Miriiam
17.02.10,19:40
Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
paťuška
18.02.10,13:07
ilona
19.02.10,17:27
Chcem poprosiť niekoho,kto už podal súhrnný výkaz elektronicky ak môže aby napísal podrobný postup ako na to išiel na stránke drsr.Je nás tu viac,ktorým sa podarilo certifikáty stiahnuť,ale nevieme kde vyplniť ten výkaz. Má tam byť niekde naše DIČ a to nikde nevidíme.Kedy sa to DIČ má ukázať. Ďakujem za všetkých.
lenkam68
20.02.10,09:17
Po prihlásení do elektronickej podateľne, by sa ti DIČ malo zobraziť v ľavom hornom rohu obrazovky - pod lištou so záložkami.
912
21.02.10,09:41
Ja sa tiež už od štvrtku snažím podať súhrnný a DPH elektronicky ale stále sa mi to nepodarilo. Stiahla som si všetko ako píšu, nastavila ovládacie prvky ActiveX (tiež ako píšu) a napriek tomu, keď ho chcem označiť pred odoslaním tak mi stále vypisuje, že sa nepodarilo stiahnuť podpisový komponent, nastavte ActiveX prípadne kontaktujte administrátora. Podávame bez ZEP, viete mi prosím Vás poradiť, kde ešte môžem robiť chybu? Ešte som zabudla dodať, že mám IE 8.
domenico.office
21.02.10,09:45
Skúste sa odhlásiť odkazom vľavo. Po odhlásení by sa malo na obrazovke zjaviť okno s upozornením, treba dať áno, potom opätovné prihlásenie. Skúste takto....
912
21.02.10,09:51
Nepodarilo sa :-( Som z toho už fakt zúfalá.
domenico.office
21.02.10,09:55
Musí, robím to denno -denne.... prihlásenie: Elektronická komunikácia.... elektronická podateľňa.... ID.... heslo.... po prihlásení odhlásiť odkazom vľavo.... reštart PC a zopakovať. Ak vyhodí okienko s upozornením, je OK.
912
21.02.10,10:06
Zapla som, vypla som, ukázalo mi okienko s upozornením na nezabezpečený obsah, idem skúsiť reštartnúť PC, ozvem sa. A zatiaľ veľmi pekne za rady v túto nedeľnú hodinu ďakujem.
Blankake
21.02.10,10:13
Zapla som, vypla som, ukázalo mi okienko s upozornením na nezabezpečený obsah, idem skúsiť reštartnúť PC, ozvem sa. A zatiaľ veľmi pekne za rady v túto nedeľnú hodinu ďakujem.
A robíš to v Internet Exploreri?
domenico.office
21.02.10,10:23
Zapla som, vypla som, ukázalo mi okienko s upozornením na nezabezpečený obsah, idem skúsiť reštartnúť PC, ozvem sa. A zatiaľ veľmi pekne za rady v túto nedeľnú hodinu ďakujem.

To bolo dôležité, to okienko s nezabezpečeným obsahom.
912
21.02.10,10:25
A robíš to v Internet Exploreri?


Áno, mám Internet Explorer 8. Skúsila som aj postup s reštartom, ale nepomohlo mi to. Stále vypisuje: "Nepodarilo sa stiahnuť podpisovací komponent. Prosím, vo vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov, prípadne kontaktujte administrátora". Neviem fakt, prečo mi to robí, skúsim zajtra zobrať notebook a spýtať sa kolegov na IT oddelení.

Ďakujem ešte raz všetkým za rady.
AHA
21.02.10,10:34
Ja som volala na hot line BB a tam mi bolo povedané, že musím stiahnuť všetky tri súbory a v danom poradí ich aj inštalovať potom to šlo
AHA
21.02.10,10:38
Ja mám teraz skôr problém s tým, že som si bola autorizovať jednu firmu ešte 17.02.2010 a dodnes mi ju nepridelili. Neviem čo urobím už aj zadala dopyt do BB. uvidím čo sa bude diať. Aj tak si myslým, že je to nedomyslené mohli aspoň dva mesiace nechať na skúšobnú prevádzku a pri prípadnom probléme sme mohli xml súbor odovzdať na CD nosiči. Takto to bude iba o pokutách.
912
21.02.10,10:43
Ja som volala na hot line BB a tam mi bolo povedané, že musím stiahnuť všetky tri súbory a v danom poradí ich aj inštalovať potom to šlo

Aký je tretí súbor? Ja som sťahovala len dva. My ale nemáme zaručený elektronický podpis.
AHA
21.02.10,10:47
Ja to sťahovala kôli ZEP, ale na čísle 048/4317222 Vás budú navigovať sú celkom ochotný. Dnes je hot line do 17:00
ivako
21.02.10,10:55
ja som ešte stiahla: Podpisová politika pre rok 2010: SignaturePolicy2010.zip Používateľská príručka pre import podpisovej politiky pre rok 2010. Nachádza sa v podmienkach využívania AES.

Priradenie podpisovej politiky do aplikácie D.Signer/XAdES
Správne overovanie zaručených elektronických podpisov a certifikačnej cesty, na základe podpisovej politiky, je kľúčovým predpokladom pre zabezpečenie kompatibility a jednotného prostredia elektronického podpisu v oblasti podpisových politík v SR, s ohľadom na prostredie elektronického podpisu najmä v krajinách EÚ.
Pre účely využívania autorizovanej služby elektronického doručovania daňových dokumentov na Elektronickú podateľňu správcu dane je nevyhnutné priradenie novej podpisovej politiky pre rok 2010 do aplikácie D.Signer/XAdES. Bez priradenia podpisovej politiky nie je možné od 1.1.2010 korektne podpísať, resp. označiť elektronicky doručovaný daňový dokument. Priradenie podpisovej politiky do aplikácie sa týka všetkých používateľov autorizovanej služby elektronického doručovania dokumentov bez ohľadu na skutočnosť, či sú doručované dokumenty podpisované zaručeným elektronickým podpisom alebo označované elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR (t.zn. ak používateľ komunikuje s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov).
ErikaDP
21.02.10,10:56
Mala som taký istý problém, tiež som bola autorizovať 17.2.2010.
Reklamovala som na callcentre v piatok aj v sobotu, že nevidím DIČ, povedali že maju viac takých prípadov. Ale už je to v poriadku, do dnešného rána to spojazdnili.
912
21.02.10,11:00
Ja to sťahovala kôli ZEP, ale na čísle 048/4317222 Vás budú navigovať sú celkom ochotný. Dnes je hot line do 17:00

Ďakujem, skúsim sa tam dovolať, momentálne sú všetci obsadení.

Zuzana
AHA
21.02.10,11:01
Mala som taký istý problém, tiež som bola autorizovať 17.2.2010.
Reklamovala som na callcentre v piatok aj v sobotu, že nevidím DIČ, povedali že maju viac takých prípadov. Ale už je to v poriadku, do dnešného rána to spojazdnili.
Tak to máte šťastie.:)
912
21.02.10,11:28
ja som ešte stiahla: Podpisová politika pre rok 2010: SignaturePolicy2010.zip Používateľská príručka pre import podpisovej politiky pre rok 2010. Nachádza sa v podmienkach využívania AES.

Priradenie podpisovej politiky do aplikácie D.Signer/XAdES
Správne overovanie zaručených elektronických podpisov a certifikačnej cesty, na základe podpisovej politiky, je kľúčovým predpokladom pre zabezpečenie kompatibility a jednotného prostredia elektronického podpisu v oblasti podpisových politík v SR, s ohľadom na prostredie elektronického podpisu najmä v krajinách EÚ.
Pre účely využívania autorizovanej služby elektronického doručovania daňových dokumentov na Elektronickú podateľňu správcu dane je nevyhnutné priradenie novej podpisovej politiky pre rok 2010 do aplikácie D.Signer/XAdES. Bez priradenia podpisovej politiky nie je možné od 1.1.2010 korektne podpísať, resp. označiť elektronicky doručovaný daňový dokument. Priradenie podpisovej politiky do aplikácie sa týka všetkých používateľov autorizovanej služby elektronického doručovania dokumentov bez ohľadu na skutočnosť, či sú doručované dokumenty podpisované zaručeným elektronickým podpisom alebo označované elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR (t.zn. ak používateľ komunikuje s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov).

Veľmi preveľmi ďakujem. Ja som počas celej inštalácie nikde nezistila, že treba nainštalovať aj toto. Práve sa mi podarilo odoslať DPH a tak som začala hučať, že si môj manžel myslí, že nie som úplne normálna.
912
21.02.10,11:35
... a už som odoslala aj súhrnný ... :-) neviem, či zvládnem toľko šťastia za jeden deň.

Zuzana
domenico.office
21.02.10,11:56
Ja sa tiež už od štvrtku snažím podať súhrnný a DPH elektronicky ale stále sa mi to nepodarilo. Stiahla som si všetko ako píšu, nastavila ovládacie prvky ActiveX (tiež ako píšu) a napriek tomu, keď ho chcem označiť pred odoslaním tak mi stále vypisuje, že sa nepodarilo stiahnuť podpisový komponent, nastavte ActiveX prípadne kontaktujte administrátora. Podávame bez ZEP, viete mi prosím Vás poradiť, kde ešte môžem robiť chybu? Ešte som zabudla dodať, že mám IE 8.

Tvrdenie, že stiahla som si všetko bolo z vašej strany....Takže asi nie.
halmir
21.02.10,12:33
Prosím ako mám postupovať v prípade ,že sa mi nezobrazuje výber certifikátov.Ďakujem
ErikaDP
21.02.10,15:25
... a už som odoslala aj súhrnný ... :-) neviem, či zvládnem toľko šťastia za jeden deň.

Zuzana
Po úspešnom podaní Súhrnného výkazu - podpis prostredníctvom ZEP, by sme mali obdržať " Správu o akceptácii dokumentu elektronickou podateľňou"
Obdržali ste to ? Aký dlhý čas uplynul od Vašho podania a obdžania akceptácie?
Ja som úspešne podala ráno, dostala som správu: potvrdenie o tom že som podala, ale tú akceptáciu zatiaľ nie.
ivako
21.02.10,15:40
Po úspešnom podaní Súhrnného výkazu - podpis prostredníctvom ZEP, by sme mali obdržať " Správu o akceptácii dokumentu elektronickou podateľňou"
Obdržali ste to ? Aký dlhý čas uplynul od Vašho podania a obdžania akceptácie?
Ja som úspešne podala ráno, dostala som správu: potvrdenie o tom že som podala, ale tú akceptáciu zatiaľ nie.
Ja som správu o akceptácii dostala hneď po odoslaní výkazu, ale ja nemám ZEP, takže neviem, či v tom nie je nejaký rozdiel
ErikaDP
21.02.10,15:51
Ja som správu o akceptácii dostala hneď po odoslaní výkazu, ale ja nemám ZEP, takže neviem, či v tom nie je nejaký rozdiel
Ďakujem za odpoveď .
Možno to bude tým ZEPom, lebo v správe o podaními prišiel text: " PO OVERENÍ PLATNOSTI VÁŠHO CERTIFIKÁTU obdržíte správu o akceptácii..."
domenico.office
21.02.10,15:52
Po úspešnom podaní Súhrnného výkazu - podpis prostredníctvom ZEP, by sme mali obdržať " Správu o akceptácii dokumentu elektronickou podateľňou"
Obdržali ste to ? Aký dlhý čas uplynul od Vašho podania a obdžania akceptácie?
Ja som úspešne podala ráno, dostala som správu: potvrdenie o tom že som podala, ale tú akceptáciu zatiaľ nie.

Akceptácia príde do 24 hod.
domenico.office
21.02.10,15:55
Ďakujem za odpoveď .
Možno to bude tým ZEPom, lebo v správe o podaními prišiel text: " PO OVERENÍ PLATNOSTI VÁŠHO CERTIFIKÁTU obdržíte správu o akceptácii..."

Áno, bez ZEP-u nie je čo overovať, teda akceptácia príde hneď. So ZEP-om sa musí overiť platnosť certifikátu na serveri Kvalifikovaných certifikátov u vydavateľa a to trvá spomenutých 24 hod.
912
22.02.10,08:05
Tvrdenie, že stiahla som si všetko bolo z vašej strany....Takže asi nie.

Ja sa ospravedlňujem za svoju neznalosť, práve preto som sa pýtala, čo môžem mať zlé. Vôbec ma nenapadlo, že nemám niečo doinštalované, bola som presvedčená, že na podpisovanie bez ZEP mám všetko.
ilona
22.02.10,08:53
Je ešte niekto komu nejde odoslať súhrnný výkaz? Ak áno,ako to idete poriešiť?
Dáša_
22.02.10,09:45
stanovisko drsr
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/odst_aes0210.pdf

mmch, prebojovať sa teraz na stránku je teda riadny problem
ilona
22.02.10,10:42
Tak to teda je poriadny problém,ani na DU nevedia poradiť,že ešte nedostali žiadne pokyny.Dáška ak máš trochu čas,napíš mi aspon v skratke, čo v tom stanovisku píšu,nedá sa otvoriť. Ďakujem.
Dáša_
22.02.10,10:45
Tak to teda je poriadny problém,ani na DU nevedia poradiť,že ešte nedostali žiadne pokyny.Dáška ak máš trochu čas,napíš mi aspon v skratke, čo v tom stanovisku píšu,nedá sa otvoriť. Ďakujem.

Stanovisko Daňového riaditeľstva SR (DR SR) k odstávkam elektronického komunikačného systému v čase podávania súhrnných výkazov na DPH.
V posledných dňoch lehoty na podávanie súhrnného výkazu na DPH došlo opakovane k spomaleniu a k nedostupnosti elektronického komunikačného systému a to podľa názoru DR SR z dôvodov na strane zmluvných dodávateľov informačných technológií pre daňovú správu. DRSR sa preto dotknutým daňovým subjektom ospravedlňuje za nižšiu úroveň poskytovaných elektronických služieb.
V prípade, ak bude zmarená možnosť podať súhrnný výkaz z dôvodov ktoré nie sú na strane daňového subjektu, správca dane príslušnú sankciu neuloží.
lejka
22.02.10,10:57
SV budem podávať bez ZEP až 20.4.2010, pretože poskytujeme len služby do EÚ.Povedali na školení v Žiline.
1.Registrácia-mám
2. Podpis dohody- mám
3.Autorizácia na DU-mám, ale prístupové práva neviem, kde sa prihlásiť. Skúšam www. drsr, ale mi to dnes 5x "spadlo".Na callcentrum som volala , ale nedovolala som sa.
Prosím Vás, aby som niečo nezmeškala , čo ešte treba urobiť?
Ďakujem
lejka
22.02.10,11:04
Už som sa aj dovolala do BB, ale mi povedali, že ohľadne SV treba písať na ich email: callcentrum@drsr.sk, alebo volať na tel. č. 048/4393509.Dúfam, že to niekomu pomôže.
ilona
22.02.10,11:22
Daša,ďakujem.Súhrnný som poslala poštou a napísala sprievodný list.
domenico.office
22.02.10,16:43
Daša,ďakujem.Súhrnný som poslala poštou a napísala sprievodný list.

