notka
17.02.10,13:53
Nie som si ista do akej kategorie patri moja otazka, snad ale dostanem odpoved.
S priatelom sa chystame kupit byt. Financuje to on, z velmi malej casti ja. Byvat budem nadalej doma. Zaujima ma vsak, ci sa mozem aj ja stat vlastnikom bytu, teda ci mozem byt napisana na LV, a to kvoli tomu, ze teraz poberam socialne stipendium na VS, rodic na mna dostava pridavky a aj vyzivne. Ovplyvnilo by vlastnictvo tieto fin. prispevky?
buchač
17.02.10,12:58
Nie som si ista do akej kategorie patri moja otazka, snad ale dostanem odpoved.
S priatelom sa chystame kupit byt. Financuje to on, z velmi malej casti ja. Byvat budem nadalej doma. Zaujima ma vsak, ci sa mozem aj ja stat vlastnikom bytu, teda ci mozem byt napisana na LV, a to kvoli tomu, ze teraz poberam socialne stipendium na VS, rodic na mna dostava pridavky a aj vyzivne. Ovplyvnilo by vlastnictvo tieto fin. prispevky?


Sociálne štipendiá
Cieľ
Sprístupniť vysokoškolské štúdium aj pre študentov zo sociálne slabších rodín.

Kto má nárok
Každý študent prvého štúdia v dennej forme vysokej školy na Slovensku, ktorý má na území SR trvalý pobyt, ak neprekročil štandardnú dĺžku štúdia a mesačný príjem jeho rodiny nie je vyšší ako hranica príjmu stanovená na základe životného minima. Nárok nemá študent v treťom stupni vysokoškolského štúdia (PhD.).

Výška (od 1. 7.2009):
- aktuálne najviac 215 eur mesačne, ak žiadateľ študuje v mieste bydliska,
- aktuálne najviac 260 eur mesačne, ak žiadateľ študuje 30 a viac kilometrov od miesta bydliska,
- minimálna suma je 10 eur mesačne. Výška sa zaokrúhľuje na celé päťeurá smerom nahor.
Sociálne štipendium je naviazané na sumy životného minima. Ak sa zvýšia, automaticky porastú aj štipendiá.

Čo musíte urobiť:
- podať si na študijnom oddelení alebo podateľni príslušnej fakulty žiadosť o priznanie sociálneho štipendia,
- žiadosť môžete dostať na študijnom oddelení alebo si ju môžete stiahnuť tu,
- k žiadosti musíte priložiť doklad o výške príjmu (tlačivo na výpis z daňového priznania si môžete stiahnuť tu) a o rodinnej situácií – ostatných deťoch, manželstve atď.,
- štipendium sa žiadateľovi poskytne od prvého dňa mesiaca, v ktorom o podporu požiadal.

http://www.modernaskola.sk/rs,p17/index.php?m=text&task=view&Section=4&Libdir=10&Itemid=17

Vyhláška
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/2006-102.pdf

Ale osobne si myslím , že v pohode môžeš byť zapísaná na LV .
Ice dive
17.02.10,13:09
aj sociálne slabší občania majú právo niekde bývať... t.j. v pohode môžeš byť zapísaná na liste vlastníctva k predmetnej nehnuteľnosti
notka
18.02.10,08:28
dakujem, a myslite si ze to neovplyvni ani pridavky a vyzivne? sice to stipendium je vyssie, ale predsa.. :)
notka
18.02.10,19:08
Mozete mi poradit, kde by som si tieto veci mohla overit? Ci na nejakom urade socialnych veci, alebo je to skor otazka na pravnika alebo tak? Nikto v okoli mi totiz poradit s urcitostou nevie. Dakujem