janko jaci
17.02.10,14:53
Mam zaplatene 2ks leteniek na mesiac maj prostrednictvom visa card avsak dnes som sa dozvedel ze podla vsetkeho budu lety v maju zrusene ...mam moznost ziskat spat svoje peniaze? Ide totiz o slovensku letecku spolocnost Danube wings ,kde mi pri tel. kontakte bolo povedane ze ich letenky nie su refundovatelne ...je moznost ist do banky a ziadat nejako tie peniaze spat?? ? Banku mam v anglicku a platba prebehla visa kartou.Pocul som ze pri platbe kartou je nejaka moznost O vratenie penazi, ale skutocne neviem ako je to s postupom ...mozte mi niekto poradit????DAKUJEM.
kaco11
17.02.10,14:08
cez banku. Nech ti vráti platbu naspät.
janko jaci
17.02.10,15:14
ale mam debit visa card...
kaco11
17.02.10,15:22
neva. nezalezi na type karty. ziadas stiahnutie platby.ak by bolo platene hotovostou ziadas to od let.spol. a tam by bol problem
arizona
17.02.10,15:32
2. Nárok cestujúceho na odškodnenie DANUBE WINGS :

Cestujúcemu, ktorý bol odmietnutý alebo vylúčený z prepravy podľa § 9, ods. 1 písm. a)
predchádzajúcich podmienok, sa ako náhrada za neuskutočnenú prepravu buď vráti cestovné alebo
jeho pomerná časť pripadajúca na nepreletený úsek letu alebo sa mu ponúkne náhradná doprava
iným lietadlom alebo iným druhom dopravy. Cestujúcemu, ktorý bol vylúčený z prepravy podľa
ods. 1b), 1c), 1d), 1e) alebo 1f) nevzniká nárok na odškodné či vrátenie cestovného. Ak dôjde
k vylúčeniu cestujúceho z prepravy z iných dôvodov, dopravca postupuje podľa nariadenia
Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004.

PODROBNEJŚIE NA ICH STRáNKE : http://wwww.danubewings.com/lris-presentation/resources/prepravne_podminky.pdf

...ALEBO SI HOD DO GOOGLE NÁZOV SVOJHO PRÍSPEVKU,nájdeš dosť rád, ako riešiť podobný problém;)
arizona
22.04.10,08:07
Prosím Vás o pomoc v nasledovných problémoch:

2 zamestnanci mali isť na služobnu cestu letecky, na zasadnutie medzinárodného združenia:

1. zamestnanec - firma mu zaplatila letenku cez fakturu, let bol ale kvôli sopke (Island) zrušený a tiež bolo zrušené zasadnutie, lebo sa všetci nemohli dopraviť. Z leteckej spoločnosti bola vrátena časť faktúry na účet..predpokladam, že k tomu bude aj dobropis...keďže mi tam vznikol rozdiel chcem sa opytať či môže byť zaúčtovaný tak ako pôvodna faktúra 512/321 a dobropis -512/-321.

2. zamestnanec - letenku si platil zo svojho účtu, na zasadnutie mal isť až o 2 dni neskôr, vtedy už lietadla lietali, takže let nebol zrušený ale zasadnutie áno, takže už nemal dôvod niekam letieť. Ako vyúčtovať letenku? môže si urobiť vyučtovanie pracovnej cesty, aj keď nikde nebol?

Ďakujem za odpoveď
zlezaradil spýtaj sa v odborných témach...zlezaradil