SV sa podáva len elektronicky!
domenico.office
22.02.10,16:51
Ja sa ospravedlňujem za svoju neznalosť, práve preto som sa pýtala, čo môžem mať zlé. Vôbec ma nenapadlo, že nemám niečo doinštalované, bola som presvedčená, že na podpisovanie bez ZEP mám všetko.

Hlavne, že to funguje. Možno by sme boli prišli na to spoločne, že bolo treba nainštalovať aj podpisovú politiku na rok 2010.
Blankake
22.02.10,16:57
SV sa podáva len elektronicky!
Ale poštou do 5 dní sa musí poslať na príslušný DÚ v papierovej forme vyhlásenie o podaní SV elektronicky a podpísaná prvá strana SV.
domenico.office
22.02.10,17:16
Ale Ilonka SV asi nepodala elektronicky, je mi jasné, že sa posiela prvá strana a krycí list, ale tomu musí predchádzať elektronické podanie.
Slovenka
22.02.10,17:36
V Mojom profile na drsr je uvedené: "Komunikácia s použitím ZEP".
/pritom ZEP nemáme a na daňový úrad sme predložili Dohodu
o spôsobe droručovania bez ZEP./
Ďalej je tam uvedené: "Spôsob elektronického doručovania
daňových dokumentov je možné zmeniť tak, aby nebolo nutné
použitie ZEP". V používateľskej príručke pre AES som sa nedočítala, akým postupom sa dá dosiahnuť zmena komunikácie
tak, aby bola možná bez ZEP.
Poradí mi niekto, ako sa dá v profile zmeniť komunikácia so ZEP
na komunikáciu bez ZEP?
halmir
22.02.10,20:11
Stanovisko Daňového riaditeľstva SR (DR SR) k odstávkam elektronického komunikačného systému v čase podávania súhrnných výkazov na DPH.
V posledných dňoch lehoty na podávanie súhrnného výkazu na DPH došlo opakovane k spomaleniu a k nedostupnosti elektronického komunikačného systému a to podľa názoru DR SR z dôvodov na strane zmluvných dodávateľov informačných technológií pre daňovú správu. DRSR sa preto dotknutým daňovým subjektom ospravedlňuje za nižšiu úroveň poskytovaných elektronických služieb.
V prípade, ak bude zmarená možnosť podať súhrnný výkaz z dôvodov ktoré nie sú na strane daňového subjektu, správca dane príslušnú sankciu neuloží.
Dal by som do pozornosti poslednú vetu. Dnes na DU som dostal informáciu,že v prípade, že sa mi nepodarí odoslať SV elektronický budem musieť preukázať,že som sa o to pokúšal a problém nie je na mojej strane ale na strane portálu DU. Ako by som to mal urobiť presne nešpecifikovali.
Rozalka
22.02.10,20:19
Prikladám stanovisko , keby sa náhodou zo stránky DRSR vyparilo
Dáša_
22.02.10,20:20
Dal by som do pozornosti poslednú vetu. Dnes na DU som dostal informáciu,že v prípade, že sa mi nepodarí odoslať SV elektronický budem musieť preukázať,že som sa o to pokúšal a problém nie je na mojej strane ale na strane portálu DU. Ako by som to mal urobiť presne nešpecifikovali.

tiež si myslím, že to nebude tak jednoduché.

Ale na druhu stranu, taký prípad nebude ani jeden, ani dva. A ked je toho veľa, rieši sa to inak, ako keď je to len ojedinele.
halmir
22.02.10,20:34
Chcel som tým len upozorniť, že DU bude vedieť ako bolo treba postupovať nie teraz ale až s odstupom času pri kontrole. Mne sa našťastie SV podarilo podať po niekoľkých dňoch pričom som sa permanentne dopúšťal základných chýb,ktoré boli úž v predošlých príspevkoch x-krát spomenuté a predsa som si ich neuvedomil. Takže inými slovami musel by som uznať, že som chybil.
ilona
24.02.10,15:25
Však aj ja sa obávam toho,že ak robím chybu ja,ale každý deň s nimi komunikujem formou mailov a včera večer mi odpísali,že je chyba opravená,len sa mi nedalo to skúsiť,lebo na stránke DU opravovali a dnes je zase do 17,00 nedostupná,tak uvidím večer.
ilona
26.02.10,18:01
Ak by to niekomu pomohlo,tak dnes som volala na DU a oni mi povedali,že neprešla autorizácia,pracujú na tom a keď to bude v poriadku,že to oznámia.Vedeli,že ktorým firmám je to nedostupné.
astensova
05.04.10,16:31
Do 5 pracovných dní sa musí podať predná strana súhrnného výkazu na Daňový úrad fizicky aj s vyhlásením, ktore neviem kde nájdem a do 20-teho elektr. Alebo ako to je? Ďakujem
Rozalka
05.04.10,16:36
Do 20-ho elektronicky, pri podaní si vytlačíš prvú stranu a túto podáš do ďalších 5 dní.
astensova
05.04.10,16:40
Takže do 20.4. elektr. a do 5 prac. dní predná strana na DÚ osobne aj s vyhlásením. tak?
domenico.office
05.04.10,17:17
Rozálka to jasne napísala. Pochopila si to :) .
Mirka.V
05.04.10,18:04
môžete mi prosím niekto poradiť. mám všetky cerifikáty posťahované aj nainštalované a teraz .... chcem si vyskúšať, či mi všeto pôjde ....
ako sa prakticky robí vypisovanie?
1/ mám sa prihlásiť
2/ cez vyplňanie tlačív na internete vyberiem tlačivo
3/ vyplním súhrnný výkaz
a .....čo potom? nemám tam nejaké možnosti že poslať alebo niečo ....

Ďakujem
sybila3
05.04.10,18:07
Takže do 20.4. elektr. a do 5 prac. dní predná strana na DÚ osobne aj s vyhlásením. tak?
to treba aj pri ZEP?
domenico.office
05.04.10,18:08
Ten bod 2 sa mi nezdá.... nejde sa cez vypĺňanie tlačív na internete, po prihlásení sa do konta by malo byť vedľa Úvodu DIČ daňovníka.
domenico.office
05.04.10,18:09
to treba aj pri ZEP?

Nie, elektronické podanie podpísané ZEP-om sa nedokladá na DÚ v nijakej inej forme.
Mirka.V
05.04.10,18:14
Ten bod 2 sa mi nezdá.... nejde sa cez vypĺňanie tlačív na internete, po prihlásení sa do konta by malo byť vedľa Úvodu DIČ daňovníka.


toto vidím, mám tam DIČ ....
aha ..takže som klikla na DIČ .. a idem to tam pokukať ...čo mi to ponúka ...
Ďakujem zatiaľ veľmi pekne :-)
domenico.office
05.04.10,18:15
môžete mi prosím niekto poradiť. mám všetky cerifikáty posťahované aj nainštalované a teraz .... chcem si vyskúšať, či mi všeto pôjde ....
ako sa prakticky robí vypisovanie?
1/ mám sa prihlásiť
2/ cez vyplňanie tlačív na internete vyberiem tlačivo
3/ vyplním súhrnný výkaz
a .....čo potom? nemám tam nejaké možnosti že poslať alebo niečo ....

Ďakujem

Z obrázku je jasné, kde by vedľa úvodu malo DIČ daňovníka
domenico.office
05.04.10,18:17
toto vidím, mám tam DIČ ....
aha ..takže som klikla na DIČ .. a idem to tam pokukať ...čo mi to ponúka ...
Ďakujem zatiaľ veľmi pekne :-)

Po kliku na DIČ nájdeš Podanie dokumentov, klik na to a v prázdnej rozbaľovacej ponuke si vyberieš typ podania.
Mirka.V
05.04.10,18:27
OK, jasné - už to v podstate mám.
vyplnené a chcela som urobiť ďalší krok ... "označiť pred odoslaním" ... a vypisuje to nejakú hlášku .... je toho dosť ale hneď v úvode "incorrect ... "

by som to uložila ako ste si mi poradili ... len to neviem uložiť - aby ste to videli, čo mi vyhlasuje ... poradíte mi prosím? Ďakujem
domenico.office
05.04.10,18:28
Áno, musíš použiť Internet Explorer a v nastaveniach povoliť časť activeX prvkov.
Mirka.V
05.04.10,18:33
urobila som ..... idem dať reštart .. .bez toho mi to znovu vypisuje tú istú hlášku. tak sa na chvíľu odpojím.
zatiaľ Ďakujem veľmi pekne
domenico.office
05.04.10,18:34
konkretizuj hlášku, je to dôležité.
domenico.office
05.04.10,18:35
Píšeš, že máš všetko stiahnuté. Máš nainštalovaný D.Signer/Xades a XML plugin?
Mirka.V
05.04.10,18:52
konkretizuj hlášku, je to dôležité.


mám nainštalované tie certifikáty ...aj to čo si písal v správe ....
len ... neviem to uložiť čo mi vypisuje ... to okno ... .ako to mám uložiť.

začína to:

Createobject 3:sourceXml is incorrect xml document. Error=system.Xml.XmlException: Root element is missing.
at system.Xml ....
a dolu posledný riadok
at Ditec.Zep.DSigXades.Plugins.XmlPlugin.CreateObject (String objectId, String objectDescription,.......
Mirka.V
05.04.10,18:54
Píšeš, že máš všetko stiahnuté. Máš nainštalovaný D.Signer/Xades a XML plugin?


mám to uložené aj som prebehla inštaláciu ... aj mi napísalo úspešná inštalácia .... tak neviem ....
domenico.office
05.04.10,18:58
Poznám tú hlášku, je to na nervy, občas mi to u klientov vypisuje. Komunikoval som s callcentrom o tejto hláške, niekedy sa vyhovárajú na špatnú inštaláciu, ale v tom to nie je. Chyba je podľa všetkého na ich strane, pretože ak by si vypísala DPH, ten by ti išiel označiť. Takže moja rada: Zajtra skús kontaktovať callcentrum, alebo tú hlášku napíš mailom.
domenico.office
05.04.10,19:02
Obrazovku odfotíš klávesou printscreen, alebo má označenie prtsc. Potom si otvor skicár, stačí stlačiť ctrl + V a budeš to tam mať. Potom ulož, ako jpeg.
Mirka.V
05.04.10,19:03
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

iba náhodou ... nevieš mi ešte poradiť, ako mám tú hlášku uložiť.
nejde to označiť a skopírovať ...
iba náhodou - Ďakujem a dobrú noc
domenico.office
05.04.10,19:07
Budem držať palce, aby si to vyriešila a mohla podať SV.
Mirka.V
05.04.10,19:10
Obrazovku odfotíš klávesou printscreen, alebo má označenie prtsc. Potom si otvor skicár, stačí stlačiť ctrl + V a budeš to tam mať. Potom ulož, ako jpeg.

:-) fakt to funguje :-) Ďakujem veľmi pekne :-) mám to uložené - zajtra volám na call centrum :-) a mal si pravdu ... tlačivo DPH som skúsila také skúšobné a tam mi tú hlášku nevypisovalo :-)
Ďakujem ešte raz veľmi pekne :-)
Mirka
domenico.office
05.04.10,19:12
Niekoľko desiatok kont som už sprístupnil pre svojich klientov, takže už presne poznám chovanie portálu. Nemáš za čo Mirka a daj vedieť, ako sa ti podarilo vyriešiť.
Soňula
06.04.10,09:22
Ja mám nasledovný problém so súhrnnými výkazmi.
Poskytujeme služby do iných členských štátov. Hodnota služieb sa pohybuje okolo 5 000-7000 € mesačne. Keď som išla podávať prvý súhrnný výkaz za január, to bolo začiatkom februára, nebola som na 100% presvedčená, či mám podať tento výkaz mesačne, alebo štvrťročne. Nakoniec som ho podala. To isté som urobila za mesiac február. Keď som doručila za február krycie listy na Daňový úrad, pracovník DÚ ma upozornil, že výkaz mám podať štvrťročne, nakoĺko sa jedná o služby. Teraz ako mám postupovať? Mám niako stornovať tie predošlé výkazy, podať jeden za 1. štvrťrok? Písala som mail na callcentrum-drsr, doteraz mi neodpovedali. Tak ozaj neviem, nakoho by som sa obrátila. Nestretli ste sa s takýmto niečim?
sybila3
06.04.10,11:01
mám nainštalované certifikáty ZEP od disig, teraz idem inštalovať z drsr. Je tam požiadavka internet explorer 6, ja som teraz pozrela mám 7.0 tak hádam je to dobre. Potom je inštalovať XML Parser, ale keď otvorím neviem, ktoré mám nainštalovať, až tak dobre po anglicky neviem, môžete mi pradiť, dík.
domenico.office
06.04.10,16:34
mám nainštalované certifikáty ZEP od disig, teraz idem inštalovať z drsr. Je tam požiadavka internet explorer 6, ja som teraz pozrela mám 7.0 tak hádam je to dobre. Potom je inštalovať XML Parser, ale keď otvorím neviem, ktoré mám nainštalovať, až tak dobre po anglicky neviem, môžete mi pradiť, dík.

XML parser by sa mal nainštalovať automaticky, netreba ho sťahovať a inštalovať. Webová stránka rozpozná, či je nainštalovaný, alebo nie, len musia fungovať ActivX prvky. IE 6.0 je minimum, vyššia veria nie je na závadu.
domenico.office
06.04.10,16:42
Ja mám nasledovný problém so súhrnnými výkazmi.
Poskytujeme služby do iných členských štátov. Hodnota služieb sa pohybuje okolo 5 000-7000 € mesačne. Keď som išla podávať prvý súhrnný výkaz za január, to bolo začiatkom februára, nebola som na 100% presvedčená, či mám podať tento výkaz mesačne, alebo štvrťročne. Nakoniec som ho podala. To isté som urobila za mesiac február. Keď som doručila za február krycie listy na Daňový úrad, pracovník DÚ ma upozornil, že výkaz mám podať štvrťročne, nakoĺko sa jedná o služby. Teraz ako mám postupovať? Mám niako stornovať tie predošlé výkazy, podať jeden za 1. štvrťrok? Písala som mail na callcentrum-drsr, doteraz mi neodpovedali. Tak ozaj neviem, nakoho by som sa obrátila. Nestretli ste sa s takýmto niečim?

