MatoB
16.02.10,22:17
Viem, ze tato tema sa tu kruti "donemtava" ale potrebujem si overit jednu vec.
Da sa o vypis z obchodneho registra poziadat aj nadialku? mam na mysli postovne. Ak ano, ako na to?

Dakujem
MatoB
17.02.10,17:35
halóóó
magdika
18.02.10,10:23
Dá treba napisať žiadosť uviesť spoločnosť za ktorú žiadaš výpis a zaslať na patričný súd, kde patrí spoločnosť, treba priložiť aj kolok v hodnote výpisu podľa počtu strán, ale neviem teraz koľko stojí jedna strana
MatoB
18.02.10,13:04
Dá treba napisať žiadosť uviesť spoločnosť za ktorú žiadaš výpis a zaslať na patričný súd, kde patrí spoločnosť, treba priložiť aj kolok v hodnote výpisu podľa počtu strán, ale neviem teraz koľko stojí jedna strana

Dakujem magdika. Ak dobre ovladam pocet stan pokial neboli ziadne zmeny bude rovnaky ako pri prvom vypise cize 2. Ta ziadost je nejako konretizovana alebo staci napisat len klasika ziadost ze vec: ziadost blabla bla a potom ziadam o bla bla bla?

teraz pozeram na http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=721 ze vypis z OR neni na pocet stran ale na to ci je v el. alebo listinnej podobe

* v listinnej podobe – 6,50 €,
Bionda
18.02.10,14:34
Ja som včera bola aj u notárky v LV a požiadala o výpis z OR a za 4,16 eur mi ho za cca 3-4 dni dajú - nemusím ísť na OR do Nitry.
MatoB
18.02.10,15:01
Ja som včera bola aj u notárky v LV a požiadala o výpis z OR a za 4,16 eur mi ho za cca 3-4 dni dajú - nemusím ísť na OR do Nitry.

hmm akosi nechapem tvojej odpovedi :D
magdika
18.02.10,16:05
stačí klasika, formálna žiadosť
MatoB
18.02.10,17:35
Aha tak to je dobre ozaj a kolok mam nalepit na tu ziadost alebo staci len vlozit do obalky??
(z bezpecnostnych dovodov by mi vyhovovala ta prva moznost)
Bionda
18.02.10,19:09
Chcela som tým povedať :) , že výpis môžeš dostať aj u notára a nemusíš ísť na OR . ( ak napr. nie je OR v tvojom meste, ale notár áno).
magdika
19.02.10,12:37
Do žiadisti napíšem, že kolky v hodnote ..... Eur prikladám k žiadosti a prispnkujem to kanc. sponou
MatoB
23.02.10,14:57
Neviem, ale akosi som cirou nahodou teraz zistil, ze o poskytnutie listinneho vypisu z OR mozem poziadat tak isto ako o poskytnutie v elektronickej forme na portal.gov.sk :D
To tam ale dlho neni lebo o elektronicky vypis som ziadal minuly mesiac (bol mi akurat tak na 2 veci) a nic take som tam nevidel. Alebo vidim sikmo?
Economic
23.02.10,20:52
Neviem, ale akosi som cirou nahodou teraz zistil, ze o poskytnutie listinneho vypisu z OR mozem poziadat tak isto ako o poskytnutie v elektronickej forme na portal.gov.sk :D
To tam ale dlho neni lebo o elektronicky vypis som ziadal minuly mesiac (bol mi akurat tak na 2 veci) a nic take som tam nevidel. Alebo vidim sikmo?

Za výpis z OR sa neplatí už za každú stranu, ale kolok v hodnote 6,50 Eur paušálne bez ohľadu na počet strán. Normálne treba napísať jednoduchú žiadosť o zaslanie výpisu z OR, doložiť kolok, po prípade ich poprosiť aby tak urobili čím skôr.
MatoB
24.02.10,11:29
Za výpis z OR sa neplatí už za každú stranu, ale kolok v hodnote 6,50 Eur paušálne bez ohľadu na počet strán. Normálne treba napísať jednoduchú žiadosť o zaslanie výpisu z OR, doložiť kolok, po prípade ich poprosiť aby tak urobili čím skôr.

V prispevku cislo 4 som thovoril ze 6,50 za cely vypis a ako som uz spominal v prispevku cislo 11 asi je najlepsie a najjednoduchsie ziadat o papierovy vypis a aj elektronicky vypis cez portal.gov.sk na moje prekvapenie mi dnes o 10 poslali potvrdenie o prijati platby a to som vcera vecer o 23:00 robil prevod. Aj ten vypis by mohol prist tak rychlo ako platba odomna k nim :D

Dam vedet kedy pride
witch
24.11.11,12:10
V prispevku cislo 4 som thovoril ze 6,50 za cely vypis a ako som uz spominal v prispevku cislo 11 asi je najlepsie a najjednoduchsie ziadat o papierovy vypis a aj elektronicky vypis cez portal.gov.sk na moje prekvapenie mi dnes o 10 poslali potvrdenie o prijati platby a to som vcera vecer o 23:00 robil prevod. Aj ten vypis by mohol prist tak rychlo ako platba odomna k nim :D

Dam vedet kedy pride

Chcem zažiadať o výpis z OR v listinnej forme a zaplatiť prevodom. Ako mám postupovať?

