moischaaa
17.02.10,03:22
Ahojte , viem ze je tu dost podobnych tem, pre nas je tento "problem " vysoko aktualny,
bohuzial nam neschvalili hypo uver vo vubke, samozrejme dovod nevieme , nasledne nato sme podali ziadost do druhej banky, uverovy register mame cisty, takze nam nejde do hlavy kde mohol byt problem , teraz trpneme ci nam schvalia uver v druhej banke, je mozne ze ak sme neuspeli vo vubke mozme uspiet v inej banke ? napr , Slovenska sporitelna, CSOB atd... este ma zaujima ako je to s odvodnenim neschvalenia hypoteky, viem ze banka nemusi uvadzat dovod ...ale predsa , ako sa dozviem kde mohol byt problem ?? dakujem za kazdy nazor...
drajver
17.02.10,04:20
Ahojte , viem ze je tu dost podobnych tem, pre nas je tento "problem " vysoko aktualny,
bohuzial nam neschvalili hypo uver vo vubke, samozrejme dovod nevieme , nasledne nato sme podali ziadost do druhej banky, uverovy register mame cisty, takze nam nejde do hlavy kde mohol byt problem , teraz trpneme ci nam schvalia uver v druhej banke, je mozne ze ak sme neuspeli vo vubke mozme uspiet v inej banke ? napr , Slovenska sporitelna, CSOB atd... este ma zaujima ako je to s odvodnenim neschvalenia hypoteky, viem ze banka nemusi uvadzat dovod ...ale predsa , ako sa dozviem kde mohol byt problem ?? dakujem za kazdy nazor...

Porada vie všeličo,ale silno pochybujem,žeby vedela aj toto.Opýtaj sa vo vubke.
PS
Banky sú také "opatrné" - až sú z toho posr.. -moja skúsenosť :
bol som u riaditeľky - mám priamo u nich vo fonde moje peniaze v 2,3 násobku úveru + pôdu v extraviláne cca 5 násobok + termínvklad v inej banke cca 6 násobok. Ale ju zaujímala IBA (zhora nariadené kritérium ) moja schopnosť splácať = byť zamestnaný. A kedže nerobím (zbytočne som mal u nich vyše 20 rokov účet - na ktorom som mal 1x mínus) NIČ som nedostal = nech žijú "správni ľudia na správnych miestach ).
Ale,že ak budem robiť .... skoro som jej povedal,čo si môže potom s (prekleňovacím 3mesačným) úverom urobiť :D .
moischaaa
17.02.10,04:27
:) zaujima ma hlavne ci bol niekto na tom podobne, ked neschvalili uver v jednej banke a v druhej schvalili :)) vo vubke nic nepovedia ...snaha bola
drajver
17.02.10,04:35
:) zaujima ma hlavne ci bol niekto na tom podobne, ked neschvalili uver v jednej banke a v druhej schvalili :)) vo vubke nic nepovedia ...snaha bola

Inak sú banky dohodnuté "ako kofy" na trhu.Ale môže sa stať, že niekde tomu bude šéfovaťčlovek,čo aj ekonomike rozumie (nie iba účtovníctvu).
kaco11
17.02.10,08:31
nechcem robit reklamu ale fakt to inac neviem
http://www.hypocentrum.sk/sk/

