michaspi
17.02.10,08:32
Ahojte,
poradite mi, prosim, nejaky osvedceny freeware, ktory mi zmeni wordovy dokument na jpg foto, ktoru si dam standardne vyvolat? Na webe je kopec programov, ale vsetky su platene, aj ked sa zo zaciatku tvaria ako freeware...velka vdaka vopred:)
Chobot
17.02.10,07:55
Ahojte,
poradite mi, prosim, nejaky osvedceny freeware, ktory mi zmeni wordovy dokument na jpg foto, ktoru si dam standardne vyvolat? Na webe je kopec programov, ale vsetky su platene, aj ked sa zo zaciatku tvaria ako freeware...velka vdaka vopred:)

Stiahni si a nainštaluj túto aplikáciu:

http://www.aaapdf.com/doc2img/convert-doc-to-jpg-free.html#about

Tá by mala byť zadara...

Ak nie, je možné aj on - line konvertovať dokumenty, napr. na stránke:

http://www.zamzar.com/

Ale previesť dokument do formátu jpg je možné aj nástrojmi, čo máš na tvojom kompe. Potrebuješ k tomu len ten Word a nejaký grafický editor, úplne postačuje aj štandardne nainštalovaný skicár.

Predpokladom je, že ten dokument má jednu stranu. Ak má viac strán, tak každú stranu budeš musieť spracovať osobitne. Najprv si vo Worde dáš zobrazenie celej strany na celú obrazovku. Potom stlačíš ALT+PrintScrn, otvoríš si skicár a tam dáš "Vložiť" alebo Ctrl+V. VLoží sa ti celá obrazovka tak, ako si ju videl. Tam nástrojom nožnice vyberieš len samotnú stranu, dáš Ctrl+C, v menu Súbor dáš Nový a do toho nového obrázku cez Ctrl+V vložíš len tú samotnú stranu. Potom dáš dokument uložiť vo formáte jpg a máš to.
sthruska
17.02.10,08:28
PDFCreator - pozná viac formátov.
michaspi
17.02.10,09:01
Dakujem za tip, pozriem ten program:)
Inak, cez kreslenie to robievam aj ja, ale teraz potrebujem kvalitnu a zlozitejsiu vec - svadobne oznamenie pre sestrenicu:) Ja som si tak svadobne oznamenia tiez predvlani konvertovala sama, ale za pana neviem najs cez ktory program som to robila:(
michaspi
17.02.10,09:03
PDFCreator - pozná viac formátov.
ten pdf creator tusim mam, len tam nikde nie je moznost (alebo ju teda ja nevidim) zmenit konvertovanie (t.j. nie do pdf, ale do jpg)...
sthruska
17.02.10,09:36
Pri spustení tlače sa Ti postupne zobrazujú okná. V poslednom okne, v ktorom ukáže miesto uloženia, si vyberieš dolnom zozname formát súboru.
michaspi
17.02.10,09:48
Pri spustení tlače sa Ti postupne zobrazujú okná. V poslednom okne, v ktorom ukáže miesto uloženia, si vyberieš dolnom zozname formát súboru.
aha, pozriem, vdaka:)
salvosko
17.02.10,10:15
Uloz si to ako PDF, budú tie oznámenia krajšie.
Dá sa staihnut z Mucrosoftu zadarmo rozšírenie na uloženie Office dokumentu do PDF.
michaspi
17.02.10,11:05
Uloz si to ako PDF, budú tie oznámenia krajšie.
Dá sa staihnut z Mucrosoftu zadarmo rozšírenie na uloženie Office dokumentu do PDF.
nie, potrebujem to ako jpg, aby to vo fote vyvolali - tak som to robila aj pre mna a boli krasne:)ale vdaka za tip:)
salvosko
17.02.10,11:15
Ale vo foto ti to vyvolaju aj z PDF podla mna ... JPG je kompresia obrazkou so stratou informacie ... z PDF to bude krajsie, alebo to urob ako TIFF.
Inak na to nic nepotrebujes, Ctr+Atl+PrtScrn a potom Ctrl+V do Paintu co mas vo windows, orezes a hotovo.
Aby si stiahni XnView (free a aj po slovensky) a tam to pastni z Wordu.
Sposobov je milion. Ja preferujem "Ulozit ako" a do PDF a potom do tlaciarni kde mi to vylacia alebo porobia z toho fotky.
michaspi
17.02.10,13:07
Ale vo foto ti to vyvolaju aj z PDF podla mna ... JPG je kompresia obrazkou so stratou informacie ... z PDF to bude krajsie, alebo to urob ako TIFF.
Inak na to nic nepotrebujes, Ctr+Atl+PrtScrn a potom Ctrl+V do Paintu co mas vo windows, orezes a hotovo.
Aby si stiahni XnView (free a aj po slovensky) a tam to pastni z Wordu.
Sposobov je milion. Ja preferujem "Ulozit ako" a do PDF a potom do tlaciarni kde mi to vylacia alebo porobia z toho fotky.
dakujem za tip:)
v kazdom pripade, tuto formu uz mam osvedecenu, v happyfote (a myslim, ze aj vo fotolabe a beznych foto) mi to vyvolaju len z jpg - preto som vlastne chcela len to jpg, do pdf to robit viem:) Tlacit bezne (i ked na kvalitny papier kvalitnou tlaciarnou) je zdlhave ja to chcem cez net.

pekny den