Barbarka
17.02.10,14:39
Ahojte, dufam, ze temu som zaradila spravne... Máme zamestnanca, ktorý chodí na služobky do Maďarska a vždy tam platí diaľ.poplatky, niekedy aj tankuje. Môžem mu tieto výdavky preplatiť aj v EUR, alebo len v HUF? Ak môžem v EUR, tak prepočítam kurzom kedy to vyúčtuje? Zálohy si neberie, platí zo svojho... Ďakujem
alušik
17.02.10,14:06
Áno, môžete mu to preplatiť aj v EUR. Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený ECB alebo NBS, ktorý je platný k prvému dňu vmesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta začala.

Pozrite aj túto tému:
http://www.porada.sk/t109476-zahranicny-cestovny-prikaz.html
mondes
03.03.13,18:52
[QUOTE=alušik;1301832]Áno, môžete mu to preplatiť aj v EUR. Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený ECB alebo NBS, ktorý je platný k prvému dňu vmesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta začala.

Prosím Vás, ak SZČO ide na PC do Nemecka a v Poľsku natankuje v PLN, tak mu mám kvôli tomu otvoriť valutovú pokladňu, alebo tie zlote prepočítať kurzom k prvému dňu začatia PC? Ďakujem.
mondes
03.03.13,19:22
Prosím, ako to je u SZČO?
mondes
03.03.13,19:41
[QUOTE=alušik;1301832]Áno, môžete mu to preplatiť aj v EUR. Pri vyúčtovaní náhrad sa pri prepočte použije referenčný výmenný kurz určený a vyhlásený ECB alebo NBS, ktorý je platný k prvému dňu vmesiaci, v ktorom sa zahraničná pracovná cesta začala.

Prosím Vás, ak SZČO ide na PC do Nemecka a v Poľsku natankuje v PLN, tak mu mám kvôli tomu otvoriť valutovú pokladňu, alebo tie zlote prepočítať kurzom k prvému dňu začatia PC? Ďakujem.

Nikto mi to nevie potvrdiť?