bouboule
17.02.10,13:16
Dobry den, viete mi niekto poradit:

1/ moze exekutor siahnut aj na ucet dietata toho cloveka, na ktoreho je uvalena exekucia, ak je tento v socialnej nudzi, bez ohladu nato, ci je toto dieta este skolopovinne, alebo uz pobera vlastny prijem ?


2/ ak je tento clovek podnikatel, moze siahnut exekutor aj na jeho podnikatelsky ucet?

dakujem
misoft
17.02.10,12:27
Možno poradia skúsenejší, ale podľa môjho názoru: 1) nemôže, pretože toto nie je účet povinného a proti tomuto majiteľovi tohto účtu predsa nie je vedená exekúcia. ) nemal by, ak firma proti firme nie je vedená exekúcia (sú to firemné účty a nie účty povinného).
bouboule
17.02.10,12:34
ups... som dufala, ze ano. chcem dat cloveka na exekuciu, ale ten je na tom biedne, uz prisiel aj o dom, pri inej exekucii.... nie som pomstychtiva, ale musela som zaplatit za neho, a rada by som tie peniazky este niekedy videla
riccado
17.02.10,13:01
ad 1) nemoze
ad 2) moze
riccado
17.02.10,13:29
ako znela druha cast otazky?
kto je tym podnikatelom, povinny alebo jeho dieta?

ak je povinnym fyzicka osoba a zaroven podnika ako fyzicka osoba -podnikatel, tak jasne, ze exekutor vykona exekuciu aj z takehoto uctu....
bouboule
20.02.10,12:56
ako znela druha cast otazky?
kto je tym podnikatelom, povinny alebo jeho dieta?

ak je povinnym fyzicka osoba a zaroven podnika ako fyzicka osoba -podnikatel, tak jasne, ze exekutor vykona exekuciu aj z takehoto uctu....
POdnikatelom je fyzicka osoba, ktora je zaroven aj spominanym dlznikom.... takze aspon nieco... hadam budem mat trocha stastia. dakujem vsetkym
pepsikova
20.02.10,13:01
2/ ak je tento clovek podnikatel, moze siahnut exekutor aj na jeho podnikatelsky ucet?..

..nie iba na jeho účet, ale na všetok majetok,firmu, osobný účet, všetko, čo vlastní, pokiaľ je dlžný ako fyzická osoba...

/..dobre je exekútorovi dať vedomosť o majetku dlžníka, o ktorom vieš, že je jeho , napr. auto,dom, lebo nemusíš vedieť, že koľko má na účte peňazí,nemusí tam mať žiadne/
mona091
20.02.10,14:06
STALO SA:

svojho casu bol podany navrh na exekuciu - neplatenie vyzivneho, povinny nemal prijem a vlastnil iba podiel na rodinnom dome, exekutor nekonal, potom povinny so spoluvlatnikom rodinny dom predal a kupil si byt, kedze exekutor stale nic nekonal, ziadatelka oficialne stiahla exekuciu, ked rodinny dom predali a ona stale nemohla vymoct svoj narok, onedlho na to, byvaly povinny tragicky zahynul a jeho bytik isiel do dedicstva medzi jeho dve deti.

po ukonceni dedicskeho knania sa zrazu ozval exekutor, kde vyzival dedicov k uhradeniu odmeny za exekuciu, ktoru v minulosti zosnuly mal.
Podla exekutora, vyzivne, ktore v minulosti zosnuly dlhoval, zapocital do hodnoty dedicstva a z toho si narokoval odmenu.

samozrejme, ze dedici nezaplatili, pretoze nastastie matka, ktora v minulosti ziadala o exekuciu mala original potvrdenia o tom, ze exekuciu zastavila,

ale keby tomu tak nebolo, exekutor nielenze nekonal pocas tych 5 rokov, pricom moznosti mal viacej, a ta posledna bola pri predaji domu, ale este by aj ochudobnil malolete dieta z vysky dedicstva,

osobne mam velmi zle skusenosti s exekutormi
kaco11
20.02.10,15:38
STALO SA:

svojho casu bol podany navrh na exekuciu - neplatenie vyzivneho, povinny nemal prijem a vlastnil iba podiel na rodinnom dome, exekutor nekonal, potom povinny so spoluvlatnikom rodinny dom predal a kupil si byt, kedze exekutor stale nic nekonal, ziadatelka oficialne stiahla exekuciu, ked rodinny dom predali a ona stale nemohla vymoct svoj narok, onedlho na to, byvaly povinny tragicky zahynul a jeho bytik isiel do dedicstva medzi jeho dve deti.