Podľa môjho názoru podaj ešte tretí mesiac v prvom štvrťroku ako mesačný výkaz, neverím, že si niečo pokazila tým, že si to podala mesačne a ďalší štvrťrok podaj len štvrťročný výkaz do 20.7.
sikovnica
06.04.10,19:13
Ahojte, prosim poradte aj mne.
Nainstalovali sme vsetko okrem D.Signer/XAdes plugginu, pretoze ten tam proste momentalne nie je. Na stranke drsr v prirucke pisu, ze sa mi po odkliknuti tej preklenovacej stranky ma objavit security warning na instalaciu D.Signer plugginu, ale mne sa tam nic take neobjavuje (vsetky nastavenia mame dobre, skontrolovali to admini). Tak sme sa pokusili vyhladat ten pluggin na internete a stiahnut ho. Nasli sme ho tu: http://d-signer-xades-xml-plugin.software.informer.com/ ale ked odklikneme download, presmeruje nas to na ditec.sk (hlavna stranka) a nic nenainstaluje. Bez toho ten formular nejde odoslat (sme kvartalni, takze sa trapime prvykrat).
Prosim Vas, co mame robit? Uz sme zufali, stravilo nad tym dost vela ludi vela casu. Mate niekto ten nestastny pluggin, aby ste mi to mohli poslat?
domenico.office
06.04.10,19:21
Ahojte, prosim poradte aj mne.
Nainstalovali sme vsetko okrem D.Signer/XAdes plugginu, pretoze ten tam proste momentalne nie je. Na stranke drsr v prirucke pisu, ze sa mi po odkliknuti tej preklenovacej stranky ma objavit security warning na instalaciu D.Signer plugginu, ale mne sa tam nic take neobjavuje (vsetky nastavenia mame dobre, skontrolovali to admini). Tak sme sa pokusili vyhladat ten pluggin na internete a stiahnut ho. Nasli sme ho tu: http://d-signer-xades-xml-plugin.software.informer.com/ ale ked odklikneme download, presmeruje nas to na ditec.sk (hlavna stranka) a nic nenainstaluje. Bez toho ten formular nejde odoslat (sme kvartalni, takze sa trapime prvykrat).
Prosim Vas, co mame robit? Uz sme zufali, stravilo nad tym dost vela ludi vela casu. Mate niekto ten nestastny pluggin, aby ste mi to mohli poslat?

Nech sa páči. Heslo je 2009.
sikovnica
06.04.10,19:46
Domenico, dakujem velmi pekne. Po tom, co som to nejak nainstalovala z Tvojich suborov, som tie subory nasla aj na drsr, samozrejme, uplne v inej sekcii ako by sme ocakavali. No nic, moja chyba. Nastastie, vykaz mame podany. Pekny vecer, S.
truch
06.04.10,20:56
Túto stránku sledujem od začiatku. Registráciu a autorizáciu som zvládla už v januári a mala som strach, či sa mi ten výkaz za 1.Q. podarí odoslať. Dnes bol u mňa správca siete zálohovať dáta, tak som ho poprosila, aby sme ten výkaz odoslali. Všetko išlo hladko až po podpis, stále pýtalo povolenie. Musel stiahnuť ešte 3 veci a potom to konečne prešlo. Sama by som to nebola zvládla.Takže za 1.Q. mám úspešne odoslaný výkaz, radšej skôr, lebo po 15. určite nebude stránka DRSR schopná ten nával zvládnuť. Ešte to do 5 dní musím odoslať na DÚ aj s krycím listom a 1/4 roku mám pokoj:):):)
cathyc
07.04.10,04:50
Nech sa páči. Heslo je 2009.
Prečítala som celú túto tému a musím uznať, že si skvelý odborník. Vždy ochotný každému poradiť. Dúfam, že sa aj mne na základe rád, ktoré si sem dal podarí podať SV. :confused::)
sybila3
07.04.10,07:46
XML parser by sa mal nainštalovať automaticky, netreba ho sťahovať a inštalovať. Webová stránka rozpozná, či je nainštalovaný, alebo nie, len musia fungovať ActivX prvky. IE 6.0 je minimum, vyššia veria nie je na závadu.
ako automaticky, keď idem podľa bodov na drsr, kliknem na XML parser, tak ma hodí na nejakú stránku, kde je viacej súborov a neviem, ktorý mám stiahnuť.
sybila3
07.04.10,11:37
domenico.office
07.04.10,15:04
Sybka, ešte raz. Netreba sťahovať XML parser. Stránka drsr rozpozná, či máš, alebo nie. Takže ak ho nemáš, sama si vie doinštalovať, čo potrebuje. Dôležité je, aby fungovali ActivX prvky, ktoré to zvládnu za teba a ak nie je XML parser, doinštalujú si potrebné. Tento parser je totižto jednou časťou systému a ak si pravideľne updatuješ systém, v niektorom opravnom balíku sa nachádzal. Správne, že postupuješ podľa návodu, ignoruj, čo je tam okolo XML parseru písané.
sybila3
08.04.10,08:10
ďakuje, stiahla som si tie ďalšie dve veci z drsr, prihlásila som sa, vypisuje mi to či chcem sťahovať nezabezpečené stránky, potom podľa príručky mám pridať certifikát, keď kliknem na to tak mi to nič nerobí, neviem, či mám mať zapojený usb ZEP, alebo nie. Neviem podľa príručky ani nastaviť tú vlastnú úroveň internetu, lebo mám Vistu a tam je to úplne inak. Prosím o radu.
sybila3
08.04.10,08:30
No už som sa pohla dalej, musela som si vytlačiť ďalšiu použ.príručku, takže to mám rozbalené a nainštalované, klikla som pridať certifikát, zobrazilo sa mi okienko, žiadosť o priradenie, klikla som na podpísať a že vybrať zo zoznamu certifikátov a tam nemám nič, čo ešte treba????????
domenico.office
08.04.10,19:17
No už som sa pohla dalej, musela som si vytlačiť ďalšiu použ.príručku, takže to mám rozbalené a nainštalované, klikla som pridať certifikát, zobrazilo sa mi okienko, žiadosť o priradenie, klikla som na podpísať a že vybrať zo zoznamu certifikátov a tam nemám nič, čo ešte treba????????

Asi nemáš nainštalované ovládače zariadenia, na ktorom je Kvalifikovaný certifikát. Ten, kto ti ho vystavil, mal ti dať návod na inštaláciu ovládačov. Sú nutné, aby PC vedel komunikovať so zariadením. Ovládače na zariadenia, ktoré máš od Disigu, nájdeš tu: http://www.disig.sk/index.php?id=techsupp. Ovládače inštaluj bez zasunutého USB zariadenia, keď bude všetko nainštalované, vsunieš USB zariadenie do PC a on sa nainštaluje. V systémovej lište ( v pravo dolu) budeš mať žltú ikonku, akýsi čip na ktorom nesmie byť červený krížik. Nepostrehol som, či si nainštalovala podpisovú politiku, tá sa nachádza pod tými dvoma súbormi na stránke DR.
veraa
09.04.10,13:18
nevieta mi poradiť ? mne to stále nejde. už som zúfalá. bola som už dvakrát v renomovanej pc firme, ale vôbec mi to nefachčí. nainštalované mám komplet všetko, čo dú vyžaduje. skontrolované. dokument vytvorím podľa predpisu, prídem ku kroku označiť dokument pred odoslaním a tým pádom som skončila. vyhadzuje mi object3 blabla na desať riadkov a koniec. podľa vyjadrenia technikov z drsr, je to ich chyba - server nestíha, dodávateľ softu má chyby a podobné reči. vždy niečo iné. pred tromi dňami mi dali písomnú odpoveď že chyba bola odstránená a nič mi nebráni poslať výkaz. ale čo sa stalo?? haha, nejde to. tak som im písala, ale už sa mi dodnes neozvali, a dovolať sa na drsr je božie utrpenie. prosím vás, poraďte mi niekto čo mám robiť
domenico.office
09.04.10,13:39
nevieta mi poradiť ? mne to stále nejde. už som zúfalá. bola som už dvakrát v renomovanej pc firme, ale vôbec mi to nefachčí. nainštalované mám komplet všetko, čo dú vyžaduje. skontrolované. dokument vytvorím podľa predpisu, prídem ku kroku označiť dokument pred odoslaním a tým pádom som skončila. vyhadzuje mi object3 blabla na desať riadkov a koniec. podľa vyjadrenia technikov z drsr, je to ich chyba - server nestíha, dodávateľ softu má chyby a podobné reči. vždy niečo iné. pred tromi dňami mi dali písomnú odpoveď že chyba bola odstránená a nič mi nebráni poslať výkaz. ale čo sa stalo?? haha, nejde to. tak som im písala, ale už sa mi dodnes neozvali, a dovolať sa na drsr je božie utrpenie. prosím vás, poraďte mi niekto čo mám robiť

Bohužiaľ neexistuje žiadny zázračný liek, je to chyba Portálu a kým to neodstránia na portáli, v samotnom PC nič neurobíš. Aj ja som dnes volal do callcentra, tak ako aj včera, predvčerom, ako aj minulý týždeň, stále tá istá odpoveď: Server nestíha.... riešia to....
emkac
09.04.10,17:02
Ako ste dopadli s tou XML chybou? Poradili na hotline?
Ja ma nainstalovane vsetko, aj xades, aj xmlplugin, aj oba certifiakty. A samozrejme, je tam XML chyba.
ITckar som relativne slusny, tak ak poznate nejaky workaround, sem s nim.
sybila3
10.04.10,13:51
Asi nemáš nainštalované ovládače zariadenia, na ktorom je Kvalifikovaný certifikát. Ten, kto ti ho vystavil, mal ti dať návod na inštaláciu ovládačov. Sú nutné, aby PC vedel komunikovať so zariadením. Ovládače na zariadenia, ktoré máš od Disigu, nájdeš tu: http://www.disig.sk/index.php?id=techsupp. Ovládače inštaluj bez zasunutého USB zariadenia, keď bude všetko nainštalované, vsunieš USB zariadenie do PC a on sa nainštaluje. V systémovej lište ( v pravo dolu) budeš mať žltú ikonku, akýsi čip na ktorom nesmie byť červený krížik. Nepostrehol som, či si nainštalovala podpisovú politiku, tá sa nachádza pod tými dvoma súbormi na stránke DR.
ďakujem už to mám urobené, naskočilo mi tam priadanie certifikátu, pridala som, potom vyskočilo okno, žiadosť o pridelenie certifikátu, to som podpísala ale neprišla mi žiadna odpoveď ani schválenie, to prebieha len u mňa? No a skúšala som vypísať tlačivá, vyzerá to ako keď vypisujem na drsr a tlačím, čo treba vypísať tlačivo podpísať a odoslať? Ešte možno blbá otázka, vedia si spárovať dph so súhrnným výkazom? Alebo ako poslať napr. DPH PO, VZaS, Súvahu- to je tam ale ako poslať poznámky? díky moc
domenico.office
10.04.10,14:29
Odpoveď po pridaní certifikátu bude v schránke správ. Nechápem, prečo by sa mali párovať DPH a SV. Skús to upresniť. DPH podávaš presne, ako SV, vyberieš si v ponuke podaní. Poznámky zatiaľ v papierovej forme.
sybila3
10.04.10,14:41
neviem presne ako funguje tá el. komunikácia, idem podávať SV prvýkrát a aj DPH elektronicky. Myslela som to tak, že SV nadväzuje na DPH-ak je vývoz. Neviem, či si to tam nájdu, je to hlúpa otázka, alebo ako dosielať DP PO - vypísať, odoslať, tak isto aj VZaS, súvahu. Na tej podateľni sa to nejako rozdeľuje potom podľa mesta?
príde aj nejaké potvrdenie o prijatí, treba ho vytlačiť a pripojiť ku kópii, ako to robíte?dík za trpezlivosť.
domenico.office
10.04.10,16:06
Pred vybratím dokumentov vchádzaš do daňovníka (klikom na DIČ priradenej firmy), takže údaje vložené do podania ( SV, daňové priznanie) sú už vopred smerované a vedia sa na samotnom portáli priradiť k príslušnému daňovníkovi. Či sá párujú kdesi na portáli neviem, je to možné, netreba sa tým zaoberať, dôležité je podať povinné výkazy a podania. Po podaní dokumentu príde potvrdenka, ktorú si treba vytlačiť a priložiť k dokumentácii spoločnosti. DO 24 hod príde akceptácia Kvalifikovaného certifikátu, treba si sledovať schránku správ, prípadne si to vytlačiť a priložiť k potvrdenke o podaní dokumentu. Myslím, že tlačiť podania nie je potrebné, vždy sa dá vytlačiť z účtovníctva, ale záleží na každom, ako sa rozhodne, ako je zvyknutý. DP PO sa podávajú presne tak isto, ako aj súhrnný výkaz, či priznanie k DPH, vypíše sa predpísané tlačivo, podpíše sa ZEP-om a odošle sa tlačidlom odoslať. Ešte doplním, ak ti účtovný program vie generovať xml výstup, takýto sa dá načítať do príslušného tlačiva, netreba ho vypisovať, akurát len podpísať a odoslať.
veraa
11.04.10,06:30
v piatok sa mi podarilo dovolať na drsr, ale nie cez klasické linky, išla som cez ústredňu a k riaditeľovi pre it volačo ma prepli. bol milý a dal príkaz aby to osobne preverili a v pondelok ma budú kontaktovať a budú to riešiť. ako, to neviem ale napíšem ako to dopadlo. zatiaľ stále skúšam podať a stále tá istá chyba object3blablabla
domenico.office
11.04.10,07:00
Jednoznačne chyba je na strane DRSR, dôkazom sú dve rôzne chovajúce sa kontá v jednom PC, skúšané skoro v jednom časovom momente. Takže treba volať, volať, otravovať, chybu im posielať mailom.
sybila3
11.04.10,08:17
Pred vybratím dokumentov vchádzaš do daňovníka (klikom na DIČ priradenej firmy), takže údaje vložené do podania ( SV, daňové priznanie) sú už vopred smerované a vedia sa na samotnom portáli priradiť k príslušnému daňovníkovi. Či sá párujú kdesi na portáli neviem, je to možné, netreba sa tým zaoberať, dôležité je podať povinné výkazy a podania. Po podaní dokumentu príde potvrdenka, ktorú si treba vytlačiť a priložiť k dokumentácii spoločnosti. DO 24 hod príde akceptácia Kvalifikovaného certifikátu, treba si sledovať schránku správ, prípadne si to vytlačiť a priložiť k potvrdenke o podaní dokumentu. Myslím, že tlačiť podania nie je potrebné, vždy sa dá vytlačiť z účtovníctva, ale záleží na každom, ako sa rozhodne, ako je zvyknutý. DP PO sa podávajú presne tak isto, ako aj súhrnný výkaz, či priznanie k DPH, vypíše sa predpísané tlačivo, podpíše sa ZEP-om a odošle sa tlačidlom odoslať. Ešte doplním, ak ti účtovný program vie generovať xml výstup, takýto sa dá načítať do príslušného tlačiva, netreba ho vypisovať, akurát len podpísať a odoslať.
ďakujem, už mi je to jasnejšie, tá akceptácia certifikátu príde len raz a potom len potvrdenka k podanému tlačivu?
domenico.office
11.04.10,08:47
ďakujem, už mi je to jasnejšie, tá akceptácia certifikátu príde len raz a potom len potvrdenka k podanému tlačivu?

