mackojojo
17.02.10,17:36
Vážený poraďáci.

Všetkých Vás srdečne zdravím. Čítal som tu nejaké príspevky k termostatickým ventilom a problémom s nimi. Preto som si dovolil reagovať k danému problému a možno tým aj niekomu pomôžem. Ak by táto téma niekoho zaujala a chcel by nejaké bližšie informácie prosím napíšte mi na môj email mackojojo@gmail.com.

Servis termostatických ventilov od výrobcu HERZ.

Často sa stáva, že dlhodobým používaním už čohokoľvek sa veci opotrebujú, alebo poškodia. Taktiež pri termostatických ventiloch dochádza k ich zaneseniu nečistotami v systéme, alebo netesnosti a následnému prepúšťaniu vykurovacej kvapaliny do vyhrievacieho telesa ( teleso stále hreje a nedá sa odstaviť ani, keď sa hlavica nastaví na nulovú hodnotu) a teda veci si vyžadujú servis, údržbu prípadnú revíziu.

Vykonávam servis termostatických ventilov.
Servis sa vykonáva náradím nato určeným priamo od výrobcu Herz.

Čistenie termostatických ventilov
Výmena zvrškov podľa potreby (nefunkčnosť, poškodenie gumeného tesnenia)
Výmena poškodených termostatických hlavíc

Tieto všetky úkony sa robia bez toho, aby sa musel vypúšťať systém, teda pod tlakom.

Odvzdušnenie systému vyšším tlakom ako cez klasické odvzdušňovače. Veľa krát sa stáva, že aj po odvzdušnení systému cez klasické odvzdušňovače ostáva v systéme vzduch, ktorý jednoducho nevytlačí z dôvodu nedostatočného tlaku.
KEJKA
17.02.10,16:53
hm? reklama ?
Prave chcem dať montovať termostatické ventily, ktoré som doteraz nemala............
predpokladám že je to vhodnejšie montovať na konci vykurovacej sezony....alebo na začiatku dalšej?
mackojojo
17.02.10,17:29
Je to v podstate jedno. Namontuju ich asi len po vykurovacej sezone, aby mohli spustit system. Odskusate to vsak az v priebehu vykurovania.