asuhaj
17.02.10,16:57
cafte
chcel by som sa opytat aj ja priamo na moj pripad aj ked zrejme to tuna na fore uz bolo prakrat preberane
takze moj problem je
chcelo by som bazar
co pocuvam celkovo na slovensku je stat triedny nepriatel, vysoke odvody, meniace sa zakony zo dna na den, buzerak, byrokracia, vymozitelnost prava ziadna atd atd

moj konkretny priapd je ze ci mi na bazar PC techniky bude stacit obycajna zivnost, kedze by som tam chcel mat aj komisny predaj....udajne je treba potom cosi naviac

co k tomu treba, na co mysliet a pod
dalej ako na to...
dam ziadost predlozim plan a po schvaleni zacinam....a teraz co dalej :)

ci je to skutocne taka divocina ako pocuvam z kazdej strany
resp kolko treba mat obrat resp zisk aby sa to oplatilo, cize ake su cca naklady na mesiac

vedel by mi niekto v skratke popisat osobne skusenosti?
zakony sa daju nacitat, preto ma skor zaujimaju realne skusenosti ludi

diki moc
retko
22.02.10,13:05
staci zivnost aj na komis, treba si vybrat spravne predmety podnikania

ziaden plan nepotrebujes, nikto nic nemusi schvalovat, zriadis si zivnost a mozes zacat

pozri si ake su minimalne odvody zivnostnika (zdratovne poistenie okolo 30+ eur, socialne prvy rok neplatis ci ako to je, atd, pripocitaj si k tomu naklady ktore budes mat napr. prenajom miestnosti/kancelarie/bazaru (od 150 eur vyssie mesacne), elektrina, smeti (?), ... asi aj auto sa ti zide, telefon, reklama, registracna pokladna (od 200 eur hore), pocitac s legalnym OS, uctovnicka (?) ... no peknych par stovak eur mesacne si treba odlozit

co sa tyka obratu to je otazka na ktoru neexistuje spravna odpoved a co sa tyka zisku, tak potrebujes minimalne tolko aby si zaplatil vsetky naklady a aby ti zostalo viac ako kebyze nic nerobis a poberas podporu alebo socialne davky, vtedy sa da povedat ze sa ti to oplati, aj ked mozno sa potom zamyslis a povies si ze na tych 100-200 eur co zostane sa neoplatilo mesiac makat, vacsina penazi (zisku) zmizne v nakladoch spojenych s podnikanim