Pri každom podaní najprv potvrdenka o podaní a potom o 24 hod akceptácia Kvalifikovaného certifikátu.
domenico.office
11.04.10,09:02
Jeden počítač, jeden internet explorer, rovnaké nastavenie, dva daňové subjekty a v jednom to nejde. Kde je potom chyba? V mojom PC asi nie. (Tento príspevok má za cieľ oboznámiť všetkých, ktorým podpísanie SV vypíše chybu, majú sa obrátiť na callcentrum a nehľadať chybu vo svojom PC.)
Stefan2005
11.04.10,09:35
Jeden počítač, jeden internet explorer, rovnaké nastavenie, dve kontá a na jednom to nejde. Kde je potom chyba? V mojom PC asi nie.

Inštaloval si v obidvoch kontách pluginy (DSignXades, Xml) a ostatné veci ?
domenico.office
11.04.10,09:42
Štefan, asi si nepochopil môj príspevok (už som doplnil, aby nevznikali nedorozumenia). Chcel som len poukázať, že je to chyba na DRSR a kto takú má, musí ich otravovať..... žiadny zázračný liek, ako to urobiť z domu, neexistuje. Mám za sebou cez 100 inštalácii, tak viem o čom píšem.
V jednom PC ( ! ) jedno konto funguje a druhé nie.
Tie veci sa inštalujú do PC a nie do konta na DRSR
Stefan2005
11.04.10,09:57
... Tie veci sa inštalujú do PC a nie do konta na DRSR

O.K. beriem, pod pojmom konto som rozumel dve užívateľské kontá na jednom PC.... nie dve kontá (daňových subjektov) na DRSR.
Eva Póčová
12.04.10,14:05
Ahojte, mohol by mi niekto pomôcť, sedím už nad tým portálom drsr celý deň a už som na konci, lenže keď po vyplnení SV chcem označiť pred odoslaním vypíše mi text:
" nepodarilo sa stiahnuť podpisovací komponent. Povoľte nastavenie pre sťahovanie ActiveX komponentov."
Čo presne mám robiť ???
Ďakujem.
domenico.office
12.04.10,14:33
Podľa všetkého nemáš nainštalovaný D.Signer/Xades, Xml plugin a podpisovú politiku pre rok 2010.
Eva Póčová
12.04.10,14:56
Myslíš ten z podmienky využívania AES / H bod 6.?
To potrebujem aj keď nemám elektronický podpis?
domenico.office
12.04.10,15:02
Samozrejme potrebuješ, je to podpisový komponent.
Eva Póčová
12.04.10,15:22
zo stránky drsr ma prehodila na túto stránku:
msdn.microsoft.com/sk-sk/netframework/default(en-us).aspx
je to dobre? Čo ďalej???
prepáč ale nevyznám sa v týchto veciach a mám z toho horúcu hlavu.
ďakujem za pomoc
domenico.office
12.04.10,15:54
To verím, že máš z toho horúcu hlavu a nie len ty.... Ale konkrétne, pripínam súbory, ktoré musíš nainštalovať. Sú v zipe a zip si musíš rozbaliť a potom nainštalovať. V adresári DSigner sú dva adresáre, v každom je časť na inštalovanie, inštaluj súbor s príponou msi (dlhší názov). V druhom zip je podpisová politika, pre teba zrejme bude v zátvorke x86.
Eva Póčová
12.04.10,16:17
Keď som rozbalila DSigner a chcela som nainštalovať Xml plugin, vypísalo mi toto:
"This setup requires the.NET Framwork version 2.0.50727. Please install the.NET Framwork and run this setup again"
Neviem dobre po anglicky ale asi niečo ešte predtým musím nainštalovať, nie???
domenico.office
12.04.10,16:28
Treba nainštalovať .NET Framework 2, pri inštalovaní D.Sgner xades by mal vyvolať chýbajúcu časť v predvolenom webovom prehliadači a malo by tam byť install.
V prvom rade treba nainštalovať D.Signer/Xades, až potom xml plugin. Keď sa nainštaluje NET Framework, potom postupuj podľa mojej rady.
Eva Póčová
12.04.10,16:41
No veď to, hodí ma na stránku:
http://msdn.microsoft.com/sk-sk/netframework/default(en-us).aspx
a tam sú toľko vecí popísané a hlavne po anglicky, že je to pre mňa španielská dedina. Budem musieť sem niekoho zavolať, kto má v tom väčšie skúsenosti, lebo takto z toho súhrnný výkaz nebude ani na konci roka nie že ešte do 20-eho.
Ďakujem Ti veľmi pekne za tvoju pomoc, ak sa mi to podarí, dám vedieť.
domenico.office
12.04.10,16:45
Tu sa dá stiahnuť .Net Framework: http://msdn.microsoft.com/sk-sk/netframework/aa731542(en-us).aspx . Ja to robím mojim klientom v priebehu polhodinky, určite daj vedieť, ako sa darí.
Eva Póčová
12.04.10,17:27
Super mám to všetko nainštalované a dokonca sa mi podarilo aj odoslať na DÚ, len neviem kde to môžem skontrolovať či to naozaj odišlo, lebo mi na konci vypýsalo niečo také že vo windows mám dátum a čas posunutý do budúcna, ale mám to nastavený správne.
Ináč veľmi pekne Ti ďakujem za ochotu sa zaoberať so mnou aspoň sa v noci dobre vyspím.
Ale to bol deň, skoro taký stresový ako 31.3.2010 a ja som si myslela, že to mám za sebou.
tuta
12.04.10,17:38
Vo svojej schránke budeš mať správu o akceptácii dokumentu.
domenico.office
12.04.10,17:41
Aký si dala dátum na podanie? Mala si dať dnešný. Nebol by čas v budúcnosti. Teraz to bude čakať v podateľni na dátum, ktorý bol na podaní. Podarilo sa ti aj podpísať dokument? To je ten D.Signer, čo si sa vytrápila s ním, malo ti ho pri podpisovaní zavolať..... kuk ešte do správy certifikátov, tam sa nachádza serverovská značka, ešte tá by sa mala naintalovať.
Anairda
12.04.10,20:13
Prosím Vás, čo ešte potrebujem nainštalovať ak nemám nič vo výbere certifikátov? Podávam bez ZEP.

Dnes som znovu skúšala podať a pre zmenu keď dám označit dokument nerobí vôbec nič. A na spodnej lište vypíše HOTOVO! Dokument sa nedá odoslať, lebo nie je podpísaný, ale tabuľka ani upozornenie žiadne, tak ja neviem... To sa s tým budem trápiť zasa celý deň?

Ďakujem za pomoc.
domenico.office
13.04.10,07:06
Ak máš nainštalovaný D.Signer/Xades, XML plugin a podpisovú politiku pre rok 2010, už sa nainštaluje len Klientská elektronická značka elektronickej podateľne a Serverovská elektronická značka elektronickej podateľne, oba certifikáty sú v časti správa certifikátov spolu aj s návodom.
Anairda
13.04.10,07:15
Nainštalovala sa aj klientská značka aj serverovská (vypísalo, že je uložená alebo niečo také) ale - nič sa nedeje. Nepodpíše.
domenico.office
13.04.10,07:23
Ak píše v ľavom dolnom rohu na stránke sú chyby, treba sa zo systému odhlásiť v ľavom navigátore a opätovne sa prihlásiť, možno nefungujú správne ActiveX prvky.
Anairda
13.04.10,07:31
V ľavej dolnej lište je žltý výkričník a HOTOVO. Actvive Xprvky mám povolené všetky, až mi počítač neustále hlási, že je slabo zabezpečený...
domenico.office
13.04.10,07:37
Ten žltý výkričník znamená chyby na stránke. Odhlásiť a prihlásiť opätovne a odskúšaj.
Anairda
13.04.10,08:21
Žltý výkričník znamenal rizikové zabezpečenie počítača, keď som ho dala odstrániť, tak zas tie Active X prvky neboli povolené. Stále dookola. Ale už mi to ide, dala som preinštalovať Signature Polici, aby to bolo inštalované ako posledné, niekde som to tu čítala. Takže podpísalo, odoslalo, ale teda bola to fuška. Ďakujem za pomoc :)
31Jankal
13.04.10,08:32
Dobrý den, chcem podať SV, prihlásila som sa vytlačila 1.str, aj vyhlásenie vypísala a ked som chcela dať označiť pred odostlaním tak mi vypísalo toto:"Nepodarilo sa stiahnuť podpisovací komponent. Prosím, vo vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov, prípadne kontaktujte administrátora". Stiahla som si klientskú a serverovskú elektornickú značku a to tretie som nesťahovala a neviem ani čo to má byť. Prosím Vás o link a ako dalej postupovať. Máme iba podpísanú dohodu.

Ďakujem ešte raz všetkým za rady.
Eva Póčová
13.04.10,08:40
Aký si dala dátum na podanie? Mala si dať dnešný. Nebol by čas v budúcnosti. Teraz to bude čakať v podateľni na dátum, ktorý bol na podaní. Podarilo sa ti aj podpísať dokument? To je ten D.Signer, čo si sa vytrápila s ním, malo ti ho pri podpisovaní zavolať..... kuk ešte do správy certifikátov, tam sa nachádza serverovská značka, ešte tá by sa mala naintalovať.
Ahoj, mala som tam dátum 12.4.2010 teda včerajšia. hore v rohu mi preskočilo z červenej na zelenú a bolo tam napísaný, že je podpísaný.
Teraz som sa zase prihlásila a mám tam správu, že certifikát bol overený 13.4.2010 a že potvrdzujú podanie dokumentu, prijali ho 13.4.2010 a ďalej rozpísané údaje zo súhrnného výkazu, ktorý som im poslala.
Mám to takto v poriadku, alebo mám ešte niečo nainštalovať?
Ďakujem
Anairda
13.04.10,08:43
To tretie je Signature Policy2010 a je na strane www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) pod podmienkami v bode H ako posledný súbor na sťahovanie. Len ho treba inštalovať až po vytvorení certifikátov, až posledný. No a Active X prvky povoliť všetky v nastaveniach Internetu. Aj keď sa poočítač bráni.
truch
13.04.10,08:52
Ahoj, mala som tam dátum 12.4.2010 teda včerajšia. hore v rohu mi preskočilo z červenej na zelenú a bolo tam napísaný, že je podpísaný. Volala som klientke, či nedostala nejaký e-mail od DÚ ale zatiaľ nie.
Kde je tá správa certifikátov, a čo ešte mám nainštalovať?
A kde môžem prekontrolovať či to naozaj prešlo na DÚ a v poriadku?
Ďakujem
Tiež som to teraz pre istotu kontrolovala. Keď sa dostaneš na svoje konto / po zadaní ID a hesla/ je tam schránka správ - neprečítané a prečítané a tam mám, že je SV odoslaný dňa 6.4.2010. je overený. Akurát sa to nedá vytlačiť, ale zostáva to v schránke prečítaných správ.
grammatika
13.04.10,08:53
A kde môžem prekontrolovať či to naozaj prešlo na DÚ a v poriadku?
Ďakujem


Skontroluješ:
klik na DIČ -poslanie dokumentov-história komunikácie(dátum)-odošli
a vypíše Ti názvy poslaných dokumentov (aj dátum evidencie a či je spracovaný). Ak si zabudla vytlačiť krycie listy ako ja :), tak klikneš na ten pokrčený lístok (zobrazenie dokumentu) a dáš vytlačiť krycie listy, ktoré pošleš na DÚ do 5 dní (ak máš len dohodu s DÚ a nie ZEP)

takisto-klik na úvod a prišla tam správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou. - tam vidíš, že dokument im odišiel :)
Mirka.V
13.04.10,08:55
Poznám tú hlášku, je to na nervy, občas mi to u klientov vypisuje. Komunikoval som s callcentrom o tejto hláške, niekedy sa vyhovárajú na špatnú inštaláciu, ale v tom to nie je. Chyba je podľa všetkého na ich strane, pretože ak by si vypísala DPH, ten by ti išiel označiť. Takže moja rada: Zajtra skús kontaktovať callcentrum, alebo tú hlášku napíš mailom.

ahoj
takže volala som tam, písala som tam. všetky nastavenia sme si skontrolovali, certifikáty - všetko je v poriadku.ešte mi povedali aby som doinštalovala:
ica korenovy certifikat cez www.ica.cz (http://www.ica.cz/) – prace s certifikate- korenove certifikaty SHA1 a 3. Zhora:
certifikát pre komerčné účely s platnosťou od 1.4.2008 do 1.4.2018; Fingerprint SHA1:ab16dd144ecdc0fc4baab62ecf0408896fde52b7


ale aj tak to nejde. vždy pri označení vyhlási tú istú chybu object3 .... takže čo robiť?

nevieš čo v prípade, ak to do 20.4. neodstránia? máme to podať aspoň poštou a dúfať, že nám nedajú pokutu?
Eva Póčová
13.04.10,09:04
Tiež som to teraz pre istotu kontrolovala. Keď sa dostaneš na svoje konto / po zadaní ID a hesla/ je tam schránka správ - neprečítané a prečítané a tam mám, že je SV odoslaný dňa 6.4.2010. je overený. Akurát sa to nedá vytlačiť, ale zostáva to v schránke prečítaných správ.
Už som to našla, dala som to prekopírovať do "word" a pre istotu som to takto mohla vytlačiť - ja neverím ani PC ani DÚ, lebo o rok na kontrole mi môže stať, že si ten dokument nenájdu a ja budem samozrejme na vine.
"Istota je guľomed"
31Jankal
13.04.10,09:41
Pls, aký je vlastne postup pri sťahovaní všetkých tých súborov, ktorý prvý,druhý tretí. Stále mi to nejde. Idem to všetko odinštalovať a znova si to chcem nainštalovať. Komu to už ide pomôžte prosím, už mám posťahované aj všetky brožúre z drsr ale nevyznám sa v tom, nerozumiem počítačom, neviem prečo to takto komplikujú nedajú to do jedného súboru aby sme si to stiahli a už len posielali. už druhý den sa na to pozerám ako blbec a stále mi vyskakuje ked zadám oznaciť pred odoslaním vyskočí mi tabuľka že nemám nejaký podpis a activprvky. Vôbec neviem čo tam už zle robím. My máme podpis iba cez dohodu. dakujem za ochotu
grammatika
13.04.10,09:50
včera som tiež niekoľko hodín nad tým maturovala :( skúsim Ti to popísať, takto nejako sa mi to podarilo, ale predtým som stiahla nejaký certifikát-viď nižšie príspevok 132 - stiahla som tie klientské a serverovské značky :)
1.podľa príručky na strane 21 si nastavíš prvky activexhttps: https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/pouziv_prirucka.pdf
Intertnet Explorer-Nástroje-možnosti siete internet-zabzepečnie-vlastná úroveň - potom zaklikať podľa príručky na str.21

2.potom si stiahneš: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes : 6.Dsigner súbory do PC uložiť! v presnom poradí aj rozbaliť: Xades, XMLplugin, Signatute...
Eva Póčová
13.04.10,09:52
Zo stránky drsr - elektronická komunikácia si stiahni "klientskú elektronickú značku" potom "serverovskú elektronickú značku" máš pod tým návod vytlač si ho.
Potom si nalistuj stránku 11. a 12. v tejto téme, mám tam dialog s domenico.office nájdeš tam dve súbory "DSigner" a "SignaturePolicy2010" a potom aj popísané poradie ako to máš nainštalovať priamo z porady.
Držím ti palce.
liba2
13.04.10,10:08
...........takže čo robiť?
nevieš čo v prípade, ak to do 20.4. neodstránia? máme to podať aspoň poštou a dúfať, že nám nedajú pokutu?
Prečítaj si Dohodu článok 4:
4.7 Ak v lehote piatich pracovných dní odo dňa podania písomnosti na elektronickú podateľňu spoločnú pre všetky daňové úrady (v zmysle § 13 ods. 1 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov) daňový subjekt nedoručí miestne príslušnému správcovi dane prvú stranu doručenej písomnosti a písomné Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, hľadí sa na písomnosť akoby nebola podaná. Zmeškanie lehoty nie je možné odpustiť.

