saga
17.02.10,15:48
Od 1.2.2010 mi plynie 3 mesačná výpovedná doba podľa § 63 a som doma na 60 percent.Možem počas tejto doby pracovať v inej firme a akú pracovnú zmluvu by mi mal zamestnávateľ dať? Ďakujem za odpoveď.
terezamaria
17.02.10,20:00
Od 1.2.2010 mi plynie 3 mesačná výpovedná doba podľa § 63 a som doma na 60 percent.Možem počas tejto doby pracovať v inej firme a akú pracovnú zmluvu by mi mal zamestnávateľ dať? Ďakujem za odpoveď.

Celkom dobre si príspevok nazval. Nech Ti dajú počas výpovednej doby Dohodu o pracovnej činnosti. Nebudeš platiť žiadne odvody, mimo dane zo mzdy. Dohoda o pracovnej činnosti sa používa pri opakujúcej sa činnosti - teda pri prácach napr.šoféra, murára, čašníka a ďaľších profesií, pri ktorých sa práca pravidelne opakuje.

Dohoda o vykonaní práce sa používa vždy, keď sa jedná o ucelene vykonanú prácu, napr. oprava tlačiarenského stroja - opraví sa, viac sa oprava na druhý, či tretí deň neopakuje, zoradenie spisov v archíve a pod.
saga
18.02.10,12:25
Ale podľa § 228a sa může odpracovať najviac 10 hodín týždenne.
Ja som si počas výpovednej doby, keďže som na 60 percent a pre zamestnávateľa som nepotrebná -výpoveď z organizačných důvodov-našla prácu, kde odpracujem celý mesiac. Takže na dohodu o pracovnej činnosti to asi nepůjde. Ako sa to dá v takýchto prípadoch riešiť? Ďakujem
VERONIKA6
18.02.10,12:30
Od 1.2.2010 mi plynie 3 mesačná výpovedná doba podľa § 63 a som doma na 60 percent.Možem počas tejto doby pracovať v inej firme a akú pracovnú zmluvu by mi mal zamestnávateľ dať? Ďakujem za odpoveď.
Myslím si, že môžeš pracovať na dohodu o vykonaní práce, no môžeš
odpracovať najviac 350 hodín, treba to dosledovať.
saga
18.02.10,13:26
Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.Takže ani toto nie je to pravé orechové.