Pošlem poštou žiadosť a uvediem spôsob úhrady prevod z účtu č.xxx, ako VS dám IČO? A kde zistím č. účtu príslušného súdu? Je to OR Okr.súd Bratislava I. Vďaka
Economic
24.11.11,13:09
Viem, ze tato tema sa tu kruti "donemtava" ale potrebujem si overit jednu vec.
Da sa o vypis z obchodneho registra poziadat aj nadialku? mam na mysli postovne. Ak ano, ako na to?

Dakujem

Dá sa vyžiadať priamo z PC elektronicky cez portál.gov. Vyžiadaš - príde výzva - zaplatíš. Výpis Ti príde aj z opačnej strany republiky na adresu akú si zadáš.
vieraaaa
24.11.11,13:44
Ja som asi pred dvoma mesiacmi vybavovala výpis z OR u jednej notárky u nás, nebolo to síce na počkanie, neviem či sa to už zmenilo, ale na druhý deň ráno mi volali, že výpis si môžem prísť prevziať. Na výpis mi dali ich pečiatku a zaplatila som poplatok - žiaľ už si nepamätám koľko.
vieraaaa
25.11.11,04:27
Môžem doplniť, že za 3-stranový výpis som platila 5,27 €.
A ešte pripájam link na článok, kde sú uvedené výhody a nevýhody podľa spôsobu získania výpisu z OR
http://www.pravnarevue.sk/domov/blog/393-ako-ziska-pravne-zavaezny-vypis-z-obchodneho-registra-inak-ako-navtevou-sudu.html
Internetový marketing
25.11.11,05:43
Ja som ziadal o vypis z OR minuly tyzden. Cez notarku mi to pride asi najvyhodnejsie. Jeden den poobede som napisal ziadost a druhy den doobedu som si bol po vypis. Dvojstrankovy nieco malo cez 4 ecka.
witch
25.11.11,07:35
Ďakujem všetkým za odpovede! Asi vyskúšam elektronicky, vycestovať musím jak za notárkou, tak na Súd. Pekný deň všetkým! :)
Internetový marketing
25.11.11,07:51
Neviem, ci teraz nebudem kecat, ale myslim si, ze elektronicky ide ziadat iba o 'elektronicky' vypis z OR, ze ho neposlu v papierovej forme. A takyto vypis akceptuje malo spolocnosti, vsetci chcu papier... Citujem z odkazu, ktory poslala vieraaaa: "Pozor však - na právne účely je použiteľná len elektronická podoba výpisu, po jeho vytlačení je už neho len obyčajný informatívny výpis."

Opravte ma prosim, ak je to inac.
Economic
26.11.11,04:59
Neviem, ci teraz nebudem kecat, ale myslim si, ze elektronicky ide ziadat iba o 'elektronicky' vypis z OR, ze ho neposlu v papierovej forme. A takyto vypis akceptuje malo spolocnosti, vsetci chcu papier... Citujem z odkazu, ktory poslala vieraaaa: "Pozor však - na právne účely je použiteľná len elektronická podoba výpisu, po jeho vytlačení je už neho len obyčajný informatívny výpis."

Opravte ma prosim, ak je to inac.


Nemáš pravdu v tom, že ide v praxi o výpis z OR žiadaný elektronicky a príde ti len elektronicky. Ty si sám zvolíš aký Ti má prísť. Máš voľbu : elektronický alebo poštou originál. Ak si vyberieš možnosť poštou, príde presne taký istý, ako keď si ho ideš prevziať osobne.
Elektronický výpis podpísaný ZEP môžeš použiť v inštitúcii, ktorá si ho dokáže prečítať. Ak je elektronický bez ZEP, má len informatívny charakter.
Internetový marketing
28.11.11,08:22
Ak si vyberieš možnosť poštou, príde presne taký istý, ako keď si ho ideš prevziať osobne.

A za tento typ vypisu sa stale plati tych 33 centov? Kde stat berie na postovne apod.?
avalik
28.11.11,08:34
A za tento typ vypisu sa stale plati tych 33 centov? Kde stat berie na postovne apod.?

postou dostanes v listinnej podobe za 6,50 €
len elektronicky mas 0,33 € - ten ale pouzivas len v elektronickej podobe ... vytlacit ti ho moze notar, a tam platis dalsie poplatky


Príloha
k vyhláške č. 31/1993 Z. z.

SADZOBNÍK NA VÝPOČET ODMENY NOTÁRA ZA NOTÁRSKU ČINNOSŤ

Položka C:
1. Za osvedčenie zhody odpisu alebo fotokópie
s listinou vrátane osvedčenia listinnej
podoby elektronického odpisu údajov
z informačných systémov verejnej správy5b)
za každú, aj začatú stranu listiny, ktorej
odpis alebo fotokópia sa osvedčuje .......................... 1,33 €
Economic
29.11.11,05:54
A za tento typ vypisu sa stale plati tych 33 centov? Kde stat berie na postovne apod.?