4.8 Ak z dôvodu prekážok, ktoré nie sú na strane správcu dane, nemôže daňový subjekt doručiť správcovi dane písomnosti elektronickou formou, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, v lehote ustanovenej osobitným zákonom, je povinný doručiť písomnosti v zákonom stanovenej lehote miestne príslušnému správcovi dane na predpísaných tlačivách iným vhodným spôsobom. Oneskorené doručenie písomností elektronickou formou má rovnaké právne následky ako oneskorené doručenie iným spôsobom.
31Jankal
13.04.10,10:10
Zo stránky drsr - elektronická komunikácia si stiahni "klientskú elektronickú značku" potom "serverovskú elektronickú značku" máš pod tým návod vytlač si ho.
Potom si nalistuj stránku 11. a 12. v tejto téme, mám tam dialog s domenico.office nájdeš tam dve súbory "DSigner" a "SignaturePolicy2010" a potom aj popísané poradie ako to máš nainštalovať priamo z porady.
Držím ti palce.
Dakujem, ale budem sa tomu venovať až zajtra dnes som už stratila nervy
Anairda
13.04.10,10:39
Prosím Vás z jedného PC je možné podať SV pre viacero daňovníkov? Jeden som poslala, a ďalší mi nejde. V certifikátoch neponúka možnosť stiahnuť klientskú a serverovskú značku, len priradiť certifikát-ZEP, ktorý nemám, a ani nemám mať. Predstavovala som si, že pre každého daňovníka si nainštalujem príslušný certifikát a pôjde to, ale nejde :(
grammatika
13.04.10,13:32
Fakt to nezľahčujú! Za skoro 4 mesiace platnosti zákona by to teda mohli už mať úplne funkčné a mohli by to hlavne zjednodušiť ani tie príručky nie sú jednoducho napísané! (ešteže som to včera stihla..., veľa šťastia ostatným..

INFORMÁCIA O DOSTUPNOSTI PORTÁLU DAŇOVEJ SPRÁVY SR
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že vzhľadom na nižšie uvedené aktivity bude dnes od 16:00 hod. Portál daňovej správy SR nedostupný. Opätovné sprístupnenie portálu bude zajtra 14.04.2010, najneskôr od 12:00 hod.
Anairda
13.04.10,13:34
Nikto nemá viac požívateľov (ID + heslo) na jednom PC?
cathyc
13.04.10,13:38
Nikto nemá viac požívateľov (ID + heslo) na jednom PC?
domenico.office podľa všetkého má. Počkaj kým sa prihlási.
truch
13.04.10,14:20
Fakt to nezľahčujú! Za skoro 4 mesiace platnosti zákona by to teda mohli už mať úplne funkčné a mohli by to hlavne zjednodušiť ani tie príručky nie sú jednoducho napísané! (ešteže som to včera stihla..., veľa šťastia ostatným..

INFORMÁCIA O DOSTUPNOSTI PORTÁLU DAŇOVEJ SPRÁVY SR
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že vzhľadom na nižšie uvedené aktivity bude dnes od 16:00 hod. Portál daňovej správy SR nedostupný. Opätovné sprístupnenie portálu bude zajtra 14.04.2010, najneskôr od 12:00 hod.
Domeniko zastupuje svojimi radami DÚ, mali by ho platiť:D
Nechápem prečo neurobili manuál ako poslať SV,presne podľa bodov aj s linkami na stiahnutie. Vôbec nám prácu nezľahčujú, skôr komplikujú. Nemôžu predsa od nás chcieť, aby sme, okrem našich bežných povinností,a tých nie je málo, boli experti na počítače a softwary. Niečo si vymyslia a národ rob ako vieš, inak bude pokuta:eek:
Eva Póčová
13.04.10,14:44
Nikto nemá viac požívateľov (ID + heslo) na jednom PC?
Ja mám dvoch, jeden SV som už horko-ťažko včera poslala, ale druhému ešte musím spraviť účt. pre 1q/2010 lebo je platcom až potom budem môcť poslať SV. A tebe už druhému klientovi nepodarilo poslať SV???
Ja som si myslela, že končne mám v poriadku a predsalen nie???
Anairda
13.04.10,14:57
Tomu druhému sa mi nepodarilo poslať, prvý odišiel po všetkých tých štrapáciách a tento druhý na záver ponúka len možnosť podpísať a nie označiť pred podpísaním. Volala som klientovi, či náhodou nepovedal na DÚ, že má ZEP.Tak nevedel, ale vtedy mi hovoril, že podpisoval zmluvu. Počkám kým príde domov a skontroluje čo vlastne na DÚ podpisoval.

Na môj dušu gratulujem všetkým, ktorí sa s tým trápili menej ako dva dni!
domenico.office
13.04.10,15:18
Prosím Vás z jedného PC je možné podať SV pre viacero daňovníkov? Jeden som poslala, a ďalší mi nejde. V certifikátoch neponúka možnosť stiahnuť klientskú a serverovskú značku, len priradiť certifikát-ZEP, ktorý nemám, a ani nemám mať. Predstavovala som si, že pre každého daňovníka si nainštalujem príslušný certifikát a pôjde to, ale nejde :(

Z jedného PC, lepšie povedané z jedného konta sa dá poslať SV pre viacero daňovníkov, treba mať od nich plnú moc a Dohodu s DÚ (v prípade že sa jedná o podávanie podaní bez ZEP). DÚ ti urobil pridanie daňovníkov, akokeby si mala ZEP, urobili to presne naopak, ako potrebuješ. Navštív DÚ, potrebuješ mať konto bez ZEP.
domenico.office
13.04.10,15:19
Tomu druhému sa mi nepodarilo poslať, prvý odišiel po všetkých tých štrapáciách a tento druhý na záver ponúka len možnosť podpísať a nie označiť pred podpísaním. Volala som klientovi, či náhodou nepovedal na DÚ, že má ZEP.Tak nevedel, ale vtedy mi hovoril, že podpisoval zmluvu. Počkám kým príde domov a skontroluje čo vlastne na DÚ podpisoval.

Na môj dušu gratulujem všetkým, ktorí sa s tým trápili menej ako dva dni!

Ja to robím klientom za polhodinku, ak majú pridaných daňovníkov, hneď aj podajú SV.
JankaO
13.04.10,15:26
Jeden počítač, jeden internet explorer, rovnaké nastavenie, dva daňové subjekty a v jednom to nejde. Kde je potom chyba? V mojom PC asi nie. (Tento príspevok má za cieľ oboznámiť všetkých, ktorým podpísanie SV vypíše chybu, majú sa obrátiť na callcentrum a nehľadať chybu vo svojom PC.)
Presne toto isté, čo je pripnuté k príspevku č. 99 vypisovalo aj mne. Normalyn výkaz k DPH mi posiela bez problémov, ale SV sa mu nechcelo. Tak som preinštalovala IE na verziu 8, vyčistila históriu, zmenila zabezpečenie a potom to šlo. Neviem, či to má nejaký súvis, ale pomohlo.:cool:
domenico.office
13.04.10,15:36
Presne toto isté, čo je pripnuté k príspevku č. 99 vypisovalo aj mne. Normalyn výkaz k DPH mi posiela bez problémov, ale SV sa mu nechcelo. Tak som preinštalovala IE na verziu 8, vyčistila históriu, zmenila zabezpečenie a potom to šlo. Neviem, či to má nejaký súvis, ale pomohlo.:cool:

Môže aj to byť súvis, ale ja mám jeden PC, jeden internet explorer a na dvoch kontách sa to chová odlišne. Jedno bez problémov, druhé chybne. Dnes sa mi stalo, PC pripojený do netu prostredníctvom T-com, ani sa neprihlásil do DRSR, ja cez svoj notebook prostredníctvom mobilného Orange sa mi prihlásil bez problémov. V stolnom PC vyhlasuje chybu pri podpísaní dokumentu, v mojom notebooku (jedno a to isté konto) súhrnný výkaz poslaný za 30 sec. Nechápem ani ja sám spojitosti, či to má súvis s internetovým providerom, alebo to je len náhodná akcia, ja otravujem callcentrum. Vedia o chybe, odstraňujú....????
JankaO
13.04.10,15:40
Môže aj to byť súvis, ale ja mám jeden PC, jeden internet explorer a na dvoch kontách sa to chová odlišne. Jedno bez problémov, druhé chybne. Dnes sa mi stalo, PC pripojený do netu prostredníctvom T-com, ani sa neprihlásil do DRSR, ja cez svoj notebook prostredníctvom mobilného Orange sa mi prihlásil bez problémov. V stolnom PC vyhlasuje chybu pri podpísaní dokumentu, v mojom notebooku (jedno a to isté konto) súhrnný výkaz poslaný za 30 sec. Nechápem ani ja sám spojitosti, či to má súvis s internetovým providerom, alebo to je len náhodná akcia, ja otravujem callcentrum. Vedia o chybe, odstraňujú....????
Ja som ich dnes tiež asi otrávila, lebo mi poradili tak, ako som to popísala vyššie. Ešte mi vraveli, že z každého počítača sa to chová ináč, že je možné, že ak je počítač nastavený do siete, môže byť chyba aj tam - nejaké blokovanie...Skôr si myslím, že vychytávajú muchy, lebo už sa oteplilo a začali vyliezať:D
veraa
13.04.10,15:46
nevešaj hlavu. dnes o 15.50 mi volali technici z drsr, nakoľko nemôžem podať SV od 18.3.2010!!! stále mi tvrdili, že chyba object3blabla a čakajte prosím - pri označení dokumentu pred odoslaním je v pohode, len server je preťažený a nech to skúšam ďalej. došla mi trpezlivosť a riešila som to inou cestou, a zrazu, dnes, zistili, že nakoľko mám 64-bitový operačný systém, tak si musím doinštalovať ešte jeden súbor, ktorý mi poslali mailom. zajtra by mal byť na stránke drsr, keď skončí odstávka. dôvodili tým, že soft bol vytvorený pre 32-bitové operačné systémy a v 64-kových robí problém.(ktožeho vie, koľko užívateľov využíva 64, keď to zistili až teraz?) takže všetkým zúfalým - zajtra sa uvidí. pretože ani ja som to nestihla odskúšať, nakoľko od 16.00 majú odstávku. (inak, už som o sebe začínala pochybovať, ešte že je tu porada, inak by som si myslela že som blázon) prajem všetkým poraďákov úspešné podávanie SV :)
cathyc
13.04.10,16:58
Z jedného PC, lepšie povedané z jedného konta sa dá poslať SV pre viacero daňovníkov, treba mať od nich plnú moc a Dohodu s DÚ (v prípade že sa jedná o podávanie podaní bez ZEP). DÚ ti urobil pridanie daňovníkov, akokeby si mala ZEP, urobili to presne naopak, ako potrebuješ. Navštív DÚ, potrebuješ mať konto bez ZEP.
Keď to chcem posielať dvom klientom z môjho compu, znamená to, že musím ísť aj ja na DU niečo vybaviť? Už som z toho fakt debil. Každý z nich má podpísanú dohodu a k papierom sa dostanem až vo štvrtok, takže ma čakajú perné dni. Keď to tu čítam ako ťažko to celé ide mám z toho mierne povedané hrôzu. A to som klientov posielala si to vybaviť od januára, ale veď čo? Oni sa trápiť nebudú.
domenico.office
13.04.10,17:40
Cathy, v prvom rade si si to mala ísť vybaviť sama, mali ti dať plnú moc. Na základe týchto plných mocí by ti to boli urobili na DÚ. No ak máš u jedného podpísať a u druhého označiť, vyzerá to tak, že ten jeden si to vybavil, ako so ZEP-om a ty ten nemáš. Takže návšteva DÚ ťa neminie, požiadaj ich, aby ti aj druhého priradili bez ZEP-u.
cathyc
14.04.10,07:49
Cathy, v prvom rade si si to mala ísť vybaviť sama, mali ti dať plnú moc. Na základe týchto plných mocí by ti to boli urobili na DÚ. No ak máš u jedného podpísať a u druhého označiť, vyzerá to tak, že ten jeden si to vybavil, ako so ZEP-om a ty ten nemáš. Takže návšteva DÚ ťa neminie, požiadaj ich, aby ti aj druhého priradili bez ZEP-u.
ani jeden to nemá so ZEPom, ide mi o to, či budem vedieť z jedného compu poslať oba výkazy ak mi každý z nich dá tie prístupové kódy či čo to má byť.
jacekova
14.04.10,08:34
Snažila som sa vytlačiť správu o akceptácii podania el.podateľnou, aby som mohla do dokladov pre mňa aj pre klienta založiť kopiu.

ale na tej akceptácii nič nie je vidieť (za akú to je firmu),lebo je tam rolovátko a nedá sa to posunúť tak, aby mi to vytlačilo celú správu.

