Maňuša
17.02.10,14:30
Dnes som na katastri zistila, že sused, ktorý nám dlhé roky robí prieky,má postavenú chatu ako rodinný dom, aj keď v katastri je daná parcela dlhé roky zapísaná ako nezastavaná plocha alebo tak nejako. Kde by som to mohla dať prešetriť, aby to bolo najúčinnejšie, myslím si, že na OÚ by sa to mohlo zomlieť hocijako... Ďakujem veľmi pekne.
Laco-monter
17.02.10,13:42
A znova je to tu !

Ďalší príklad dobrých susedských vzťahov na slovenský sposob.

Alebo , uškoď blížnemu svojmu ako a kde len možeš.
Maňuša
17.02.10,13:47
Na doplnenie. Z tejto stavby nám roky do našej záhrady vyplavujú výkaly a kadejaké svinstvo a dobrým slovom a ani cez starostu s tým nič nemôžeme robiť. Takže to nie je o závisti.
Laco-monter
17.02.10,13:53
Na doplnenie. Z tejto stavby nám roky do našej záhrady vyplavujú výkaly a kadejaké svinstvo a dobrým slovom a ani cez starostu s tým nič nemôžeme robiť. Takže to nie je o závisti.

Neverím,že sa nedajú splašky,či kontaminovaná odpadová voda ODKANALIZOVAŤ mimo pozemku.
buchač
17.02.10,13:55
A znova je to tu !

Ďalší príklad dobrých susedských vzťahov na slovenský sposob.

Alebo , uškoď blížnemu svojmu ako a kde len možeš.

Laci , ale veď čítaj .....


sused, ktorý nám dlhé roky robí prieky

roky do našej záhrady vyplavujú výkaly a kadejaké svinstvo

.....to je ako o tom kameni a chlebe ???

Dobre , ale potom to aj podľa môjho mohlo byť ...keď už ublížiť ...

Kto do mňa vzduchovkou , ja do neho devinou ...:rolleyes:
Maňuša
17.02.10,15:14
Verím, že sa nájde niekto kto mi ozaj poradí a zoberie to tak ako píšem. Ďakujem.
Laco-monter
17.02.10,16:38
Laci , ale veď čítaj .....




.....to je ako o tom kameni a chlebe ???

Dobre , ale potom to aj podľa môjho mohlo byť ...keď už ublížiť ...

Kto do mňa vzduchovkou , ja do neho devinou ...:rolleyes:

mimotemyPrečo devinou , keď existujú kalašnikovy aj UZZI, aj ľahké guĺomety čo má delta Force /1100 nábojov za minutu/

Chcel by som to vidieť na vlastné oči ,tú kadenciu :o

Samozrejme to myslím ironicky.

Ja osobne by som urobil všetky opatrenia z mojej strany aby mi dotyčný škodiť NEMOHOL.:confused:
Vymuroval by som 3 m vysoký plot,cez celý funduš a hotovo!:rolleyes:
wagner
17.02.10,17:04
Dnes som na katastri zistila, že sused, ktorý nám dlhé roky robí prieky,má postavenú chatu ako rodinný dom, aj keď v katastri je daná parcela dlhé roky zapísaná ako nezastavaná plocha alebo tak nejako. Kde by som to mohla dať prešetriť, aby to bolo najúčinnejšie, myslím si, že na OÚ by sa to mohlo zomlieť hocijako... Ďakujem veľmi pekne.

Otázku si mala zadať medzi stavebné otázky. Takže môžeš písomne doporučene doručiť na Obecný úrad sťažnosť na postavenú čiernu stavbu a požiadaj o vykonanie štátneho stavebného dohľadu, pričom môžeš doložiť aj kópiu LV z katasterportálu. Stavebný úrad musí konať.Stavebný zákon hovorí toto:
ŠTÁTNY STAVEBNÝ DOHĽAD


§ 98

(1) Štátny stavebný dohľad zabezpečuje ochranu verejných záujmov, ako aj práv a právom chránených záujmov právnických osôb a fyzických osôb, ktoré vyplývajú z uskutočňovania stavby alebo jej zmeny, z vlastností stavby pri jej užívaní, z odstránenia stavby a z terénnych úprav, prác a zariadení podľa tohto zákona.

(2) Orgány štátneho stavebného dohľadu sú oprávnené zisťovať, či

a) sa stavba, stavebné úpravy alebo udržiavacie práce vykonávajú podľa stavebného povolenia alebo na základe ohlásenia,
b) sú splnené podmienky na uskutočňovanie stavby podľa § 44,
c) sa na stavbe nachádza projekt stavby overený v stavebnom konaní a či sa vedie stavebný denník,
d) sa pri uskutočňovaní stavby, stavebných úprav alebo pri udržiavacích prácach dodržiavajú podmienky stavebného povolenia, všeobecne záväzné právne predpisy a technické normy vzťahujúce sa na stavebné práce a stavebné výrobky,
e) sa stavba užíva spôsobom povoleným v kolaudačnom rozhodnutí,
f) sa stavba udržiava v dobrom stavebnom stave,
g) sa dodržiavajú podmienky povolenia alebo nariadenia odstránenia stavieb alebo nariadených stavebných úprav a udržiavacích prác,
h) sa terénne úpravy alebo ťažobné práce vykonávajú podľa povolenia,
i) sa odstraňovaním stavby neohrozujú susedné pozemky a stavby na nich.
Maňuša
17.02.10,17:10
Ďakujem veľmi pekne. Myslím, že podľa rady mi budú musieť odpovedať písomne. Zatiaľ sme to vždy riešili iba ústne a slušne a pri tej slušnosti aj chceme ostať. Nezávidime nikomu ale chceme mať už konečne pokoj.
Laco-monter
17.02.10,17:16
Ďakujem veľmi pekne. Myslím, že podľa rady mi budú musieť odpovedať písomne. Zatiaľ sme to vždy riešili iba ústne a slušne a pri tej slušnosti aj chceme ostať. Nezávidime nikomu ale chceme mať už konečne pokoj.
Ja si naopak myslím,že po týchto krokoch ten POKOJ nemože prísť ani náhodou.:rolleyes:

