papo90
17.02.10,00:17
dobrý deň, robím SOČ (stredoškolská odborná činnosť) a rozoberám automaty, ktoré predávajú čerstvo nadojené kravské mlieko. Potreboval by som zistiť, aký druh živnosti potrebujem na to ak chcem predávať mlieko konečnému spotrebiteľovi. Aby som mohol kupovať mlieko od fariem a následne ho predávať konečnému spotrebiteľovi. Dúfam že mi pomôžete. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Zita5
17.02.10,04:19
1/

19.1 Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)





Obsahové vymedzenie tejto činnosti je :


Maloobchod a/alebo veľkoobchod:
§ s potravinami, nápojmi a tabakovými výrobkami:
- s ovocím a zeleninou,
- s mäsom a mäsovými výrobkami,
- s rybami a výrobkami z rýb,
- s pekárenskými výrobkami,
- s cukrárenskými výrobkami,
- s nápojmi (alkoholické, nealkoholické),
- s tabakovými výrobkami,
- s mliečnymi výrobkami,
- s dietetickými výrobkami a potravinovými doplnkami pre zdravú výživu


2/
Potom by som si dala ďalšiu činnosť .....................................
19.2 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu



Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu zahŕňa napríklad sprostredkovanie:
§ s potravinami, nápojmi a tabakovými výrobkami


3/

K tým opravám - posúďte sám

19.6 Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechaniky

- tento predmet činnosti okrem iného zahŕňa aj
§ montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadení






V prílohe Vám prikladám remeselné živnosti a voľné živnosti , poprípade sa tam nájdite .Prvá uvedená činnosť musí byť kvôli predaju mlieka, druhá nie je na škodu a k tým automatom na mlieko v bode 3 posúďte resp.sa nájdite niekde .Vyššie uvedené činnosti sú voľnými činnosťami . Vypíšete si tlačivo Ohlásenie a každá živnosť á 3 Euro .
papo90
17.02.10,10:57
ďakujem Vám veľmi pekne, moc ste mi pomohli, prajem pekný deň.
ANEP
04.05.10,09:21
1/

19.1 Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)





Obsahové vymedzenie tejto činnosti je :


Maloobchod a/alebo veľkoobchod:
§ s potravinami, nápojmi a tabakovými výrobkami:
- s ovocím a zeleninou,
- s mäsom a mäsovými výrobkami,
- s rybami a výrobkami z rýb,
- s pekárenskými výrobkami,
- s cukrárenskými výrobkami,
- s nápojmi (alkoholické, nealkoholické),
- s tabakovými výrobkami,
- s mliečnymi výrobkami,
- s dietetickými výrobkami a potravinovými doplnkami pre zdravú výživu


2/
Potom by som si dala ďalšiu činnosť .....................................
19.2 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu



Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu zahŕňa napríklad sprostredkovanie:
§ s potravinami, nápojmi a tabakovými výrobkami


3/

K tým opravám - posúďte sám

19.6 Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechaniky

- tento predmet činnosti okrem iného zahŕňa aj
§ montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadení






V prílohe Vám prikladám remeselné živnosti a voľné živnosti , poprípade sa tam nájdite .Prvá uvedená činnosť musí byť kvôli predaju mlieka, druhá nie je na škodu a k tým automatom na mlieko v bode 3 posúďte resp.sa nájdite niekde .Vyššie uvedené činnosti sú voľnými činnosťami . Vypíšete si tlačivo Ohlásenie a každá živnosť á 3 Euro .
Ahoj, a vcom si to pisala, lebo mne po otvoreni tohto suboru volne zivnosti ukaze len kocky ako keby tam bol neznamy font, nevies mi prosim poradit ako by som to mohol opravit aby som si to mohol pozriet?
akina
04.05.10,11:39
Máš to na stránke www.civil.gov.sk úvodná stránka - Živnostenské podnikanie