je to organizácia, ktorá všetko za teba vybavi. My sme potrebovali uver na pozemok a v csob nam ho neschvalili a to sme obaja zamestnaní, byt v OV. Boli sme tu a velmi mily prístup. Povedali sme im čo potrebujeme, co mame atd. Oni pracuju miesto uverových oddelení bánk a platia ich banky. Ty neplatíš nič. Vtedy nám navrhli riešenie o ktorom som ani nevedela. Nie nový úver na pozemok, ale navýšiť starý hypotékárny úver o sumu, ktorú sme na pozemok potrebovali. Museli sme zaplatit akurát nový znalecký na byt. Povedali nám v ktorých bankách to ako vyzerá. Jednoducho oni s tým robia a nemusíš obiehať všetky banky pracne.
val007
17.02.10,08:32
No ešte by bolo dobré vedieť, či si kupujete byt alebo dom. My sme kupovali dom a mali sme na pozemku jednu hosp. budovu, ktorú nám pán z realitky dal do znaleckého posudku a na fotky k nemu, ale nebola zapísaná na LV. Keďže pán z realitky sa tváril ako keby nad neho nebolo a mal známych vo VUBke, tak sme si naveľa šli vybavovať úver tam, aj keď našou bankou dlhodobo je ČSOB. Samozrejme, že na ČSOB nadával, že to je taká a onaká banka. A čo sa nestalo? Vo VÚB nám úver neschválili. Kedže ale tento pán mal nejaké známosti, tak aj zistil, prečo nám ho nedali. Bolo to kvôli tej hosp. budove. Takže sme sa predsa len vrátili do ČSOB a tam sme si ten úver v pohode vybavili. Máš pravdu, v tej VUBke sa normálny smrtelník k tomu nedopátra, prečo mu úver nedali. A ako píšu v novinách, že treba porovnávať a ... je podľa mňa hlúposť, lebo v konečnom dôsledku to vyjde približne narovnako všade, aj keď pri tak veľkých sumách je aj 0,1 % niekedy dosť. A veciam, že do týždňa máš peniaze never, oni povedia, donesieš všetky papiere, schválime a do týždňa máš peniaze! No len nepovedia, že im to schvalovanie trvá aj dva - tri týždne.
moischaaa
17.02.10,17:34
kupujeme byt, berieme 70% z ceny bytu ,co sa tyka dlhov - rucit sme nikdy neboli nikomu , plat je tiez ok, max. mame jednu kreditku a.. preto nam nejde do hlavy kde bol problem , sme max. znechuteni a zniceni z pristupu vub , tak preto cakame ako to dopadne v druhej banke...
Xanti
17.02.10,17:42
kupujeme byt, berieme 70% z ceny bytu ,co sa tyka dlhov - rucit sme nikdy neboli nikomu , plat je tiez ok, max. mame jednu kreditku a.. preto nam nejde do hlavy kde bol problem , sme max. znechuteni a zniceni z pristupu vub , tak preto cakame ako to dopadne v druhej banke...
Hm,,, kreditka robí problém často pri schvalovaní úveru a tiež karty od rôznych splátkových spoločností quatro a pod.

Znižujú Vašu bonitu.
moischaaa
17.02.10,17:47
mame iba jednu kreditku, nemame ziadne ine splatkove spolocnosti, proste nic, ved v dnesnej dobe kto nema kreditku ? :)) no tazka doba, ale je to sila podla mna... :(
Xanti
17.02.10,17:50
mame iba jednu kreditku, nemame ziadne ine splatkove spolocnosti, proste nic, ved v dnesnej dobe kto nema kreditku ? :)) no tazka doba, ale je to sila podla mna... :(
Hm... ja nemám kreditku, nepáčia sa mi úroky na nej. A vyskakujem len toľko čo mi dovolí peňaženka. mimotemy

Banka sa chráni, oni chcú zarobiť a nie sú realitnou kanceláriou aby potom zhabané byty domy predávali. Overujú si dôkladne klientov.

Skúste nejakých poradcov, zvyčajne vedia presadiť skôr "problémovejšieho" klienta v banke.
moischaaa
17.02.10,17:55
jasne chapem , kreditka nam v tej dobre prisla vhod a bohuzial doplacame teraz nato , do konca tyzdna by sme mali vediet rozhodnutie v druhej banke, drzte prosim palce , urcite dam vediet ako to dopadlo ....
Xanti
17.02.10,18:05
jasne chapem , kreditka nam v tej dobre prisla vhod a bohuzial doplacame teraz nato , do konca tyzdna by sme mali vediet rozhodnutie v druhej banke, drzte prosim palce , urcite dam vediet ako to dopadlo ....
Ved predsa kreditku ak ju máš vyplatenú vieš zrušiť žiadosťou v banke. Mnoho mojich známych ked bralo hypo tak rušilo kreditky i karty od quatro a podobne aby boli bonitnejší pre banku. :D
mona091
17.02.10,18:20
dolezite parametre ziadatela su:

