emula1
17.02.10,10:32
ahojte,

chcela by som poznat nazor viacerych:

v prebranom uctovnictve mam v pociatocnych stavoch na 314A nejake zostatky, co su vedene ako preddavky zamestnancov, niektori medzicasom uz tam ani nepracuju. Proste neviem preco, kedy a naco to tam bolo uctovane, len sa to prenasalo z roka na rok. Chcela by som to vycistit. Pytala som sa aj na nazor auditorky a ta mi povedala, ze nech to zuctujem voci 688, ze vzdy ked sa najde takato blbost, lepsie to dat do vynosov a zdanit. Len nemam k tomu vyrobit ani aky doklad.
Co poviete, moze to tak byt?
hena22
17.02.10,09:41
ahojte,

chcela by som poznat nazor viacerych:

v prebranom uctovnictve mam v pociatocnych stavoch na 314A nejake zostatky, co su vedene ako preddavky zamestnancov, niektori medzicasom uz tam ani nepracuju. Proste neviem preco, kedy a naco to tam bolo uctovane, len sa to prenasalo z roka na rok. Chcela by som to vycistit. Pytala som sa aj na nazor auditorky a ta mi povedala, ze nech to zuctujem voci 688, ze vzdy ked sa najde takato blbost, lepsie to dat do vynosov a zdanit. Len nemam k tomu vyrobit ani aky doklad.
Co poviete, moze to tak byt?

Predpokladám, že to nebude nejaká horibilná suma, takže ja by som to kľudne odpísala na 648. Vyrob si na to príkaz konateľa alebo nejakú podobnú listinu a daj si ju podpísať.
Mimoriadne výnosy sa používajú fakt len v mimoriadnych prípadoch, napr. pri predaji podniku a podobne.
emula1
17.02.10,12:23
isla som to preuctovat na tu 648, len az teraz som si uvedomila, ze vlastne, aby sa mi to vynulovalo musim spravit zapis nieco/314 a ked tam dam tu 648, bude minusova, cize mi vznika vlastne naklad. nedam to radsej ako 548nedanovy naklad ako pripoč.polozku k ZD?