Dalima
17.02.10,12:40
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či prijatá a následne vyúčtovaná zálohová platba za tovar pre odberateľa z EÚ sa zahŕňa do súhrnného výkazu? ďakujem
Tweety
17.02.10,11:54
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, či prijatá a následne vyúčtovaná zálohová platba za tovar pre odberateľa z EÚ sa zahŕňa do súhrnného výkazu? ďakujem
Nie.
apo
24.05.11,06:56
Aj v roku 2011 je pravda, že hodnota prijatej zálohovej platby sa neuvedie v súhrnom výkaze?

:cool:§80 zákona o DPH to nekáže, ale čo ak je to medzi riadkami.


Ďakujem.

apo
KEJKA
24.05.11,07:51
záloha nie je dodanie
zuzanna
24.05.11,10:08
a neviete poradit aj mne dostala som faktúru od dodovatela z CR za prepravu tovaru bez vylozenia, táto preprava sa este neuskutocnila je tam len dátum vystavenia 11.05.2011 suma 490 eur a poznamka par. 64 zákona o DPH v ČR co s tým kedy to pojde do DPH u nás???
zuzanna
25.05.11,06:06
a neviete poradit aj mne dostala som faktúru od dodovatela z CR za prepravu tovaru bez vylozenia, táto preprava sa este neuskutocnila je tam len dátum vystavenia 11.05.2011 suma 490 eur a poznamka par. 64 zákona o DPH v ČR co s tým kedy to pojde do DPH u nás???
neviete mi poradit
betka
25.05.11,20:59
a neviete poradit aj mne dostala som faktúru od dodovatela z CR za prepravu tovaru bez vylozenia, táto preprava sa este neuskutocnila je tam len dátum vystavenia 11.05.2011 suma 490 eur a poznamka par. 64 zákona o DPH v ČR co s tým kedy to pojde do DPH u nás???

Daňová povinnosť pri službe vzniká dňom dodania služby.

Ak by ste zaplatili za dopravu skôr, DP vzniká dňom dňom prijatia platby.

PAr. 19/4 a 19/2

A následne par. 69
betka
25.05.11,21:06
Aj v roku 2011 je pravda, že hodnota prijatej zálohovej platby sa neuvedie v súhrnom výkaze?

:cool:§80 zákona o DPH to nekáže, ale čo ak je to medzi riadkami.


Ďakujem.

apo

Apo, len tak mimo riadkami:

§ 80
Súhrnný výkaz
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html#hore)

(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

§ 20
Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html#hore)

(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

(2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa považuje za uskutočnené, ak by takýto tovar bol považovaný za dodaný v tuzemsku.


Pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku Ti nikdy nevznikne DP dňom prijatia platby (zadanie smerovalo k tovaru), opakom je, ak by si prijal "zálohu" za poskytnutie služby. DP Ti vznikne dňom prijatia zálohy.
zuzanna
26.05.11,06:49
Daňová povinnosť pri službe vzniká dňom dodania služby.

Ak by ste zaplatili za dopravu skôr, DP vzniká dňom dňom prijatia platby.

PAr. 19/4 a 19/2

A následne par. 69

tak ak sme dostali faktúru za prepravu tovaru v sume 490 eur z CR a tato sluzba este nebola vykonana, ale zaplatili sme ju 11.05.2011 tak danova povinnost mi vznika tymto dnom??? takze to dam do DPH za 05/2011 a samozdanim???
zuzanna
30.05.11,10:17
tak ak sme dostali faktúru za prepravu tovaru v sume 490 eur z CR a tato sluzba este nebola vykonana, ale zaplatili sme ju 11.05.2011 tak danova povinnost mi vznika tymto dnom??? takze to dam do DPH za 05/2011 a samozdanim???
neviete mi to potvrdit dakujem
zuzanna
02.06.11,17:50
tak ak sme dostali faktúru za prepravu tovaru v sume 490 eur z CR a tato sluzba este nebola vykonana, ale zaplatili sme ju 11.05.2011 tak danova povinnost mi vznika tymto dnom??? takze to dam do DPH za 05/2011 a samozdanim???
prosim je to tak ako pisem
lydinka
03.06.11,07:15
Dobrý deň,
slovenská cest. agentúra neplatca DPH fakturuje províziu českej CK - platcovi DPH v čechách. Predaný zájazd bol do Chorvátska - nečlena EÚ.
Vyplýva pre slov. CA podať súhrnný výkaz a registrovať sa pre daň podľa §7???
Na daňovom riaditeľstve mi povedali, že kedže predaný zájazd nebol v rámci EÚ, tak nie, ak by bol v rámci EÚ tak ano, ale s tej českej cestovky nám napísali, že sa máme registrovat.
Vladimír Ozimý
03.06.11,07:31
tak ak sme dostali faktúru za prepravu tovaru v sume 490 eur z CR a tato sluzba este nebola vykonana, ale zaplatili sme ju 11.05.2011 tak danova povinnost mi vznika tymto dnom??? takze to dam do DPH za 05/2011 a samozdanim???