- vek + vek spoludlznika
- vyzivovane osoby
- pracovny pomer na dobu neurcitu a mimo skusobky
- praca vo firme, ktora nie je na black liste - z dovodu napriklad
mozneho prepustania
- prijem ( v pripade mimoriadnych odmien sa odratava pomerna
cast)
- pocet deti
- ine zavazky: kreditky, splatky, leasingy, exekucie, rucenia
- platobna historicka disciplina
- hodnota zabezpecenia


naozaj moze pomoct zrusit vsetky kreditky, debetne a ine karty,

a tiez mozes ist do viacerych bank, dost casto sa stava, ze nemusis vyhoviet podmienkam jednej banky, ale v druhej prejdes,
odporucam
val007
17.02.10,18:25
No už Vám to v tej VUBke nepomôže, ale aj my sme si na ich doporučenie v našej banke porušili debety, aby nám ten úver akože vyšiel. A keďže nevyšiel, vo svojej banke sme si debety obnovili a dali nám aj hypotekárny úver.
dalid
18.02.10,05:53
Este by som sa vratil k tej kreditke. Mne sa zas stalo, ze ked som odchadzal na dovolenku do zahranicia, poslal som platbu na kreditku skorej ako som dostal vypis, takze mi ju nezaratalo ako splatku. Samozrejme po dovolenke ma doma cakala upomienka (list za 500Sk ,- :( ) + sankcny urok.. Nejake vysvetlovanie nepomohlo... Najhorsie bolo, ze som po asi 1,5 roku potreboval si pozicat mensiu sumu a banke vyskocilo, ze nie som spolahlivy zakaznik, lebo som 1x neuhradil platbu na kreditke... To bola asi predposledna kvapka do dzbanu trpezlivosti (potom bola este jedna vec cim ma banka vytocila) a na jesen 2009 som po cca 12 rokoch v danej banke zrusil moje ucty, zrusil kreditku, vyplatil hypoteku a som klientom inej banky... Mozno sa ukaze, ze som presiel v blata do kaluze, ale zatial som spokojny...
mirkistifi
18.02.10,08:31
Dobrý, my sme presne tento príbeh - v Uni neschválili, ťahali čas, sľubovali a nedodržali rôzne podmienky, nechcem na nich zle, ale tiež sme tam boli 10 rokov - obaja príjem a vždy totálna disciplína... Ale nezamietli nás, len v deň podpisu zmluvy sme išli podpisovať niečo, čo bolo úplne odlišné od dohodnutého, dokonca si mysleli, že si neprečítame zmluvu. Ale je to vždy o ľuďoch v konkr. pobočke. Hneď v ten deň sme vošli do ČSOB, dostali sme predbežnú pozitívnu odpoveď a po dodaní chýb.dokladov sme mali úver na účte. Veľmi príjemní, promptní a ochotní boli, dokonca za lepších podmienok, nebol problém, že sme tam dovtedy nemali účty apod. Takže dá sa.
iv@n
18.02.10,08:36
mame iba jednu kreditku, nemame ziadne ine splatkove spolocnosti, proste nic, ved v dnesnej dobe kto nema kreditku ? :)) no tazka doba, ale je to sila podla mna... :(
tá kreditka ti to môže ovplyvniť dosť výrazne, ja by som ju zrušil pred žiadaním o úver.
dstopka
18.02.10,12:25
Este by som sa vratil k tej kreditke. Mne sa zas stalo, ze ked som odchadzal na dovolenku do zahranicia, poslal som platbu na kreditku skorej ako som dostal vypis, takze mi ju nezaratalo ako splatku. Samozrejme po dovolenke ma doma cakala upomienka (list za 500Sk ,- :( ) + sankcny urok.. Nejake vysvetlovanie nepomohlo... Najhorsie bolo, ze som po asi 1,5 roku potreboval si pozicat mensiu sumu a banke vyskocilo, ze nie som spolahlivy zakaznik, lebo som 1x neuhradil platbu na kreditke... To bola asi predposledna kvapka do dzbanu trpezlivosti (potom bola este jedna vec cim ma banka vytocila) a na jesen 2009 som po cca 12 rokoch v danej banke zrusil moje ucty, zrusil kreditku, vyplatil hypoteku a som klientom inej banky... Mozno sa ukaze, ze som presiel v blata do kaluze, ale zatial som spokojny...