Ak potrebuješ výpis na úradné účely, kde Ti nebudú akceptovať v elektronickej forme a ktorý ma informačný charakter a hlavne kde je potrebné predložiť originál a o tento požiadaš cez spomínaný portál.gov, za takýto výpis zaplatíš 6,5 Eur. Toto nie je lacnejšie, no príde Ti aj na opačný koniec republiky. Aj keď na stránke portálgovu sa dá žiadať aj o výpis lacnejší, ale nepoužiteľný pre úradné účely.
Nevidela som ako vyzerá výtlačok zabezpečený od notára, mal by byť lacnejší a podľa už tu pridaných príspevkov je naozaj lacnejší, mal by aj taký byť použitý na úradné účely. Tento spôsob zaviedli z dôvodu, aby klienti mali k jeho zabezpečeniu bližšie.

Čo tu riešiš nejaké poštovné ? Daňové úrady o mnoho nezmyselnejšie nakladajú s výdavkami práve na poštovné.

Zhrniem. Myslím že najlacnejšie je zabezpečiť si výpis prostredníctvom notára.
KEJKA
29.11.11,07:13
ešte polopatistickejšie, aby som to správne pochopila?
ak vychádzam z tohto sadzobníka
SADZOBNÍK NA VÝPOČET ODMENY NOTÁRA ZA NOTÁRSKU ČINNOSŤ

Položka C:
1. Za osvedčenie zhody odpisu alebo fotokópie
s listinou vrátane osvedčenia listinnej
podoby elektronického odpisu údajov
z informačných systémov verejnej správy5b)
za každú, aj začatú stranu listiny, ktorej
odpis alebo fotokópia sa osvedčuje .......................... 1,33 €

tak najlacnejšie je zobrať elektronický výpis z OR za 33 centov na USB kľúči k notárke
a tá jeho zhodu overí. Sú to dve strany tak 2*1,33+0,33 = 2,99 EUR, správne?
Ak pojdem priamo na register - tak za 3eur kolok dostanem to isté.
Ide teda o dve viacmenej rovnocenné cesty, ako dostatť výpis z OR pre právne účely a rozhodnem sa podľa miesta bydliska /ako ďaleko mám súd./
avalik
29.11.11,09:14
najlacnejsie vychadza u notara - ak su vytvorene podmienky na prevzatie výpisu elektronicky - tu treba ratat aj s casovym zdrzanim (v mediach som citala, ze notari s poskytovanim vypisov maju problemy - mozno ze to uz dnes neplati - neviem)

druha moznost vyziadat vypis osobne s kolkom 6,50 € - zalezitost na pockanie - najrychlejsie pre tych co posobia v mieste sudu

tretia moznost vyziadat vypis postou s kolkom 6,50 € (myslim, ze aj bankovym prevodom je mozne uhradit spravny poplatok) - zalezitost na par dni
witch
29.11.11,09:23
Keďže sa mi nechcelo cestovať ani za notárom, ani na súd, zažiadala som si cez stránku http://portal.gov.sk (http://portal.gov.sk/) , kde som sa zaregistrovala, o výpis poslaný poštou, obratom mi poslali predpis na úhradu a teraz čakám, kedy príde poštou. Úhrada prevodom 6,50. Nie je najlacnejšie, ale je najpohodlnejšie.

Takto som postupovala na radu Economic - ďakujem! :)
KEJKA
29.11.11,09:26
ved ZEP je hlavne o pohodlnosti :)
witch
29.11.11,12:04
Aj ZEP si vybavujem, ale výpis cez gov. sa dá aj bez ZEPu...
Economic
29.11.11,12:32
Presne tak. Nepoznám slovo nedá sa. Všetko sa dá, len treba vedieť ako na to. Neboj príde Ti výpis z OR rýchlo, aj ja mám pár klientov, pre ktorých túto službu robím skoro pravidelne.
A viem zase ďalšiu novinku. Od nového roka /okrem všetkých tu už preberaných tém/ bude aj možnosť elektronicky požiadať živnostenský úrad o vydanie Osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Všetko to ešte iba pripravujú, skúšajú portál, testujú všetko aj zaťaženosť servera..... /a ako všetko na slovensku, trošku to pri skúške vraj kolabovalo/ Bude to v praxi vyzerať tak, že elektronicky požiadam o vydanie Osvedčenia, pošlú mi výzvu na zaplatenie správneho poplatku a tak isto ako pri Návrhu do OR budem mať možnosť hotové Osvedčenie buď prevziať osobne, alebo mi ho zašlú poštou. Keď budem vedieť k tejto téme ďalšie nové info, opäť otvorím ďalšiu zaujímavú tému pre Vás a podelím sa s novými poznatkami.