čo robím zle?
dakujem
Eva Póčová
14.04.10,08:48
Snažila som sa vytlačiť správu o akceptácii podania el.podateľnou, aby som mohla do dokladov pre mňa aj pre klienta založiť kopiu.

ale na tej akceptácii nič nie je vidieť (za akú to je firmu),lebo je tam rolovátko a nedá sa to posunúť tak, aby mi to vytlačilo celú správu.

čo robím zle?
dakujem
Ja som to vytlačila tak, že som najprv celú správu prekopírovala do "word" a potom som to vytlačila.
jacekova
14.04.10,08:53
Ja som to vytlačila tak, že som najprv celú správu prekopírovala do "word" a potom som to vytlačila.


no to ma ani nenapadlo. :rolleyes: ale dobrý nápad.
keď sa uráči stránke drsr fungovať, tak to tiež tak urobim. dakujem

tiež by mohli na drsr vymyslieť niečo rozumnejšie, aby sa to dalo vytlačiť klasicky,ale veď čo sa čudujem,keď celá tá stránka je ohľadom el.komunikácie akási divná. :confused:
31Jankal
14.04.10,11:01
Prosím Vás poradte čo už robím zle, ked dám označiť stále mi tam vyhadzuje tú nešťastnú tabuľku. Stiahla som si klientskú a serverovskú značku, potom som klikla na to xades.zip to mi stiahlo to som si rozbalila s koncovkou msi klikla som na to, to ma prehodilo do framwork tam som si stiahla framwork 2 redistributal x86 potom som znova klikla na to s koncovkou msi, nainštalovalo sa mi, dalej som na drsr klikla na plugin rozbalila a to, ten väčší súbor odklikla nainštalovalo. Potom som išla na ten posledný signature policy, presne mi vyskakovali také tabuľky aké aj oni /drsr/ majú na stránke. Išla som si spraviť s radosťou že sa mi to všetko podarilo SV a zas to isté nešťastná tabuľka. Prosím všetkých ktorý tomu rozumejú nech mi poradia kde robím chyby. Dakujem
Blankake
14.04.10,11:45
Prosím Vás poradte čo už robím zle, ked dám označiť stále mi tam vyhadzuje tú nešťastnú tabuľku. Stiahla som si klientskú a serverovskú značku, potom som klikla na to xades.zip to mi stiahlo to som si rozbalila s koncovkou msi klikla som na to, to ma prehodilo do framwork tam som si stiahla framwork 2 redistributal x86 potom som znova klikla na to s koncovkou msi, nainštalovalo sa mi, dalej som na drsr klikla na plugin rozbalila a to, ten väčší súbor odklikla nainštalovalo. Potom som išla na ten posledný signature policy, presne mi vyskakovali také tabuľky aké aj oni /drsr/ majú na stránke. Išla som si spraviť s radosťou že sa mi to všetko podarilo SV a zas to isté nešťastná tabuľka. Prosím všetkých ktorý tomu rozumejú nech mi poradia kde robím chyby. Dakujem
Akú tabuľku? Máš nastavené v Internet Exploreri povolenie pre ovládacie prvky ActiveX?
31Jankal
14.04.10,11:49
Tú že nemám nejaký podpis a ovládacie prvky. Ako sa dostanem do toho nastavenia? skontrolujem si to
Blankake
14.04.10,11:51
Tú že nemám nejaký podpis a ovládacie prvky. Ako sa dostanem do toho nastavenia? skontrolujem si to
v Internet Exploreri: Nástroje/Možnosti siete Internet, vyberieš kartu Zabezpečenie a na nej Vlastná úroveň a v zozname potom označíš v Ovládacie prvky ActiveX a doplnky možnosť "Povoliť"
31Jankal
14.04.10,12:00
tam je toho dosť čo konkrétne mám povoliť?
ked už som v elektronickom podaní danových dokumentov tak podľa príručky AES na str.18 mne tam nevyhadzuzje žiadnu tabuľku tak by som mala mať povolené tie activexprvky či nie?
Anairda
14.04.10,12:45
Aj Vám sa otvárajú SV pre cudzie firmy? Už som mohla podať výkaz za firmu z Rožňavy, Holíča aj za pani z Malej Idy ????????
tuta
14.04.10,12:53
Aj Vám sa otvárajú SV pre cudzie firmy? Už som mohla podať výkaz za firmu z Rožňavy, Holíča aj za pani z Malej Idy ????????

Nie len moje, ale ide to ako v lete na saniach :)
katkap17
14.04.10,13:18
Tú že nemám nejaký podpis a ovládacie prvky. Ako sa dostanem do toho nastavenia? skontrolujem si to


Mám ten istý problém už tretí deň sa snažím poslať SV a stále mi táto tabuľka vyhadzuje , všetko mám povoliť a nič, už som zúfalá!!!!!!!
cathyc
14.04.10,14:27
Aj Vám sa otvárajú SV pre cudzie firmy? Už som mohla podať výkaz za firmu z Rožňavy, Holíča aj za pani z Malej Idy ????????
Možno si privilegovaná, takže ak sa Ti tam zjaví nejaká moja firma, tak mi to za provízku odošleš?:D:D:D
domenico.office
14.04.10,15:19
Tú že nemám nejaký podpis a ovládacie prvky. Ako sa dostanem do toho nastavenia? skontrolujem si to

V mojom profile nájdete webstránku a na nej moje t.č. 0905.... ťažko sa niektoré veci riešia písomne.
jacekova
14.04.10,15:21
Aj Vám sa otvárajú SV pre cudzie firmy? Už som mohla podať výkaz za firmu z Rožňavy, Holíča aj za pani z Malej Idy ????????


no ale toto už fakt neni sranda. chcem podať SV za klienta a otvára sa mi stále jedna firma z Nových zámkov :eek::eek::eek:. Nemôžem tlačivo vyplniť, nakoľko IČ DPH je predvyplnené a nedá sa zmeniť a ja teda nemôžem urobiť náš SV.
čo mám robiť :confused::confused::confused:
Blankake
14.04.10,16:54
Snažila som sa vytlačiť správu o akceptácii podania el.podateľnou, aby som mohla do dokladov pre mňa aj pre klienta založiť kopiu.

ale na tej akceptácii nič nie je vidieť (za akú to je firmu),lebo je tam rolovátko a nedá sa to posunúť tak, aby mi to vytlačilo celú správu.

čo robím zle?
dakujem
Ja som si to potvrdenie vytlačila priamo zo systému počas podávania SV - bola tam taká možnosť a pekne mi ju vytlačilo celú...:)
jacekova
14.04.10,17:21
ale to je len potvrdenka o podaní. do 24hodín potom príde akceptácia a tá nejde vytlačiť.
Blankake
14.04.10,17:31
ale to je len potvrdenka o podaní. do 24hodín potom príde akceptácia a tá nejde vytlačiť.
Nie, je to "Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou" - presne tá, ktorú potom dostaneš do schránky správ.
jacekova
14.04.10,17:33
Nie, je to "Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou" - presne tá, ktorú potom dostaneš do schránky správ.


a tebe to ide vytlačiť celé len tak? :confused:
tak ja som z toho už asi blbec :eek:
Blankake
14.04.10,17:46
a tebe to ide vytlačiť celé len tak? :confused:
tak ja som z toho už asi blbec :eek:
Ja som si to vytlačila tesne po odoslaní SV, vtedy mi systém ponúkol možnosť (neviem, ako sa to tlačidlo presne volalo). A možno aj ponúklo aj možnosť uložiť, už si nepamätám. Teraz, keď to už mám uložené v schránke správ, sa to už dá asi len skopírovaním napr. do Wordu.
Budeš múdrejšia pri najbližšom podávaní SV.;)
jacekova
14.04.10,17:50
Ja som si to vytlačila tesne po odoslaní SV, vtedy mi systém ponúkol možnosť (neviem, ako sa to tlačidlo presne volalo). A možno aj ponúklo aj možnosť uložiť, už si nepamätám. Teraz, keď to už mám uložené v schránke správ, sa to už dá asi len skopírovaním napr. do Wordu.
Budeš múdrejšia pri najbližšom podávaní SV.;)


nabudúce si to skontrolujem. dík
zuzanar
14.04.10,17:55
Po niekoľkých hodinách študovania, inštalovania a reštartovania počítača si myslím, že už možno mám aj všetko. Tak by som to rada vyskúšala. Keď sa prihlásim na elektronickú komunikáciu, tak sa vidím, viem sa preklikať na rôzne záložky. Ale keď si vyberiem podanie dokumentov zostane mi biela stránka. Robím nejakú chybu?
Blankake
14.04.10,17:58
Po niekoľkých hodinách študovania, inštalovania a reštartovania počítača si myslím, že už možno mám aj všetko. Tak by som to rada vyskúšala. Keď sa prihlásim na elektronickú komunikáciu, tak sa vidím, viem sa preklikať na rôzne záložky. Ale keď si vyberiem podanie dokumentov zostane mi biela stránka. Robím nejakú chybu?
Ja som teraz skúsila, mne sa normálne zobrazí okno s možnosťou výberu dokumentu... skús ešte raz
zuzanar
14.04.10,18:03
odhlásim, prihlásim, vypnem, zapnem - nejde
astensova
14.04.10,18:13
Ja mám už SV konečne vypísaný po všetkých peripetiach no ale nejde mi potvrdenie OZNAČIŤ pred odoslaním a odoslať už vôbec. Ako sa Vám to podarilo poslať? Nemám ZEP.
domenico.office
14.04.10,18:23
odhlásim, prihlásim, vypnem, zapnem - nejde

Čo nejde? Ťažko niečo radiť, ak nevieme, čo nejde.
zuzanar
14.04.10,18:25
Keď kliknem na Podanie dokumentov - asi sekundu sa tvári, že niečo načítava - dolu je napísané Hotovo a stránka je biela.
domenico.office
14.04.10,18:28
Môže to byť chyba na stránke DRSR. Mne to ide v niekoľkých kontách úplne bez problémov.
zuzanar
14.04.10,18:32
všetky záložky mi idú otvoriť, okrem podania dokumentu. Potom som zistila, že mám inú verziu Adobe Reader, tak som myslela, že to môže byť tým, ale už som to preinštalovala a stále to nejde.
astensova
14.04.10,18:36
Už ho mám 4 hodiny vypísaný a nie ho odoslať. Len tam niečo preblikne a dosť. Robilo aj Vám to?
Blankake
14.04.10,18:39
Už ho mám 4 hodiny vypísaný a nie ho odoslať. Len tam niečo preblikne a dosť. Robilo aj Vám to?
Skús sa pozrieť, či máš v schránke správ doručené Správu o akceptácii podania elektronickou podateľnou.
astensova
14.04.10,18:44
Nie nemám žiadnu správu. Už som z toho na nervy. Že by bol preťažený server tak dlho?
domenico.office
14.04.10,18:44
Už ho mám 4 hodiny vypísaný a nie ho odoslať. Len tam niečo preblikne a dosť. Robilo aj Vám to?

To prebliknutie môže byť spôsobené:

Nemáš nainštalovanú podpisovú politiku. To je súbor reg., alebo ak máš 64 bit systém, máš nainštalovanú podpisovú politiku pre 32 bit systém, alebo ak máš Vistu, to okno sa schová na pozadie, skús minimalizovať IE mnohlo by tam byť.
domenico.office
14.04.10,18:44
Nie nemám žiadnu správu. Už som z toho na nervy. Že by bol preťažený server tak dlho?

Nie je preťažený, funguje správne.
tuta
14.04.10,18:45
Ja som si to vytlačila tesne po odoslaní SV, vtedy mi systém ponúkol možnosť (neviem, ako sa to tlačidlo presne volalo). A možno aj ponúklo aj možnosť uložiť, už si nepamätám. Teraz, keď to už mám uložené v schránke správ, sa to už dá asi len skopírovaním napr. do Wordu.
Budeš múdrejšia pri najbližšom podávaní SV.;)


Dá sa aj uložiť.
zuzanar
14.04.10,18:48
všetky záložky mi idú otvoriť, okrem podania dokumentu. Potom som zistila, že mám inú verziu Adobe Reader, tak som myslela, že to môže byť tým, ale už som to preinštalovala a stále to nejde.

nemáte, žiadnu radu ako sa tam dostať? :mee: a to ešte neviem či mi to vôbec pôjde poslať
domenico.office
14.04.10,18:50
nemáte, žiadnu radu ako sa tam dostať? :mee: a to ešte neviem či mi to vôbec pôjde poslať

Adobe reader nemá s tým nič spoločné. Ak máš všetko nainštalované, D.Signer Xades, XML Plugin, správnu podpisovú politiku, serverovskú značku a certifikát podateľne a nakoniec správne nastavené ActiveX, určite pôjde.
astensova
14.04.10,18:50
To prebliknutie môže byť spôsobené:

Nemáš nainštalovanú podpisovú politiku. To je súbor reg., alebo ak máš 64 bit systém, máš nainštalovanú podpisovú politiku pre 32 bit systém, alebo ak máš Vistu, to okno sa schová na pozadie, skús minimalizovať IE mnohlo by tam byť.
Ja to mám bez ZEP aj tak to musí byť? a kde sa to inštaluje? Prepáč ale som laik v týchto veciach.
domenico.office
14.04.10,18:54
Inštaluje sa to do PC. Samozrejme, je to potrebné nainštalovať aj keď bez ZEP. Inak to nepôjde podpísať a ani podať.
astensova
14.04.10,19:00
Inštaluje sa to do PC. Samozrejme, je to potrebné nainštalovať aj keď bez ZEP. Inak to nepôjde podpísať a ani podať.
Idem skúsiť.
domenico.office
14.04.10,19:04
Všetko je napísané tu: http://www.drsr.sk/wps/portal/prirucka_aes a súbory sa sťahujú na spodu stránky: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes . Sú to tri súbory....
Blankake
14.04.10,19:15
Všetko je napísané tu: http://www.drsr.sk/wps/portal/prirucka_aes a súbory sa sťahujú na spodu stránky: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes . Sú to tri súbory....


Idem skúsiť.
Je to tam pod bodom H, č. 6, súbor SignaturePolicy2010.zip (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/signaturepolicy2010.zip)
misomiso
14.04.10,19:20
Volala mi uctovnicka, ze sa nemoze poriadne prihlasit, vraj s tymi udajmi, co som jej poskytol (s ktorymi som sa registroval) sa jej zobrazuju uplne cudzie firmy.