po ukonceni dedicskeho knania sa zrazu ozval exekutor, kde vyzival dedicov k uhradeniu odmeny za exekuciu, ktoru v minulosti zosnuly mal.
Podla exekutora, vyzivne, ktore v minulosti zosnuly dlhoval, zapocital do hodnoty dedicstva a z toho si narokoval odmenu.

samozrejme, ze dedici nezaplatili, pretoze nastastie matka, ktora v minulosti ziadala o exekuciu mala original potvrdenia o tom, ze exekuciu zastavila,

ale keby tomu tak nebolo, exekutor nielenze nekonal pocas tych 5 rokov, pricom moznosti mal viacej, a ta posledna bola pri predaji domu, ale este by aj ochudobnil malolete dieta z vysky dedicstva,

osobne mam velmi zle skusenosti s exekutormi


Tak toto je fakt sila:eek:
iriska
20.02.10,17:30
STALO SA:

svojho casu bol podany navrh na exekuciu - neplatenie vyzivneho, povinny nemal prijem a vlastnil iba podiel na rodinnom dome, exekutor nekonal, potom povinny so spoluvlatnikom rodinny dom predal a kupil si byt, kedze exekutor stale nic nekonal, ziadatelka oficialne stiahla exekuciu, ked rodinny dom predali a ona stale nemohla vymoct svoj narok, onedlho na to, byvaly povinny tragicky zahynul a jeho bytik isiel do dedicstva medzi jeho dve deti.

po ukonceni dedicskeho knania sa zrazu ozval exekutor, kde vyzival dedicov k uhradeniu odmeny za exekuciu, ktoru v minulosti zosnuly mal.
Podla exekutora, vyzivne, ktore v minulosti zosnuly dlhoval, zapocital do hodnoty dedicstva a z toho si narokoval odmenu.

samozrejme, ze dedici nezaplatili, pretoze nastastie matka, ktora v minulosti ziadala o exekuciu mala original potvrdenia o tom, ze exekuciu zastavila,

ale keby tomu tak nebolo, exekutor nielenze nekonal pocas tych 5 rokov, pricom moznosti mal viacej, a ta posledna bola pri predaji domu, ale este by aj ochudobnil malolete dieta z vysky dedicstva,

osobne mam velmi zle skusenosti s exekutormi

Ak zastavenie exekúcie zaviní oprávnený (tým, že "stiahne" exekúciu), platí trovy on.... Ak by exekútor niečo vymohol od povinného, vymohol by si aj odmenu. Nie je to nič neobyčajné ani zvláštne.
buchač
20.02.10,17:34
Ak zastavenie exekúcie zaviní oprávnený (tým, že "stiahne" exekúciu), platí trovy on.... Ak by exekútor niečo vymohol od povinného, vymohol by si aj odmenu. Nie je to nič neobyčajné ani zvláštne.

....ale choré hej ....

Napríklad v Anglicku dodnes fungujú " ubytovacie zariadenia " pre dlžníkov ...sedí , pokiaľ sa dobrá duša nad ním nezmiluje ....nezaplatí dlh ...:rolleyes:
mona091
20.02.10,17:52
Ak zastavenie exekúcie zaviní oprávnený (tým, že "stiahne" exekúciu), platí trovy on.... Ak by exekútor niečo vymohol od povinného, vymohol by si aj odmenu. Nie je to nič neobyčajné ani zvláštne.

ano, trovy ano, ale nie odmenu, a v tomto pripade trovy vo vyske 500,-sk zaplatene boli vopred oproti dokladu, ine naklady exekutor nedokladoval, okrem ineho pri vymahani vyzivneho su nejake vynimky,

v tomto pripade sa jednalo o odmenu - co je chore, hlavne, ked zjavne exekutor nekonal, dokonca dopustil predaj nehnutelnosti, pred tym predaj hnutelneho majetku - auta, na co teda cakal, na smrt?

to maju teda exekutory skutocne jednoduche, skor - ci neskor sa kazdy pominie, a vtedy, Hura, mozu bez prace vymahat svoje odmeny, dovtedy len nech si zbieraju pripady,
iriska
20.02.10,19:32
odmena exekútorovi prináleží z vymoženej sumy, teda ak vymohol 0,-...

