Inuska17
17.02.10,06:59
prosím koľko % k hrubej mzde mám pripočítať aby som dostala celkovú cenu práce. Je to vo výške 34,2 % čo odvádza zamestnávateľ? Príklad: 3,82 € na 1h. Ak pracuje na skrátený pracovný čas 4 h denne. Ak berieme 20 pracovných dní. Celková cena práce je?
mmeennoo
17.02.10,06:32
Takže 3,82*4*20=305,60
305,60*35,2%=107,57
Celková cena práce 413,17
Danila
17.02.10,06:32
prosím koľko % k hrubej mzde mám pripočítať aby som dostala celkovú cenu práce. Je to vo výške 34,2 % čo odvádza zamestnávateľ? Príklad: 3,82 € na 1h. Ak pracuje na skrátený pracovný čas 4 h denne. Ak berieme 20 pracovných dní. Celková cena práce je?Z článku Jozefa Mihála som ti okopírovala:;)
Povinnosť vystaviť výplatnú pásku ukladá firmám Zákonník práce. Nehovorí, či páska musí byť výstupom z počítača, alebo zamestnávateľ napíše pracovníkovi základné údaje perom na kus papiera. „Nie je predpísaná forma,“ povedal spoluautor daňovej internetovej encyklopédie drak.porada.sk Jozef Mihál. Zákon firme prikazuje, čo má na páske uviesť. „Sú predpísané základné položky, ktoré tam musia byť,“ povedal Mihál. Na páske musí byť celková cena práce. Je súčtom hrubej mzdy a odvodov, ktoré za pracovníka zaplatil zamestnávateľ. Nesmie tam chýbať čistá mzda. Na páske musia byť údaje o zložkách platu, zrazené sumy vrátane dane a všetkých typov sociálnych a zdravotných odvodov. Takisto prídavky na deti, nemocenské dávky, daňový bonus. Nárok na bonus musí zamestnanec zdokladovať kópiou rodného listu dieťaťa, potvrdením o návšteve školy alebo dokladom o poberaní prídavkov.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/3106431/na-vyplatnej-paske-musi-byt-cena-prace.html#ixzz0f0qeqULL
Inuska17
17.02.10,07:02
Ďakujem krásne