Nechcel som jej verit, prihlasil som sa sam, tvari sa to, ze mam pristup asi k 20 firmam, vsetko cudzie, ani jedna z nich moja, no v case, ked som sa tam ja prihlasoval to bolo aj tak uplne nefunkcne, po prihlaseni sa same otvorili okna prvych piatich firiem, potom hlaska, ze max. pocet otvorenych aplikacii je 5, a ze tie okna treba pozatvarat, no nedzli sa ani zavriet, takze som nakoniec nepodal vykaz ani za nas, ani za tie dalsie firmy :)

Co s tym? Vam to maka v pohode?
tuta
14.04.10,19:23
No niečo na tom bude, už to tu dnes bolo

http://www.porada.sk/1372440-post159.html
katkap17
14.04.10,19:24
Hurááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!! konečne sa mi po troch dňoch podarilo odoslať SV. Budem už konečne spať. Ak bude niekto potrebovať pomoc nech sa ozve, trápila som sa stým 3 dni,viem ako to je keď to nejde Ďakujem
tuta
14.04.10,19:24
Volala mi uctovnicka, ze sa nemoze poriadne prihlasit, vraj s tymi udajmi, co som jej poskytol (s ktorymi som sa registroval) sa jej zobrazuju uplne cudzie firmy.

Nechcel som jej verit, prihlasil som sa sam, tvari sa to, ze mam pristup asi k 20 firmam, vsetko cudzie, ani jedna z nich moja, no v case, ked som sa tam ja prihlasoval to bolo aj tak uplne nefunkcne, po prihlaseni sa same otvorili okna prvych piatich firiem, potom hlaska, ze max. pocet otvorenych aplikacii je 5, a ze tie okna treba pozatvarat, no nedzli sa ani zavriet, takze som nakoniec nepodal vykaz ani za nas, ani za tie dalsie firmy :)

Co s tym? Vam to maka v pohode?

A ešte doplním:
http://www.porada.sk/1372656-post164.html
nikolia
14.04.10,19:40
hurrrááá aj mne sa to podarilo...po troch dňoch inštalovania a študovania ::::výkaz poslaný:::rada by som Vám pomohla ale ja už ani neviem čo kedy kde...je to katastrofa a o vypadávaní drsr ani nevravím, asi by si mal niekto tzv.vstúpiť do svedomia...
misomiso
14.04.10,19:42
A preco to uplne nezrusia? Nech zrusia aj cely ich web. V Cesku napriklad zrusili povinnost elektronickych pokladnic, ked zistili, ze to zbytocne buzeruje. A to si nikto nestazoval, ze by nefungovali, iva ze to bola zbytocne zataz.

Ja som nedavno stravil niekolko dni na DU kvoli registracii a teraz si zo mna ich stranka robi srandu. Toto je uplna katastrofa, s tym nasim socialistickym Slovenskom je to ovela horsie, ako som predpokladal.
cathyc
14.04.10,19:57
Ja mám už dojem, že toto celé haló okolo SV je už zrelé na hromadnú sťažnosť. Dokedy mienime ako ovce robiť všetko čo si naši páni bez rozmyslú zamanú? Celé sa to malo najskôr poriadne softwérovo prepracovať a potom mala byť skúšobná prevádzka aspoň 1 rok, kde by sa vychytali všetky chyby, a nie vyhrážať sa pokutami. Táto krajina už asi naozaj žije len z represálií. Kde a v akom zákone je napísané, že sa účtovníctvo musí viesť na počítači, čo ak by som chcela účtovať ručne, to už naozaj nemám šancu? Ja viem, že je to extrém, ale aj tento bordel je extrém. Vždy som milovala svoju vlasť a nikdy som si nemyslela, že ju raz začnem neznášať. Buď už fakt starnem, alebo je toho už na moje nervy priveľa. Sorry, že som mimotemy
Mirka.V
14.04.10,20:48
no mne vypísalo ... že DÚ - PRESOV II. ... a sme z Blavy ... tak to už čo je ... .a aj tak to nejde stále poslať ...
misomiso
14.04.10,20:58
Ja mám už dojem, že toto celé haló okolo SV je už zrelé na hromadnú sťažnosť. Dokedy mienime ako ovce robiť všetko čo si naši páni bez rozmyslú zamanú? Celé sa to malo najskôr poriadne softwérovo prepracovať a potom mala byť skúšobná prevádzka aspoň 1 rok, kde by sa vychytali všetky chyby, a nie vyhrážať sa pokutami. Táto krajina už asi naozaj žije len z represálií. Kde a v akom zákone je napísané, že sa účtovníctvo musí viesť na počítači, čo ak by som chcela účtovať ručne, to už naozaj nemám šancu? Ja viem, že je to extrém, ale aj tento bordel je extrém. Vždy som milovala svoju vlasť a nikdy som si nemyslela, že ju raz začnem neznášať. Buď už fakt starnem, alebo je toho už na moje nervy priveľa. Sorry, že som mimotemy

Ano, apropos vzhladom na nedavno pretlacany zakon o vlastenectve by som tu rad verejne vyhlasil, ze sa bohuzial za to, ze som Slovak momentalne hanbim. Navyse sa samozrejme hanbim aj za to, ze sa hanbim za svoj povod, ale pomoct si nedokazem.
31Jankal
15.04.10,06:28
Ludkovia mne sa to podarilo, po troch dnoch snahy inštalovania odstranovania, normálne to nemôžem predýchať, všetko som mala nainštalované a chýbalo mi niečo a to bola java. Nemala som ju nainštalovanú v počítači. Ale už to prešlo,už budem kľudne spávať. Musela som inštalovať klientskú a serverovskú značku, Dsigner rozbaliť xades s koncovkou msi, pýtalo si fragment /zas inštalovať/ potom som sa vrátila do xades, nainštalovala, dalej plugin rozbaliť inštalovať, potom signature policy, to bolo včera, a dnes som nainštalovala javu. A s malou dušičkou dala označiť pred odoslaním, pomaly načítavalo ale pre mna to trvalo nekonečne, a vyskočila tabuľka že podpísať. Hurá podarilo sa
Anairda
15.04.10,07:10
Takže ja sa vrátim k mojmu problemu, SV za prvú firmu odisiel, pre druhu mi to spociatku nedavalo moznost oznacit pred podpisim, ale uz to napravili, dava tuto moznost. Ale ked dam vyber certifikatov, je tam len jeden ( hoci som stahovala do schranky certifikatov aj pre toto ID), pouzijem teda tan co tam je, odosle, vraj podpisane, ale nic. Akceptacia v schranke nie je, ako keby nebol podany, alebo zeby podpisany zle?
Ako to robite ak z jedneho PC posielate viacerym?
domenico.office, si tu?
domenico.office
15.04.10,07:32
Takže ja sa vrátim k mojmu problemu, SV za prvú firmu odisiel, pre druhu mi to spociatku nedavalo moznost oznacit pred podpisim, ale uz to napravili, dava tuto moznost. Ale ked dam vyber certifikatov, je tam len jeden ( hoci som stahovala do schranky certifikatov aj pre toto ID), pouzijem teda tan co tam je, odosle, vraj podpisane, ale nic. Akceptacia v schranke nie je, ako keby nebol podany, alebo zeby podpisany zle?
Ako to robite ak z jedneho PC posielate viacerym?
domenico.office, si tu?

Samozrejme, stačí jeden certifikát vo výbere. Pre všetky ID je jeden.
cathyc
15.04.10,07:39
Samozrejme, stačí jeden certifikát vo výbere. Pre všetky ID je jeden.
Prepáč, že ťa stále otravujem s tou istou otázkou, len by som potrebovala vedieť či budem schopná z jedného compu posielať dvom klientom SV, keď si to vybavovali sami. Písal si mi pred tým, že som si to mala vybaviť sama, ale nestalo sa takže ako ďalej? Mám zajtra utekať na DU , čo sa mi zdá, že už nestihnem vybaviť, alebo existuje iná možnosť?
Ďakujem
ivakumova
15.04.10,07:40
ja tam mám nejakých Turkov....už som printscreen poslala na callcentrum, nech sa pobavia aj oni
Anairda
15.04.10,07:57
Prepáč, že ťa stále otravujem s tou istou otázkou, len by som potrebovala vedieť či budem schopná z jedného compu posielať dvom klientom SV, keď si to vybavovali sami. Písal si mi pred tým, že som si to mala vybaviť sama, ale nestalo sa takže ako ďalej? Mám zajtra utekať na DU , čo sa mi zdá, že už nestihnem vybaviť, alebo existuje iná možnosť?
Ďakujem

Ja som tiež nič na daňáku nevybavovala, veď ak si chcú z jedného PC poslať za seba viacerí členovia rodiny, prečo to do r..i nejde? Vypíše podpísané a akceptácia ani poslanie dokumentu nikde.
cathyc
15.04.10,08:08
Ja som tiež nič na daňáku nevybavovala, veď ak si chcú z jedného PC poslať za seba viacerí členovia rodiny, prečo to do r..i nejde? Vypíše podpísané a akceptácia ani poslanie dokumentu nikde.
takže Ty si to už skúšala? Ja som to nevybavovala, lebo som ani netušila, že sa to má takto. Viem, že aj na SP a Všzp je to tak, ale iné poisťovne majú gridkarty, v každom prípade je nezmyselné, aby sa z jedného compu nedalo posielať viacero SV. Certifikát je viazaný na daný comp, ale prečo aj ID? Čo ak daňovník kúpi nový comp? Pôjde všetko vybavovať nanovo?
Anairda
15.04.10,08:13
Skúšala, niekoľkokrát, podľa mňa nevytvorí ďalší certifikát na jednom PC v tomto prípade. Ja to asi musím poslať z druhého PC a ten potom používať, ak sa mi nechce ísť na daňák.
Anairda
15.04.10,08:16
ja tam mám nejakých Turkov....už som printscreen poslala na callcentrum, nech sa pobavia aj oni

Ktorá klávesnica je printscreen? Aj ja sa chcem takto hrať :)
Dav
15.04.10,08:19
Ktorá klávesnica je printscreen? Aj ja sa chcem takto hrať :)

Hore, v rade kde sú F1...F12 , ja ju mám nad Insertom....Ináč, tiež som si začala tlačiť zbierku nezmyslov:D:mad::D:mee::eek::(
cathyc
15.04.10,08:33
Skúšala, niekoľkokrát, podľa mňa nevytvorí ďalší certifikát na jednom PC v tomto prípade. Ja to asi musím poslať z druhého PC a ten potom používať, ak sa mi nechce ísť na daňák.
nemal by stačiť jeden certifikát?
katesocka
15.04.10,08:48
takže ja mám podobný problém ako tu viacerí... tiež nemôžem označiť pred odoslaním... mám stiahnuté aj nainštalované xades aj xmlplugin... keď chcem nainštalovať signaturepolicy... lenže to mi neide... prikladám obrázky toho čo mi to vypisuje... prosím poraďte... na druhom počítači som to v pohode spravila všetko...
evina
15.04.10,09:02
takže ja mám podobný problém ako tu viacerí... tiež nemôžem označiť pred odoslaním... mám stiahnuté aj nainštalované xades aj xmlplugin... keď chcem nainštalovať signaturepolicy... lenže to mi neide... prikladám obrázky toho čo mi to vypisuje... prosím poraďte... na druhom počítači som to v pohode spravila všetko...


Ludkovia mne sa to podarilo, po troch dnoch snahy inštalovania odstranovania, normálne to nemôžem predýchať, všetko som mala nainštalované a chýbalo mi niečo a to bola java. Nemala som ju nainštalovanú v počítači. Ale už to prešlo,už budem kľudne spávať. Musela som inštalovať klientskú a serverovskú značku, Dsigner rozbaliť xades s koncovkou msi, pýtalo si fragment /zas inštalovať/ potom som sa vrátila do xades, nainštalovala, dalej plugin rozbaliť inštalovať, potom signature policy, to bolo včera, a dnes som nainštalovala javu. A s malou dušičkou dala označiť pred odoslaním, pomaly načítavalo ale pre mna to trvalo nekonečne, a vyskočila tabuľka že podpísať. Hurá podarilo sa

Keď sa tak zamyslím nad červeno napísaným - vôbec nechápem ako Vám to nemôže fungovať.
/:D:mee:/" Veď to sú všetko bežne dostupné a zrozumiteľné pojmy pre bežného daňovníka"....

P.s. Nemôžem si pomôcť, aj keď je čudné, že chválim SP, ale tam predsa každý vidí ako a kde má poslať RL alebo výkaz. U ZP a u tohto serveru si pripadám ako Alica v krajine zázrakov.
Ak sa verejne vie, že to nefunguje, neviem prečo sa nevydalo predbežné opatrenie a povolenie posielať zatiaľ Výkazy aj normálne :eek:
katesocka
15.04.10,09:10
Keď sa tak zamyslím nad červeno napísaným - vôbec nechápem ako Vám to nemôže fungovať.
/:D:mee:/" Veď to sú všetko bežne dostupné a zrozumiteľné pojmy pre bežného daňovníka"....

P.s. Nemôžem si pomôcť, aj keď je čudné, že chválim SP, ale tam predsa každý vidí ako a kde má poslať RL alebo výkaz. U ZP a u tohto serveru si pripadám ako Alica v krajine zázrakov.
Ak sa verejne vie, že to nefunguje, neviem prečo sa nevydalo predbežné opatrenie a povolenie posielať zatiaľ Výkazy aj normálne :eek:


ale mne neide ani to signaturepolicy nainštalovať a robím to rovnako ako na druhom pc a tam mi to išlo a tu ma to nechce pustiť
evina
15.04.10,09:13
ale mne neide ani to signaturepolicy nainštalovať a robím to rovnako ako na druhom pc a tam mi to išlo a tu ma to nechce pustiť

No veď ja som to myslela ironicky:) Preto aj tie úvodzovky. ak mám byť úprimná nemám potuchy čo je signaturepolicy a som momentálne šťastná, že nemám povinnosť ani u jedného klienta podať súhrnný výkaz teraz.... takže držím Vám palce:)
liba2
15.04.10,09:15
No veď ja som to myslela ironicky:) Preto aj tie úvodzovky. ak mám byť úprimná nemám potuchy čo je signaturepolicy a som momentálne šťastná, že nemám povinnosť ani u jedného klienta podľa súhrnný výkaz teraz.... takže držím Vám palce:)
šťastná to osoba :D :D :D mimotemy
Anairda
15.04.10,09:30
nemal by stačiť jeden certifikát?

