reško juraj
29.07.04,11:57
Som živnostník a pracujem doma v oblasti TV reklamy.Prosím o radu čo si môžem odpísať z daní pri tejto forme podnikania.Uznajú mi kúpu počítača.platbu internetu,vybavenie pracoviska atď?Ďakujem za pomoc.
mudroš
29.07.04,10:39
V zásade je možné uznať všetky výdavka, ktoré slúžia na dosiahnutie, zabezpečenie alebo udržanie zdaniteľného príjmu. niektoré sú však limitované a niektoré sú v daňovom zákone uvedené, že sa neuznávajú. Je to najmä § 21 zákona o dani z príjmov.
Z toho, čo je uvedené v otázke
počítač a zariadenie ak bude nad 30 000,- tak je to hmotný majetok a do daňových výdavkov sa dostane cez odpisy. iPoplatky za inetrnet by mali byť bez prioblémov.
vladan
29.07.04,10:49
ak to chcete mať vo výdavkoch, tak musí preukázať, že internet používate len na dosiahnutie príjmov a nie pre domácnosť
reško juraj
29.07.04,10:50
Srdečne ďakujem za rýchlu odpoveď.Juraj.
ricij
29.07.04,10:58
Všetko je to o ľuďoch. Ak budete rozmýšľať o tom, čo zahrnúť a čo nie, predstavte si, či by ste dokázali presvedčiť kontrolórku o tom, že ste ten výdavok potrebovali na to, aby ste dosiahli alebo aspoň udržali príjmy. No mám takú skúsenosť, že posudzovanie výdavkov od tohto roka je o niečo mäkšie ako pred tým. Prajem Vám veľa úspechov v podnikaní.