Zita4
28.09.05,11:32
Milí poraďáci, potrebovala by som poradiť v tejto veci:
Zamestnanec si uplatňuje daňový bonus na svoju nezaopatrenú dcéru. Problém je v tom, že sa vydala a teraz mi doniesol potvrdenie o návšteve školy s iným priezviskom. Aké doklady by som ešte mala od neho vyžiadať? Ďakujem :)
Katarína STR
28.09.05,09:38
No ja ti neviem, ale žeby vydatá žena ešte nebola zaopatrená ?
VERONIKA6
28.09.05,09:47
Moja nevesta je študentkou na vysokej škole a viem, že jej rodičia už daňový bonus
na ňu nedostávajú a ona poberá sociálne štipendium.
Viera
Denda
28.09.05,09:52
Moja nevesta je študentkou na vysokej škole a viem, že jej rodičia už daňový bonus
na ňu nedostávajú a ona poberá sociálne štipendium.
VieraMôže a nemusí spĺňať podmienky nároku:http://www.porada.sk/showthread.php?p=125231 :)
Denda
28.09.05,09:55
Milí poraďáci, potrebovala by som poradiť v tejto veci:
Zamestnanec si uplatňuje daňový bonus na svoju nezaopatrenú dcéru. Problém je v tom, že sa vydala a teraz mi doniesol potvrdenie o návšteve školy s iným priezviskom. Aké doklady by som ešte mama od neho vyžiadať? Ďakujem :)Podľa mňa stačí priložiť k zmene mena sobášny list a vyznačiť zmenu údajov aj vo vyhlásení:)
Zita4
28.09.05,10:16
No ja ti neviem, ale žeby vydatá žena ešte nebola zaopatrená ?Ona aj s manželom sú študenti, nemajú príjem, z ktorého by si uplatnili daňový bonus. Keď si to zamestnanec žiada, ja by som mala len vyžiadať doklady potvrdzujúce nezaopatrenosť dieťaťa. To je môj názor, neviem či správny :confused: .
Katarína STR
28.09.05,10:18
Ahá, tak to je iné. Keď sú obaja len študenti, tak potom je nárok na daňový bonus.
Zita4
28.09.05,10:24
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne. Je to super, keď sa môžem takto poradiť :)
kvet
28.09.05,11:50
S účinnosťou od 01.01.2005 rodič vyživovaného dieťaťa (vydatého alebo ženatého), s ktorým žije v spoločnej domácnosti si môže DB na toto dieťa uplatniť až po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak manžel (manželka) tohto dieťaťa nemá za príslušné zdaniteľné obdobie príjmy presahujúce sumu rovnajúcu sa nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka. Vyplýva to z novely ustanovenia § 33 ods. 3 zákona o dani z príjmov.

Zita4, v tvojom prípade, by som od prvého dňa kalendárneho mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci v ktorom vyživované dieťa zamestnanca uzavrelo manželstvo, prestal vyplácať DB (doklad sobášny list). V rámci ročného zúčtovania dane, ak ho tomuto zamestnancovi budeš robiť a on si dodatočne uplatní nárok na DB a preukáže, že manžel/manželka vyživovaného dieťaťa má zdaniteľné príjmy nižšie ako 87 936 Sk za rok 2005 a samozrejme za splnenia podmienky spoločnej domácnosti, DB možeš vyplatiť.
Zita4
28.09.05,12:07
Ďakujem Ti veľmi pekne Kvet. Túto novelu daňového zákona som prehliadla. Som rada, že poznám Poradu a sú tu takíto skvelí ľudia. :)
Lucinka23
03.11.11,07:36
Dobrý deň, prosím o radu.

Dcéra zamestnankyne sa vydala 1.10.2011. Má ešte nárok na daňový bonus za október? Ďakujem