Mal, a asi aj stačí, teraz sa mi záhadne podarilo poslať aj druhý SV, keď som už otrávila aj svojho syna a nainštaloval si to všetko do svojho PC.
Zabil ma hneď prvým dotazom: Ale ja nepoužívam Explorer! Prečo ma nútiš ho používať, keď ja nedôverujem jeho zabezpečeniu? Tak som len kývla rukou, a povedala som, že to je teraz ten najmenší problém.
Ešte by ma zaujímalo, keď mi spadne Windows a budem si musieť znovu nainštalovať certifikát, bude to ten istý, pôjde mi to všetko posielať bez problémov?
Myslím teoreticky, viem, že mi to nikto nezaručí.
grammatika
15.04.10,09:53
Mal, a asi aj stačí, teraz sa mi záhadne podarilo poslať aj druhý SV, keď som už otrávila aj svojho syna a nainštaloval si to všetko do svojho PC.
Zabil ma hneď prvým dotazom: Ale ja nepoužívam Explorer! Prečo ma nútiš ho používať, keď ja nedôverujem jeho zabezpečeniu? Tak som len kývla rukou, a povedala som, že to je teraz ten najmenší problém.
Ešte by ma zaujímalo, keď mi spadne Windows a budem si musieť znovu nainštalovať certifikát, bude to ten istý, pôjde mi to všetko posielať bez problémov?
Myslím teoreticky, viem, že mi to nikto nezaručí.
No veď to a síce sa nevyznám do týchto vecí ale bolo mi povedané, že keď som všetko možné povolila (tie activex-či ako), tak explorer nemám vôbec používať, lebo tým pádom nemám PC zabezpečený...:cool: :eek: No prečo nás potom nútia.
Našťastie teraz som to inštalovala na mojom PC ale pod menom daňovníka a zamýšľam sa, že keby som to musela podať napr.za seba alebo niekoho iného, tak neviem, či by mi vôbec natiahlo ten certifikát.
(zatiaľ sa ZEP pre mňa ani nikoho vôbec neoplatí)
Fany
15.04.10,10:32
Mne to pre zmenu nejde vôbec vytlačiť. Bojím sa odoslať výkaz elektronicky,keď potom nebudem vedieť vytlačiť vyhlásenie o podaní, krycí list a prvú stranu. Ostatné mi už funguje. Poradíte?
(prikláňam sa k názoru, že je to veľmi komplikovaný spôsob)
grammatika
15.04.10,10:40
Mne to pre zmenu nejde vôbec vytlačiť. Bojím sa odoslať výkaz elektronicky,keď potom nebudem vedieť vytlačiť vyhlásenie o podaní, krycí list a prvú stranu. Ostatné mi už funguje. Poradíte?
(prikláňam sa k názoru, že je to veľmi komplikovaný spôsob)
na str.13 http://www.porada.sk/1370930-post127.html som napísala ako je to možné skontrolovať a opätovne vytlačiť krycie listy (bolo to písané v utorok, v stredu trošku pomenili stránku, ale myslím,že to tak zostalo)
Fany
15.04.10,10:58
Ja mám už dojem, že toto celé haló okolo SV je už zrelé na hromadnú sťažnosť. Dokedy mienime ako ovce robiť všetko čo si naši páni bez rozmyslú zamanú? Celé sa to malo najskôr poriadne softwérovo prepracovať a potom mala byť skúšobná prevádzka aspoň 1 rok, kde by sa vychytali všetky chyby, a nie vyhrážať sa pokutami. Táto krajina už asi naozaj žije len z represálií. Kde a v akom zákone je napísané, že sa účtovníctvo musí viesť na počítači, čo ak by som chcela účtovať ručne, to už naozaj nemám šancu? Ja viem, že je to extrém, ale aj tento bordel je extrém. Vždy som milovala svoju vlasť a nikdy som si nemyslela, že ju raz začnem neznášať. Buď už fakt starnem, alebo je toho už na moje nervy priveľa. Sorry, že som mimotemy
ÁNo - som za hromadnú sťažnosť. Ja sa s tým celým trápim už vyše týždňa a fakt mám toho dosť. Neskutočné!!! Toto je parketa pre počítačového maniaka, technického machra, nie pre účtovníčky. Ale čo by sme si zjednodušili, keď si môžme skomplikovať !!!
Machulka
15.04.10,11:05
Ahojte, viete poradit? Podava elektronicky DPH a SV bez ZEP, mam nainstalovane vsetko (vdaka manzelovi), ked dam - oznacit pred odoslanim - zobrazi sa mi tabulka D.Signer/XAdES dokument nie je podpisany, dam ho podpisat a nezobrazi sa mi certifikat. Co teraz? Dakujem.
Blankake
15.04.10,11:10
Ahojte, viete poradit? Podava elektronicky DPH a SV bez ZEP, mam nainstalovane vsetko (vdaka manzelovi), ked dam - oznacit pred odoslanim - zobrazi sa mi tabulka D.Signer/XAdES dokument nie je podpisany, dam ho podpisat a nezobrazi sa mi certifikat. Co teraz? Dakujem.
A máš certifikát správne nainštalovaný/priradený? Na www.drsr.sk je k tomu podrobný návod. Pre istotu ho prikladám.
Kirk
15.04.10,11:14
Ahojte, viete poradit? Podava elektronicky DPH a SV bez ZEP, mam nainstalovane vsetko (vdaka manzelovi), ked dam - oznacit pred odoslanim - zobrazi sa mi tabulka D.Signer/XAdES dokument nie je podpisany, dam ho podpisat a nezobrazi sa mi certifikat. Co teraz? Dakujem.

Musis nainstalovat aj podpisovu politiku pre r. 2010 to je ten 3. subor signaturepolicy2010.
Machulka
15.04.10,11:14
Ďakujem, idem to skontrolovat
Machulka
15.04.10,11:27
No uz sa nejdem dostat ani na portal drsr. Presmerovava ma to uz dobrych par minut :(
Blankake
15.04.10,11:29
No uz sa nejdem dostat ani na portal drsr. Presmerovava ma to uz dobrych par minut :(
áno, momentálne zase blbne...:(

Ak nemáš stiahnutú tú podpisovú politiku na r. 2010, prikladám v prílohe, môžeš si ju zatiaľ nainštalovať.
Machulka
15.04.10,11:59
Aj v pripade ked nemam ZEP treba vybrat certifikat? Nic mi nejde, uz som zufala.
Fany
15.04.10,12:02
Ďakujem za rady a pomoc, mne tam ale žiadny "pokrčený list" neukazuje. Viem len vytlačiť Správu o akceptácii podania. Myslela si to, alebo mám počkať, že to tam neskôr nabehne?
Vďaka.
katesocka
15.04.10,12:02
no ja to kašlem... na kolegyninom počítači mi išlo spraviť aj to signaturepolicy a na mojom to nechce ísť ani za svet... je možné že preto, že mám vistu?
Fany
15.04.10,12:03
Aj v pripade ked nemam ZEP treba vybrat certifikat? Nic mi nejde, uz som zufala.

Machulka, zúfalých je nás, žiaľ, viac. Ja som to konečne nejako zvládla, ale neprajem nikomu. Hrôza.
Blankake
15.04.10,12:10
no ja to kašlem... na kolegyninom počítači mi išlo spraviť aj to signaturepolicy a na mojom to nechce ísť ani za svet... je možné že preto, že mám vistu?
Pochybujem, ja mam tiež Vistu a mne sa to podarilo. Problémy sú vraj so 64-bitovými systémami...
Machulka
15.04.10,12:11
Postupovala som takto pri odoslani SV, alebo DPH:
1/ prihlasila som klienta
2/ Výber subjektov
3/ Podanie dokumentov
4/ Elektronické podanie dokumentov - vybrala som tlacivo
5/ Ked som mala vyplnené tlačivo, tak som dala Označiť pred odoslaním, keďže nemám ZEP
6/ Vyskočila tabuľka D.Signer a tu je možnosť podpísať, alebo storno. Keď dám podpísať, tak to chce odo mňa certifikát (nedáva sa ten len pri ZEP?). Neviem ako Ďalej.
Blankake
15.04.10,12:12
Aj v pripade ked nemam ZEP treba vybrat certifikat? Nic mi nejde, uz som zufala.
Áno, aj keď nemáš ZEP, musíš mať certifikát. Postupovala si podľa tej príručky? Musíš mať ten certifikát správne priradený. Zobrazuje sa Ti ten certifikát v Nástrojoch/Možnosti siete internet/Obsah/Certifikáty?
Machulka
15.04.10,12:16
Áno, aj keď nemáš ZEP, musíš mať certifikát. Postupovala si podľa tej príručky? Musíš mať ten certifikát správne priradený. Zobrazuje sa Ti ten certifikát v Nástrojoch/Možnosti siete internet/Obsah/Certifikáty?
Nie, nezobrazuje. Ja sa nevyznám do takýchto vecí, veď som len obyčajná účtovníčka a pomaly aby sme boli experti ešte aj v PC. Idem to riešiť. Zatiaľ ďakujem.
katesocka
15.04.10,12:24
Pochybujem, ja mam tiež Vistu a mne sa to podarilo. Problémy sú vraj so 64-bitovými systémami...


ehm, a čo sú to tie 64-bitové systémy a čo s tým? :-/
Anairda
15.04.10,12:25
Musíš si ho vytvoriť v "Správa certifikátov", tú nájdeš po prihlásení sa ID a heslom v úvode. Stiahneš klientskú a serverovskú značku, uloží ti to a nainštaluje certifikát. Potom odporúčam inštalovať (alebo preinštalovať) Signatúre Policy2010, lebo mne to ináč nešlo. Veľa šťastia!
Blankake
15.04.10,12:28
Nie, nezobrazuje. Ja sa nevyznám do takýchto vecí, veď som len obyčajná účtovníčka a pomaly aby sme boli experti ešte aj v PC. Idem to riešiť. Zatiaľ ďakujem.
Len choď postupne podľa pokynov v tej príručke - musíš si stiahnuť a nainštalovať "klientsku elektronickú značku podateľne eTax" a potom "serverovskú elektronickú značku"
Blankake
15.04.10,12:31
ehm, a čo sú to tie 64-bitové systémy a čo s tým? :-/
niekde som čítala, že 64-bitové operačné systémy majú s tým problém (ale možno je to už vyriešené).
Keď si klikneš pravým tlačidlom na ikonku Počítač (na ploche) a vyberieš Vlastnosti, tam máš uvedené, či máš 32-bitový alebo 64-bitový operačný systém.
katesocka
15.04.10,12:34
niekde som čítala, že 64-bitové operačné systémy majú s tým problém (ale možno je to už vyriešené).
Keď si klikneš pravým tlačidlom na ikonku Počítač (na ploche) a vyberieš Vlastnosti, tam máš uvedené, či máš 32-bitový alebo 64-bitový operačný systém.

ale ja mám 32-bitový :-/
Anairda
15.04.10,12:34
Ďakujem za rady a pomoc, mne tam ale žiadny "pokrčený list" neukazuje. Viem len vytlačiť Správu o akceptácii podania. Myslela si to, alebo mám počkať, že to tam neskôr nabehne?
Vďaka.
Krycí list sa vytlačí: "Podanie dokumentov", potom tam dolu je "História dokumentov", zvolíš dátum podania, odklikneš a ono (ak funguje a boli podané) vypíše podané dokumenty, ktoré si klikom vpravo na ikonu pokrčený dokument ( s ohnutým rožkom) rozbalíš a dolu nájdeš krycie listy a vytlačíš.
Teraz som už macherka, keď sa s tým trápim tretí či štvrtý deň :)
Čo myslíte, koľko by sme mali pýtať za toto elektronické podanie? Ja navrhujem podľa odpracovaných hodín !!!!! hahahaha
Blankake
15.04.10,12:42
ale ja mám 32-bitový :-/
tak potom musíš zistiť, čo si si ešte nenainštalovala - musíš mať v PC stiahnuté a nainštalované 3 súbory (xades, xmlplugin a singaturepolicy2010) a potom postupuj podľa návodu, ktorý som priložila v príspevku č. 223 (alebo je aj na www.drsr.sk - keď sa prihlásiš, v sekcii eTax/Správa certifikátov. Tam je návod na stiahnutie aj dva súbory, ktoré ešte tiež musíš stiahnuť - klientská elektronická značka a serverovská elektronická značka.
Timka1
15.04.10,12:42
Neuveriteľné!!!! výkaz odoslaný aj potvrdenku mám vytlačenú, takže supeeer! normálne mi odľahlo, že sa mi podarilo odoslať ...... až mám šťastnejší deň ....
Machulka
15.04.10,12:44
Len choď postupne podľa pokynov v tej príručke - musíš si stiahnuť a nainštalovať "klientsku elektronickú značku podateľne eTax" a potom "serverovskú elektronickú značku"
Už sme to urobili, chybu sme robili, že sme inštalovali cerifikát a tam bolo treba len serverovskú elektronickú značku, už to mám OK. Ešte raz vďaka všetkým.
katesocka
15.04.10,13:03
tak potom musíš zistiť, čo si si ešte nenainštalovala - musíš mať v PC stiahnuté a nainštalované 3 súbory (xades, xmlplugin a singaturepolicy2010) a potom postupuj podľa návodu, ktorý som priložila v príspevku č. 223 (alebo je aj na - keď sa prihlásiš, v sekcii eTax/Správa certifikátov. Tam je návod na stiahnutie aj dva súbory, ktoré ešte tiež musíš stiahnuť - klientská elektronická značka a serverovská elektronická značka.

no, lenže ja mám stiahnuté a nainštalované obidve Elektronické značky, mám stiahnuté aj nainštalované xades aj xmlplugin. ale keď idem nainštalovať signaturepolicy 2010, to mi už robí problém (prikladám fotky v prílohe) stále to vypisuje nejaký error
Blankake
15.04.10,13:09
no, lenže ja mám stiahnuté a nainštalované obidve Elektronické značky, mám stiahnuté aj nainštalované xades aj xmlplugin. ale keď idem nainštalovať signaturepolicy 2010, to mi už robí problém (prikladám fotky v prílohe) stále to vypisuje nejaký error
Ten prvý obrázok s chybou hlásilo aj mne - som dala Áno a potom mi to už fungovalo (tá druhá chyba sa mne nezobrazila)
katesocka
15.04.10,13:12
Ten prvý obrázok s chybou hlásilo aj mne - som dala Áno a potom mi to už fungovalo (tá druhá chyba sa mne nezobrazila)

no na prvý obrázok som dala ano a vypísalo mi to hento čo je na druhom obrázku :-/
Blankake
15.04.10,13:16
no na prvý obrázok som dala ano a vypísalo mi to hento čo je na druhom obrázku :-/
A kde máš ten súbor uložený? Možno nevie nájsť tú cestu - keď si ho sťahuješ, ulož si do nejakého adresára a až tam rozbaľ a potom inštaluj
Kirk
15.04.10,13:45
Odporucam posielat to poobede, cele doobedu to mrzlo, ja som to poslal poobede po 15:00 a bez problemov.
tuta
15.04.10,13:50
Odporucam posielat to poobede, cele doobedu to mrzlo, ja som to poslal poobede po 15:00 a bez problemov.

Nikdy nevieš, kedy chytíš tú správnu vlnu :D
Ja som o 15:35 SV poslala úplne hladko a o chvíľku som si to chcela skontrolovať a ani som sa poriadne do schránky nedostala. :confused: