Aja912
17.02.10,09:05
Ahojte poraďáci, je tu nejaká mamina na MD, ktorá poberá rodičovský príspevok a zároveň je SZČO? Potrebujem radu ohľadne daňového priznania za rok 2009.
Poberám RP a od októbra 2009 mám aj živnosť. Čo všetko musím uviesť do daňového? Čo si môžem uplatniť na zníženie dane? Manžel je tiež SZČO. Kto by si mal uplatniť zníženie dane na dieťa? (Máme dve)? Zatiaľ som neplatila žiadne odvody. Poradíte, prosím, niekto? Veľmi pekne ďakujem.
Janurka
17.02.10,08:29
Do DP uvedieš príjmy, ktoré si dosiahla, výdavky, buď preukázateľné, alebo paušál, uplatníš si nezdanit. časť - celú, rodičovský príspevok sa do príjmu nezahŕňa, daňový bonus - presné podmienky upravuje § 33 zák. o dani z príjmov.
Aja912
17.02.10,11:48
ďakujem veľmi pekne. Neviete ešte poradiť, či potrebujem aj nejaký doklad o vyplácaní rod. príspevku? Alebo to DÚ nezaujíma?
Anraan
17.02.10,12:00
Ahoj, ja som tiež SZČO na RD. Myslím, že ten doklad netreba, lebo ide o príjmy, ktoré sa neuvádzajú v DP. Len som chcela povedať, že treba oznámiť, že si aktívna SZČO, lebo nedá sa poberať popri živnosti aj rodičovský príspevok. Dávajú iba dáky príspevok na starostlivosť o dieťa, myslím.