Tiež sa mi stala presne táto istá vec s tou splátkou na kreditku, mal som zaplatiť 4. a zaplatil som 3. Nasledujúcu mesiac upomienka, sankcia a ešte volal nejaký s prepačením debilko môjmu zamestnávateľovi, že čo sa deje... a potom volal aj mne, bol veľmi nepríjemný a že ako sa dohodneme, no pomaly vydieračsky na mňa... A práve tu som sa rozhodol, že tiež zmením banku a to som vo VÚB vedený ako VIP klient :D ... ešte neviem akú si vyberieb druhú banku, ale budem od nej očakávať trochu lepší prístup ako som mal doteraz za 7 rokov, čo som ich využíval... A tebe sa to stalo s akou bankou?
dstopka
18.02.10,12:28
A teraz k téme, naozaj je najlepšie ísť cez nejakú hypotekárnu spoločnosť, pretože môžu rýchlo preveriť prechodnosť úveru vo viacerých bankách, poprípade budú vedieť povedať, že čo treba spraviť pre to, aby úver prešiel. Myslím, že bude najlepšie sa spýtať vo svojom okolí, či niekto nevyužil takúto spoločnosť, aby dal na ňu nejaké hodnotenie...
moischaaa
18.02.10,17:48
ahojte takze uver mame schvaleny v csob....perfektny pristup,expresne vyb****ie a nie sme klientmi,ale urcite budeme.... co sa tyka kreditiek atd.. je to max. blbost aby kvoli tomu neschvalili uver aj ked sme vedeni ako vip klienti,tiez rusime ucty vo vubke.. mame tazke srdce na nich..pekne nam "zamiesali" karty....
moischaaa
18.02.10,17:49
vybavenie :)) neviem preco su tam **** :))
Erika686
18.02.10,19:13
Tak blahozelam, ze sa to podarilo. Nam tiez min. tyzden schvalili tiez v csob a to sme tam neboli klientmi, muz szco, ja na Rd, dokonca este mame jeden uver v TB, ale splacame jak treba, muz ma debetnu kartu, mame kreditky, slo to len na cestne prehlasenie o prijme, lebo muz ma blbe danove...ziaden problem. Som velmi stastna.
Asi jedine, co ovplyvnilo schvalenie uveru bolo to, ze sa daval do zabezpeky rodicovsky dom.
dalid
19.02.10,05:52
...Asi jedine, co ovplyvnilo schvalenie uveru bolo to, ze sa daval do zabezpeky rodicovsky dom.

Nechcem ti kazit radost, ale nebyt toho domu co spominas tak sa iba tazko k hypoteke dostanes.. Dufam, ze si ty aj rodicia uvedomujete rizika co sa moze stat, ak budete mat (nedajboze) problemy so splacanim.
Erika686
19.02.10,07:26
Dalid, nevies citat? Sak som to aj napisala, ze rodicovsky dom dost podstatne ovplyvnil schvalovanie.
A samozrejme sme si vedomi rizika, ktore z toho vyplyva, ale holt, pozname svoje moznosti...a tie nemusime davat do danoveho a krmit stat;).
A urcite kazdy, kto sa rozhodne pre taku financnu zataz ako je hypoteka si 100x premysli pre a proti. No bohuzial nepoznam nikoho, kto si chcel zabezpecit vlastne byvanie a nebral hypoteku alebo iny uver...
dalid
20.02.10,09:30
Erika686 - ak si si nevsimla, citoval som prave tu cast tvojho prispevku, kde spominas rodicovsky dom. Tam neviem kto tu nevie citat....