Ale možno išlo o odmenu za úkony vykonané v spise - 1 úkon = 3,32 EUR (avšak minimálne 33,19 EUR) + hotové výdavky + DPH, takže tipujem, že to presiahlo 500,- Sk

p.s. nechápem, prečo by sa exekútorovi oplatilo čakať, kým mu povinní zomrú
mona091
20.02.10,19:45
odmena exekútorovi prináleží z vymoženej sumy, teda ak vymohol 0,-...

Ale možno išlo o odmenu za úkony vykonané v spise - 1 úkon = 3,32 EUR (avšak minimálne 33,19 EUR) + hotové výdavky + DPH, takže tipujem, že to presiahlo 500,- Sk

p.s. nechápem, prečo by sa exekútorovi oplatilo čakať, kým mu povinní zomrú

v tom case to bolo za 500,-sk (min.),

a preco sa im oplati cakat?

lebo pri tom cakani poslu iba jednu vyzvu, to aby sa nenadreli, a ak povinni nebudu spolupracovat, jednoducho iba si vyuctuju odmenu z pozostalosti - najednoduchsie, samozrejme, je v tom ironia, ale keby som to nevidela na vlastne oci, tak neuverim,

vo vyssie popisanej udalosti exekutor dopustil zmensenie hodnoty majetku, a este ku tomu ziadal z pozostalosti zapocitat vymahane vyzivne, ktore dieta malo dostat navyse, inak povedane, dieta zdedilo, ale mala sa mu z dedicstva odpocitat odmena (vtedy okolo 20 tisic korun), aj ked exekutor nic nespravil, len zaevidoval, ze existuje dedeny majetok
iriska
22.02.10,12:50
hmmm, len na okraj... to konanie muselo byť sakra dávno, lebo čo si pamätám, vždy bola min. odmena 1000,- Sk

p.s. exekútor nemá nárok na odmenu z pozostalosti

Možno ako oprávnená by som dala podnet na komoru exekútorov, že exekútor nevymáhal od povinného aj keď mal majetok a následkom jeho nečinnosti som ja ako oprávnená musela uhradiť trovy... Ale... zastavenie exekúcie tu pravdepodobne zavinila oprávnená svojim návrhom, čiže v tomto prípade platí trovy ona. Logické, jasné, neodškriepiteľné.
mona091
22.02.10,17:26
hmmm, len na okraj... to konanie muselo byť sakra dávno, lebo čo si pamätám, vždy bola min. odmena 1000,- Sk

- ano, navrh na exekuciu bol podany niekedy v roku 1996
- poplatok za navrh bol zaplateny pri podani navrhu
- islo o slobodnu matku - vztahovali sa na nu nejake vynimky pri vymahani vyzivneho
- exekvovany zahynul okolo 2005
- dedicske konanie bolo ukoncene niekedy okolo 2006
exekutor poslal vyzvu na vyplatenie ODMENY okolo 2008

p.s. exekútor nemá nárok na odmenu z pozostalosti

Možno ako oprávnená by som dala podnet na komoru exekútorov, že exekútor nevymáhal od povinného aj keď mal majetok a následkom jeho nečinnosti som ja ako oprávnená musela uhradiť trovy...

- opravnena kasle na exekutora, neslo jej o zaplateny poplatok
- ostala ale zhrozena, ked exekutor zacal pytat odmenu z vysky vymahanej sumy, ktoru zapocital do hodnoty dedictva

Ale... zastavenie exekúcie tu pravdepodobne zavinila oprávnená svojim návrhom, čiže v tomto prípade platí trovy ona. Logické, jasné, neodškriepiteľné.

- samozrejme, opravnena zastavila exekucne konanie, a urcite nezavinila, hlavne ked videla, ako exekutor nekonal, aj ked mu dodavala informacie, a poplatok neziadala vratit

- takze zase, trovy zaplatila, ine naklady exekutor nezdokladoval a ani neziadal (v case zastavenia exekucie, kde s nim bola osobne),

takze logicke je, ze trovy zaplatila, ALE NELOGICKE je to, ze ziadal po rokoch zastavenej exekucie odmenu, a co by bolo, keby nahodou opravnena nemohla zdokladovat originalom to, ze exekucia uz davno bola zastavena???!!! to by platila podla predoslej vyzvy?
iriska
23.02.10,06:27
na toto funguje komora exekútorov