je to tak ako píšete...daňová povinnosť vzniká prijatím platby, avšak ak ide platba do zahraničia na daňové účely sa rešpektuje aj deň úhrady ak ten kto uskutočnil úhradu nedisponuje faktúrou, kde by bol dátum prijatia platby uvedený...
Vladimír Ozimý
03.06.11,07:47
Dobrý deň,
slovenská cest. agentúra neplatca DPH fakturuje províziu českej CK - platcovi DPH v čechách. Predaný zájazd bol do Chorvátska - nečlena EÚ.
Vyplýva pre slov. CA podať súhrnný výkaz a registrovať sa pre daň podľa §7???
Na daňovom riaditeľstve mi povedali, že kedže predaný zájazd nebol v rámci EÚ, tak nie, ak by bol v rámci EÚ tak ano, ale s tej českej cestovky nám napísali, že sa máme registrovat.

§ 7a zákona č. 222/2004 Z. z. o DPH ukladá povinnosť registrovať sa zdaniteľnej osobe, ktorá nie je platiteľom v prípade, ak poskytne službu s miestom dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby. To znamená, že dodávateľ služby musí skúmať tri skutočnosti:
a) či je miesto dodania podľa § 15 ods. 1
b) či je miesto dodania v inom členskom štáte
c) či osobou povinnou platiť daň je príjemca služby

V tomto prípade platí následovné:
a) miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1
b) miesto dodania je v inom členskom štáte v ČR
c) príjemca služby nie je osobou povinnou platiť daň pretože v § 89 ods. 15 českého zákona platí to čo u nás v § 65 ods. 8, t.j. ak je služba poskytnutá mimo EU je prirážka oslobodená od DPH.

To znamená, že v tomto prípade teda nevzniká slovenskej cestovnej agentúre povinnosť registrácie podľa § 7a zákona o DPH. Rovnako aj § 80 ods. 5zákona o DPH definuje, že do SV sa neuvádzajú služby, ktoré sú od dane oslobodené v krajine príjemcu v inom členskom štáte. Takže sa nepodáva ani SV.
lydinka
03.06.11,07:56
§ 7a zákona č. 222/2004 Z. z. o DPH ukladá povinnosť registrovať sa zdaniteľnej osobe, ktorá nie je platiteľom v prípade, ak poskytne službu s miestom dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby. To znamená, že dodávateľ služby musí skúmať tri skutočnosti:
a) či je miesto dodania podľa § 15 ods. 1
b) či je miesto dodania v inom členskom štáte
c) či osobou povinnou platiť daň je príjemca služby

V tomto prípade platí následovné:
a) miesto dodania sa určí podľa § 15 ods. 1
b) miesto dodania je v inom členskom štáte v ČR
c) príjemca služby nie je osobou povinnou platiť daň pretože v § 89 ods. 15 českého zákona platí to čo u nás v § 65 ods. 8, t.j. ak je služba poskytnutá mimo EU je prirážka oslobodená od DPH.

To znamená, že v tomto prípade teda nevzniká slovenskej cestovnej agentúre povinnosť registrácie podľa § 7a zákona o DPH. Rovnako aj § 80 ods. 5zákona o DPH definuje, že do SV sa neuvádzajú služby, ktoré sú od dane oslobodené v krajine príjemcu v inom členskom štáte. Takže sa nepodáva ani SV.

Fúúúúú, ďakujem veľmi pekne
nika.sum
10.04.12,14:18
je to tak ako píšete...daňová povinnosť vzniká prijatím platby, avšak ak ide platba do zahraničia na daňové účely sa rešpektuje aj deň úhrady ak ten kto uskutočnil úhradu nedisponuje faktúrou, kde by bol dátum prijatia platby uvedený...

Ak ja (registravany podla §7a) prijmem uhradu zo zahranicia ako zalohu za sluzbu podla § 15 odst.1 vystavim fakturu k prijatej platbe a zahrniem tuto zalohu do SV s datumom prijatia platby. Dobre som to pochopila?