Snáď si nemyslíš,že sused rozoberie dom tehlu po tehle,vzniknutú suť odvezie
niekam, pozemok poorie,rozplaníruje hrabkami, naseje trávičku aby ty si mala pokoj a pekný výhĺad z okna ???:confused:
arizona
17.02.10,17:49
Pozri túto tému. Aj tam nájdeš zopár dobrých rád : http://www.porada.sk/t121837-nahlasenie-nelegalnej-stavby.html
arizona
17.02.10,17:52
Ďakujem veľmi pekne. Myslím, že podľa rady mi budú musieť odpovedať písomne. Zatiaľ sme to vždy riešili iba ústne a slušne a pri tej slušnosti aj chceme ostať. Nezávidime nikomu ale chceme mať už konečne pokoj.
Sama vidíš, že slušnosťou a ústne nevyriešiš nič, ak sa zo susedom slušne nedá...
Veci , na ktorých Ti záleží ,vybavuj vždy písomne a žiadaj písomnú odpoveď.
Erika686
17.02.10,19:55
Mozem za nelegalnu stavbu povazovat aj oplotenie, ktore ma murovane zaklady?
Mame totiz suseda, ktory si z nasho "ukrojil" a prihradil cca 55m2 murovanym plotom. Poslali sme mu list, kde ho ziadame, aby plot odstranil, no zial vobec nereaguje, dokonca si z nas robi prcu, ze to nie je jeho....proste pripad. Navyse na "nasom" chova kozy a ine zvierata, vyteka tam mocovka z tych koz, seno, hnoj z chlievkov...no proste sused- vyhra nadovsetko.
A este sa chcem opytat, kam tu staznost poslat na Obecny urad, ktory ma pravomoci stavebneho uradu, alebo tam to len podat a poslat do okresneho mesta? To by som uprednostnila skor, lebo obec...no comment.
arizona
17.02.10,19:58
Mozem za nelegalnu stavbu povazovat aj oplotenie, ktore ma murovane zaklady?
Mame totiz suseda, ktory si z nasho "ukrojil" a prihradil cca 55m2 murovanym plotom. Poslali sme mu list, kde ho ziadame, aby plot odstranil, no zial vobec nereaguje, dokonca si z nas robi prcu, ze to nie je jeho....proste pripad. Navyse na "nasom" chova kozy a ine zvierata, vyteka tam mocovka z tych koz, seno, hnoj z chlievkov...no proste sused- vyhra nadovsetko.
A este sa chcem opytat, kam tu staznost poslat na Obecny urad, ktory ma pravomoci stavebneho uradu, alebo tam to len podat a poslat do okresneho mesta? To by som uprednostnila skor, lebo obec...no comment.
pozri napr. link v príspevku č. 11 ;););)
Erika686
18.02.10,08:20
Ved som si pozrela a ten ma aj nakopol konat, len neviem, ze ci to, co si myslim je aj spravne, preto som sa pytala dufajuc, ze to, co si myslim mi potvrdite, pripadne poopravite.
Tak ako, mozem to urobit tak ako som pisala?
misoft
18.02.10,10:20
A este sa chcem opytat, kam tu staznost poslat na Obecny urad, ktory ma pravomoci stavebneho uradu, alebo tam to len podat a poslat do okresneho mesta? To by som uprednostnila skor, lebo obec...

Posielaj to "od dola hore" t.z. Obecný úrad (s právomocami stavebného úradu v obci), pokiaľ by v zákonnej dobe alebo vôbec nereagovali, tak potom to podať ďalej, t.j. na okres, ale zároveň priložiť aj sťažnosť na nečinnosť Obecného úradu.
draik
18.02.10,10:44
Geodet by mal vytycit hranice pozemku , potom sa bud dohodnut alebo podat zalobu. Preventivne poslat na stavebny urad (bud obec, kde je stavba, alebo spolocny stavebny urad, ak je zriadeny pre viac obci) ohlsenie nelegalnej stavby. Nadriadenym je Krajsky stavebny urad.
wagner
18.02.10,19:56
Posielaj to "od dola hore" t.z. Obecný úrad (s právomocami stavebného úradu v obci), pokiaľ by v zákonnej dobe alebo vôbec nereagovali, tak potom to podať ďalej, t.j. na okres,( ten už s obecným úradom v stavebných veciach nemá nič spoločné) ale zároveň priložiť aj sťažnosť na nečinnosť Obecného úradu. neviem komu chceš poslať sťažnosť na nečinnosť Obecného úradu - Obecný úrad riadi a organizuje starosta obce - viď zákon o Obecnom zriadení č. 369/1990 Zb.

Doplnenie v texte