Jankaa15
17.02.10,11:19
Prosím poradte mi PROSíííM:confused:
chodila som na obchodnu akademiu ale v tretom rocniku som musela ukoncit studium a ist do zahranicia takze nemam ukoncenu skolu...teraz sme sa vratili a bola som sa zaregistrovat na urade práce zdravotne mam vsetko doplatene a teraz mi to uz plati urad prace...som nezamestnana a som sa bola pytat ci mam narok na nejaky prispevok v hmotnej nudzi a povedali ze nie lebo nemam maturitu tak som bez peniazkov...a som v 7tt mam astmu tak ma moja doktorka urcite vypise na rizikove tehu a to tiez nebudem mat az do materskej narok na ziadne peniazky?a vôbec na metersku budem mat narok?aj na porodne a na vsetko?
Dakujem vam vsetkym za odpovede, lebo naozaj uz neviem co mam robit.
BXLmiami
18.02.10,13:53
posúvam
Laco-monter
18.02.10,14:06
Vieš čo povedal raz ujo Ander,


....plávať ,sa bolo treba učiť .
Xanti
18.02.10,14:10
Prosím poradte mi PROSíííM:confused:
chodila som na obchodnu akademiu ale v tretom rocniku som musela ukoncit studium a ist do zahranicia takze nemam ukoncenu skolu...teraz sme sa vratili a bola som sa zaregistrovat na urade práce zdravotne mam vsetko doplatene a teraz mi to uz plati urad prace...som nezamestnana a som sa bola pytat ci mam narok na nejaky prispevok v hmotnej nudzi a povedali ze nie lebo nemam maturitu tak som bez peniazkov...a som v 7tt mam astmu tak ma moja doktorka urcite vypise na rizikove tehu a to tiez nebudem mat az do materskej narok na ziadne peniazky?a vôbec na metersku budem mat narok?aj na porodne a na vsetko?
Dakujem vam vsetkym za odpovede, lebo naozaj uz neviem co mam robit.
Koľko máš rokov?
Na dávku v hmotnej núdzi nemá vplyv urobená alebo n eurobená maturita. Potom by naši počerný spoluobčania nemali nárok na nič a oni ich bohato čerpajú.
Ak máš viac ako 25 rokov, máš nárok na dávku v hmotnej núdzi.

No materskú nedostaneš, lebo nemáš dosť dní poistenia takže najskôr dostaneš od mesiaca narodenia dieťatka rodičovský príspevok vo výške 164,22 eur ak nezmenia jeho výšku.

Čo sa týka PN, tak musela by si sa na pár dní zamestnať a tak by si mala nárok na dávky PN. Ináč budeš až do narodenia dieťatka bez príjmu.
elaurie
18.02.10,14:14
Vieš čo povedal raz ujo Ander,


....plávať ,sa bolo treba učiť .

A toto je už čo za rada? :eek:
elaurie
18.02.10,14:32
Prosím poradte mi PROSíííM:confused:
chodila som na obchodnu akademiu ale v tretom rocniku som musela ukoncit studium a ist do zahranicia takze nemam ukoncenu skolu...teraz sme sa vratili a bola som sa zaregistrovat na urade práce zdravotne mam vsetko doplatene a teraz mi to uz plati urad prace...som nezamestnana a som sa bola pytat ci mam narok na nejaky prispevok v hmotnej nudzi a povedali ze nie lebo nemam maturitu tak som bez peniazkov...a som v 7tt mam astmu tak ma moja doktorka urcite vypise na rizikove tehu a to tiez nebudem mat az do materskej narok na ziadne peniazky?a vôbec na metersku budem mat narok?aj na porodne a na vsetko?
Dakujem vam vsetkym za odpovede, lebo naozaj uz neviem co mam robit.

V súvislosti s narodením dieťaťa môžeš mať nárok na:
- materskú dávku - ak by si v období 2 rokov pred pôrodom bola aspoň 270 dní nemocensky poistená, bližšie info Ti dajú v Sociálnej poisťovni,

na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny si môžeš vybaviť:
- príspevok pri narodení dieťaťa
- príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa
- rodičovský príspevok
- prídavok na dieťa
Treba si zistiť aké su podmienky poskytovania týchto dávok a či ich budeš spĺňať...
veronikasad
18.02.10,15:21
Prosím poradte mi PROSíííM:confused:
chodila som na obchodnu akademiu ale v tretom rocniku som musela ukoncit studium a ist do zahranicia takze nemam ukoncenu skolu...teraz sme sa vratili a bola som sa zaregistrovat na urade práce zdravotne mam vsetko doplatene a teraz mi to uz plati urad prace...som nezamestnana a som sa bola pytat ci mam narok na nejaky prispevok v hmotnej nudzi a povedali ze nie lebo nemam maturitu tak som bez peniazkov...a som v 7tt mam astmu tak ma moja doktorka urcite vypise na rizikove tehu a to tiez nebudem mat az do materskej narok na ziadne peniazky?a vôbec na metersku budem mat narok?aj na porodne a na vsetko?
Dakujem vam vsetkym za odpovede, lebo naozaj uz neviem co mam robit.
Môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi aj keď nemáš ešte 25 rokov. Musíš mať však predtým od rodičov súdne stanovené výživné.
willma
18.02.10,15:59
Môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi aj keď nemáš ešte 25 rokov. Musíš mať však predtým od rodičov súdne stanovené výživné. nemôže, pokiaľ žije s rodičmi v spoločnej domácnosti. Ak sú rodičia rozvedení, tak ten z rodičov s ktorým žije v spoločnej domácnosti je povinný ju živiť, ale druhému z rodičov vyživovacia povinnosť skončila. To sú informácie zo septembra t.r. Nepotešujúce, ale pravdivé.
Ale zarazila ma jedna veta v prvom príspevku: Prečo si vlastne ešte ako neplnoletá musela ukončiť štúdium a ísť do zahraničia?