zoi
17.02.10,20:02
Rozumiem správne ,keď si myslím ,že podnikateľ ,plátca DPH ak vykonáva službu podľa §15 pre Čecha plátcu DPH, je povinný odať z tejto služby mesačný
súhrnný výkaz bez ohľadu výšky fakturácie? Limit sa týka iba tovaru?

Inak musím povedať,že som chcela skusiť podať elektronicky súhrnný výkaz,ale zistila som ,že to nieje pre mňa až tak jednoduché lebo i ked mám pridelé Id.používateľa ,treba nainštalovať program, podľa pokynov ,ktorý mi nainštalovať nešiel ,takže to asi nechám na lepšieho odborníka.Mali ste podobný problém?
zoi
17.02.10,19:13
Nikomu sa nechce odpovedať ?
LUBY
17.02.10,19:24
Ano, limit sa tyka iba tovaru.

Ja som sa prihlasovala cez ID, potom heslo a prihlasilo ma, ale to bolo predvcerom ked som to len skusala. Dnes ked som chcela zaslat SV, cely den sa mi na stranku drsr nepodarilo prihlasit, stale zlyhavala..

Ja by som zase chcela vediet, ci treba vzdy zaslat aj papierovu formu do 5 dni, alebo su nejake vynimky?
Aljok
17.02.10,19:55
Rozumiem správne ,keď si myslím ,že podnikateľ ,plátca DPH ak vykonáva službu podľa §15 pre Čecha plátcu DPH, je povinný odať z tejto služby mesačný
súhrnný výkaz bez ohľadu výšky fakturácie? Limit sa týka iba tovaru?


Ak dodáva iba služby, tak nie.
Bližšie pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/1257973-post89.html
domenico.office
18.02.10,03:17
Ano, limit sa tyka iba tovaru.

Ja som sa prihlasovala cez ID, potom heslo a prihlasilo ma, ale to bolo predvcerom ked som to len skusala. Dnes ked som chcela zaslat SV, cely den sa mi na stranku drsr nepodarilo prihlasit, stale zlyhavala..

Ja by som zase chcela vediet, ci treba vzdy zaslat aj papierovu formu do 5 dni, alebo su nejake vynimky?

Žiadne výnimky neexistujú, do 5 dní treba poslať prvú stranu podania a kricí list.
olarac
18.02.10,07:27
Ak dodáva iba služby, tak nie.
Bližšie pozri tento príspevok: http://www.porada.sk/1257973-post89.html

Aljok, pozerala som to a nie je to ako už z názvu vyplýva pre zdaniteľnú osobu, ktorá nie je platiteľom?
Aljok
18.02.10,07:38
Ešte raz si pozorne prečítaj aspoň prvú vetu a objavíš tam termín "platiteľ dane"....
olarac
18.02.10,07:46
Ďakujem, ale nie som si 100%
Aljok
18.02.10,07:56
Ďakujem, ale nie som si 100%

Tak podávaj SV mesačne, zákon Ti to nezakazuje. :D
olarac
18.02.10,08:04
VĎAKA ALJOK :)
Miriiam
18.02.10,08:06
Ja som sa tiež pokúšala odoslať súhrnný výkaz, prihlásila so sa cez ID aj Heslo, podľa pokynov som si stiahla klientsku elektronickú značku, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Mám nejaký problém, pokúšala som sa dovolať na call centrum DÚ, bohužiaľ majú obsadené všetky linky. Už som z toho zúfalá. Výkaz musím odoslať, ale nik vám neporadí. Kamoška ktorá robí v účtovníckej firme, to riešili deň a pol. Nevie mi niekto s tým poradiť? Ďakujem
Miriiam
18.02.10,08:26
Ja som sa tiež prihlasovala cez ID a heslo, potom som si stiahla klientsku elektronickú značku. Tiež som si chcela stiahnuť serverovskú elektronickú značku, ale tu sa mi nepodarilo stiahnuť. Neviem prečo. Pokúšala som sa dovolať na call centrum DÚ, ale všetky linky sú bohužiaľ obsadené. Je to všetko strašne komplikované a nvie Vám nikto ani poradiť. Tiež známa , ktorá pracuje v účt.firme to riešili deň a pol.
Prešla som si aj podmienky využívania AES a v bode H, stiahla som si aj Inštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES a ani tak mi to nejde.Nevie mi s tým niekto pomôcť?
Ďakujem
zoi
18.02.10,14:21
Ja som to skúšala bvčera a nešlo to, teraz mi volala priateľka a dne s sa im to podarilo stiahnuť ale trvalo im to dosť dlho ,na niekoľko pokusov. Skúsim to veče. Inak ďakujem všetkým za rady.Takže som pochopila že ak mám iba služby, podávam výkaz štvrťročne.

Máte pravdu,je to komlikované ,malo by to prácu uľahčiť a nie komplikovať. Ale v tomto štáte je to všetko naopak.
Gabi
Micinka
18.02.10,21:32
mimotemy : Prečo sa otvárajú nove porady a nepíšu sa otázky už do otvorenej porady? Súhrnných výkazov je tu už ozaj dosť :))