Viera Ká
17.02.10,08:00
Dobrý deň,

poprosila by som o radu :

manželka bola 3 mesiace SZCO, potom v pracovnom pomere do konca roka. Doniesla potvrdenia z práce, kde sa zistí jej príjem - odvody kvôli nezdaniteľnej časti ZD, ale nie som si istá či aj príjem z podnikania sa vyráta:
hrubý príjem mínus odvody? Ak to takto vyrátam tak určite okolo 1000 € vyjde rozdiel medzi nezdaniteľnou čiastkou a jej príjmami, pretože v pracovnom pomere bola na 4 hodiny a jej príjem bol nízky.

Ďakujem za radu.
veronikasad
17.02.10,07:02
Dobrý deň,

poprosila by som o radu :

manželka bola 3 mesiace SZCO, potom v pracovnom pomere do konca roka. Doniesla potvrdenia z práce, kde sa zistí jej príjem - odvody kvôli nezdaniteľnej časti ZD, ale nie som si istá či aj príjem z podnikania sa vyráta:
hrubý príjem mínus odvody? Ak to takto vyrátam tak určite okolo 1000 € vyjde rozdiel medzi nezdaniteľnou čiastkou a jej príjmami, pretože v pracovnom pomere bola na 4 hodiny a jej príjem bol nízky.

Ďakujem za radu.
vlastným príjmom SZČO sú tržby, znížené o zaplatené poistné
Viera Ká
17.02.10,07:10
Takže aj ja som tak uvažovala.
Ďakujem.
akynka
04.03.11,07:20
Zdravím. Švagor bol minulý rok nezamestnaný + 2 zametsnania + 2 mesiace SZČO + PN :-)

chcem sa teda opýtať - ak vyrátam jeho

príjmy - poistné zo zamestnaní
+ príjmy - odvody zo živnosti (a otázka príjmy - odvody alebo aj mínus náklady? asi iba odvody že?)
+ PN
+ podpora - ale myslím, že podporu nemal, ale keď by náhodou

a bude to niežšie ako nezdaniteľná časť na manžela, môžem to dať takto manželke do DP?

dufam ze sa z toho da vyjst.

a este otazka. Ked mal prijem zo zivnosti 45 EUR :-) a odratam odvody, ako dokladovat k manzelkinmu DP, že mal tieto prijmy? - on nevedie ucto, len dava 40% naklady.

Ďakujem.
akynka
07.03.11,13:33
Prosim nevie niekto pomoct? mozem si dat zivnostnika/zamestnanca/nemocneho/doborovne nezamestnaneho/dohodara do dp manželky?
veronikasad
07.03.11,13:37
Prosim nevie niekto pomoct? mozem si dat zivnostnika/zamestnanca/nemocneho/doborovne nezamestnaneho/dohodara do dp manželky?
vlastným príjmom manžela/ky sú (z toho čo si vymenovala)
- tržby zo živnosti znížené o zaplatené odvody
- hrubá mzda zamestnanca - znížená o poistné
- nemocenské
- dávka v nezamestnanosti
- príjem z dohody.

V DP manželky si môžeš uplatniť rozdiel medzi ročnou NČZD a vlastnými príjmami manžela.
akynka
11.03.11,12:10
vlastným príjmom manžela/ky sú (z toho čo si vymenovala)
- tržby zo živnosti znížené o zaplatené odvody (ak je daňová strata?)
- hrubá mzda zamestnanca - znížená o poistné
- nemocenské
- dávka v nezamestnanosti
- príjem z dohody.

Teda takto...

MZDA + dohody = 1967,72
Poistne zo mzdy a dohôd = 183,72
Príjem zo živnosti = 45
Odvody zaplatené = 118,42
Náhrada za nemoc = 282,30

a teda otázka: mám to rátať ako (1967,62 + 45 + 282,30) - (183,72 + 118,42) alebo sa daňová strata stratí a bude to (1967,62 + 282,30) - 183,72?

Ďakujem
akynka
13.03.11,12:03
Nevie mi to prosím niekto potvrdiť? Ja už budem ticho, sľubujem :(

ono ide o to, že na výsledku to nič nezmení, len aby nemal niekto na daňovom reči ak dám zlú sumu. Ehm :-P
veronikasad
13.03.11,12:05
Nevie mi to prosím niekto potvrdiť? Ja už budem ticho, sľubujem :(

ono ide o to, že na výsledku to nič nezmení, len aby nemal niekto na daňovom reči ak dám zlú sumu. Ehm :-P
45€ zo živnosti je tržba alebo základ dane ?
akynka
13.03.11,12:10
tržba mal len dve faktúry a to 20 a 25 eur.
veronikasad
13.03.11,12:14
Pomýlila ma tá nizska suma

Spočítaš všetky príjmy (zamestnanie, živnosť, náhrada príjmu, príp. nemocenské) a odpočítaš zaplatené poistné zo zamestnania a živnosti.

mimotemyA faktúru môžeš uhradiť na konto Dobrý anjel.
akynka
13.03.11,12:22
JJ, dobrý anjel ma už pozná :-)

Ďakujem ešte raz.