankrot-druha-sanca-pre-dlznika
http://dobre-komentare.blogspot.com/2010/11/co-je-to-osobny-bankrot.html
JAJA11
01.05.12,10:24
keby sa ľuďom chcelo, mohli by si dopestovať čistú zeleninu, od suseda kúpiť mlieko čerstvo nadojené, s deťmi bývať u rodičov.... Keby ľuďom stačilo to, čo stačilo ľuďom pred 89, tak by tu nebolo toľko dlžníkov, ktorých obťažujú exekútori...
Kvaka
01.05.12,10:27
ale treba dodať aj:
Osobný bankrot však nie je pre všetkých. Ak uvažujete o jeho vyhlásení, musíte mať majetok aspoň za 1700 eur a mali by ste mať aj stály príjem.
A osobný bankrot nie je zadarmo,treba mať na to peniaze,a to oni nemajú.



Kopretinka, majetok majú, stály príjem tiež, ale ak sa nestane zázrak, tak o byt môžu prísť, ja si myslím, že si treba urobiť analýzu dlhov, spočítať, koľko potom po troch rokoch nebudú musieť zaplatiť. Ten poplatok je vysoký, preto ťažko radiť, ako ďalej. Nepoznám ani z blízkeho okolia taký prípad, ale poznám v našom dome už dva byty, čo zobrali a predali veritelia.
JAJA11
01.05.12,10:27
poznám pani, ktorá sama žije s 2 deťmi, manžel platí alimenty podľa počasia a dokáže vyžiť z minimálnej mzdy... takže to nie je o spoločnosti, ale o ľuďoch, ktorí ju tvoria... ani tým hore pred 89 už nestačilo a využili nežnú revolúciu....
buchač
01.05.12,10:30
hubatá 1 Hour Ago #8412 Máš pravdu ocitli sa v dobe kamennej a tak musia v nej prežiť nejako. Ako inak keď jesť musia, bývať s deťmi musia? A na dedine sa dá najlacnejšie vyžiť.
...hub , nepochopila si ma ????

Ja som len nechcel reagovať na Tvoj príspevok , nakoľko poniektoré Tvoje názory sú fakt ako keby z doby kamennej .....

...ale neber osobne , každý má ten svoj názor.....
JAJA11
01.05.12,10:30
Ano presne tak. Ja som sa tento týždeň pohádala s pár ľuďmi - že vraj, ke´d je to v tej reklame, tak prečo by si nezobrali tú pôžičku. Veď je to také ľahké. A keď ukazujú v reklame, ako dá mama ku každému obedu colu, tak je to predsa tiež správne, ve´d mama vie...

Nerozumiem tomu. Ale po pravde, už viem, že nemusím rozumieť všetkému :) .

Takúto reklamu by mali zakázať, je to obyčajný podvod... a ľudia čo nevedia rozmýšľať a ľahko všetkému uveria, dopadnú takto.... Najhoršie je, že banka si aspoň človeka preverí a nie každému dá úver.... Lenže títo ľudia si myslia, že ich iba podceňujú a obratia sa na nebankovky.... a potom sa neprestávajú čudovať...
danushka
01.05.12,10:39
Dobry den, aj ja mam podobny problem. Neviem co s nami bude. Otvorila som si na svoje meno zivnost, ale viac menej podnikal manzel. Stale hovoril, ze to bude dobre a ze sa to musi rozbehnut a bral pozicku na pozicku, atd. Neplatili sme uradom, ani mzdy. Teraz sme v neskutocnych dlhoch a z kazdej strany nas "otravuju". Uz som z toho psychycky na dne a este hlbsie. Ja som na materskej dovolenke. Mame hypoteku na byt a uver na auto. To sme zobrali este pred podnikanim. Ale ked splatime tieto dve polozky, tak nam zostane z manzelovej vyplaty 120,- EUR a to este nie je zaplateny najom, elektrika, telefony, skolka, internet,. . . My by sme chceli vsetko zaplatit, vratit a zabudnut, a zit ako pred tym !!! Ale neda sa ani dohodnut, oni chcu od nas mesacne take sumy, ktore pre nas nie su realne ! Nemam chut ani zit !!!
1. Je Tvoja živnosť stále aktívna?
2. Sú už exeučné výzvy a zákaz nakladania s majtekom?

Je tu možnosť vymotať sa z tejto šlamastiky aj takto :
Ak jeden z manželov podniká, môžte požiadať súd o zrušenie BSM. Následne prepísať byt na jedného z manželov. Uchránite strechu nad hlavou. Nerada to hovorím, ale aj rozvod pomáha riešiť takéto situácie. Považuj rozvod za účelový.

Lenže toto je veľmi málo informácií na radu.
Aká je výška všetkých záväzkov? Aká je výška hypo? Ako dlho ju splácate a koľko ešte treba...
Bral len jeden z Vás pôžičky, alebo obaja. Pôžičky boli za trvania manželstva, pred manželstvom?
A hlavne info o tom, či už exekúcie začali...

Vždy takéto situácie vyzerajú komplikovane a aj sú, ale treba hovoriť podstatné detajly, aby sa dalo poradiť a pomôcť.

Ak existuje napríklad možnosť stále predať byt aj s hypotékou a z rozdielu kúpiť niečo veľmi skromné kdekoľvek na SK a mať strechu nad hlavou, neostanete bez nej. Samozrejme takúto novú nehnuteľnosť by nemohol asi pri takýchto dlhoch vlastniť ani jeden z Vás. Ale v rodine sa určite nájde niekto, kto by to mohol mať na LV na seba a ošetrili by ste to predvídavo nejakou dobrou poistkou v prípade, že by sa mu niečo stalo a odkázal by tento majetok napríklad v závate len Vašim deťom.

Ide o to, koľko času Vám ešte ostáva, v akej lokalite SK žijete, atď.
myara
01.05.12,10:51
Takúto reklamu by mali zakázať, je to obyčajný podvod... a ľudia čo nevedia rozmýšľať a ľahko všetkému uveria, dopadnú takto.... Najhoršie je, že banka si aspoň človeka preverí a nie každému dá úver.... Lenže títo ľudia si myslia, že ich iba podceňujú a obratia sa na nebankovky.... a potom sa neprestávajú čudovať...

tiez sa cudujem, ze to nezakazu, hlavne teraz je nejaka reklama na provident, ako cakaju babo, a ze urobte to ako my, pozicajte si z providentu...vzdy si pomyslim, ze to by si teda dali
danushka
01.05.12,11:03
A kto to má zakázať? Štát? Však za väčšinou nebankoviek stoja banky samotné a toto sú tie ich ,,rizikové" obchody.
Každý si môže v banke investovať svoje peniaze do rizikových vkladov a čakať na ,,nadštandardné" výnosy.

Štát by šiel sám proti sebe, keby takúto činnosť stopol. Veď má z toho dane. Celá táto spoločnosť morálne upadla. Povýšili sme svoju konzumnosť nad skromnosť a ľudia už pomaly dostávajú rozum a pochopili, že JEDINOU najsprávnejšou cestou je nezadlžovať sa, žiť mimo veľkého ruchu skromnejšie na vidieku.
Vôbec nie je výhra mať byt niekde v centre veľkého mesta. Výhra je mať hoci malý domček v zapadnutej dedinke Slovenska s vlastnou studňou a kachľovcom, malou záhradkou a miestom pre pár sliepočiek a kozičku.
JAJA11
01.05.12,11:38
A kto to má zakázať? Štát? Však za väčšinou nebankoviek stoja banky samotné a toto sú tie ich ,,rizikové" obchody.
Každý si môže v banke investovať svoje peniaze do rizikových vkladov a čakať na ,,nadštandardné" výnosy.

Štát by šiel sám proti sebe, keby takúto činnosť stopol. Veď má z toho dane. Celá táto spoločnosť morálne upadla. Povýšili sme svoju konzumnosť nad skromnosť a ľudia už pomaly dostávajú rozum a pochopili, že JEDINOU najsprávnejšou cestou je nezadlžovať sa, žiť mimo veľkého ruchu skromnejšie na vidieku.
Vôbec nie je výhra mať byt niekde v centre veľkého mesta. Výhra je mať hoci malý domček v zapadnutej dedinke Slovenska s vlastnou studňou a kachľovcom, malou záhradkou a miestom pre pár sliepočiek a kozičku.

Možno by bolo dobré dať takúto reklamu na súd.... Postihnutý človek by mal zažalovať televíziu, tvorcov reklamy, firmu, ktorá takúto reklamu použila.... V Amerike sa ľudia súdia, že im mačka skapala, keď ju dali do mikrovlnky, vraj to nebolo v návode napísané.... A súd ich žalobe vyhovie... :o
Tieto reklamy sú od samého začiatku podvod, ale tí čo na nich zarábajú, počítajú, že ich nik nezažaluje. Stačilo, aby sa chytil niekto rozumu a mohol by vysúdiť pekné peniaze.... Chcelo by to však šikovného právnika s dobrým postavením, čo sa nebojí mafie..... :(

Pokiaľ to nik nespraví, tak takéto reklamy pôjdu stále :mad:
draik
01.05.12,11:39
tiez sa cudujem, ze to nezakazu, hlavne teraz je nejaka reklama na provident, ako cakaju babo, a ze urobte to ako my, pozicajte si z providentu...vzdy si pomyslim, ze to by si teda dali
Problém je úplne inde, nie v príkazoch a zákazoch, ale v samotných ľuďoch. Keby si tie úvery nebrali alebo si aspoň prečítali zmluvu a nechali vysvetliť niekým zbehlejším, tak by to do takých rozmerov možno nenarástlo. Lenže kopa z nich chce byť in (predsa aj pri 400 e čistého treba mať byt, auto, dovolenky....) a úver sa potom spláca novým úverom. Nakoniec to neutiahnu, o všetko prídu, ale za všetkým vidia len tie banky, nebankovky a nie pravú príčinu neúspechu - seba samého. Sloboda priniesla slobodu nielen v tom, čom robíme, ale aj v tom, že za to nesieme zodpovednosť. Komentáre o návrate do socializmu ani nemá zmysel komentovať - kto chce vidieť výsledok, ako by to dopadlo, nech sa páči do destinácii typu Kuba, Laos, KĽDR (a potom asi prestanú hlášky typu, že na banány sa stálo v rade, lebo si ich mohli dovoliť všetci).
JAJA11
01.05.12,11:44
to státie na banány v rade, lebo si ich mohli dovoliť všetci je typická socialistická demagógia
JAJA11
01.05.12,11:47
Ešte by som doplnila, že ak by v tej reklame povedali, že to je pre ľudí, ktorí majú v čistom 4.000 EUR a viac, tak by to mohla byť pravda...
JAJA11
01.05.12,11:52
Problém je úplne inde, nie v príkazoch a zákazoch, ale v samotných ľuďoch. Keby si tie úvery nebrali alebo si aspoň prečítali zmluvu a nechali vysvetliť niekým zbehlejším, tak by to do takých rozmerov možno nenarástlo. Lenže kopa z nich chce byť in (predsa aj pri 400 e čistého treba mať byt, auto, dovolenky....) a úver sa potom spláca novým úverom. Nakoniec to neutiahnu, o všetko prídu, ale za všetkým vidia len tie banky, nebankovky a nie pravú príčinu neúspechu - seba samého. Sloboda priniesla slobodu nielen v tom, čom robíme, ale aj v tom, že za to nesieme zodpovednosť. Komentáre o návrate do socializmu ani nemá zmysel komentovať - kto chce vidieť výsledok, ako by to dopadlo, nech sa páči do destinácii typu Kuba, Laos, KĽDR (a potom asi prestanú hlášky typu, že na banány sa stálo v rade, lebo si ich mohli dovoliť všetci).

ale zo zákona je klamlivá reklama zakázaná.... a tieto reklamy klamú tak, že pripravia ľudí o slušný život....

mimotemy Reklamy na čistiace prostriedky sú tiež veľké klamstvo.... Veď prečo sa musia vyrábať stále nové ešte lepšie čistiace prostriedky? Každý prišiel na to, že ten reklamovaný prostriedok vôbec nie je taký a už si ho nabudúce nekúpi. Niekedy mám pocit, že tá biela už musí až svietiť.... :---
misoft
01.05.12,12:09
Nie konzumnosť nad skromnosť, ale konzumnosť nad rozum - lebo tu niekedy aj rozum zostane stáť.
lujza.j
01.05.12,12:10
mimotemy reklamy ako také sú kapitola sama o sebe na všetko....sú také, ktoré dokážem "prefiltrovať" a tie ostatné....všetko je použitých správnych slovách, aby navodili - namotali čo najviac a aj ten čo váha, sa nakoniec rozhodne tak ako oni chcú ..... ved o tom je marketing.tiež mi vadí momentálna banková reklama, ktorá hlási aký je svet gombička aj s HU:eek:
už nehovorím o reklamách v čase chrípky ani jedna reklama nenavodzuje pacienta, že čo požití toho alebo onoho to treba vyležať, ale dáme si jeden "horúci nápoj" a čup napr. na hokej....choré...ako celá republika...
Dáša_
01.05.12,12:56
Zažila som na jednom ženskom servri veľké pohoršovanie nad reklamou kofoly, kde učiteľka zviedla svojho žiaka (alebo naopak) Normálne napísali na Radu pre rozhlas a vysielanie, či jak sa to volá. A tá sa tým aj zaoberala a reklama bola zakázaná.

