Enie
17.02.10,13:32
Ahojte, čítam tu toho veľa ale už sa nejako zamotávam a keď sa mi niečo pozdáva, nájdem niečo iné a už som vedľa:)
Preto sa chcem opýtať na pár drobností:
Sme televízia ktorá vysiela na Slovensku ale aj v Čechách (plátca DPH). Fakturujem do Čiech službu (retransmisiu) za šírenie kanálu, v českých korunách ale aj v eurách. Predpokladám že miestom dodania je iný členský štát, takže ja fakturujem bez DPH a nedávam to do žiadneho riadku na priznaní DPH. Otázka: podávam súhrnný výkaz? Aký paragraf mám dať na faktúru aby bolo jasné, že daň neplatíme my (našla som možno 15 odst.1)?
Ako má vyzerať vedenie záznamov v tomto prípade (s možnosťou odpočítania dane, alebo bez možnosti odpočítania dane)?
Uvádzam do týchto záznamov aj služby, ktoré boli dodané zo zahraničia a na ktoré som si uplatnila odpočet ale zaplatila daň (§ 49 a § 69)?
Ak v tom budem mať jasno, budem lepšie spávať:)))))))
Ďakujem krásne.
Enie
18.02.10,08:00
nikto nevie? prosím
IvoM
18.02.10,09:28
To vieš služby ohľadne retransmisie signálu sa tu bežne neriešia.:)
Áno aj podľa podľa mňa ide o §15.1, takže faktúra bez DPH pre českého plátcu DPH, pozri si pozorne §73.2h) uvedenie konkrétneho § na faktúre, podľa ktorého je služba oslobodená od DPH sa už na faktúre neuvádza dobrý rok.
Taktiež nezaškodí si prečítať §80.1d) z ktorého je zrejmé že sa služby §15.1 na na súhrnnom výkaze uvádzajú, a tiež sa dozvieš že na súhrnný výkaz sa uvádza len tovar a služby dodané/poskytnuté platiteľom, takže
žiaden §49 alebo §69.
Dúfam ale že ostatné naše televízie lepšie platia svojich účtovníkov.:)