preto sa ex. tak dobre darí, keď im každý zaplatí, čo žiadajú, tiež som tu niekedy pripájala ako žiadať od ex. vyúčtovanie trovy a prípadne si samozistiť, koľko by mal pýtať ako trovy exekúcie
mlisa
23.02.10,07:56
aj exekutorov si treba vyberat, nie dat vec prvemu co je poruke... ak vidim ze nic nerobi, nezastavim exekuciu, ale zrusim exekutora a dam vec inemu, ktory konat bude. Exekutora si opravneny vybera (teda zatial, ak nepresadia ten "nahodny vyber", ked exekutora vybareie system a ak mi vyberie neschopneho, mozem si len fukat) a ten vyber je naozaj dolezity, pretoze ako v koazdom povolani, aj medzi exekutormi existuju ti poctivi a ti co to flakaju....
A ak ten prvy urobil co urobil, urcite dam podnet na komoru exekutorov
mona091
24.02.10,05:50
aj exekutorov si treba vyberat, nie dat vec prvemu co je poruke... ak vidim ze nic nerobi, nezastavim exekuciu, ale zrusim exekutora a dam vec inemu, ktory konat bude. Exekutora si opravneny vybera (teda zatial, ak nepresadia ten "nahodny vyber", ked exekutora vybareie system a ak mi vyberie neschopneho, mozem si len fukat) a ten vyber je naozaj dolezity, pretoze ako v koazdom povolani, aj medzi exekutormi existuju ti poctivi a ti co to flakaju....
A ak ten prvy urobil co urobil, urcite dam podnet na komoru exekutorov

- este lepsie by bolo, keby kazdy vystudoval aj pravo - konecne by sa vyznal v pokrutenych paragrafoch, vedel by sa branit, a vedel by aj procesne, ako si vybavit exekuciu, pripadne ako a podla coho si vybrat exekutora :o

- tam kde konci moralka, tam zacina pravo
riccado
24.02.10,07:42
- este lepsie by bolo, keby kazdy vystudoval aj pravo - konecne by sa vyznal v pokrutenych paragrafoch, vedel by sa branit, a vedel by aj procesne, ako si vybavit exekuciu, pripadne ako a podla coho si vybrat exekutora :o

- tam kde konci moralka, tam zacina pravo

netreba studovat pravo, staci si len vybrat na zaklade odporucani, skusenosti a podobnych indicii. aj doktora si vyberami sami a neideme hned ku prvemu, ktoreho uvidime, tak preco to tak nie je aj inde?
mona091
24.02.10,16:33
netreba studovat pravo, staci si len vybrat na zaklade odporucani, skusenosti a podobnych indicii. aj doktora si vyberami sami a neideme hned ku prvemu, ktoreho uvidime, tak preco to tak nie je aj inde?


nie je to uplne tak,

ja tiez chodim ku doktorovi raz za rok na preventivku, to iste ku zubarovi, naposledy mi plombovali zub na zakladnej skole,
a vobec netusim, ci ti moji doktori su dobri, alebo nie, a ani neviem, podla coho by som ich kvality mala posudzovat - nie som doktor, a nevyznam sa,

a to iste aplikujem na tento pripad, podla coho ma jednoduchy cloviecik rozlisit, ci oficialny exekutor je ok? ak v zivote ziadneho, nevidel iba z telky?

tu takyto cloviecik moze reagovat a zaujat az nasledny postoj, ex-post,

mna vsak ovela viac zaraza to, ze exekutori si dovoluju nad ramec (aj mne exekutor neopravnene exekvoval sumu z uctu, pricom rozsudkom po mojej namietke exe bola o 90% znizena, a este sa obhajil, "vsak pardon, necital som znenie "),

a este ma zaraza, ze jednoduchy cloviecik, ktory si chce kupit obycajny chlieb, musi si pytat referencie, z ktoreho obchodu, lebo moze natrafit na obchod, kde mu miesto chleba predaju ryby, a on na to pride, az ked ich bude jest
(nechcem zachadzat do rozsudkov, advokacie, obhajoby atd - ine caffe)
misoft
24.02.10,18:39
mna vsak ovela viac zaraza to, ze exekutori si dovoluju nad ramec (aj mne exekutor neopravnene exekvoval sumu z uctu, pricom rozsudkom po mojej namietke exe bola o 90% znizena, a este sa obhajil, "vsak pardon, necital som znenie "),

A urobila si v tomto prípade nejaké opatrenia? Nie je náhodou aj exekútor zodpovedný za nesprávne, alebo protiprávne konanie? Ak áno, čo takto žiadať od toho "tiež exekútora" všetko to, čo od teba exekvoval neoprávnene a poslať na neho exekútora (kruci, to znie tak nádherne - poslať na exekútora exekútora :D:D:D).