Možno by bolo treba sa na rovnakú inštitúciu obrátiť aj s bankovými reklamami. Alebo načo dodatočne daniť banky. Stačí im zakázať reklamu. Všetku. Keď sa mohla zakázať reklama na alkohol a cigarety, aj banky by to prežili. A aspoň by toľko neplietli hlavu. (Aj keď je pravda, že sa pije a fajčí ďalej, aj bez reklamy :) )
buchač
01.05.12,13:01
...aj túto stiahli z vysielania ....

http://www.youtube.com/watch?v=Drz6xHRpIa4
lujza.j
01.05.12,13:31
pamatám.....
mareko
01.05.12,15:22
Je tu možnosť vymotať sa z tejto šlamastiky aj takto :
Ak jeden z manželov podniká, môžte požiadať súd o zrušenie BSM. Následne prepísať byt na jedného z manželov. Uchránite strechu nad hlavou. Nerada to hovorím, ale aj rozvod pomáha riešiť takéto situácie. Považuj rozvod za účelový.

Na ČT beží program Krotitelia dlhov, kde takéto prípady riešia a radia ako z toho von. Samozrejme, bez "obetí" sa to nedá. Treba postupovať podobne ako radí danushka. Možno by bolo dobré sa do toho programu prihlásiť, vedia aj dohodnúť nižšie splátky a iné zvýhodnenia a ústupky, ktoré bežne ľuďom v rôznych inštitúciách, kde ste dlžní nedajú.
Dáša_
01.05.12,15:30
No neviem, či na prepísanie bytu iba na jedného manžela nie je neskoro. To sa tuším skúma 3 roky dozadu a je to právny úkon, ktorý sa za istých okolností môže napadnúť. Zvlášť, keby mohlo ísť o poškodzovanie veriteľov.
danushka
01.05.12,15:39
To, či voči mne nie je začatá exekúcia si viem overiť na súde. Stáva sa aj to, že exekútor už exekúciu začal a z akýchkoľvek príčin sa to povinný ešte nedozvedel.

Pokiaľ voči mne nebola začatá exukúcia a nebolo mi zakázané s majetkom nakladať, nevidím prekážku v prevode nehnuteľnosti.

A byt sa dá mimochodom aj darovať tretej osobe, aj vtedy, keď ho má v záložnom práve banka. Už som robila takúto darovaciu zmluvu s vedomím banky samozrejme.
Jednalo sa tiež o manželský pár, ktorý nestíhal splácať záväzky, našťastie voči ním neboli vedené exekúcie, ale vedeli, že ten čas sa blíži a zachraňovali čo sa dá.
Dáša_
01.05.12,15:47
To, či voči mne nie je začatá exekúcia si viem overiť na súde. Stáva sa aj to, že exekútor už exekúciu začal a z akýchkoľvek príčin sa to povinný ešte nedozvedel.

Pokiaľ voči mne nebola začatá exukúcia a nebolo mi zakázané s majetkom nakladať, nevidím prekážku v prevode nehnuteľnosti.

A byt sa dá mimochodom aj darovať tretej osobe, aj vtedy, keď ho má v záložnom práve banka. Už som robila takúto darovaciu zmluvu s vedomím banky samozrejme.
Jednalo sa tiež o manželský pár, ktorý nestíhal splácať záväzky, našťastie voči ním neboli vedené exekúcie, ale vedeli, že ten čas sa blíži a zachraňovali čo sa dá.

zakázané to nie je , ale v každom prípade je to odporovateľný právny úkon. To znamená, že veritelia by sa mohli domáhať neúčinnosti takého právneho úkonu žalobou na súde. Ten kto by nadobudol z prevodu prospech (druhý manžel) by bol povinný plniť veriteľom. Odhliadnuc od toho, že touto nehnuteľnosťou zrejme ručia za hypotéku. Takže zrejme na akékoľvek nakladanie s nehnuteľnopsťou budú potrebovať súhlas banky
hubatá
02.05.12,17:34
Medzi nami v myslení je rozdiel: ja viním bezprávny štát ktorý nechá trpieť ženu s 2 deťmi aby žili z minimálky....... Vidíš ten rozdiel v myslení?
fbejka
06.06.12,07:40
ano zivnost je este aktivna, ale nic nerobime. Maly ma 4 mesiace, takze vratit sa do zamestnania este nie je mozne. Ked predame byt, tak nam nezostane po vyplateni HU nic. Este nemame zakazane nakladanie s majetkom. Dlhy z podnikania aj s nasimi osobnymi, bez HU, su vo vyske cca. 20 000,- EUR. Keby sme ich od niekial zohnali, tak by sme boli v pohode. V banke nam nepozicaju, ani nezlucia uvery, ani neodlozia splatky, ani neznizia....nic....je im to jedno. Sme v BB. :-((((
fbejka
06.06.12,08:11
To, či voči mne nie je začatá exekúcia si viem overiť na súde. Stáva sa aj to, že exekútor už exekúciu začal a z akýchkoľvek príčin sa to povinný ešte nedozvedel.

Pokiaľ voči mne nebola začatá exukúcia a nebolo mi zakázané s majetkom nakladať, nevidím prekážku v prevode nehnuteľnosti.

A byt sa dá mimochodom aj darovať tretej osobe, aj vtedy, keď ho má v záložnom práve banka. Už som robila takúto darovaciu zmluvu s vedomím banky samozrejme.
Jednalo sa tiež o manželský pár, ktorý nestíhal splácať záväzky, našťastie voči ním neboli vedené exekúcie, ale vedeli, že ten čas sa blíži a zachraňovali čo sa dá.



Dobry den, lenze nam banka SLSP neosuhlasila ani znizenie splatok HU, ani pozastavenie na par mesiacov, tak pochybujem, ze by nam dovolila prepisat nehnutelnost na niekoho ineho. Pracovnicka povedala, ze asi preto, lebo sme v sklze so splatkami. No ved inak by sme nechceli znizit splatky alebo pozastavit keby sme neboli v sklze........ Manzel dlhuje Homecreditu, cetelemu, pozickarni, ..... vsetko bolo pocas manzelstva, zacalo sa to v roku 2010, manzelia sme od 2006. Nebit sprosteho napadu s podnikanim, tak by sme nemali ziadny problem. Nastastie som to podnikanie uz minuly rok v auguste stopla, hoci sme sa dost kvoli tomu pohadali. Ale manzel s odstupom casu uznal, ze som mala pravdu. Len teraz akosi niet z coho splacat tie dlhy co vznikli. Ked sme to zratali tak by nam bolo treba 20 000,- EUR. Co nie je az tak vela, ale ani malo. Maly ma 4. mesiace, takze do prace sa este nemozem vratit a este ho len kojim, takze si to neviem vobec predstavit. Neviem ako to s nami dopadne, ale strasne sa bojim. Mozu ma aj zavriet do vazenia ???
Stanislav 1975
06.06.12,08:19
Dobry den, lenze nam banka SLSP neosuhlasila ani znizenie splatok HU, ani pozastavenie na par mesiacov, tak pochybujem, ze by nam dovolila prepisat nehnutelnost na niekoho ineho. Pracovnicka povedala, ze asi preto, lebo sme v sklze so splatkami. No ved inak by sme nechceli znizit splatky alebo pozastavit keby sme neboli v sklze........ Manzel dlhuje Homecreditu, cetelemu, pozickarni, ..... vsetko bolo pocas manzelstva, zacalo sa to v roku 2010, manzelia sme od 2006. Nebit sprosteho napadu s podnikanim, tak by sme nemali ziadny problem. Nastastie som to podnikanie uz minuly rok v auguste stopla, hoci sme sa dost kvoli tomu pohadali. Ale manzel s odstupom casu uznal, ze som mala pravdu. Len teraz akosi niet z coho splacat tie dlhy co vznikli. Ked sme to zratali tak by nam bolo treba 20 000,- EUR. Co nie je az tak vela, ale ani malo. Maly ma 4. mesiace, takze do prace sa este nemozem vratit a este ho len kojim, takze si to neviem vobec predstavit. Neviem ako to s nami dopadne, ale strasne sa bojim. Mozu ma aj zavriet do vazenia ???
Ale nie- zavrieť, vás nezavrú- v najhoršom prípade vás vysťahujú z bytu...
Katy a R
06.06.12,08:55
Dobry den, lenze nam banka SLSP neosuhlasila ani znizenie splatok HU, ani pozastavenie na par mesiacov, tak pochybujem, ze by nam dovolila prepisat nehnutelnost na niekoho ineho. Pracovnicka povedala, ze asi preto, lebo sme v sklze so splatkami. No ved inak by sme nechceli znizit splatky alebo pozastavit keby sme neboli v sklze........ Manzel dlhuje Homecreditu, cetelemu, pozickarni, ..... vsetko bolo pocas manzelstva, zacalo sa to v roku 2010, manzelia sme od 2006. Nebit sprosteho napadu s podnikanim, tak by sme nemali ziadny problem. Nastastie som to podnikanie uz minuly rok v auguste stopla, hoci sme sa dost kvoli tomu pohadali. Ale manzel s odstupom casu uznal, ze som mala pravdu. Len teraz akosi niet z coho splacat tie dlhy co vznikli. Ked sme to zratali tak by nam bolo treba 20 000,- EUR. Co nie je az tak vela, ale ani malo. Maly ma 4. mesiace, takze do prace sa este nemozem vratit a este ho len kojim, takze si to neviem vobec predstavit. Neviem ako to s nami dopadne, ale strasne sa bojim. Mozu ma aj zavriet do vazenia ???
- treba už konečne začať používať zdravý rozum .. nie je to zase až také zlé (ak chýba 20 tis) . Samozrejme, bez nejakej "obete" to asi nepôjde. :mee: (žeby lacnejšie bývanie??)
Nemusí byť ani tak problém s podnikaním, ako to, že hneď (neviem na čo ?) beriete pôžičky a úvery.:mee:
čím neskôr sa to bude riešiť, tým drahšie to bude..
Zelkaem
06.06.12,09:00
Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.
fbejka
06.06.12,09:24
Ale nie- zavrieť, vás nezavrú- v najhoršom prípade vás vysťahujú z bytu...


ale na byte je HU, este vo vyske 57000,- EUR, takze ked sa aj preda tak banka zhrabne vsetko. Tak co by z toho mali ??? Alebo sa uspokoji exekutor a ja banke budem splacat dalej aj bez bytu ??? Co bude mat potom v zalohe ??? A este by ma zaujimalo, ci je mozne aby mi v banke stopli ucet a nemohla som si z neho nic vybrat... a exekutor zobral muzovi celu vyplatu a nezostane nam ani 10 eur ??? Sme 4-clenna rodina.
fbejka
06.06.12,09:26
Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.


Tak to ste mali naozaj strasne obdobie. Som rada, ze to uz mate za sebou a konecne zijete ako ludia. Musite byt silna zena, ked ste to takto zvladla !!! Ja sa neviem dockat dna, ked splatime aj poslednu pozicku, fakturu..... A UZ NIKDY VIAC ZIADNA POZICKA !!!
JAJA11
06.06.12,09:54
určite nie, zákonom je určená minimálna suma, ktorá musí zostať na prežitie, aspoň zo mzdy, keď sa zráža, zamestnávateľ musí strhnúť len pomernú časť a ponechať zákonné minimum... Len je otázne, ak to je podnikateľský účet, ako je to v tom prípade ošetrené... Možno na to treba upozorniť banku alebo exekútora...
MagdalénaP
06.06.12,10:22
Ak ste z BB, skúste byt prenajať a presťahovať sa aj s deťmi k rodičom, ak to teda je možné. Z príjmu za prenájom by ste mohli čo-to splácať. Ešte čo sa týka nebankoviek, určite by som tento inštitút postavila mimo zákona. Bohužiaľ, väčšina ľudí, ktorí si berú takéto pôžičky, nemá mentálnu kapacitu pochopiť, že úver budú musieť splatiť za úžerníckych podmienok. Je to ten typ ľudí, ktorí dokážu žiť iba dneškom. Zajtrajšok neriešia, pretože to nedokážu. Platí jednoduché pravidlo. Kto nemôže dostať úver v banke, nech si nepožičiava.
fbejka
06.06.12,11:56
určite nie, zákonom je určená minimálna suma, ktorá musí zostať na prežitie, aspoň zo mzdy, keď sa zráža, zamestnávateľ musí strhnúť len pomernú časť a ponechať zákonné minimum... Len je otázne, ak to je podnikateľský účet, ako je to v tom prípade ošetrené... Možno na to treba upozorniť banku alebo exekútora...


Nie manzel ma bezny ucet v banke. Ja mam tiez bezny ucet a tiez podnikatelsky ucet v banke, kym som este pracovala tak mi zvykli zablokovat obidva, aj na vyssiu sumu ako som mala vyplatu a nepustili ho kym na nom nebolo tolko kolko chceli. :-(
JAJA11
06.06.12,13:31
skúsila by som sa na to spýatť v banke, alebo exekútora, prípadne ich doporučeným listom upozorniť, e konajú protiprávne a žadať ich o zabezpečenie minima, ktoré vám musí každý mesiac zostať.
JAJA11
06.06.12,13:40
Ak ste z BB, skúste byt prenajať a presťahovať sa aj s deťmi k rodičom, ak to teda je možné. Z príjmu za prenájom by ste mohli čo-to splácať. Ešte čo sa týka nebankoviek, určite by som tento inštitút postavila mimo zákona. Bohužiaľ, väčšina ľudí, ktorí si berú takéto pôžičky, nemá mentálnu kapacitu pochopiť, že úver budú musieť splatiť za úžerníckych podmienok. Je to ten typ ľudí, ktorí dokážu žiť iba dneškom. Zajtrajšok neriešia, pretože to nedokážu. Platí jednoduché pravidlo. Kto nemôže dostať úver v banke, nech si nepožičiava.

zakázať by mali už reklamy, podľa ktorých je úplne jednoduché kúpiť alebo postaviť nehnuteľnosť... , požičať si peniaze... V tých reklamách však nepovedia, že nie je vždy ľahké to všetko splácať...
Viem, že v banke si overia schopnosť klienta splácať... Ak to nevyjde v jednej banke, skúsila by som to v ďalšej, niektoré banky majú nastavené príliš vysoké kritéria... Ak mi však nepožičajú v žiadnej banke, tak do tých "pôžičkarní" by som určite nešla.... Ak by som potrebovala peniaze, skúsila by som zmeniť zamestnanie s vyšším platom, alebo by som si našla ďalšiu prácu a až potom by som išla znovu do banky...
A doplnila by som do školských osnov aspoň základy ekonomiky, takej jednoduchej, aby si vedeli už úplne mladí ľudia spočítať koľko zarobia a koľko môžu minúť..., čo hovoria tie čísla na ich výplatnej páske... Neboli by tu takéto príspevky.... alebo teda aspoň menej.... :o
buchač
06.06.12,14:07
zakázať by mali už reklamy, podľa ktorých je úplne jednoduché kúpiť alebo postaviť nehnuteľnosť... , požičať si peniaze... V tých reklamách však nepovedia, že nie je vždy ľahké to všetko splácať...
...hm , reklamy ma tiež vytáčujú , ale ako také - všeobecné...na duhej strane si počas nej aspoň jeden môže odskočiť ( v pohode aj na veľkú ...)...
...ale zakázať ???....nehrozí , predsa s nej média žijú ...
Viem, že v banke si overia schopnosť klienta splácať... Ak to nevyjde v jednej banke, skúsila by som to v ďalšej, niektoré banky majú nastavené príliš vysoké kritéria... Ak mi však nepožičajú v žiadnej banke, tak do tých "pôžičkarní" by som určite nešla.... Ak by som potrebovala peniaze, skúsila by som zmeniť zamestnanie s vyšším platom, alebo by som si našla ďalšiu prácu a až potom by som išla znovu do banky...
...hm .......pekný názor - vlastnosť....len čo majú robiť tí , ktorí ani jedno zamestnanie namajú ??
A doplnila by som do školských osnov aspoň základy ekonomiky, takej jednoduchej, aby si vedeli už úplne mladí ľudia spočítať koľko zarobia a koľko môžu minúť..., čo hovoria tie čísla na ich výplatnej páske... Neboli by tu takéto príspevky.... alebo teda aspoň menej.... :o
...ale boli by ...aj naďalej ...nakoľko ľudská blbosť je nebetyčná ...

Príklad ???......viď Fruni a ostatní ......
Ľudia sa nechali nalákať na neskutočné percentá zisku .......poniektorým sa do hlavy nedalo nabiť ani bucharom , že je nereálne ....
Realita je taká , že dodnes sa súdia ...a boli aj takí mudrlanti ( ešte aj sú ) , že by sa radi nechali odškodniť štátom ....
Ako sa dá nazvať jedinec , ktorý dá do nebankovky cca 1.500.000 miliónov ???....hej ,nepomýlil som sa ...jeden milión a päťsto tisíc ???

...a prehľad tých naj :

BMG Invest a Horizont Slovakia 170-tisíc poškodených,škoda 14,5 miliardy Sk (481,3 milióna eur)
Drukos a BDV družstvo 28-tisíc poškodených,škoda 3,7 miliardy Sk (122,8 milióna eur)
AGW: 26 742 poškodených,škoda asi 3,5 miliardy Sk (116,2 milióna eur)
1. dôchodková, Bratislava 40-tisíc poškodených,škoda najmenej miliarda Sk (33,2 milióna eur)
Sporoinvest Košice 9 324 poškodených,škoda takmer 840 miliónov Sk (27,8 milióna eur)
D.V.P. Družstvo Nitra 5 167 poškodených,škoda vyše 410 miliónov Sk (13,6 milióna eur)
NICK-Finance Košice 2 100 poškodených,škoda asi 400 miliónov Sk (13,2 milióna eur)
TRENDS Trading Slovakia 535 poškodených,škoda vyše 367 miliónov Sk (12,2 milióna eur)
GOLDFIN Invest Bratislava 1 985 poškodených,škoda asi 290 miliónov Sk (9,6 milióna eur)
CORRAX Bratislava 772 poškodených,škoda 120 miliónov Sk (3,9 milióna eur)
Dáša_
06.06.12,15:19
...ale boli by ...aj naďalej ...nakoľko ľudská blbosť je nebetyčná ...

Príklad ???......viď Fruni a ostatní ......
Ľudia sa nechali nalákať na neskutočné percentá zisku .......poniektorým sa do hlavy nedalo nabiť ani bucharom , že je nereálne ....
Realita je taká , že dodnes sa súdia ...a boli aj takí mudrlanti ( ešte aj sú ) , že by sa radi nechali odškodniť štátom ....
Ako sa dá nazvať jedinec , ktorý dá do nebankovky cca 1.500.000 miliónov ???....hej ,nepomýlil som sa ...jeden milión a päťsto tisíc ???

...a prehľad tých naj :

BMG Invest a Horizont Slovakia 170-tisíc poškodených,škoda 14,5 miliardy Sk (481,3 milióna eur)
Drukos a BDV družstvo 28-tisíc poškodených,škoda 3,7 miliardy Sk (122,8 milióna eur)
AGW: 26 742 poškodených,škoda asi 3,5 miliardy Sk (116,2 milióna eur)
1. dôchodková, Bratislava 40-tisíc poškodených,škoda najmenej miliarda Sk (33,2 milióna eur)
Sporoinvest Košice 9 324 poškodených,škoda takmer 840 miliónov Sk (27,8 milióna eur)
D.V.P. Družstvo Nitra 5 167 poškodených,škoda vyše 410 miliónov Sk (13,6 milióna eur)
NICK-Finance Košice 2 100 poškodených,škoda asi 400 miliónov Sk (13,2 milióna eur)
TRENDS Trading Slovakia 535 poškodených,škoda vyše 367 miliónov Sk (12,2 milióna eur)
GOLDFIN Invest Bratislava 1 985 poškodených,škoda asi 290 miliónov Sk (9,6 milióna eur)
CORRAX Bratislava 772 poškodených,škoda 120 miliónov Sk (3,9 milióna eur)

a to som sa tento týždeň dočítala v rôznych diskusia, že za takou spoločnosťou, ako je pohotovosť sú aktuální poslanci.... Ťažko čakať zásahy v tomto smere...
dlžnik
24.06.12,14:00
ja som tiež zadlženy po uši chodim po bankach už 4 roky došol som o dom snžim sa dat splatky do jedneho učtu potrebujem uver 17000€ a platit 200až400€ mesačne
dlžnik
24.06.12,14:04
ja som tiež zadlženy po uši chodim po bankach už 4 roky došol som o dom snžim sa dat splatky do jedneho učtu potrebujem uver 17000€ a platit 200až400€ mesačne potrebujem pomôct aby som mohol normalne žit ak niekto môže pomôct tak prosim 0949852663
fidorka01
26.06.12,17:55
boze toto je hrozne aj citat
Stanislav 1975
26.06.12,18:52
boze toto je hrozne aj citat
mimotemy
Dal by som si teraz fidorku, alebo Milu...:D
fidorka01
26.06.12,18:59
mam jednu bielu fidorku xi
wagner
26.06.12,19:00
boze toto je hrozne aj citat

To máš pravdu, že je to hrozné čítať. Ale keď sa nad tým zamyslíš, tak normálne uvažujúci človek na také blbosti nenaletí :eek:. Inak je pravda, že tá reklama na BMG invest bola kedysi véééééééľmi presvedčivá. Ale Schmegnerová upozorňovala na to, že by ľudia mali rozlišovať banky a nebankové subjekty, ktoré im nič negarantujú:confused: A koľkí im naleteli.
lubko6394
27.06.12,05:21
To máš pravdu, že je to hrozné čítať. Ale keď sa nad tým zamyslíš, tak normálne uvažujúci človek na také blbosti nenaletí :eek:. Inak je pravda, že tá reklama na BMG invest bola kedysi véééééééľmi presvedčivá. Ale Schmegnerová upozorňovala na to, že by ľudia mali rozlišovať banky a nebankové subjekty, ktoré im nič negarantujú:confused: A koľkí im naleteli.

No naletieť ako naletieť. Tiež som tam prišiel o tuším okolo 200.000 Sk, akurát, že je som tú Šmegnerku počúval a to čo tam bolo boli len kumulované úroky, takže nemohol som prísť o viac ako 10.000 pôvodne investovaných zbytok istila Devínbanka so zárukou štátu a tam dávali tuším medzi 18-24%. Takže som síce na BMG nezarobil, ale ani moc nestratil - holt som nemal informácie ako niektorí vysokopostavení.
huawei1
27.06.12,14:29
najlepsie riesenie je osobny bankrot
fbejka
27.06.12,18:51
A osobny bankrot nie je komplikovana zalezitost ? Nepotrebujem na to peniaze ? Ci ako to je ?
draik
27.06.12,19:04
Osobný bankrot je komplikovaná záležitosť, je potrebné mať na začiatku majetok a tri roky splácať dlhy. Navyše veritelia s exekučnými titulmi sa neprihlásia do konkurzu/oddlženia a pohľadávky začnú vymáhať až po jeho skončení.
fbejka
28.06.12,06:53
takze to tiez nie je riesenie ... :-( uz neviem, od augusta uz budem na rodicovskom prispevku a to ma desi !!! Jasle su teraz tak drahe, ze sa mi ani neoplati, pri mojom plate, ani vratit do prace. Riesenie by som videla v tom, ze najst niekoho, kto nam pozicia 15000 eur a budeme mu ich splacat max. po 150 eur, to by sme si mohli dovolit. Samozrejme z tych 15000 by sme si vyplatili vsetky ostatne male uvery, ktore nam teraz na splatkach robia cca. 500 eur a este plus ine dlzoby, takze len na splacanie potrebujeme mesacne cca. 1000 eur a to neviem odkial ... Len co ked to nam nikto nepozicia, boli sme uz aj v banke, ale tam sme nepochodili ... Kedze uz sme v registri ako neplatici... Keby som toto vedela pred podnikanim, tak tie nasporene peniaze radsej miniem na dovolenku a handry ... Makali sme ako fredky 24 hod. denne a nic z toho, stale sme si hovorili, ze ved karta sa uz musi obratit, ... Nestalo sa. A teraz sa mozeme ist obesit obaja aj s detmi.
Dáša_
28.06.12,06:56
a komu všetkému dlhujete? za čo všetko dlhujete?
fbejka
28.06.12,07:00
Kreditky, debet, Cetelem, Homecredit, Pozickaren, Danove, Socialka, mzdy zamestnancom, nejake faktury ... . Samozrejme uver na byt, ale ten nesplatime, ale keby nam zostal len ten 360,- EUR tak to by bolo sveta zit, ale to sa nestane a bojim sa ako dopadneme. Hlavne sa bojim aby nam nezobrali deti !!!
Dáša_
28.06.12,07:07
Kreditky, debet, Cetelem, Homecredit, Pozickaren, Danove, Socialka, mzdy zamestnancom, nejake faktury ... . Samozrejme uver na byt, ale ten nesplatime, ale keby nam zostal len ten 360,- EUR tak to by bolo sveta zit, ale to sa nestane a bojim sa ako dopadneme. Hlavne sa bojim aby nam nezobrali deti !!!

podnikal ako fyzicka osoba?
Dáša_
28.06.12,07:08
otvorene, bez toho, aby ste o niečo prišli to nepôjde, nebudem vam klamať. Bude sa treba niečoho vzdať
fbejka
28.06.12,07:11
ano ako fyzicka osoba na moje meno. A coho sa vzdat ? Byt mame na uver a ked ho predame, tak nam vyjde mozno len na splatenie uveru v banke a mozno to nebude dost. Auto busime tiez este splatit ... Takze ani to nemozeme predat. A nic ine nemame.
vikanika
28.06.12,07:42
byt, auto -ak je v osobnom vlastníctve....všetko prepísať na niekoho známeho...aby ste sa vyhli exekúcii na svoj majetok...
ak to nie je vaše, predať so záväzkami...aj keď stratíte...určite o niečo z toho, čo ste si nadobudli, prídete, ale tu ide o voľbu menšieho zla, nie výber medzi dobrom a zlom...ale má to aj pozitíva - začnete odznova... odporúčam však dohodnúť sa s veriteľmi...

podľa mňa mať holý zadok nie je až také zlé ako mať holý zadok a nemať zo žiadnej strany dôveru a prísť tak kvôli nesprávnej komunikácii s veriteľmi do takej situácii, že vám oberú deti....v dnešnej dobe sa človek ľahko dostane do ošemetnej situácie ... netreba sa hanbiť...nik to nechcel úmyselne, treba to riešiť...treba komunikovať....komunikácia je najdôležitejšia....

PS: vraví sa, že najväčšie percento ľudí, keď sa stratí, umrie tzv. od hanby, že sa stratil.....

VEĽA ŠŤASTIA...a hore hlavu, všetci sme raz hore a raz hrozne dolu (z vlastnej skúsenosti...)
myara
28.06.12,07:50
Kreditky, debet, Cetelem, Homecredit, Pozickaren, Danove, Socialka, mzdy zamestnancom, nejake faktury ... . Samozrejme uver na byt, ale ten nesplatime, ale keby nam zostal len ten 360,- EUR tak to by bolo sveta zit, ale to sa nestane a bojim sa ako dopadneme. Hlavne sa bojim aby nam nezobrali deti !!!

k tym kreditkam
kamoska na ne neda dopustit, aj ked je uz roky v jednom kolobehu, ze hned ako dostane vyplatu, splati dlh, a zase musi cerpat z kreditky...pamatam si, ako sa mi cudovala, preco si to nevybavim :)
ja sa riadim skor tym, ze ked na nieco nemam, tak si to nekupim, okrem bytu, na ten sa tazko setri :)
Dáša_
28.06.12,08:10
byt, auto -ak je v osobnom vlastníctve....všetko prepísať na niekoho známeho...aby ste sa vyhli exekúcii na svoj majetok...


... poškodzovanie veritaľa, odporovateľný právny úkon
Dáša_
28.06.12,08:11
ano ako fyzicka osoba na moje meno. A coho sa vzdat ? Byt mame na uver a ked ho predame, tak nam vyjde mozno len na splatenie uveru v banke a mozno to nebude dost. Auto busime tiez este splatit ... Takze ani to nemozeme predat. A nic ine nemame.


manžel je zamestnaný? ty si na RD?
Stanislav 1975
28.06.12,08:15
byt, auto -ak je v osobnom vlastníctve....všetko prepísať na niekoho známeho...aby ste sa vyhli exekúcii na svoj majetok...
ak to nie je vaše, predať so záväzkami...aj keď stratíte...určite o niečo z toho, čo ste si nadobudli, prídete, ale tu ide o voľbu menšieho zla, nie výber medzi dobrom a zlom...ale má to aj pozitíva - začnete odznova... odporúčam však dohodnúť sa s veriteľmi...

podľa mňa mať holý zadok nie je až také zlé ako mať holý zadok a nemať zo žiadnej strany dôveru a prísť tak kvôli nesprávnej komunikácii s veriteľmi do takej situácii, že vám oberú deti....v dnešnej dobe sa človek ľahko dostane do ošemetnej situácie ... netreba sa hanbiť...nik to nechcel úmyselne, treba to riešiť...treba komunikovať....komunikácia je najdôležitejšia....

PS: vraví sa, že najväčšie percento ľudí, keď sa stratí, umrie tzv. od hanby, že sa stratil.....

VEĽA ŠŤASTIA...a hore hlavu, všetci sme raz hore a raz hrozne dolu (z vlastnej skúsenosti...)
Vikanika, nehnevaj sa ale píšeš hlúposti- po 1 . byt aj auto majú na úver a záložca im nedovolí to prepísať na niekoho známeho
a po 2.- ak aj prepíšu,tak aj tak to exe zoberie- 3 roky spatne može napadnúť všetky prevody majetkov...
takže tvoje rady sú bezpredmetné...
fbejka
28.06.12,08:16
ano mazel je zamestnany, ako profesionalny vojak a ja som na RD.
fbejka
28.06.12,08:17
manžel je zamestnaný? ty si na RD?
ano mazel je zamestnany, ako profesionalny vojak a ja som na RD.
Dáša_
28.06.12,08:21
ano mazel je zamestnany, ako profesionalny vojak a ja som na RD.

tvoja živnosť beží?

možno by bola cesta konkurz, ale zrejme obaja naraz

ale opakujem, neexistuje bezbolestná cesta okrem toho, žeby vam pomohol niekto z rodiny. Aj to je neisté
fbejka
28.06.12,08:25
ano zivnost este bezi. Nemame ziadne peniaze, svokrovci nam pomahaju aby sme mali aspon na chleba. Mame v penazenke velku nulu. Cela materska aj vyplata idu na splacanie dlhov.
Dáša_
28.06.12,08:31
ano zivnost este bezi. Nemame ziadne peniaze, svokrovci nam pomahaju aby sme mali aspon na chleba. Mame v penazenke velku nulu. Cela materska aj vyplata idu na splacanie dlhov.

máte rozdelené BSM?
Dáša_
28.06.12,08:32
eží už nejaká exekúcia?
fbejka
28.06.12,08:33
ako rozdelene ? Nic nemame, vsetko je na polovicu.
fbejka
28.06.12,08:35
eží už nejaká exekúcia?

nie o nijakej neviem.
Dáša_
28.06.12,08:38
nie o nijakej neviem.

Sú už také dlhy, ktoré nesplácate?
fbejka
28.06.12,08:39
Sú už také dlhy, ktoré nesplácate?

Myslite, ktore mame, ale nemame na splacanie ? Ano su.
Dáša_
28.06.12,08:41
Myslite, ktore mame, ale nemame na splacanie ? Ano su.

či ste už s nejakými splátkami v omeškaní, či to už veritelia riešia, to sa pýtam
fbejka
28.06.12,08:50
či ste už s nejakými splátkami v omeškaní, či to už veritelia riešia, to sa pýtam
Ano sme s viacerymi, uz mame dohodnute aj nejake splatkove kalendare, ale na take sumy, ktore viem, ze nebudeme moct oplatit, ale oni nizsie nechceli, ze takto ziskame este cas ...
vikanika
28.06.12,10:25
Vikanika, nehnevaj sa ale píšeš hlúposti- po 1 . byt aj auto majú na úver a záložca im nedovolí to prepísať na niekoho známeho
a po 2.- ak aj prepíšu,tak aj tak to exe zoberie- 3 roky spatne može napadnúť všetky prevody majetkov...
takže tvoje rady sú bezpredmetné...


Stanislav, samozrejme, že s tým prepisom/predajom bytu som uvažovala len vtedy, ak by išlo o prípad, ak by bol dotyčný vlastníkom bytu...do témy sa pridali rôzni ľudia, ktorí potrebujú pomoc a rôzni ju ešte budú možno potrebovať, jedni majú byt vlastný, iný ho ešte len splácajú, ale ani jedni ani druhí o neho nechcú prísť...to, že exekútor môže napadnúť prevody 3 roky spätne, to som nevedela, to je dosť blbé... Keď sa na to pozriem z druhej strany, ako potom bežný človek, ktorý napr. kupuje byt, si má byť istý, že po dvoch - troch rokoch si nebude na túto nehnuteľnosti robiť zálusk exekútor preto, že predajca bol nesolventný (tesne pred exekúciou) a kupujúci to nevedel?

Čo sa týka predaja bytu či auta, ktoré splácajú ... auto sa predsa dá predať, keď je napr. na lízing a nový majiteľ spláca za rovnakých alebo iných podmienok ako predchádzajúci, či nie?

...a čo sa týka hypotéky na byt...myslela som to tak, že keby doplatili napr. s pomocou rodiny či známych všetky omeškané splátky a potom byt proste predali, nech sa s jeho splácaním "trápi" niekto iný, kto na to má...a vyplatili tými prostriedkami úver...inej cesty ako neprehlbovať dlh asi niet...po rozvode sme to s exmanželom riešili rovnako...samozrejme, že vlastné peniaze, ktoré boli investované do rekonštrukcie nad rámec hypotéky, sa nám nevrátili. Z predaja domu a následného vyplatenia úveru ostalo necelých tisíc eur, ktorými som dorovnala splátky, ktoré som mala z ďalšieho miniúveru a ponechala som si len malú pôžičku, ktorú som bola schopná splácať...keďže som bola vtom čase na MD, nebola by som schopná splácať polovicu hypotekárneho úveru...preto sme sa obaja z domu odsťahovali...každý išiel ku rodičom (ešteže sú...) a s odretými ušami sme mohli začať od nuly...je to veľké obmedzenie slobody a strata vecí, ktoré som mala rada, ale človek volí radšej túto možnosť ako sa dostať do dlhu, alebo žeby sa už existujúci dlh mal prehlbovať...

možno rozmýšľam len sedliackym rozumom, možno sú to len hlúposti, ale som toho názoru, že ak si človek zoberie úver účelový (či na byt alebo auto) je to lepšie ako bezúčelová pôžička, pretože v účelovej pôžičke má človek aspoň akú - takú protihodnotu...a keď prídu zlé časy, človek vždy (aj keď častokrát preplatí) má šancu splatiť úver. Horšie je to s bezúčelovými pôžičkami na konzum, to čo je už raz prejedené, prepité, predovolenkované, to sa vrátiť nedá...potom možno ešte nejaké cennosti, ktoré sa dajú založiť v záložniach, aj tak sa dá naškrabať na omeškanú splátku, ale nie donekonečna...

možno to niekomu pomohlo...raz povedal otec synovi: KEĎ MÁŠ VEĽKÝ PROBLÉM, ROZDEĽ HO NA MENŠIE PROBLÉMY. MALÁ PROBLÉM SA RIEŠI ĽAHŠIE.
Každú splátku treba brať osobite a skúsiť rozdeliť tú veľkú hrču s názvom DLH na menšie guľôčky...ku každej splátke úveru treba pristupovať osobitne...každá sa dá dogúľať na správne miesto...

EŠTE RAZ VEĽA ŠTASTIA
fbejka
28.06.12,10:40
Stanislav, to, že exekútor môže napadnúť prevody 3 roky spätne, to som nevedela, to je dosť blbé... Ako bežný človek, ktorý napr. kupuje byt, si má byť istý, že po dvoch - troch rokoch si bude na túto nehnuteľnosti nerobiť zálusk exekútor preto, že predajca bol nesolventný (tesne pred exekúciou) a kupujúci to nevedel?



Čo sa týka predaja bytu či auta, ktoré splácajú ... auto sa predsa dá predať, keď je napr. na lízing a nový majiteľ spláca za rovnakých alebo iných podmienok ako predchádzajúci, či nie?

...a čo sa týka hypotéky na byt...myslela som to tak, že keby doplatili napr. s pomocou rodiny či známych všetky omeškané splátky a potom byt proste predali...a vyplatili tým úver...po rozvode sme to s exmanželom riešili rovnako...samozrejme, že vlastné peniaze, ktoré boli investované do rekonštrukcie nad rámec hypotéky, sa nám nevrátili. Z predaja domu a následného vyplatenia úveru ostalo necelých tisíc eur, ktorými som dorovnala splátky, ktoré som mala z ďalšieho miniúveru a ponechala som si len malú pôžičku, ktorú som bola schopná splácať...keďže som bola vtom čase na MD, nebola by som schopná splácať polovicu hypotekárneho úveru...preto sme sa obaja z domu odsťahovali...každý išiel ku rodičom (ešteže sú...) a s odretými ušami sme mohli začať od nuly...je to veľké obmedzenie slobody a strata vecí, ktoré som mala rada, ale človek volí radšej túto možnosť ako sa dostať do dlhu, alebo žeby sa už existujúci dlh mal prehlbovať...

ano, ale nam z bytu nezostane nic, vsetko pojde na hypo do banky a dlhy zostanu v tej istej vyske. ku rodicom bohuzial nemozeme ist a ist potom do prenajmu a tam platit 400 EUR je asi aj to iste. Ci ?
Stanislav 1975
28.06.12,10:40
Stanislav, to, že exekútor môže napadnúť prevody 3 roky spätne, to som nevedela, to je dosť blbé... Ako bežný človek, ktorý napr. kupuje byt, si má byť istý, že po dvoch - troch rokoch si bude na túto nehnuteľnosti nerobiť zálusk exekútor preto, že predajca bol nesolventný (tesne pred exekúciou) a kupujúci to nevedel?

Čo sa týka predaja bytu či auta, ktoré splácajú ... auto sa predsa dá predať, keď je napr. na lízing a nový majiteľ spláca za rovnakých alebo iných podmienok ako predchádzajúci, či nie?

...a čo sa týka hypotéky na byt...myslela som to tak, že keby doplatili napr. s pomocou rodiny či známych všetky omeškané splátky a potom byt proste predali...a vyplatili tým úver...po rozvode sme to s exmanželom riešili rovnako...samozrejme, že vlastné peniaze, ktoré boli investované do rekonštrukcie nad rámec hypotéky, sa nám nevrátili. Z predaja domu a následného vyplatenia úveru ostalo necelých tisíc eur, ktorými som dorovnala splátky, ktoré som mala z ďalšieho miniúveru a ponechala som si len malú pôžičku, ktorú som bola schopná splácať...keďže som bola vtom čase na MD, nebola by som schopná splácať polovicu hypotekárneho úveru...preto sme sa obaja z domu odsťahovali...každý išiel ku rodičom (ešteže sú...) a s odretými ušami sme mohli začať od nuly...je to veľké obmedzenie slobody a strata vecí, ktoré som mala rada, ale človek volí radšej túto možnosť ako sa dostať do dlhu, alebo žeby sa už existujúci dlh mal prehlbovať...

vikanika, ja viem,že si to myslela v dobrom...a pred čo ja viem 10 rokmi sa to dalo urobiť ako píšeš, ale už tie zákony pomenili a fakt nepomože narýchlo to poprepisovať, navyše ešte ich možu trestne stíhať za poškodzovanie veritela...
Kvaka
28.06.12,11:02
ano, ale nam z bytu nezostane nic, vsetko pojde na hypo do banky a dlhy zostanu v tej istej vyske. ku rodicom bohuzial nemozeme ist a ist potom do prenajmu a tam platit 400 EUR je asi aj to iste. Ci ?Manžel je profesionálny vojak. Neexistuje tá možnosť, aby mu požičali na preklenutie finančných problémov tých 17000€ s nejakou prijateľnou splátkou? Vyplatíte tie úžernícke dlhy a ostane vám len hypotéka a splátky u zamestnávateľa manžela.
vikanika
28.06.12,11:13
Možno poviem blbinu, ja viem že som, až v takom veľmo dlhu nebola (ale čo nie je môže byť:-) to mal byť pokus o rozosmiatie...pre tých, ktorí majú okrem hypotéky ešte aj bezúčelové pôžičky:

keď sme mali obdobie, že nám splátky boli privysoké z bezúčelových pôžičiek - keď sme ešte boli manželia, tak sme dva úvery, ktoré sme splácali už čo javiem dva roky, zlúčili do jedného - proste sme si zobrali ďalší úver a začali splácať tie predchádzajúce s nižšou splátkou....aj to je jedna - aj keď mini-možnosť

jednoducho, detsky, vymýšľam sumy: už sme za tie dva roky povedzme splatili 2000 euro a ešte sme mali ďalšie 4 roky splácať 8000 euro... tak sme si zobrali tretí úver na 15 rokov, no a tým, že sme už niečo mali splatené a že sa obdobie natiahlo, sa splátky znížili....nám konkrétne o polovicu...ale čo by si ma zabila, neviem ti povedať presne tie sumy v eurách a ani v rokoch...to treba zistiť v banke a u nejakého poradcu...a správne to nastaviť

vieš, človek možno koniec koncov ten úver dlhým splácaním preplatí...a na konci keď je už za vodou, tak si povie, že "B... koľko som dal tým darmožráčom", ale keď máš naškrabať na splátku vtedy, keď nemáš a ešte aj kúpiť plienky, tak žiješ skôr spôsobom mesačného cyklu, ktorý dokážeš uniesť a môžeš sa vykašlať na to, koľko si banka za tých pár rokov od teba navyše zoberie..


ja osobne budem milerada dávať banke navyše pár eur mesačne z ktorých si poskladá riadnu guču prachov za tie roky - ako byť v situácii, že budem mať síce zakrátko splatené ale s rizikom, že prídem o všetko...ale neplatí to pre všetkých - nehovorím teraz o tých, čo sú naozaj solventní a na vysoké splátky majú...
fbejka
28.06.12,11:16
Manžel je profesionálny vojak. Neexistuje tá možnosť, aby mu požičali na preklenutie finančných problémov tých 17000€ s nejakou prijateľnou splátkou? Vyplatíte tie úžernícke dlhy a ostane vám len hypotéka a splátky u zamestnávateľa manžela.

Skusim sa opytat manzela ci by bola takato moznost, dakujem za tip.
fbejka
28.06.12,11:17
ano, ale nam z bytu nezostane nic, vsetko pojde na hypo do banky a dlhy zostanu v tej istej vyske. ku rodicom bohuzial nemozeme ist a ist potom do prenajmu a tam platit 400 EUR je asi aj to iste. Ci ?




Možno poviem blbinu, ja viem že som, prepáč že to tak poviem blbo, až v takom veľmo dlhu nebola (ale čo nie je môže byť:-) to mal byť pokus o rozosmiatie...

ale keď sme mali obdobie, že nám splátky boli privysoké z bezúčelových pôžičiek - keď sme ešte boli manželia, tak sme dva úvery, ktoré sme splácali už čo javiem dva roky, zlúčili do jedného - proste sme si zobrali ďalší úver a začali splácať tie predchádzajúce s nižšou splátkou....aj to je jedna - aj keď mini-možnosť

jednoducho, detsky, vymýšľam sumy: už sme za tie dva roky povedzme splatili 2000 euro a ešte sme mali ďalšie 4 roky splácať 8000 euro... tak sme si zobrali tretí úver na 15 rokov, no a tým, že sme už niečo mali splatené a že sa obdobie natiahlo, sa splátky znížili....nám konkrétne o polovicu...ale čo by si ma zabila, neviem ti povedať presne tie sumy v eurách a ani v rokoch...to treba zistiť v banke a u nejakého poradcu...a správne to nastaviť

vieš, človek možno koniec koncov ten úver dlhým splácaním preplatí...a na konci keď je už za vodou, tak si povie, že "B... koľko som dal tým darmožráčom", ale keď máš naškrabať na splátku vtedy, keď nemáš a ešte aj kúpiť plienky, tak žiješ skôr spôsobom mesačného cyklu, ktorý dokážeš uniesť a môžeš sa vykašlať na to, koľko si banka za tých pár rokov od teba navyše zoberie..


ja osobne budem milerada dávať banke navyše pár deiatok eur mesačne - ako byť v situácii, že budem mať síce zakrátko splatené ale s rizikom, že prídem o všetko...


ano aj ja by som bola rada, keby sme mohli zobrat jeden uver a vsetko vsetkym splatit a platit len jednej banke, ale to nejde, lebo nam ziadna nepozicia. keby to islo tak to tak vyriesime. Bohuzial sme v totalnej kasi :-(
buchač
28.06.12,11:24
Kreditky, debet, Cetelem, Homecredit, Pozickaren, Danove, Socialka, mzdy zamestnancom, nejake faktury ... . Samozrejme uver na byt, ale ten nesplatime, ale keby nam zostal len ten 360,- EUR tak to by bolo sveta zit, ale to sa nestane a bojim sa ako dopadneme. Hlavne sa bojim aby nam nezobrali deti !!!
....hm .......jedno lepšie , ako druhé ........

Manžel ako profesionálny vojak ???.......a ešte podnikal ???........to ako stíhal ?????

...alebo zadriem do živého ....

.....kua , to vám málo bolo ???.........lebo poznám výšku príjmu profíka ...
Všetko naraz je potrebné ???????...........................áááále , radšej som ticho .........

P.S.:
Len malá poznámočka ....ja z výsluhy žijem a hypotéku platím za chalupu ( dám aj cifru - 220 € ) ...byt , auto , poistky , mobily a ďaľšie menšie položky ... manželkin smiešny príjem nerátam , minimálna mzda je predsa o ničom ...
...k tomu ešte je potrebné pridať aj nezamestnanú dcéru a dielo jest dokonané ....
...žijem a prežijem ...
fbejka
28.06.12,11:28
....hm .......jedno lepšie , ako druhé ........

Manžel ako profesionálny vojak ???.......a ešte podnikal ???........to ako stíhal ?????

...alebo zadriem do živého ....

.....kua , to vám málo bolo ???.........lebo poznám výšku príjmu profíka ...
Všetko naraz je potrebné ???????...........................áááále , radšej som ticho .........

P.S.:
Len malá poznámočka ....ja z výsluhy žijem a hypotéku platím za chalupu ( dám aj cifru - 220 € ) ...byt , auto , poistky , mobily a ďaľšie menšie položky ... manželkin smiešny príjem nerátam , minimálna mzda je predsa o ničom ...
...k tomu ešte je potrebné pridať aj nezamestnanú dcéru a dielo jest dokonané ....
...žijem a prežijem ...

je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...
myara
28.06.12,11:32
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...

a to ste si nevedeli spocitat dopredu? ved len tieto tri polozky prevysuju jeho prijem, a kedze ste zrejme planovali deti, tak si mohla predpokladat, ako to cele dopadne
myara
28.06.12,11:42
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...

skus si najst hocijaku pracu, dokladanie tovaru v obchode, alebo roznasanie letakov (to mozes robit aj s babom, v ramci prechadzok s kocikom), alebo za pokladnou, niekoho na strazenie urcite najdes, hoci aj studentku VS, skus sa spytat na modrom konikovi, tam urcite budu vediet niekoho odporucit, alebo v nejakom blizkom materskom centre
byt je dolezity, takze by som sa asi zbavila auta, to nie je nevyhnutne, a su s nim dalsie naklady na pohonne hmoty, poistky a pod.
avalik
28.06.12,11:46
Manžel je profesionálny vojak. Neexistuje tá možnosť, aby mu požičali na preklenutie finančných problémov tých 17000€ s nejakou prijateľnou splátkou? Vyplatíte tie úžernícke dlhy a ostane vám len hypotéka a splátky u zamestnávateľa manžela.


346/2005 Z. z.Zákon o štátnej službe profesionálnych vojakov ozbrojených síl Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 158
Jednorazová nenávratná peňažná výpomoc

(1) Minister môže v osobitne odôvodnených prípadoch profesionálnemu vojakovi na jeho žiadosť priznať jednorazovú nenávratnú peňažnú výpomoc až 3 320 eur na prekonanie prechodnej, ním nezavinenej ťaživej sociálnej situácie.
(2) Žiadosť o jednorazovú nenávratnú peňažnú výpomoc obsahuje
a) meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia, hodnosť, titul a adresu miesta pobytu,
b) funkciu a miesto výkonu štátnej služby,
c) dôvody podania žiadosti,
d) potvrdenie o výške príjmu za rok pred vznikom ťaživej sociálnej situácie a potvrdenie o výške príjmu po vzniku ťaživej sociálnej situácie,
e) meno, priezvisko, rodné priezvisko a dátum narodenia manžela a ostatných osôb žijúcich s profesionálnym vojakom v domácnosti,31) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-346#f6376885)
f) potvrdenie o príjme manžela a ostatných osôb žijúcich s profesionálnym vojakom v domácnosti za rok pred vznikom ťaživej sociálnej situácie a potvrdenie o výške príjmu po vzniku ťaživej sociálnej situácie,
g) potvrdenie ošetrujúceho lekára o zdravotnom stave profesionálneho vojaka, ak ťaživá sociálna situácia vznikla ako dôsledok jeho choroby alebo úrazu,
h) potvrdenie ošetrujúceho lekára o zdravotnom stave manžela a ostatných osôb žijúcich s profesionálnym vojakom v domácnosti, ak ťaživá sociálna situácia vznikla ako dôsledok choroby alebo úrazu rodinného príslušníka.
(3) Kritériá na priznanie jednorazovej nenávratnej peňažnej výpomoci v rámci rozpätia podľa odseku 1 určí služobný predpis, ktorý vydá minister.
.........

Služobný predpis hlavného služobného úradu pre štátnu službu profesionálnych vojakov č. 7/2005 o kritériách na priznanie jednorazovej nenávratnej peňažnej výpomoci (Vestník MO SR, čiastka 45, 23. augusta 2005)
......

podľa mňa ale neprezieravé branie si úverov nespĺňa "ním nezavinenej ťaživej situácie"
Kvaka
28.06.12,11:54
Ale ja som nemyslela nenávratnú pomoc, ale nejakú pôžičku.
buchač
28.06.12,11:58
je to na moje meno. :-) :-( Ano malo bolo kedze ma plat 700 Eur a hypo je 360 eur, najom 160 eur a auto 190 eur mesacne, ale mate pravdu, radsej sme sa mali uskromnit a nechciet nic viac ...
...fbejka , fakt ma neber ako nejakého mentorského odľuda .....

...ja osobne skáčem do výšky svojho konta na účte ....porozmýšľam a potom konam ...
Je ale iná vaša situácia a tá moja ....
Byty sú drahé ...to je najväčšia položka ....lebo hypo a tzv. nájom pohltí aj vyše polky príjmu ...
Potraviny sú ďaľšia veľká ( druhá v poradí ) položka v kolonke výdajov ...
Auto máte možno nové ( neviem ) a tu som tiež zástancom toho , že v tých začiatok aj jazdenka odvezie všade tam , kde aj nová mašina ...

...a nechceť nič viac ???.......to by ste neboli predsa normálni .......každý chce niečo viac , no niekedy sa proste nedá a je potrebné si počkať na tú chvíľu .......šak ona príde ...
avalik
28.06.12,12:05
Ale ja som nemyslela nenávratnú pomoc, ale nejakú pôžičku.

podľa mňa tento zamestnávateľ - ozbrojené sily ... pôžičky nedáva
fbejka
28.06.12,12:15
...fbejka , fakt ma neber ako nejakého mentorského odľuda .....

...ja osobne skáčem do výšky svojho konta na účte ....porozmýšľam a potom konam ...
Je ale iná vaša situácia a tá moja ....
Byty sú drahé ...to je najväčšia položka ....lebo hypo a tzv. nájom pohltí aj vyše polky príjmu ...
Potraviny sú ďaľšia veľká ( druhá v poradí ) položka v kolonke výdajov ...
Auto máte možno nové ( neviem ) a tu som tiež zástancom toho , že v tých začiatok aj jazdenka odvezie všade tam , kde aj nová mašina ...

...a nechceť nič viac ???.......to by ste neboli predsa normálni .......každý chce niečo viac , no niekedy sa proste nedá a je potrebné si počkať na tú chvíľu .......šak ona príde ...


vsak ano my sme mysleli, ze ta chvila uz prisla, dobry napad, zarobime prachy bude nam lepsie. A padli sme poriadne na hubu. a teraz uz len cakat co sa stane, ale necakame so zalozenymi rukami, manzel zaraba kde sa len da a ja tiez skusam nieco cez net ... Ale bohuzial to stale nestaci. Som vdacna za kazdy nazor.
buchač
28.06.12,12:27
podľa mňa tento zamestnávateľ - ozbrojené sily ... pôžičky nedáva...tak veru , také niečo v " ponuke " nefiguruje....http://www.vusz.mil.sk/16406/home.php
fbejka
28.06.12,12:37
accchhh....:-(((
Kvaka
28.06.12,12:43
Našla som na internete Kolektívnu zmluvu pre policajtov na tento rok. Tam http://www.ozpsr.sk/menu/radaEU/KZ2012/KZPZ2012.pdf na strane 8 v rozdelení sociálneho fondu až 40% na návratnú finančnú výpomoc. Pozrite si KZ pre vojakov.
avalik
28.06.12,12:56
vsak ano my sme mysleli, ze ta chvila uz prisla, dobry napad, zarobime prachy bude nam lepsie. A padli sme poriadne na hubu. a teraz uz len cakat co sa stane, ale necakame so zalozenymi rukami, manzel zaraba kde sa len da a ja tiez skusam nieco cez net ... Ale bohuzial to stale nestaci. Som vdacna za kazdy nazor.

no vyrieste si to cim skor, predpokladam, ze manzel ma bezpecnostnu previerku a situacia, v ktorej momentalne ste, naznacuje bezpecnostne riziko - t. j. mozne zrusenie platnosti osvedcenia na obznamovanie sa s US a nasledne prepustenie zo sluzobneho pomeru

zakon 215/2004 Z. z.Zákon o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov

(2) Za bezpečnostné riziko sa považuje
....
c) zistenie, že osoba
.....
3. je pod preukázateľným nátlakom v dôsledku finančnej situácie,
Dáša_
28.06.12,13:44
a keď to podnikanie nejde, nebude lepšie ho stopnúť? A neutápať v tom ďalšie peniaze?
buchač
28.06.12,13:47
Našla som na internete Kolektívnu zmluvu pre policajtov na tento rok. Tam http://www.ozpsr.sk/menu/radaEU/KZ2012/KZPZ2012.pdf na strane 8 v rozdelení sociálneho fondu až 40% na návratnú finančnú výpomoc. Pozrite si KZ pre vojakov.

Kvaka .........ale toto nemyslíš hádam vážne .........či ........??????????

Odbory , kolektívna zmluva ...........v armáde neskutočné !!! ( nerátam civilných zamestnancov ....)
Neexistuje !!!
Tam je predsa nedeliteľná veliteľská právomoc........
misoft
28.06.12,13:51
Ja ku kreditkám dodám - je to slučka na krku - raz si požičiaš, ale platíš a platíš ako sprostý!
misoft
28.06.12,13:54
Ako u mňa (len bez hypo).
misoft
28.06.12,14:01
Kvaka: KZ neexistuje a existovať nemôže - už len z princípu. Armáda je riadený aparát a pokiaľ by tam boli (u príslušníkov ozbrojených zložiek - nie civilných zamestnancov) odbory = to by bola anarchia! Okrem toho - v armáde pre prof. vojakov sú odbory zakázané, všetko je pod správou MO a vrchného veliteľa, NGŠ (niektorí tomu vravia systém padajúceho ho*na).
A za ďalšie: ak by boli odbory - čo by vyriešili? Nič, nakoľko v armáde v určitých prípadoch neplatí zákonník práce!
Kvaka
28.06.12,14:07
Kvaka .........ale toto nemyslíš hádam vážne .........či ........??????????

Odbory , kolektívna zmluva ...........v armáde neskutočné !!! ( nerátam civilných zamestnancov ....)
Neexistuje !!!
Tam je predsa nedeliteľná veliteľská právomoc........No ja to nepoznám tak detailne, ja všetko myslím vážne, :)ale ak majú policajti KZ, nemajú aj vojaci? Zákon 328 je spoločný a KZ majú aj colníci, ak sa nemýlim. V názve tej KZ pre policajtov je citácia zákona 328, teraz mi nejde otvoriť ten môj odkaz, našla som tú KZ cez google.
avalik
28.06.12,14:09
Chlapci, nerypte ... ;) ... Kvaka sa snazi poradit ... nie kazdy pozna obmedzenia niektorych ustavnych prav vojakov

pre vojakov platia Smernice Ministerstva obrany Slovenskej republiky č. 81/2009 o sociálnom fonde profesionálnych vojakov (Vestník MO SR, čiastka 81, 12. novembra 2009)

ale v zhladom na moj predchadzajuci prispevok ja by som na seba zbytocne neupozornovala :)
Kvaka
28.06.12,14:11
Kvaka: KZ neexistuje a existovať nemôže - už len z princípu. Armáda je riadený aparát a pokiaľ by tam boli (u príslušníkov ozbrojených zložiek - nie civilných zamestnancov) odbory = to by bola anarchia! Okrem toho - v armáde pre prof. vojakov sú odbory zakázané, všetko je pod správou MO a vrchného veliteľa, NGŠ (niektorí tomu vravia systém padajúceho ho*na).
A za ďalšie: ak by boli odbory - čo by vyriešili? Nič, nakoľko v armáde v určitých prípadoch neplatí zákonník práce!No keď nie je, tak jej to pri riešení problému nepomôže. Policajti odbory majú, preto som myslela, že aj vojaci. Sorry.
Kvaka
28.06.12,14:13
Vďaka, hľadala som analógiu.
avalik
28.06.12,14:13
No ja to nepoznám tak detailne, ja všetko myslím vážne, :)ale ak majú policajti KZ, nemajú aj vojaci? Zákon 328 je spoločný a KZ majú aj colníci, ak sa nemýlim. V názve tej KZ pre policajtov je citácia zákona 328, teraz mi nejde otvoriť ten môj odkaz, našla som tú KZ cez google.

pre vojakov plati toto
346/2005

Obmedzenie niektorých ústavných práv profesionálnych vojakov

§ 11
(1) Petičné právo profesionálnych vojakov vo veciach súvisiacich s výkonom štátnej služby sa obmedzuje na individuálne žiadosti, návrhy a sťažnosti profesionálneho vojaka.
(2) Profesionálny vojak nesmie byť členom politickej strany alebo politického hnutia.
(3) Profesionálny vojak sa nesmie aktívne zúčastňovať na zhromaždeniach organizovaných politickými stranami alebo politickými hnutiami.
(4) Profesionálny vojak sa nesmie združovať v odborových organizáciách, ktoré pôsobia v ozbrojených silách a na pracoviskách, kde vykonáva štátnu službu.
misoft
28.06.12,14:13
Dostala vysvetlenie - pochopila - viď dole :?D
misoft
28.06.12,14:18
fbejka: skúsiť sa zbaviť leasingu (odstúpením, predajom) - auto nie je stred sveta - ubudnú splátky. Cetelem, Homecredit - skúsiť sa s nimo dohodnúť na nižších splátkach (i keď časovo dlhšie a predraží sa to v konečnom efekte) - niekedy sú prístupní - len s nimi KOMUNIKOVAŤ! Hypo - aj tam sa skúsiť dohodnúť - opäť sa to možno predĺži a predraží, ale takto sa možno dostanete do prijateľnej hladiny splátok.
pepa78
28.06.12,14:25
...neviem koľko sa zarába v armáde...ale...mám známeho v Anglicku, ešte stále tam zarobí cca 2000 € / v prepočte /, býva v jednej izbe s dvoma ďaľšími = nízke náklady na ubytovanie, robí 6 dní v týždni = málo času na zábavu a míňanie peňazí, stravuje sa na Tesco výrobkoch = lacné a postupne spláca svoje "neriešiteľné" finančné problémy...ja by som videl cestu tadeto...aj keď to chce veľa sebazaprenia...
avalik
28.06.12,14:32
...neviem koľko sa zarába v armáde...ale...mám známeho v Anglicku, ešte stále tam zarobí cca 2000 € / v prepočte /, býva v jednej izbe s dvoma ďaľšími = nízke náklady na ubytovanie, robí 6 dní v týždni = málo času na zábavu a míňanie peňazí, stravuje sa na Tesco výrobkoh = lacné a postupne spláca svoje "neriešiteľné" finančné problémy...ja by som videl cestu tadeto...aj keď to chce veľa sebazaprenia...

z armady sa neda odist podanim vypovede ... skoncit moze v dohodnutej dobe ... alebo moze poziadat o skoncenie sluzobneho pomeru pred uplynutim dohodnutej doby na zotrvanie v docasnej statnej sluzbe, alebo pred uplynutim doby vysluhy v hodnosti - velitel ale nemusi suhlasit
misoft
28.06.12,14:35
Na toto som poukazoval - neplatí zákonník práce (okrem iného).
fbejka
28.06.12,15:26
a keď to podnikanie nejde, nebude lepšie ho stopnúť? A neutápať v tom ďalšie peniaze?


Vsak mi uz obchod nemame...:-(
Dáša_
28.06.12,16:56
Vsak mi uz obchod nemame...:-(

živnosť je zrušená alebo prerušená?

Zo živnosti neostalo nič, žiaden tovar, skladové zásoby, zariadenie predajne?
fbejka
28.06.12,17:03
Nie tovar ani zariadenie uz nemame, vsetko sa predalo, za smiesne ceny, aby sme aspon nieco vyplatili. Zivnost mam este stale aktivnu, lebo stale nad niecim spekulujeme, ale nepodnikame v nicom momentalne.
misoft
29.06.12,08:58
lebo stale nad niecim spekulujeme, ale nepodnikame v nicom momentalne
Zase špekulujete? Prestaňte špekulovať a začnite uvažovať - čo je dôležitejšie - držať živnosť, alebo splácať dlhy?
Stanislav 1975
29.06.12,09:51
fbejka, nič v zlom, ale vy už nešpekulujte- ani nerozmýšlajte nad ďalším "podnikaním", lebo toto vaše podnikanie Vás privedie do pekla akurát tak...-treba vedieť podnikať...
wagner
29.06.12,12:26
Nie tovar ani zariadenie uz nemame, vsetko sa predalo, za smiesne ceny, aby sme aspon nieco vyplatili. Zivnost mam este stale aktivnu, lebo stale nad niecim spekulujeme, ale nepodnikame v nicom momentalne.

Načo držíte neaktívnu živnosť. Treba ju zrušiť, prihlásiť sa na ÚP, ten bude aspoň odvody do ZP platiť za Vás. Podnikanie nechajte tým čo to vedia.
myara
29.06.12,12:54
Načo držíte neaktívnu živnosť. Treba ju zrušiť, prihlásiť sa na ÚP, ten bude aspoň odvody do ZP platiť za Vás. Podnikanie nechajte tým čo to vedia.

preco by sa mala hlasit na UP? ved je na MD, resp. bude na RD, a jej muz je zase profesionalny vojak
fbejka
29.06.12,15:30
Zase špekulujete? Prestaňte špekulovať a začnite uvažovať - čo je dôležitejšie - držať živnosť, alebo splácať dlhy?

splacame dlhy a zivnost je aktivna, ale nic nerobime. To by sa nemalo ? Budem mat z toho nejaky problem ?
Indeed
29.06.12,16:13
splacame dlhy a zivnost je aktivna, ale nic nerobime. To by sa nemalo ? Budem mat z toho nejaky problem ?

Oni myslia na to,že ak je živnosť aktívna, tak je tam odvodová povinnosť, čo može kumulovať ďalšie dlhy naviac.

Naozaj by som nevidel žiadnú výhodu z toho držať neaktívnu živnosť.

Živnosť možno zrušiť a počase sa dá bez problémov otvoriť novú živnosť.
Indeed
29.06.12,20:23
Chcem aj ja napísať svoj príbeh ako som sa dostala do dlhov. Manžel celý život chodil po robotách a ja som pracovala v dedine. Veľa pil a až prišiel ten moment keď mi oznámili, že mal epilept. záchvat a je na Iske v nemocnici v Prahe. Samozrejme som za ním išla, bol 10 dní v kóme a potom ešte 2 mes. v nemocnici. hrozilo mi, že budem platiť všetko, lebo nemal ani kartičku ZP do zahraničia. Tak som to vybavila dodatočne. O 3 mesiace som prišla o prácu aj ja. Manžel nedostával nič, lebo nemal doplatené sociálne a ja som to nemala z čoho, starala som sa o 4 deti. Požiadal o dôchodok, ktorý mu zamietli, lebo nemal doplatené sociálne. Zdravotné tak isto, tak v ZP som si vybavila splátky, na ktoré som nemala. Hanbila som sa povedať rodine, že som na mizine, tak som zháňala pôžičky ako sa dalo, v banke aj v nebanke. Dávky v hmotnej núdzi som dostala necelých 200 € a z toho som ešte 100 € platila elektriku. Mala som asi 5 pôžičiek, robila som ad rána do veera hocikde kde sa dalo za pár eur. Bolo to hrozné obdobie, na ktoré už len spomínam, lebo som sa z toho dostala sama, nik mi nepomohol. Pôžičky som platila tak hocijako, doplatila som manželovi sociálne a keď po 2 rokoch konečne dostal dôchodok, tak som vyplatila aspoň väčšiu časť pôžičiek, najskôr nebankovky, lebo tam som preplatila 2 x toľko a potom zvyšok. Teraz keď vidím tie letáky, ktoré núkajú pôžičky, tak ich rovno hádžem do koša a som rada, že nemusím nič splácať a v noci sa konečne vyspím.

Iní nemali také šťastie....

Tiež sa stalo,že sa jeden montážnik tak "rozpil", že bol iba na ubytovni a vobec nechodil do práce...

Ked sa o tom dozvedela jeho žena,tak sadla do auta,že ide poňho a zobrala si aj spolucestujúceho

zhodou okolnosti mojho kamarata Stana, jej muža spolupracovníka.

V Brne pri vjazde na diaľnicu nedala prednosť kamionu, ťažká búračka- bočný náraz,
ona utrpela polámanú panvu a ťažké zranenia vnutorných orgánov brucha,prežila to...
Stano sa iba udrel hlavu a na mieste nehody koordinoval situaciu,
no zobrali ho do nemocnice na vyšetrenie kde skolaboval a zomrel, pitva ukázala ,že išlo o krvácanie do mozgu,
následkom uderu hlavy....
Po Stanovi zostala Zuza, bez živiteĺa rodiny s dvoma nezaopatrenými deťmi v puberte na krku...

A to všetko kvoli jednému bezuzdnému alkoholikovi.
Paula
29.06.12,20:44
Iní nemali také šťastie....s takým osudom konštatuješ , že šťastie?
Indeed
29.06.12,20:50
Konštatujem,že štastím je ostat nažive.
Paula
29.06.12,21:12
Príspevok bol o inom....ako často v Tvojej reči -:)
rusin
01.07.12,08:35
Vážená "fbejka", počuvaj, čo ti radia všetky!

Čim skôr zrušte ŽL a prihláste sa na ÚP!

ŽL sa vám oplatí keď viete a sa vám dari podnikať!!! 6iť na dlh a stále ho nabaľovať - to je cesta do pekla.

Ako už ti radili tu kopa užívateľov, že na ÚP aj keď predpokladám nie dostanete žiadnu podporu, tak za vás budu platiť odvody do zdrav.poisť (cca48.Euro/mes na každú osobu)...

S každým veriteľom musíte stále kominikovať a hľadať riešenie, nie skrývajte sa pred nimi!
Lebo "hra na schovavanú" - vás vyjde veľmi draho!

A skuste pouvažovať, čo možete predať, "odstupiť lizing" a poď!

Vo vašešj situacie peniaze vám možu pozičať iba verni kamarati a blizká rodina (bez percentopv), čo predpokladam nie je váš prípad!

A oboje alebo aspoň jden "hladajte hoci aku pracu" aby bol aj nizši, "no pravidelný prijem" aspon na prežitie a byt...

Ostatné rady a príklady tu ti dali velmi trefne, a užitočné!

Počuvni ich, pouvažujte a rýchlo konajte, zvlášť s tou "neaktivnou živnosťou", s ktorej iba každý deň vám nabehaju "dalšie a nové dlhý"!

Ktoré nik okrem vás - nie bude povinný splatiť!

Prajem ti aspoń štipku ščastia a viac "triezveho usudku"!
Indeed
01.07.12,08:37
komu sa nepáči nech moje prispevky nečíta... Stano bol z Detvy.
avalik
01.07.12,09:14
Vážená "fbejka", počuvaj, čo ti radia všetky!

Čim skôr zrušte ŽL a prihláste sa na ÚP!

ŽL sa vám oplatí keď viete a sa vám dari podnikať!!! 6iť na dlh a stále ho nabaľovať - to je cesta do pekla.

Ako už ti radili tu kopa užívateľov, že na ÚP aj keď predpokladám nie dostanete žiadnu podporu, tak za vás budu platiť odvody do zdrav.poisť (cca48.Euro/mes na každú osobu)...

S každým veriteľom musíte stále kominikovať a hľadať riešenie, nie skrývajte sa pred nimi!
Lebo "hra na schovavanú" - vás vyjde veľmi draho!

A skuste pouvažovať, čo možete predať, "odstupiť lizing" a poď!

Vo vašešj situacie peniaze vám možu pozičať iba verni kamarati a blizká rodina (bez percentopv), čo predpokladam nie je váš prípad!

A oboje alebo aspoň jden "hladajte hoci aku pracu" aby bol aj nizši, "no pravidelný prijem" aspon na prežitie a byt...

Ostatné rady a príklady tu ti dali velmi trefne, a užitočné!

Počuvni ich, pouvažujte a rýchlo konajte, zvlášť s tou "neaktivnou živnosťou", s ktorej iba každý deň vám nabehaju "dalšie a nové dlhý"!

Ktoré nik okrem vás - nie bude povinný splatiť!

Prajem ti aspoń štipku ščastia a viac "triezveho usudku"!

manzel je vojak, nemoze mat iny pracovny pomer ani byt evidovany na UP
fbejka je ma materskej dovolenke
fbejka
01.07.12,15:29
no takto to je. Takze ? Co teraz ?
obciansky zastupca
02.10.13,11:00
Vždy sa dá niečo urobiť !
[FONT=Verdana]
Úvery a pôžičky od nebankovej spoločnosti, banky alebo súkromnej osoby, ktoré zaťažujú nehnuteľnosti zápisom v Katastri nehnuteľností na listoch vlastníctva sú najčastejším dôvodom, ako prísť nesplatením dlhu o svoje nehnuteľnosti a tým aj o bývanie pre celú rodinu.

Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a [FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.
avalik
02.10.13,11:02
Vždy sa dá niečo urobiť !
[FONT=Verdana]
Úvery a pôžičky od nebankovej spoločnosti, banky alebo súkromnej osoby, ktoré zaťažujú nehnuteľnosti zápisom v Katastri nehnuteľností na listoch vlastníctva sú najčastejším dôvodom, ako prísť nesplatením dlhu o svoje nehnuteľnosti a tým aj o bývanie pre celú rodinu.

Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a [FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.

[

tu sa radi verejne, tak ked mas nejake uzitocne rady sem s nimi :)
buchač
02.10.13,11:50
[/FONT]
Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a [FONT=Verdana]nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.


tu sa radi verejne, tak ked mas nejake uzitocne rady sem s nimi :)[/QUOTE]

Múti vodu " občiansky zástupca " ...
Možno sa jeden z kalnej vody dostane nakoniec do poriadneho bahna ...

V súvislosti s tou " pomocou " vidím skôr nejaké odkúpenie , alebo niečo iné v takomto duchu ...
Proste biznis a nie nejaká charitatívna pomoc zdarma ....
arizona
03.10.13,19:59
A preco neporadis verejne, nech si to mozu precitat viaceri?

Na Porade su tisice a tisice dobrych rad od ostatnych Poradakov,ktori tiez pomahaju nezistne :-)
alaya1
03.10.13,20:03
Nerobím žiadne odkupovanie, ani pôžičky, ktoré vedú k tomu istému.. Je to každého vec, či sa opýta ak má problém, ja mu poviem ako by som riešil jeho problém a buď mu to vyhovuje alebo nie..
Za opýtanie nikto nič nedá, no nie?


urcite za to nic neda???
avalik
03.10.13,20:27
ľudia majú dosť vážne problémy, existenčné, vďaka úžerníckym úrokom a pokutám. Ak potrebuje niekto pomôcť, poradiť, ozve sa, poviem mu na základe jeho popisu situácie a zmlúv čo sa dá robiť, ako by sa dalo zachrániť jeho bývanie.. takýto ľudia nemajú na právnikov, ja nie som právnik, zaujímam sa o danú problematiku, študujem veci okolo toho.. nie su to rady typu požičaj si tam a tam... je to trošku zložitejšie, ak niekto potrebuje, nech sa ozve, mail som uverejnil..
nie každý vie že niečo môže dokázať aj proti banke či nebankovke..


nech sa paci, mozes sa realizovat - verejne, zaujima ma tvoje odporucanie http://www.porada.sk/t225253-moze-exekutor-navysit-dlh-20-000-sk-na-10-000-euro.html
arizona
03.10.13,20:27
ľudia majú dosť vážne problémy, existenčné, vďaka úžerníckym úrokom a pokutám. Ak potrebuje niekto pomôcť, poradiť, ozve sa, poviem mu na základe jeho popisu situácie a zmlúv čo sa dá robiť, ako by sa dalo zachrániť jeho bývanie.. takýto ľudia nemajú na právnikov, ja nie som právnik, zaujímam sa o danú problematiku, študujem veci okolo toho.. nie su to rady typu požičaj si tam a tam... je to trošku zložitejšie, ak niekto potrebuje, nech sa ozve, mail som uverejnil..
nie každý vie že niečo môže dokázať aj proti banke či nebankovke..
To nevadi, ze je to zlozitejsie. Ved Poradaci nie su hlupi, ked vysvetlis, tak urcite pochopia...ak radis tym ludom naozaj zadarmo,z dobreho srdca, tak sa hadam nemusis byt,aby ti niekto nevyfukol kseft, nie?

To, ze nechces zverejnit nic blizsie zavana niecim necestnym a neserioznym....
pepsikova
04.10.13,07:03
[QUOTE="obciansky zastupca"]mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky./QUOTE]..

..hm!..ty si dobrý!..ale si si pomýlil stránku!..lebo tu píšu ľudia, čo dokážu svoj problém rozpísať a dajú si poradiť zadarmo,niečo si z príspevkov vyberú!..chápeš!..
...a ""kto dnes robí niečo zadarmo"?...no predsa poraďáci!..
...toto si ešte nezbadal?..
lujza.j
04.10.13,07:23
Haloooo......tak ked mas dost prace tak tu " nevysedavaj" a šmykaj si robit reklamu inam....:---
alaya1
04.10.13,07:38
nezbadal..
neviem ako by pomohlo to že napíšem že to riešim súdnou cestou a ako, obyčajnému človeku, ktorí sa do toho nevyzná. ja tých ľudí zastupujem až do konca..
tento problém exekúcií a dražieb si sám človek asi tažko vyrieši bez odbornej pomoci, nemyslíte? jedine že sa dá ukecať znou a za 20 000 dlhu z ktorých si požičal reálne 10 000 možno ani nie si požičia tých 20 000 a za pol roka musí vrátiť 40 000, čo sa reálne deje. ale aká je šanca na vrátenie? sú to úžerníci.. je to bludný kruh..

Myslim, ze aj zastupovanie dlznika ma svoje pravidla a nemoze to robit clovek, ktory si doma len tak studuje materialy a podla nich potom radi, bez pravnickeho vzdelania.
Na porade je viac fundovanych pravnikov, ktori tu radia ludom, v celkom konkretnych pripadoch verejne a ZADARMO:

ja by som celu temu poslala kade lahsie- dalsi ODRBAVAC CHUDOBNYCH.
JAJA11
04.10.13,07:50
nezbadal..
neviem ako by pomohlo to že napíšem že to riešim súdnou cestou a ako, obyčajnému človeku, ktorí sa do toho nevyzná. ja tých ľudí zastupujem až do konca..
tento problém exekúcií a dražieb si sám človek asi tažko vyrieši bez odbornej pomoci, nemyslíte? jedine že sa dá ukecať znou a za 20 000 dlhu z ktorých si požičal reálne 10 000 možno ani nie si požičia tých 20 000 a za pol roka musí vrátiť 40 000, čo sa reálne deje. ale aká je šanca na vrátenie? sú to úžerníci.. je to bludný kruh..

koľko stoji takáto služba? aby si vedeli ľudia porovnať či sa obrátiť na človeka čo si to naštuduje sám, alebo na človeka, čo má na to vzdelanie..... musela by to byť desatina ceny z toho, čo žiadajú právnici.....
a u takýchto ľudí neexistuje pomoc, tu sa dá len radiť dopredu.... ľudia, ak vám banka nepožičia, tak nechoďte do toho s nebankovkami.... oni čakajú na takýchto ľudí, u ktorých je veľká pravdepodobnosť, že nebudú vedieť splácať dlh..... tak si zabezpečia príjem z pôžičky, zabezpečia prácu svojim právnikom - exekútorom a všetci sa radujú... a naivnému človeku zostanú len slzy....
nedostať sa do problémov, je začať riešiť ich okamžite.... väčšina z týchto ľudí si myslela, že nepreberaním pošty, neodpovedaním na takúto poštu sa to stratí.... teraz je z 15.000 Skk dlžoba 5.000 EUR.... úroky, súdne poplatky, poplatky právnikom a exekútorom z malej sumy urobia mega dlh :-(.... ale väčšinou si za to môžu ľudia sami, ktorí chcú mať všetko a nespočítajú si, či si na to vedia zarobiť....
buchač
04.10.13,07:57
mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky.

Súdnou cestou to vie poriešiť každý debil ...
To nie je problém ...či ???

Debil je aj ten , kto sa tým nebankovkám upíše ...

Myslíš si , že tí veritelia sú tiež debilkovia , že si nepodchytia tie svoje zmluvy tak , aby to na súde obstálo ???


obciansky zastupca
Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Ty môj oný ... to musí byť poriadny nešťastník - čistý debil , čo sa obráti na neprávnika v nejakej kauze , ktorý iba ( len ) študuje hentú problematiku ...

Poznámka :
Očúvaj , občiansky oný ...použil som teraz viac krát výraz " debil "...
To za koho považuješ ostatných ???
Ale otázka znie aj inak ...za koho sa považuješ Ty ???
Tiež za oného ???
Asi nie , lež opak je asi aj pravdou ...........

Urážať ale nemienim , čisté konštatovanie je to .
Stanislav 1975
04.10.13,08:01
mám dosť práce, ponúkam možnosť riešiť to súdnou cestou.
Nikde nie je napísané slovo zadarmo. Kto dnes robí niečo zadarmo? ja nerobím iné, len študujem veci v tejto problematike a zastupujem ľudí, ktorí nemajú na právnikov.
je to moje know how.. nie každý právnik sa tomuto vôbec venuje a rozumie..
k posúdeniu treba preštudovať zmluvy a podmienky..
takže ak tak obciansky.[/EMAIL]

Súdnou cestou to vie poriešiť každý debil ...
To nie je problém ...či ???

Debil je aj ten , kto sa tým nebankovkám upíše ...

Myslíš si , že tí veritelia sú tiež debilkovia , že si nepodchytia tie svoje zmluvy tak , aby to na súde obstálo ???


obciansky zastupca
Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Ty môj oný ... to musí byť poriadny nešťastník - čistý debil , čo sa obráti na neprávnika v nejakej kauze , ktorý iba ( len ) študuje hentú problematiku ...

Poznámka :
Očúvaj , občiansky oný ...použil som teraz viac krát výraz " debil "...
To za koho považuješ ostatných ???
Ale otázka znie aj inak ...za koho sa považuješ Ty ???
Tiež za oného ???
Asi nie , lež opak je asi aj pravdou ...........

Urážať ale nemienim , čisté konštatovanie je to .
Buchač sa tuším nejako rozčúlil...,heh...
Dáša_
04.10.13,08:13
nie nepodchytia si to, spoliehajú sa na to že taký ľudia nemajú na právnikov a nebudú to teda riešiť súdnou cestou..
veru nešťastník, ktorý môže prísť o všetko a nevie si pomôcť. keď máš dražbu na bývanie, za pár korún, tak si môžeš byť istý že taký človek nemá na právnika, a im to tak vyhovuje.. čo už... prajem vám toľko štastia aby ste nezažili to zúfalstvo..
možno by bolo dobré dať štatistiku, koľko takýchto zúfalcov si zastupoval a v koľkýh prípadoch si vyhral, t.j. exekúcia bola zrušená napríklad. Aby sme vedeli, aký je efekt a či to nie je len tlačenie kalerábov...
Dáša_
04.10.13,08:44
sú to normálny ľudia, možno len ručili svojim bývaním rodine alebo známym.. do zúfalstva ich doviedol tento štát a systém..
Najdôležitejšie je zastaviť dražbu, aby sa z nich nestali bezdomovci.. a potom nekonečné súdne pojednávania, keďže všetci dobre vieme koľko ROKOV trvá bežný súdny spor na Slovensku. Ale bývajú vo svojom, s nehnuteľnosťou nemôže nikto nič robit.. a už to je pre väčšinu výhra..

dokedy nikto nemôže nič s nehnuteľnosťou robiť???? Len kým neskončí súd???

Lebo podľa tvojej odpovede usudzujem, že jedine, čo si zatiaľ dokázal je oddialenie dražby. A to teda vyriešenie situácie nie je.
Dáša_
04.10.13,08:59
Sále si nám nepovedal, koľko si za také zastupovanie účtuješ. Je to napríklad 50% z advokátskej tarify?
alaya1
04.10.13,09:04
sú to normálny ľudia, možno len ručili svojim bývaním rodine alebo známym.. do zúfalstva ich doviedol tento štát a systém..
Najdôležitejšie je zastaviť dražbu, aby sa z nich nestali bezdomovci.. a potom nekonečné súdne pojednávania, keďže všetci dobre vieme koľko ROKOV trvá bežný súdny spor na Slovensku. Ale bývajú vo svojom, s nehnuteľnosťou nemôže nikto nič robit.. a už to je pre väčšinu výhra..


tak neviem, ci su nekonecne, tie sudne pojednavania, lebo mojho suseda prisli osobne vysupnut z bytu za par mesiacov, od podania zaloby na sud.
Toto vsetko co pises, su len keci, na oblbnutie ludi, vyzyvali ta, aby si konkretizoval, preco to nerobis, je nam zname.
alaya1
04.10.13,09:08
nie je to pevne dané. Záleží na dohode. je to individuálne. preto som napísal, že kto má takýto problém, aby sa ozval, po preštudovaní zmlúv a popísaní situácie, koľko kto zobral kedy atď. poviem či sa dá niečo spraviť, prípadne čo. všetko detailne popíšem, najlepšie na osobnom stretnutí, tak isto aj poplatok, a človek sa sám rozhodne či do toho ide alebo nie. preskúmanie zmlúv a situácie nie je záväzne, iba informačné..
na osobnom stretnutí, vám môžem ukázať rozhodnutia v konaniach..

to ti tie zmluvy poslu postou, ci ako to myslis? ze az potom na osobnom stretnuti. daj si inzerat do inzertnych novin, tu sa radi zadarmo. A zasadna otazka, na zaklade akej zivnosti to robis a odvadzas dane, . Ci je to cernota?
alaya1
04.10.13,09:15
nuž.... ako som napísal, na osobnom stretnutí vám môžem ukázať rozhodnutia v konaniach... viac už k tomu nemám čo dodať..
veľa ľudí inú možnosť nemá.. je to na každom a ako som napísal, za opýtanie nikto nič nedá.. a kto sa nepýta, nič sa nedozvie..

Keci!!!
Mna zaujima, preco nemozes napisat, na zaklade coho vykonavas tuto cinnost a akym sposobom to prebieha, ale ak si napr. z Blavy, neviem, ci takyto chudak zadlzeny moze si dovolit cestovat len tak, na konzultaciu cez cele Slovensko, napr. z Michaloviec. je to blbost na entuuuu. a odrb poriadny.
Dáša_
04.10.13,09:15
nuž.... ako som napísal, na osobnom stretnutí vám môžem ukázať rozhodnutia v konaniach... viac už k tomu nemám čo dodať..
veľa ľudí inú možnosť nemá.. je to na každom a ako som napísal, za opýtanie nikto nič nedá.. a kto sa nepýta, nič sa nedozvie..

len my sa aj pýtame a stále sme sa nič nedozvedeli...

napríklad na základe akej živnosti robíš toto poradenstvo a zastupovanie pred súdom?
alaya1
04.10.13,09:19
ja cestujem za nimi, alebo mi to pošlú prefotené mailom, poštou...
len my sa aj pýtame a stále sme sa nič nedozvedeli...
alaya1
04.10.13,09:20
napríklad na základe akej živnosti robíš toto poradenstvo a zastupovanie pred súdom?
Katy a R
04.10.13,09:57
Kočky - nechajte ho .. nemusíme si to všímať!;) .. veď on je možno krotiteľ dlhov ? ... a naozaj ťažko tu bude niekto verejne poskytovať informácie o svojích zbabraných investiciách a dlhoch .. či? Čo ak niekomu naozaj pomôže ..?
A rôznych reklám je tu na porade veru habadej .....
JAJA11
04.10.13,10:03
ono je skôr problém, aby to nebol ďalší človek, ktorý využije ťažkú situáciu niektorých ľudí a nabalí sa na ich úkor aj on.... ako sa hovorí, topiaci sa aj stebla chytá..... a toto využívajú hyeny..... s tvárou ovečky sa snažia presvedčiť, že pomôžu....
stačilo by mi, ak by dotyčný napísal, že si dá zaplatiť len v tom prípade, ak naozaj bude prínosom pre toho človeka.... ak mu nebude vedieť pomôcť, tak si peniaze od neho nezoberie.....
na otázky, čo za to chce sme sa odpoveď nedozvedeli.....
arizona
04.10.13,11:33
Pokial tu mal "obciansky zastupca" sancu si tu nahanat ksefty a hladat "nove ovecky" tak srsal ochotou,pisal a reagoval

Ale ked mal napisat konkrene nieco o svojej cinnosti, ci je vobec legalna a kolko si uctuje, tak sa asi naplasil a svoje prispevky povymazaval...
alaya1
04.10.13,11:37
fakt, je to vymazane- to je "prasa".
lujza.j
04.10.13,11:42
Normalne sa posr....l:D....velke ramena robil a silne reci mal...
Katy a R
04.10.13,11:45
..:confused::confused: .. však sa vám nepáčilo - tak vymazal! .. a ani to nie je dobre :confused::D
Keď ešte aj IČO a DIČo ste chceli ;)

- a čo tak témy o lupinách - dnes aktuálne ??? ;)
julysak
04.10.13,13:08
[QUOTE="obciansky zastupca"]Vždy sa dá niečo urobiť !
[FONT=Verdana]
Úvery a pôžičky od nebankovej spoločnosti, banky alebo súkromnej osoby, ktoré zaťažujú nehnuteľnosti zápisom v Katastri nehnuteľností na listoch vlastníctva sú najčastejším dôvodom, ako prísť nesplatením dlhu o svoje nehnuteľnosti a tým aj o bývanie pre celú rodinu.

Som občiansky zástupca, nie právnik, môžem Vám pomôcť zbaviť sa úžerníckych úrokov, pokút, zachrániť a navrátiť Vám Vaše nehnuteľnosti.

Venujem sa tejto problematike, snažím sa pomôcť ľudom, ktorí o to stoja a chcú zachrániť seba a rodinu pred vysťahovaním. Vo väčšine prípadov majú zaťažené nehnuteľnosti, buď svoje, ale aj svojej najbližšej rodiny a nevedia si odborne pomôcť sami ani nemajú finančné prostriedky na právnikov.

Prišli ste vy alebo vaši známi z dôvodu nesplatenia akýchkoľvek [FONT=Verdana]svojich dlhov o nehnuteľnosti, alebo Vám hrozí dražba? [ /QUOTE]

Zas jeden anjel :D
priletel
nepomohol
uletel.
buchač
04.10.13,14:06
Buchač sa tuším nejako rozčúlil...,heh...
Stano , poviem takto .

Rozčuľujem sa skôr nad maličkosťami a toto ( občianskeho oného ) rozhodne nepovažujem za maličkosť !
Skôr sa čudujem " občianskemu zástupcovi " , že takouto formou sa snaží dostať ke nejakému prípadu a aj zarobiť ( priznal , že nič nie je zadarmo ) ...

Občianskeho zástupcu by sa dalo v konečnom dôsledku nazvať aj tým šmejdom , nakoľko zneužíva neznalosť neznalých danej problematiky a dáva im falošnú nádej v zmenu skutkového stavu ....

Toto ma trochu serie , to zneužívanie situácie ...
misoft
04.10.13,15:31
Už sa - ľudkovia - nad tým nepozastavujte! Chcel si tu skryte robiť reklamu - no nevyšlo mu to :D!
Okrem toho - koľko by pýtal? Istotne satarmo by to nerobil, aspoň 75% taxy by pýtal. A aj podľa toho by konal - teda skoro nijako. A v konečnom dôsledku by aj tak potom povedal, že sa to nedalo a chudák by o všetko prišiel (ešte väčšiu dlžobu by mal).
true2016
28.01.16,10:22
Dakujem hubatej za prispevok.